חדשות התיירות 22.04 - חברות התעופה האמינות ביותר בעולם

סקר חדש בדק מהן חברות התעופה האמינות ביותר ■ לאחר ההצלחה עם הקו הישיר לפילדלפיה, אמריקן איירליינס מתכננת את הקו הבא מישראל ■ אספרסו של איזו רשת בתי קפה תשתו בנתב"ג? ■ זאת ועוד בחדשות התיירות!

ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות 22.04 - חברות התעופה האמינות ביותר בעולם - תמונת קאבר
© ליאור כהן

בכתבה זו:

אילו חברות תעופה הן האמינות ביותר?

אתר התיירות והתעופה Wanderbat פרסם לאחרונה את רשימת 22 חברות התעופה האמינות ביותר, בהתבסס על שלושה קריטריונים: עמידה בלוחות זמנים, מדיניות משקל/כמות מזוודות ללא עלות והגיל הממוצע של צי המטוסים. במקום הראשון בסקר זכתה חברת התעופה קטאר איירליינס, אחריה אמירטס ובמקום השלישי צ'יינה איסטרן איירליינס. במקום ה-22 סוגרת את הרשימה חברת אייר ברלין. מבין כל חברות התעופה הטסות מישראל, החברה עם הניקוד הגבוה ביותר הייתה אתיופיאן איירליינס, מספר שש ברשימה.

חברת אתיופיאן איירליינס תפעיל שלוש טיסות שבועיות לסאו פאולו, ברזיל, מאדיס אבבה, החל מה-25.04. הטיסות היוצאות מנתב"ג בשעה 01:00 נוחתות בשעה 05:50 באדיס, כאשר טיסת ההמשך לברזיל יוצאת בשעה 08:45 ונוחתת בשעה 14:45. מחיר כרטיס הטיסה עולה 1,027 דולר. מר הנוק טאשגר, מנהל אתיופיאן איירליינס בישראל: "שתי החדשות קשורות אחת בשניה. התוצאות של הסקר מוכיחה שוב את נכונות ההשקעה המסיבית שלנו בחידוש צי המטוסים החדישים ביותר עם גיל ממוצע של שבע שנים. רכישת 12 מטוסי ה-Dreamliner הוסיפה הרבה לתדמיתה ואמינותה של החברה וגם מאפשרת לנו להגיע לכל יעד בעולם, בנוחות ועם המחיר הטוב ביותר". לסקר המלא: airlines.wanderbat.com

קו ישיר נוסף לארה"ב עם אמריקן איירליינס?

לפני מספר ימים ביקר בישראל דיוויד תומאס, המנהל האזורי של חברת התעופה אמריקן אירליינס. במפגש שנערך עם עיתונאים בתל אביב, בהשתתפותה של אסתר קסטיאל, המנהלת המסחרית של החברה בישראל, ניתנה סקירה על הקו הישיר לפילדלפיה, שמאז 2009 פועל בהצלחה מרובה. "למעלה מ-400 אלף ישראלים טסו בקו שלנו לפילדלפיה מאז שנפתח ואנחנו רואים בקו לתל אביב חשיבות גבוהה", ציין תומאס. מנתוני החברה עולה כי מספר גדול של הנוסעים השתמש בקו זה כתחנת מעבר לטיסות המשך עם החברה ליעדים רבים בצפון אמריקה, כשהפופולאריים ביותר הם סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס ולאס וגאס.

לשאלת "למטייל" האם מתכננים באמריקן איירליינס קו ישיר נוסף ליעד לארה"ב, השיב תומאס "בעבר בחנו את האפשרויות ליעדים נוספים מתל אביב ובינתיים לא הגענו להחלטה שתצדיק פתיחת יעד חדש. אנו לוקחים בחשבון את הביקוש, תוך שימת דגש על הנוסעים העסקיים, שכן ממחלקות העסקים נובעת ההכנסה הגבוהה ביותר". עם זאת, ציין תומאס כי לפי הנתונים שבידיהם, יש בישראל תעשיית הייטק ענפה ואנשי עסקים אכן מרבים לטוס לחו"ל, אך אנשי העסקים הישראלים הנוסעים לפילדלפיה, בוחרים דווקא לטוס במחלקות התיירים ולא במחלקות העסקים. "אנחנו נבחן בעתיד את כדאיותו של קו חדש מתל אביב למיאמי, משום שישנה תנועה לא קטנה של אנשי עסקים למרכז אמריקה ומיאמי היא תחנה נוחה בדרך".

