טיול בהרי הרוקיס(באנף וג'ספר) קנדה 2017

תמונה ראשית עבור: טיול בהרי הרוקיס(באנף וג'ספר) קנדה 2017 - תמונת קאבר
אגם מוריין

טיילנו בשמורות בהרי הרוקיס ולסיום בונקובר בסוף אוגוסט 2017 (אבא ושני ילדים בגילאי 25 ).

בתכנון המסלול נעזרתי רבות בבלוגים המפורטים והמדהימים המופיעים באתר (כולל פנייה לחלק מהכותבים) .

אפרט מספר טיפים שעשויים להקל על ההתארגנות.

הזמנות - בצעתי את הזמנת הטיסות ומקומות הלינה כ- 10 חודשים מראש, כאשר המחירים עדיין סבירים. אציין שחלק מהדירות שהתעניינתי בהן כבר היו תפוסות.

אישור כניסה - החל ממרץ 2016 נדרש להוציא באינטרנט אישור כניסה לקנדה – נקרא eTA -Electronic Travel Autothorization . נדרשנו להציג את האישור כבר בשלב הצ'יק אין בנתב"ג !!. התהליך פשוט מאד, המילוי לוקח מס' דקות (שאלות על מצב בריאותי, תעסוקתי וכו') ותוך מס' שעות מתקבל האישור. העלות 7 $.

סלולרי – חברות הסלולר הגדולות בארץ מציעות דקות שיחה לארץ בלבד, ללא שיחות פנים בקנדה. יש חברות אחרות בארץ שמציעות כרטיסי סים הכוללים גם שיחות מקומיות.

החלטתי לרכוש כרטיס סים בקנדה הכולל גלישה ושיחות מקומיות אולם הסתבר שהנושא בעייתי. בשדה התעופה בקלגרי אין חנות פלפונים אלא רק בעיר (מספר סניפים של חברת טלוס TELUS ). אחרי הנחיתה החלטנו לא להתעכב והמשכנו לדירה בקנמור. הסתבר שבקנמור יש רק סניף אחד של טלוס ושם ביקשו 100 דולר עבור חבילה של 1 ג'יגה גלישה ועוד מספר דקות שיחה מקומיות ושיחות לארץ.

המרת כסף- קשה להשיג בצינג'ים בארץ דולר קנדי. ניתן לקחת דולר אמריקאי ולהמיר בקנדה בחנויות ציינ'ג . לא ידוע לי אם יש ציינ'ג בשדה התעופה בקלגרי , אולם במידה ויש אזי רצוי להמיר שם. בישובים המרכזיים (קנמור, באנף וג'ספר) יש מספר ממש מצומצם של ציינג'ים (בג'ספר יש רק אחד ובבאנף היינו ביום ראשון ומצאתי גם רק ציינ'ג אחד). בג'ספר ביקשתי להמיר באחד הבנקים אולם טענו שנדרש להיות בעל חשבון.

עלויות עיקריות:

טיסה – כ- 1,000 $ לאדם.

רכב – 1,100 דולר קנדי ועוד 150 דולר עבור החזרת הרכב בונקובר.

לינה – כ- 220-250 דולר קנדי לדירה עם שני חדרי שינה.

דלק (סוג רגיל ) - המחיר משתנה, נע בטווח 1.1- 1.3 דולר לליטר.

כרטיס כניסה לכל השמורות – כרטיס לתקופה ארוכה כ- 140 דולר קנדי אולם ניתן לרכוש גם על בסיס יומי. ניתן לראות את המחירים באתר האינטרנט של השמורות www/canadianrockies.net.

מתאם חשמלי – השקע החשמלי בקנדה שונה מהארץ ומאירופה, כך שרצוי להצטייד במתאם הנכון מראש.

הכנסת אוכל לקנדה – בזמן הטיסה נתבקשנו למלא שאלון לגבי המזון שאנו מכניסים לקנדה. בשדה התעופה בקלגרי עברנו "תחקיר" אילו סוגי מזון נוספים (שלא מופיעים בטופס) אנו מכניסים לקנדה. לא ברורה לי הסיבה .

התארגנות בקנדה

קנמור - יש 2 סופרמרקטים גדולים מאד וביניהם חנות גדולה לציוד רכב וטיולים (רחוב מקביל לכביש הכניסה לישוב):

:1200 Railway Ave, Canmore, ABT1W 1P4SAFEWAY

:950 Railway Ave, Canmore Save On Foods

ציוד רכב וטיולים Canadian Tire, 1110 Gateway Avenue

מרכז המידע נמצא לפני הכניסה לישוב, כשיורדים מהכביש המהיר מס' 1 , אחרי העיקול בצד שמאל. מגרש חנייה גדול מאד.

