איך לשמור על הציוד האישי והכסף בזמן טיול?

טיול בחו”ל טומן בחובו, בדרך כלל, חוויות טובות וחיוביות, אבל כמעט בכל מקום קיימים גנבים וכייסים שחומדים את הציוד האישי שלכם. אין צורך להילחץ, אבל חשוב להיות מודעים לנושא ולהתגונן כראוי לפני. לפניכם מספר המלצות ורעיונות, שיעזרו לכם במהלך הטיול, כי מה שבטוח-בטוח!

מאת: שלי חודורוב, מנהלת השיווק של רשת למטייל 

לצערנו, תופעות הגניבות והכייסות בזמן טיול הן לא נדירות ומאוד לא נעימות. בחלקים גדולים של העולם התייר מהווה מטרה נוחה לכייסים, גנבים ושאר מקומיים שחומדים את רכושו וכספו. לפניכם, המלצות שיעזרו לכם לשמור על הכסף והציוד שלכם בטיול, למקרה ש… 

בכל פעם שהתרמילים או המזוודות לא צמודים אליכם, כדאי לנעול אותם באמצעות כבל נעילה מפלדה ומנעול. ההמלצה הכללית היא תמיד לשמור על קשר עין עם הציוד, כל אימת שאנו באזורים פתוחים והומים.

נוסעים ברכבת או באוטובוס למשך שעות ארוכות? שימרו תמיד על הכסף שלכם, כמו גם על כרטיסי האשראי וכרטיסי הזיכרון של המצלמה בחגורת הכסף. בכל הנוגע לחפצי הערך (מצלמה, מחשב נייד וכדומה), כדאי גם לשמור קרוב אליכם, כלומר לא לשים אותם בתא המטען של רכב התחבורה הציבורית בו אתם נוסעים. 

רוב אמצעי הסתרת הכסף הם די דומים. הם מתחלקים לחגורות כסף על המותן, על הרגל, הצוואר, כיסים פנימיים, חגורות מכנסיים עם בטנה כפולה ועוד. אין המלצה חד משמעית מה עדיף, זה תלוי בנוחות שלכם, במבנה הגוף (ובכמות המרשרשים). גם החגורות הקומפקטיות ביותר מתוכננות לפי גודל הדרכון, הלא הוא המסמך החשוב ביותר הנמצא עמנו בחו"ל וכולם יכולים להכיל כמות נאה של כסף. מי שמעוניין לשים את כל המסמכים בהסתר יזדקק לחגורת כסף למותן שתכולתה היא הגדולה ביותר והיא גם הפופולארית ביותר. אופציה נוספת היא רכישת שתי חגורות לרגל, למשל, כאשר היתרון של חגורת הכסף לרגל שהיא פחות מורגשת ולכן לא מהווה מטרד למטייל. כמובן שגם חגורות הכסף למכנסיים הן אביזר נחמד אם ברצונכם להצניע כסף. הן לא מורגשות ויש להן ערך מוסף גבוה בתור חגורות קלות ונוחות לשימוש בטיולים ובכלל. 

ללכת עם ולהרגיש בלי - עזרים חשובים 

מנעולים - השתמשו במנעול קומבינציה באמצעותו ניתן לתכנת קוד בעל שלושה מספרים ולנעול רוכסנים בתרמילים ובמזוודות (התקן בשדות התעופה מחייב מנעול מעין זה).

כיסוי לתרמיל עשוי למנוע פגיעה ישירה בגוף התרמיל, למשל על ידי חיתוך שלו מתוך כוונה לגנוב או להצליח לבוא במגע עם ציוד או מסמכים הנמצאים בתוך התרמיל. כדאי לשים באזור החיצוני של התרמיל חפצים גדולים בעלי שטח רחב, כאלה שלא בנקל אפשר להוציא, גם אם חותכים את חלקו הקדמי.

טיפ מצוות "למטייל": שימו את המזרן כמעטפת פנימית הצמודה לאריג התרמיל ואת שאר הציוד בחלל הנותר. במידה והתרמיל שלכם לא מאפשר זאת, ניתן לקפל את המזרן לשלושה חלקים לעטוף את התרמיל מבחוץ ולכסות את התרמיל בכיסוי מלא.