הוספת יעדים גם תלויה בצי המטוסים של אמריקן איירליינס. בקו לפילדלפיה פועל מטוס איירבוס A330-200 בעל 252 מושבים: 20 מושבים הניתנים למעבר למצב מיטה שטוחה לחלוטין (80 אינץ') במחלקת העסקים, ו-232 מושבים במחלקת התיירים בעלי מרווח של 32 אינץ' והטייה של 9 אינץ'. "אנו נמצאים עכשיו בתהליך של רכישה ושדרוג צי המטוסים שלנו. מספר המטוסים שלנו יהיה כה גדול, עד כי בואינג לא יכלו לעמוד במספר ההזמנות שלנו, כך שפנינו גם לחברת איירבוס", ציין תומאס. לדברי קסטיאל ותומאס, הטיסה מתל אביב נוחתת בפילדלפיה בשעה 05:30 בבוקר, מה שמהווה יתרון לקהל הישראלי. "הנוסעים מישראל למעשה פותחים את השדה, כך שאינם נתקלים בתורים למחלקת ההגירה. לאחר התהליך הזה ישנה המתנה קצרה יחסית של כשעתיים-שלוש לטיסות ההמשך של החברה", ציינו.

עלייה במספר הנופשים בחג העצמאות בחו"ל

חברת אשת טורס מצביעה על עלייה של 30% בביקוש לחבילות ונופשים בסוף השבוע הקרוב, כאשר יום העצמאות השנה מאפשר ליהנות מסוף שבוע ארוך בחו"ל. גלית זכאי, מנהלת השיווק של אשת טורס: "הביקוש לחג הפסח הנוכחי היו נמוכים משנים קודמות ולכן חברות התיירות פעלו לצמצם הפסדים באמצעות מחירים מוזלים. כעת, צפויה המגמה להשתנות לקראת חג העצמאות. החג יוצא השנה ביום חמישי, מה שמאפשר לישראלים לקחת חופשה ארוכה כבר מיום רביעי ולצאת לנופש בחו"ל. אנחנו צופים כי סוף שבוע העצמאות יוביל לזינוק במספר הישראלים שמבקשים לצאת לחו"ל וכבר כעת אנחנו רואים עלייה של כ-30% בביקוש לסוף שבוע ארוך ביעדים הקרובים, כגון: איי יוון, מלטה ובורגס". מחירי חבילות נופש לדוגמא: מלטה בתאריכים 24-28.04.15 למשך שלושה לילות במלון ארבעה כוכבים (על בסיס ארוחת בוקר) עולה 290 דולר לאדם בחדר זוגי. חבילת נופש לסיציליה בתאריכים 24-28.04.15 למשך שלושה לילות במלון שלושה כוכבים (על בסיס ארוחת בוקר) עולה 279 דולר לאדם בחדר זוגי.

וויז אייר: הקצאת מושבים ללא תשלום

נוסעי חברת התעופה וויז אייר יוכלו ליהנות באופן אוטומטי מהקצאת מושבים ללא תשלום, בכל יעדי החברה החל מה-19 למאי 2015. השירות החדש מהווה חלק מתהליך הזמנת הכרטיס ואף קיימת אפשרות להקצות מושבים סמוכים לאנשים הנוסעים יחד על אותה ההזמנה. הנוסעים יוכלו לשנות את הקצאת המושב ולבחור מושב שונה בתשלום, בעלות של החל מאירו, עד שלוש שעות לפני ההמראה. מושבים מועדפים, כמו מושבים בשורה הראשונה, המאפשרים יציאה מהירה או מושבים עם מקום נוסף לרגליים, ניתן להזמין בתשלום גבוה יותר לפי מקום פנוי על בסיס כל הקודם זוכה.

שירות הקצאת המושבים יוצג תחילה ביעדים נבחרים החל מה-4 למאי ולאחר מכן בכל 360 היעדים של וויז אייר מ-110 שדות תעופה ברחבי 37 מדינות, החל מה-19 למאי. נוסעים חברי מועדוני WIZZ Premium ו-WIZZ Privilege Pass יוכלו לבחור כל מושב בחינם ולהשתמש בשירות Priority Boarding כדי להימנע מתורים. גיורגי אברן, סמנכ"ל המסחר של וויז אייר: "אני שמח לחלוק את שיפור משמעותי זה עבור לקוחותינו, שמגיע כחלק מפיתוח מתמיד של שירותים ותהליכים טובים יותר אצלנו. שביעות הרצון של הצרכן היה בליבה של המשימה שלנו, כאשר השקנו את חברת התעופה לפני למעלה מעשר שנים וזה ממשיך לנווט את הפעולות שלנו בכל יום. אני משוכנע שהמגמה של חברות התעופה להציג מחדש הקצאת מושב משקף במדויק את מה שהצרכנים מעריכים כעת ביותר בעת נסיעה".

איזה קפה תשתו לפני הטיסה בנתב"ג?

