חופשה משפחתית בחו"ל

תמונה ראשית עבור: חופשה משפחתית בחו
מתוך אתר aroundporos.com

ישבנו בחצר המוצלת של הווילה השכורה שהפכה לשבוע לביתה של משפחתנו המורחבת ופתאום זה נפל עלי. התובנה הצלולה של משהו שבמשך שנים ארוכות ניסינו להבין את משמעותו, הזמן הנהדר הזה שבו כל המשפחה ביחד, יושבת במקום אחד, נהנית מאותן ההנאות הפשוטות ונהנית האחד מחברתו של השני.

כמשפחה נסענו המון ביחד לטיולים בחו"ל כשהילדים היו צעירים ויתר, כולנו נהנינו בכל נסיעה לא רק מהטיול עצמו אלא גם מהשהות ביחד, כיף שביום-יום לא מזדמן בקלות. לכולנו זה השאיר טעם חזק של געגוע לשהות המשותפת הזו המנותקת מחיי היום יום השוחקים.

תשאלו למה צריך בשביל זה לנסוע לחו"ל? שאלה טובה מאד כי לא מעט משפחות מצליחות לצאת לחופשה ביחד גם כאן בארץ, אבל לדעתי יש שוני גדול בין השניים והוא אינו מתבטא רק בדיוטי פרי.... אשאיר לכל אחד למצוא את ההבדלים המתאימים לו.

בשנים האחרונות, גם בשל הוזלת מחירי הטיסות וגם בשל השתכללות אתרי האינטרנט המספקים שירותי תיירות למיניהם והמיומנות ששיכללנו בשימוש בהם, הפכו החופשות המשפחתיות בחו”ל לנפוצות מאד ורבים מאיתנו מתחבטים בשאלות רבות בנוגע לעניין זה. בטח ובטח אלו מאיתנו שזו להם פעם ראשונה לתכנן חופשה מהסוג הזה.

למי שאינו רוצה לטרוח ולתכנן - מבחר הדילים המוצע עצום. החל בחופשות הכל כלול באתרים רבים, שייט בים התיכון על אניות ברמות פאר שונות עם עגינות במספר ערי נמל, חופשות סקי משפחתיות, וכלה בשכירת בית באיזור כפרי שהמפורסמים בהם הם טוסקנה הנפלאה או באי יווני ליד המים. הבעיה העיקרית היא איך למצוא מקום שגם יהיה בו כיף לכולם, גם יאפשר פעילויות ביחד ובעיקר ישאיר את כולם ביחד.

זה לא עושה את ההחלטה לקלה יותר, ולעיתים אינו מבטיח חופשה משפחתית שכולם מרוצים ממנה. אבל הרי כוונתנו שזו תהיה חופשה שתשאיר טעם חזק של עוד...אז איך בוחרים את החופשה המשפחתית המתאימה לנו?

בפוסט הזה אנסה להביא את האפשרויות השונות שחשבנו עליהן אישתי ואני כשביקשנו לצאת לחופשה עם הילדים ובני/בנות זוגם ובקרוב גם עם צאצאיהם. לכל אפשרות יש את יתרונותיה ואת חסרונותיה ואשתדל לכסות אותם כאן לנוחותכם.

כשניגשים לתכנון חשוב לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

 • לאן לנסוע?
 • היכן נעדיף ללון?
 • מה העונה המתאימה?
 • סוג החופשה המועדף
 • מספר ימי החופשה הנדרשים
 • מספר בני המשפחה המשתתפים וגילם
 • האם יש צרכים מיוחדים (גישת נכים, התאמות בחדרים וכו')
 • חלוקת העלויות
 • תחבורה

בואו נבחן את הנקודות הללו ונבין מדוע הן חשובות:

 • לאן לנסוע? לדעתי חופשה משפחתית היא התכנסות שמטרתה חיבור, היא שהות במקום אחד שישמש כעוגן לכולם אבל יאפשר למי שרוצה גם לצאת לגיחה קצרה כדי להתאוורר. למטרה זו חופשה באיזור כפרי, אי יווני או שייט נהרות יתאימו מאד.
 • היכן נעדיף ללון? מלון או ווילה שכורה? לכל סוג יתרונותיו וחסרונותיו, במלון לא תצטרכו לבשל את ארוחותיכם ולנקות ולסדר, אבל לעומת זאת כמעט ואין אפשרות לפרטיות משפחתית. בווילה יהיו כל אפשרויות הפרטיות החביבות אבל מי שאין במשפחתו "בשלן" יצטרך למצוא פתרון יצירתי לנושא הארוחות. לנו נראה שלינה בבית שבו מספר חדרי שינה המאפשרים לכל בן/בת משפחה פרטיות הוא הפתרון היפה ביותר. יש מבחר רב של בתים ווילות להשכרה כמעט בכל מקום אליו תגיעו. יש אתרים וסוכנויות רבות המספקות את השירות הזה. ניתן להתרשם כאן לאיי יוון, כאן לטוסקנה. גם שייט עצמאי איטי ומענג בתעלות אירופה הוא פתרון נחמד ותוכלו להתרשם מזה כאן. ואלו רק דוגמאות כי קיימות עשרות סוכנויות כאלו. זכרו שגם בווילות למיניהן ניתן לשכור שירותי ניקיון אחת לכמה ימים בעלות זניחה, בחלק מהווילות השירות כלול ובחלק יש לתאם מראש.
 • העונה המתאימה. התשובה כאן ברורה למדי, באם זו חופשת סקי – העונה המתאימה היא עונת הסקי במקום אליו אנו רוצים לנסוע. אחרת נבחר את מזג האויר המתאים לנו, לחלקנו אויר הרים קריר ייטיב יותר מאשר קייץ ים תיכוני הביל...
 • סוג החופשה המועדף, חלקנו יעדיפו חופשה פעילה שבה נצא לטיולים רגליים, להליכות ארוכות או רפטינג, וחלקנו יעדיפו פשוט בטן גב עם ארוחות משותפות מענגות הדורשות במקסימום קניות נעימות וכיפיות בשוק הקרוב. לשתי החופשות יש יתרונות ותלוי בסוג הנופשים. בחופשה שבה חלק יכול להישאר בבית ששכרנו וחלק יכול לצאת לפעילות יש את כל העולמות. בעינינו טיול מתמשך עם מעבר בין בתי מלון מידי לילה אינו נחשב לחופשה ולכן לא נדון בו כאן.
 • מספר ימי החופשה, בדקו עם המקום הנבחר התאמה למספר הימים הנדרש על ידיכם. בחלק מהמקומות ישנו מספר ימי מינימום (לרוב שבוע), ובחלק יסכימו למספר ימים גמיש. היו ערים לתנאים הללו עם ההזמנה. ברוב הווילות מסירת המפתח תתבצע בשעות העבודה המקובלות, הגעה בשעות אחרות תחייב לפעמים עלות נוספת.
 • מספר בני המשפחה המשתתפים בחופשה יכתיב מאליו את גודל הוילה או הסירה אותה נבקש לשכור. אין טעם לחופשה ללא פרטיות מינימאלית. חלקנו ירצה לנוח בעת שאחרים ירצו לשחות בבריכה או לשחק בקלפים, או פשוט להשכיב את הילדים לישון אחה"צ או בערבים כשהיתר עדיין רוצים לצפות בווידאו או סתם לשבת ולדבר.
 • צרכים מיוחדים. לפעמים ישנו הצורך בגישה נוחה או בצרכים מיוחדים (שקעי חשמל נוחים קרובים למיטות, מאריכי כבלים למיניהם, וכו'. זכרו לבדוק את הנקודות הללו בטרם תסגרו הזמנה כי לפעמים קשה לטפל בהם אחרי ההגעה (כבר נתקלתי בצורך בקו מתח של 220 וולט בסירה שהמתח שבה היה 24 וולט).
 • חלוקת העלויות. ניתן היום למצוא בעלות סבירה וילות בכל מקום. מה שנחמד בחופשות הללו הוא שניתן לחלק את העלויות (למי שחפץ בכך) בין מספר גדול יחסית של אורחים וכך לייצר חפשה נעימה וזולה יחסית לאפשרויות האחרות. יש משפחות שבוחרות לחלק את העלויות באופן יצירתי כמו למשל: ההורים משלמים את הווילה, כל אחד משלם את עלויות הטיסות שלו ובכלכלה כולם משתתפים שווה בשווה. וכמובן שאפשר לחלק אחרת או בכלל לא – כל אחד לפי יכולותיו ורצונותיו.
 • תחבורה. ניתן להוזיל עלויות באופן משמעותי ביותר באם שוכרים מיניבוס שמתאים ל-6 עד 8 נוסעים ולנסוע כולם ביחד. מצאנו שטוב באם יש יותר מרכב אחד, כי לפעמים לא כולם מגיעים ביחד, ולפעמים מתחשק לחלק לנסוע לטיול קצר ולחלק לנסוע לשוק, וכך מתאפשר לכולם ליהנות לפי רצונם.

זכרו שלבסוף יתכן שנצטרך להשלים עם מה (שבעינינו) יכול להיראות כחסרונות כאלו או אחרים כדי שיתאים לכולם אבל העיקר שיישאר טעם של עוד

גילוי נאות: אין לי או למשפחתי קשר לאף אחד מהאתרים המוזכרים או לנותן שירות כזה או אחר המוזכר בפוסטים שלי.

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של Ameno?

הפוסט הבא ›
לפקאדה (לפקדה או לפקאס) – עוד אי יווני נעים מאד
לפקאדה (לפקדה או לפקאס) – עוד אי יווני נעים מאד
מתוך הבלוג של Ameno
08-07-2017
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
מוזיאון גוגנהיים בבילבאו - מקום שחייבים לבקר
מוזיאון גוגנהיים בבילבאו - מקום שחייבים לבקר
מתוך הבלוג של Ameno
13-04-2017
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של Ameno »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לאיי הדודקנס

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×