זה לא סוד שבמדינות המתפתחות גניבת התרמיל בזמן נסיעה בתחבורה הציבורית הינה תופעה נפוצה למדי. לכן, מיד לאחר שהתיישבתם כדאי לקשור את התרמיל עם כבל מתכת בעל מנעול למתקן נייח כלשהו וזאת למקרה שאתם בעניין של נמנום.

קיימים אמצעים רבים ושונים לנשיאת כסף ומסמכים על הגוף, כך שרק נותר לבחור את זה שהכי מתאים לכם: 

 • החגורה הפופולארית ביותר היא חגורת הבטן, המתחלקת למספר סוגים – החגורה הבסיסיתהחגורה החכמה מתוצרת Eagle Creek, המונחת תחת החולצה והמכנסיים, כאשר לחגורה מנגנון טכנולוגי המגן מפני גניבה של דרכונים אלקטרונים או כרטיסי אשראי. אפשרות נוספת היא החגורה המקצועית של Lowe Alpine האטומה למים ומאופיינת ב"גזרה" דקה מאוד.
 • אם אתם מרגישים שדווקא הרגל היא הכספת שלכם, אתם מוזמנים להשתמש בגרב אלסטית, המולבשת על שוק הרגל ומכילה שני כיסים גדולים, בשני הצדדים. הכיסים נסגרים בעזרת צמדנים ויכולים להכיל דרכונים, כרטיסי טיסה, מסמכים וכסף. הגרב נוחה וכמעט ואיננה מורגשת. יחד עם זאת, היא מתאימה יותר לתנאי מזג אוויר קרירים וגם ניתן להשתמש בגרב כאשר לובשים מכנסיים ארוכים בלבד.
 • במידה ואתם פחות בעניין של גרב אלסטית ויותר בקטע של ארנק על השוק, תמיד תוכלו להשתמש בחגורת כסף הנישאת על שוק הרגל. חגורה זו מאווררת במיוחד, עם בטנה מנדפת זיעה ובעלת שני תאים הנסגרים באמצעות צמדן. החגורה מותאמת להיקף הרגל על ידי אבזמי מתיחה והתאים יכולים להכיל דרכון, כסף ומסמכים.
 • כמובן שאם אתם כלל לא רוצים לשאת חגורה על רגליכם, ניתן להשתמש בחגורת צוואר. כן כן, קיימת חגורת כסף קומפקטית ואטומה למים הנישאת על הצוואר. התא האטום למים נסגר באמצעות קיפול וצמדן, ומגן לחלוטין על המסמכים מפני רטיבות ולחות. התא יכול להכיל דרכון ומסמכים והבטנה נעימה למגע ומרחיקה לחות. רצועת הצוואר ניתנת להתאמה לפי האורך הרצוי.
 • ולבסוף, מוצר שמשמש מעבר לשמירה על המזומנים. חגורת מכנסיים אשר תדאג שהם לא יפלו וגם עם כיס נסתר. החגורה נראית כחגורה רגילה לחלוטין, אך בצידה האחורי קיים רוכסן בו ניתן לגלגל את השטרות.

טיפים - עשה ואל תעשה

 • במקרה של גניבה מומלץ שלא "להתעסק" ולהתעמת עם הצד השני.
 • באופן כללי, לא שמים את כל הביצים בסל אחד. מסמכים חשובים ומזומן כדאי לשמור בתוך חגורת הכסף.
 • צריך לזכור כי במסגרת ביטוח המטען שלכם אין כיסוי לכסף מזומן, יחד עם זאת, ביטוח "למטייל"  מכסה מפני גניבה או אובדן של ציוד אישי. בפוליסות של "למטייל " קיים כיסוי לשיחזור מסמכים כמו דרכון וכרטיסי טיסה.
 • בכל מקרה של גניבה של ציוד או אובדן אתם חייבים לגשת לתחנת המשטרה המקומית ולדווח על המקרה.
 • כרטיסי אשראי בטוחים יותר מכסף מזומן במקרה של גניבה.
 • בעת הזמנת מלון או אכסניה כדאי לוודא שיש לו ביקורות טובות בכל הנוגע לביטחון ושמירה על הציוד ואף מומלץ לבדוק שיש כספת בחדר.
 • כדאי לצלם עוד בארץ העתקים למסמכים האישיים ואת הצילומים לפזר בתיקים שונים.

אהבתם את המוצרים המופיעים בכתבה? ניתן להשיג את מגוון הפריטים בסניפי למטייל ברחבי הארץ. 

מידע נוסף על ציוד לטיולים שיעניין אתכם:

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×