רשת בתי הקפה אילן'ס זכתה במכרז של רשות שדות התעופה ותפעיל את בית הקפה בשתי נקודות בטרמינל 3 בנתב"ג, החל מחודש יוני ולמשך שבע השנים הבאות. רשות שדות התעופה הגבילה את מחירי הקפה, האספרסו הקפוצ'ינו והמים ורשת אילן'ס הודיעה כי תפחית את המחירים ואי לכך זכתה במכרז. כוס קפה הפוך תעלה 11.70 ש"ח, אספרסו יעלה 7.80 ש"ח, קרואסון חמאה יעלה 11.50 ש"ח ובקבוק מים מינרלים יעלה 7.80 ש"ח. יעקב לוזון, בעלי רשת אילן'ס: "אנו גאים ונרגשים לפתוח את שני הסניפים בנתב"ג. עמלנו קשות כדי לזכות, הצבנו לעצמנו יעדים גבוהים מאוד לשנה הקרובה, ולשמחתי הרבה, בינתיים אנו אכן עומדים בכולם. באמצעות חשיפה למספר כה רב של אנשים, נוכל לממש את החזון שלנו לחשוף את הקפה האיכותי במירב הבתים בישראל".

בסיס חדש לאיזי ג'ט באמסטרדם

חברת איזי ג'ט משיקה את בסיסה החדש בנמל תעופה סכיפהול, אמסטרדם ומתכננת להוסיף מטוס רביעי לצי שלה בנמל תעופה זה, החל מאוקטובר 2015. פתיחת הבסיס באמסטרדם מאפשרת לחברה לחנוך תשעה יעדים חדשים: קורפו, דוברובניק, המבורג, איביזה, ניס, אולביה, פלרמו, טולוז וונציה. קרולין מקול, מנכ"לית איזי ג'ט: "השקת הבסיס בסכיפהול הינה צעד אסטרטגי חשוב עבור איזי ג'ט. איזי ג'ט הינה חברת התעופה השנייה בגודלה באמסטרדם, אחד מנמלי התעופה המובילים באירופה, המשרת שוק הולך וגדל, עם ביקוש רב מצד הנוסעים אל ומבירת הולנד. אחרי שטסנו אל ומאמסטרדם במשך שנים כה רבות, אנו שמחים סוף-סוף לקרוא לנמל התעופה 'בית' עבור טייסי וצוותי איזי ג'ט. כשליש מהנוסעים שלנו בטיסות מאמסטרדם טסים למטרת עסקים ואנו בטוחים כי הרשת האירופאית שלנו תהפוך את הנסיעה לקלה יותר וברת השגה".

בטקס הפתיחה הרשמי לבסיס החדש של איזי ג'ט בנמל התעופה סכיפהול באמסטרדם השתתפו הצוות ההולנדי החדש של איזי ג'ט, בכירי נמל התעופה ושותפים עסקיים. מטוס איזי ג'ט נחת בשדה כאשר הוא מקושט בציורי פרח הצבעוני, המזוהה עם הולנד ולאחר שחנה, קבקב כתום ענק הוצב ליד חרטומו. קרולין מקול, מנכ"לית החברה, גזרה את הסרט יחד עם יוס ניהויס (Jos Nijhuis), נשיא נמל התעופה סכיפהול.

צפו בסרטון מאירוע טקס הפתיחה:

בריטיש איירוויס: הנחה במחלקת העסקים

חברת בריטיש איירווייס הודיעה על מבצע לטסים במחלקת העסקים - כ-10% הנחה על טיסות ללונדון וליעדי ארה"ב, כגון: ניו יורק, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס, לאס וגאס, מיאמי ובוסטון. המבצע מוצע לטיסות בין התאריכים 1 ביוני עד 20 באוגוסט, עבור כ-440 כרטיסי הלוך-ושוב, למזמינים טיסות בין התאריכים 12-23 באפריל. יעל קטן, המנהלת המסחרית של בריטיש איירווייס בישראל: "בשנה שעברה הגדלנו באופן משמעותי את היצע מושבי היוקרה שלנו בקו לישראל ולאחרונה העלנו את התדירות ל-20 טיסות שבועיות. צעד זה נועד להקל על הנוסעים הישראליים לקחת את הקונקשן הנוח של בריטיש איירווייס ליעדי ההמשך, ובייחוד לחוזרים ארצה מיעדי מערב ארה"ב המבוקשים. לאור זאת, החלטנו להעניק לנוסעים הישראליים מבצע אטרקטיבי במיוחד של כ-10% הנחה על מגוון היעדים המועדפים עליהם בארה"ב וכמובן ללונדון, עבור טיסות עסקים או טיסות חופשה פרטיות בנוחות מירבית. אנו ממשיכים להשקיע בשירות האיכותי שאנו מציעים לנוסעים, וכן בטרקלינים היוקרתיים ובטכנולוגיות חדישות המשדרגות את חוויית הנסיעה כולה, מרגע רכישת הכרטיס ועד לנחיתה ביעד המבוקש".

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

הדפס|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לפילדלפיה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×