ארבעה חודשים באלסקה וצפון ארה"ב מחוף לחוף טיול בקארוון

תמונה ראשית עבור: ארבעה חודשים באלסקה וצפון ארה
בקמפ Neptune ליד Peggys Cave בנובה סקוטיה

ארבעה חודשים בארה"ב / אתי ומיקי זמיר

פרק ג' – מנובה סקוטיה, Hopewell cape בניו ברונסוויק בקנדה דרך ניו אינגלנד

כייפ קוד, ניו ג'רזי והעיר מנהטן

9.2014 את המסע מחוף לחוף השלמנו כשהגענו לחוף האוקינוס האטלנטי במדינת ניו המפשר. יש לנו עוד חודש וחצי של טיולים בצפון מזרח ארה"ב וקנדה. אנחנו בדרכנו לנובה סקוטיה שבקנדה. סימנים ראשונים של השלכת מתחילים לראות במדינת מיין, שאליה נחזור עוד כשבועיים.

נוסעים על כביש מס' 1 של מדינת מיין, וחולפים על פני עיירות מטופחות ויפות הנושקות לחוף הים, מטיילים בפארק הלאומי אכאדיה. הפארק כולל את קו החוף של האוקיאנוס, הרים ויערות ונופים מרהיבים. מטפסים על הבולדרים בחוף Sand beach ומקשיבים לרעש החזק של גלי הים ב Thunde hole. תופעת טבע מעניינת המתרחשת במפגש בין שני סלעים וגלי הים. לינה בקמפ נחמד בSouthwest Harbor על כביש מס' 102 מחוץ לפארק.

קמפ מומלץ נוסף לפני המעבר לקנדה, בעיירה Addison. קמפ קטן 6 מקומות על שפת נהר Pleasant river וכך גם נקרא הקמפ . שקט, נוח, עם מכבסה ומקלחות 33$. כדאי לעקוב אחרי השפל והגאות של מי הנהר. האזור ידוע בגידולי פרי הבלובריס-אוכמניות הגדלים צמוד לקרקע ובתקופה זו קוטפים את הפרי הבשל.

ומכאן המרחק לגבול קנדה ולעיר סנט ג'ון קצר. במעבורת עוברים ל Digbly בנובה סקוטיה ומתחילים לטייל בחצי האי . מגיעים לעיר היפה Lunenburg שבתיה הישנים צבועים בצבעים עזים , והוכרזה ע"י אונסקו כאתר שמור. כאן מצאנו קמפינג במעלה הגבעה, ליד מרכז המבקרים 38$קנדי.

בתיה הצבעוניים של העיירה לוננברג

ממשיכים על דרך המגדלורים ונוסעים לכוון העיירה Peggys Cave ובה בתי דייגים צבועים, סלעי ענק ומגדלור. כ 2 ק"מ לפני peggy's cave מצאנו קמפינג מקסים שמנהלת אשה חביבה כבת 90 הקמפ על חוף הים king neptune camp. ולאוהבי מאכלי הים, בהמלצת הגברת המבוגרת, צמוד לקמפ יש מסעדת לובסטרים מומלצת!!

הגדרתי את דרך המגדלורים כ"סוכריה עטופה בחופים מקסימים, ירק, מגדלור בכל עיירה ואנשים מחייכים" . טיילנו בדרך המגדלורים עד הליפקס וכאן נפרדנו מנובה סקוטיה.

