שלום אורח
facebook login
שגרירים של רצון טוב

מגדל אייפל - מדריך למבקרים במגדל המפורסם

איתמר ברק - מערכת אתר למטייל | תאריך עדכון 06/06/2012

צפייה במפת הכתבה | + הצג את כל היעדים שמוזכרים בכתבה זו (3)

מספר צפיות: 17102   |   מספר תגובות: 2     לתגובות

הדפס שמור למועדפים שלח לחבר

מגדל אייפל (Tour Eiffel) הוא סמלה המפורסם ביותר של פריז ושל צרפת ולמעשה אחד מאתרי התיירות המפורסמים ביותר בעולם כולו. כשבעה מליון מבקרים פוקדים את המגדל בשנה ואם גם אתם בדרך לשם, הנה מדריך שכדאי לקרוא - כל מה שצריך לדעת על מגדל אייפל!

על מגדל אייפל, בכתבה זו:

היסטוריה ורקע על מגדל אייפל 

מגדל אייפל הוקם על גדות נהר הסיין של פריז, בין השנים 1887-1889 והוא נקרא על שם גוסטב אייפל, האדריכל שתיכנן את מבנה המתכת המדהים הזה. מטרתו של מגדל אייפל הייתה לשמש כשער הכניסה ליריד העולמי, שנערך בעיר פריז ב-1889, לרגל מאה שנים למהפכה הצרפתית. 324 מטרים גובהו של המגדל, וזה הקנה לו בשעתו את תואר המבנה הגבוה ביותר בעולם. מעטים יודעים שרישיון הבניה של המגדל הקנה לו 20 שנה בלבד והוא היה אמור להיות מפורק לחלוטין בשנת 1909. אולם לאחר שני העשורים, החליטה ממשלת צרפת להותיר את המגדל על כנו, בשל תרומתו בתחום התקשורת, בייחוד להתפתחות שידורי הרדיו. כיום המגדל הוא מספר אחד ברשימת אטרקציות בפריז ומהווה סיבה נהדרת לבקר דווקא כאן, מבין שלל ערים בצרפת.

הנה כמה נתוני מפתח אודות מגדל אייפל (מתוך אתר האינטרנט הרשמי של המגדל):

 • מגדל אייפל זוכה לכ-7 מליון מבקרים בשנה. 75% מהם הם תיירים.
 • משקלו הכולל של המגדל הוא 10,100 טונות של ברזל.
 • המגדל מורכב מכ-18,000 חלקי מתכת, בנוסף לשניים וחצי מליון מסמרים וברגים.
 • על המגדל מוצבות 120 אנטנות.
 • גרם המדרגות המזרחי מונה 1,665 מדרגות, אותן יש לטפס על מנת להגיע לראש המגדל.
 • במגדל פועלות בסך הכל שבע מעליות, אשר נוסעות כ-103 אלף ק"מ בשנה בסך הכל.

לתחילת הכתבה

מגדל אייפל. צילום: Paris Tourist Office/Stephane Querbes

כדאי לדעת על ביקור במגדל אייפל

עם 7 מיליון מבקרים בשנה, מגדל אייפל הוא המבנה המזוהה ביותר עם פריז ולמעשה המזוהה ביותר עם צרפת. המבקרים במגדל יכולים להעפיל אל שלוש קומות תצפית, מהן ניתן להשקיף על רחובותיה של העיר היפה. אל הקומה הראשונה והשניה ניתן לטפס ברגל, אך אל קומת המרפסת העליונה ניתן להעפיל רק באמצעות המעלית. העליה אל קומות התצפית של המגדל כרוכה בתשלום. מומלץ לרכוש את הכרטיסים דרך אתר האינטרנט של המגדל - מחיר הכרטיס דרך אתר האינטרנט זהה לזה שבקופות למרגלות המגדל, אולם הרכישה דרך אתר האינטרנט תחסוך לכם את העמידה בתור לקופות ובתור למעליות (למטה), בייחוד בעונות התיירות, אז התורים ארוכים. בעת רכישת הכרטיסים באתר האינטרנט, יש לבחור בין עליה לקומה השנייה ובין עליה לקומה השלישית (ראש המגדל). יש לציין, כי רכישת הכרטיס נעשית לתאריך ושעה מדוייקים, כך שיש לוודא כי אכן תגיעו במועד שהזמנתם. בשל העומס בעונות החמות, מומלץ להזמין כרטיס עליה למגדל באתר, לפחות שבוע מראש, אם לא יותר. במידת האפשר, מומלץ גם לבדוק את תחזית מזג האוויר למועד הזמנת הכרטיס, על מנת לא לקפוא מקור או להירטב מגשם ביום הביקור במרפסות התצפית. אל תחמיצו ביקור באתר חובה זה, כפי שתוכלו לראות על גבי מפת צרפת.