ג'ספר –סופרמרקט ברחוב הראשי Robinsons AG Foods – 218 Connaught Drive

מרכז המידע נמצא ברחבת הדשא ברחוב PATRICIA. מקביל לרחוב הראשי.

תשלום על תדלוק- במידה ומשלמים במזומן אזי יש הבדל בין המחוזות – באלברטה (אזור השמורות) קודם מתדלקים ואח"כ משלמים ואילו בבריטיש קולומביה (וונקובר והסביבה) קודם נדרש לשלם ואח"כ לתדלק. במידה והתשלום היה גבוה מידי, כמובן שמקבלים החזר.

תחנת דלק בכביש הקרחונים – יש רק תחנת דלק אחת לאורך כביש זה, פתוחה רק בתקופת הקיץ, ליד Saskatcewan Crossing. במקום יש חנות מזכרות גדולה ומסעדה. בכל מקרה רצוי לצאת לדרך עם מיכל דלק מלא.

אטרקציות – עשינו רפטינג בנהר אטבסקה בג'ספר , עלות 70 דולר קנדי לאדם אולם לא נהנו במיוחד היות והזרימה היתה חלשה www.whitewaterraftingjasper.com)).

אטרקציה שנייה עשינו שייט הנקרא סאפארי דובים – b.c canada blue river (כ- 3 שעות נסיעה מג'ספר לכוון קלירווטר, בזמן המעבר לונקובר) , עלות 100 דולר קנדי לאדם. אתר riversafari.com . למזלנו הרב ראינו זוג דובים שבדיוק ירדו לשתות מים מהאגם ונהנו מאד (הדובים היחידים שראינו בטיול). במקום יש גם טיולי סאפארי בג'יפ . אני מתאר לי שמדובר באקראיות אך לפעמים אכן משתלם למרות המחיר הגבוה.

23136c708d447f84b8f481cd8ef2ab15.png?l=6

הערות קצרות לגבי מספר מקומות:

אגם לואיז - עשינו את מסלול Lake agnes tea house . כדאי לדעת כי המסלול כולו הוא עלייה רצופה, קשה וארוכה, 3.8 ק"מ, בתוך יער ולא רואים כלל את האגם אלא רק כשמגיעים לסוף המסלול.

אגם מוריין – נקודת התצפית על האגם (חובה!) היא גבעת סלעים הקרובה למגרש החנייה. הרבה חבר'ה עולים לראש הגבעה דרך הסלעים אולם יש שביל מסודר מאחור. בקצה מגרש החנייה , חוצים את הכביש ויש שלט קטן consolation lake . בשביל לפנות ימינה ולעלות לראש הגבעה.

אגם אמרלד – עשינו את המסלול ההיקפי, אורך 5.2 ק"מ, ונהנו מאד. מומלץ.

אגם מדיסין - היער באזור נשרף לפני מספר שנים ולכן יש אנשים הנמנעים מלהגיע לאגם זה. אנחנו טיילנו לאורך הגדה הימנית של האגם, בין הסלעים ועד לעצים השרופים ולדעתנו דווקא המקום מיוחד.

קרחון אטבסקה – אנחנו לא טיילנו עם האוטובוס של מרכז המבקרים. במקום לחנות במגרש החנייה הרשמי (נמצא בצד של מרכז המבקרים) פנינו לכביש ממול ושם לאחר מס' מטרים, יש פנייה ימינה (יש מחסום פתוח) המוביל למגרש חנייה קטן ממנו יש מסלול הליכה לכוון הקרחון. לא מגיעים לקרחון אבל יחסית קרוב.

אדית קאוול – הכניסה למקום בחינם אולם מוגבלת. בתקופה בה טיילנו, נדרשנו להוציא אישור כניסה שמוגבל לכניסה בשעה מסויימת, במשרד מרכז המידע בג'ספר. האישור נבדק בתחילת כביש הגישה לאתר (לא ניתן היה להכנס ללא האישור ). מומלץ לבדוק האם עדיין מגבלה זו בתוקף לפני הנסיעה לאתר.

לסיכום: אזור השמורות מדהים, מרחבים עצומים, אגמים בצבע טורקיז ואווירה מאד רגועה ושלווה (בעיקר אופן הנהיגה בכבישים).

טיול מהנה לכולם.

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של aviharts?

‹ הפוסט הקודם
טיפים לצפון יוון: כפרי זגוריה, מטאורה וחצי האי פיליון
טיפים לצפון יוון: כפרי זגוריה, מטאורה וחצי האי פיליון
מתוך הבלוג של aviharts
12-10-2016
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של aviharts »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה להרי הרוקי הקנדיים

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×