ממשיכים על כביש 2 בדרכנו לניו ברונסוויק עדיין בקנדה, לראות את אחת מתופעות הטבע המעניינות ביותר. מדובר באזור העיר Moncton וב Hopewell Cape. קיבלנו טיפ מקומי להגיע לחוף הנהר שוקולד (בגלל צבעו...) ברחובה הראשי של העיר בשעה 12:00 בצהריים. כשהגענו מי הנהר היו בשיא השפל והבוצה נראתה כקרם שוקולד...ואכן בשעה היעודה בלי כל התראה, הגיע מהים גל ענק שהעלה את מפלס המים לגובה של כשלושה מטרים תוך כ 10 דקות. מחזה מדהים הנמשך כשש שעות. ולאחר מכן שוב המים נסוגים. אך זו היתה רק הכנה למה שנראה ב Cape Hopewell. האתר הוכרז כאחד משבעת פלאי עולם. בזמן הגאות המים החומים, בגלל החול האדום, מכסים את כל אזור המערות ורק קצות הסלעים הגבוהים נראים לעין. ובזמן השפל כ- 6 שעות אחרי, המים נסוגים ואפשר לטייל על קרקעית החוף ולראות את הסלעים והמערות . זמן השפל מוגבל לשלוש וחצי שעות בדיוק! לאחר מכן מתחילים להגיע מים ולהציף שוב את החוף. אפשר לצפות בתופעה מהמצפור המסודר. כשהירח מלא המים מגיעים לגובה של כ 15 מטרים. את הגאות ראינו ב שעה 14:00. למחרת מוקדם בבוקר, בשיא השפל, טיילנו על קרקעית הים.

בשיא הגאות שטים בקאיקים

בזמן השפל מטיילים על הקרקעית

לינה בקמפ ליד Hopewell , Ponderosa Pines camp. גם כאן כבכל הקמפינגים בנובה סקוטיה, מרגישים שסוף העונה קרב. מעט תיירים והמחירים יורדים.

אחרי נסיעה של כ280 מייל חוזרים שוב לארה"ב. במעבר הגבול בצד האמריקאי בדיקת דרכונים ומזון כדי לוודא שלא יוכנסו פירות למדינה. ובמדינת מיין מתחילים לראות סימנים של סתיו ושלכת. היום מתקצר והטמפרטורות מתחילות לרדת. בלילה הטמפרטורות יורדות וקר אך הימים בהירים ונעימים.

נוסעים על כביש מס' 9 ועוברים ליד עיירות נשכחות ומוזנחות. הדרך לא מעניינת. זו כנראה החצר האחורית של המדינה.

ממשיכים על כביש 95 לכוון הר וושינגטון וההרים הלבנים. בהר וושינגטון עלינו על הרכבת המיוחדת שנוסעת על גלגלי שיניים ומטפסת לפסגת ההר בגובה 2200מ'. זו חוויה שנמשכת כ-3 שעות ועולה 61$ לאדם. למזלנו מזג האויר התבהר והנוף שנגלה מדהים.

מכאן אנו ממשיכים לאזור היפה של ההרים הלבנים ונוסעים על כבישים 302, 3 והיפה ביותר כביש מס' 112 עד העיר Conway. לאוהבי הקניות יש בסביבות העיר חנויות האוטלט רבות. לינה בקמפ נעים Saco River הנמצא במרחק הליכה מאזורי הקניות. בשעה 7 בערב כבר חשוך ואנחנו נהנים מה Wifi והטלויזיה שיש לנו בקארוון. בלילה הטמפורה ירדה ל2 מעלות.

ומConway המשכנו על כביש 16 ובהמשך כביש 25 עד העיירה Meredith. האזור מרובה באגמים, גבעות ועצים בגווני שלכת מדהימים. בעיירה קיבלנו המלצה לטייל בטירה Castle in the clouds. הטירה נמצאת על גבעה בגובה 229מ' והכביש המוביל אל הטירה צר מאוד. הטירה נבנתה בשנת 1900 ומאפשרת הצצה על החיים הטובים של תחילת המאה הקודמת . במקום יש מסעדה מצויינת. הקמפינג בכניסה לעיירה Harbor Hill מאוד נעים עם כל החיבורים, 39$.

המשכנו לעיר בוסטון לכמה ימים. לקחנו בחשבון את הצפיפות שבעיר ועל-כן נשארנו ללון במלון מריוט שאיפשר לנו להשאיר את הקארוון בחניה. רבות נכתב על העיר ובהחלט אפשר להנות בה כמה ימים.

ומשם לחצי האי כייפ קוד. השלכת מתחילה כאן הסתיו נעים. לא חם אבל עמוס בתיירים. את ראש השנה שלנו חגגנו בקמפינג בעיירה Truto על חוף הים עם חלה, גפילטע פיש וחזרת, עם תפוח עץ אמריקאי ודבש מקומי. את כל המצרכים מצאנו בסופר המקומי. North of highland camp, 36$.

קצת מצבעי השלכת המגוונים

ומכייפ קוד מטיילים ברוד איילנד וממשיכים על כביש נופי מס' 169, 32 ו-6 עד העיירה Ashford עדיין במדינת קונטיקט. אין הרבה קמפינגים באזור ואין מרכזי מבקרים. בעיירה מצאנו קמפ מומלץ מאוד במחיר מדהים 20$ Brialee Campground היה שווה לחפש.

בהמשך טיילנו בעיר Hartford והמשכנו לכוון העיר Kent על גבול מדינת ניו-יורק. האזור יפה אבל גם כאן אין כמעט קמפינגים. נשארנו באחד הקמפים הפחות מומלצים Lone Oak שהיה צפוף ומאוד רועש.!!! ומכאן חוצים למדינת ניו יורק ומטיילים באזור היפה של העיר Rhinebuck. כאן יש שדה תעופה למטוסים ישנים ובימי א' יש תצוגה אוירית מעניינת.

טיילנו לאורכו של עמק ההדסון הגובל ברובו בנהר ההדסון. ביקרנו בשמורת Bear Mt. שמפסגתו ניתן להשקיף על עמק ההדסון. דובים לא ראינו בשמורה, אבל בין בתיה של העיירה וודסטוק נ.י. , באחת החצרות, טייל לו דוב גריזלי גדול.

נשארו לנו עוד יומיים לטייל עם הקארוון ולהחזירו בעיר Tappen n.y והעדפנו להשאר בקמפ בעיירה פלורידה ניו יורק לא רחוק מאזור הקניות הגדול Hrriman וכ 40 מייל מהעיר טאפפן. מתארגנים ומנקים את הקראוון ונפרדים בצער.

ממשיכים לטייל באזור האהוב והמוכר לנו, ניו ג'רזי, וללון במלון Comfort Inn בעיר Edgewater על גדות נהר ההדיסון. ממול העיר מנהטן במרחק נסיעה של 20דקות באוטובוס. נשארו לנו עוד עשרה ימים להסתובב ולספוג את אוירת העיר הגדולה מנהטן.

תמו להם ארבעה חודשים מלאי חוויות יפות, דרכים מעניינות, ונופים סוחפים. מקווה שהעברנו קצת מחוויותינו. ולמעוניינים נשמח תמיד לתת ייעוץ!!!

ולסיכום:- מאוד נהננו לטייל בחוף המזרחי. מחירי הקמפינגים זולים יותר מאלו שבחוף המערבי אך לא תמיד המבחר גדול. העדפנו ללון רק בקמפינגים.

את מרכיב הדלק המיקר את הטיול הזכרתי כבר, אך אי אפשר בלעדיו...

תקשורת – ב At&t קנינו טלפון עם סים אמריקאי והשתמשנו בו לשיחות מקומיות. בנוסף קנינו ראוטר (100$) עם חבילת גלישה ובקמפינגים שהיה Wifi גלשנו חופשי.

להתראות בטיול הבא עם קראוון כמובן!

אתי ומיקי זמיר zamir22@bezeqint.net

צפיה במפה צפה במפת הפוסט

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של ettyzamir?

הפוסט הבא ›
ארבעה חודשים באלסקה וצפון ארהב מחוף לחוף טיול בקארוון
ארבעה חודשים באלסקה וצפון ארה"ב מחוף לחוף טיול בקארוון
מתוך הבלוג של ettyzamir
18-07-2015
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
ארבעה חודשים באלסקה וצפון ארהב מחוף לחוף טיול בקארוון
ארבעה חודשים באלסקה וצפון ארה"ב מחוף לחוף טיול בקארוון
מתוך הבלוג של ettyzamir
16-07-2015
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של ettyzamir »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה למיין

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

    כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
    או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

    כדי להשלים את התהליך אנא:

    או התחבר\הירשם לאתר
    ×