אם מתחשק לכם להתפנק בזמן הביקור במגדל, תוכלו לאכול במסעדות השוכנות בקומה הראשונה והשנייה ולהתפעל מהנוף, בזמן שאתם לועסים. אם אתם רוצים להיות רומנטיים, בקומה השלישית ממתין לכם בר יינות קטן, המציע יין אדום או שמפניה צוננת. מקום נפלא להצעת נישואין!

 • כתובת: Champ de Mars
 • תחנת מטרו: Bir Hakeim
 • שעות פתיחה: 1 בינואר עד 12 ביוני - מעליות 9:30-23:45 (מעלית אחרונה לקומה העליונה ב - 22:30) מדרגות 9:30-18:30 . 13 ביוני עד 31 באוגוסט - מעליות 9:00-00:45 (מעלית אחרונה לקומה העליונה ב - 23:00) מדרגות 9:00-00:45. 1 ספטמבר עד 31 בדצמבר - מעליות 9:30-23:45 (מעלית אחרונה לקומה העליונה ב – 22:30). בדקו מתי שעת השקיעה לפני עלייתכם!
 • מחיר כניסה: לקומה העליונה: 12 יורו, לקומה 2: 7.80 יורו ולקומה הראשונה: 4.80 יורו. עליה ברגל: 4.00 יורו.
 • אתר אינטרנטwww.tour-eiffel.fr, באתר של לשכת התיירות של פריז: en.parisinfo.com

לתחילת הכתבה

להביט על מגדל אייפל - מהצד

כאשר הוקם מגדל אייפל בסוף המאה ה-19, זכה מגדל המתכת לביקורות קשות מאוד. היחס אליו היה כאל "פצע" על פניה של העיר. הסופר הצרפתי הנודע גי דה מופסאן, בן המאה ה-19, היה ידוע בשנאתו למגדל. יחד עם זאת, היה זה סוד גלוי, שהסופר הנודע נהג בכל יום לסעוד את ארוחת הצהריים שלו במגדל. כאשר נשאל לפשר הדבר, ענה: "המסעדה שבמגדל היא המקום היחיד בעיר בו איני רואה את המגדל...". ברבות השנים, הפך המגדל לאחד מהסמלים המפוארים של הארכיטקטורה המודרנית ובאמת, על מנת להבחין ביופיו, יש כמובן להביט בו מן הצד. המקום הטוב ביותר להשקיף על המגדל ולצלם תמונות מרהיבות שלו הוא ארמון השאיו (Palais de Chaillot) וגני טרוקדורו (Jardin du Trocadero), הצמודים זה לזה. ממרפסת רחבת הארמון יתגלה לעיניכם המגדל ברוב הדרו - תוכלו להצטרף אל מאות התיירים סביבכם ולהצטלם גם כן, כשהמגדל ניצב ברקע.

 • כתובת: 17 place du Trocadéro
 • תחנת מטרו: Trocadéro

לתחילת הכתבה

מצטלמים בארמון השאיו. צילום: איתמר ברק

מגדל אייפל בלילה

אחת האטרקציות הגדולות ביותר בפריז מתרחשת כאשר יורדת החשיכה על עיר האורות, אז מקבל כינויה זה של העיר משנה תוקף - בשעות הערב הופך מגדל אייפל למופת של תאורה, בהיותו מואר באור יקרות מוזהב, מהמסד עד הטפחות, באמצעות 336 פרוז'קטורים רבי עוצמה. בנוסף, החל משעת השקיעה ועד השעה 1 בלילה, מנצנצות בכל שעה עגולה 20 אלף (!) נוריות, המשובצות על המגדל, למשך 5 דקות. זהו מראה מרהיב ואף מהפנט, שאין לפספס בזמן חופשה בפריז. תכננו את אחד הימים שלכם בעיר, כך שתגיעו אל גדת הסיין או ארמון השאיו לעת ערב והביטו על מפגן האורות היפה. אם מזדמן לכם להיות בפריז ביום הבסטיליה (14 ביולי), אל תחמיצו את מפגן זיקוקי הדינור, הנורים מן המגדל.

לתחילת הכתבה

הידעת?

 • מגדל אייפל היה המבנה הגבוה ביותר בעולם, עד שנת 1930, אז נפתח מגדל קרייזלר בניו יורק.
 • מגדל אייפל מתכווץ בכ-6 אינץ' במהלך החורף.
 • מגדל אייפל נמצא בבעלותה של עיריית פריז, אולם היא מחכירה אותו בכל פעם לתקופות קצובות לחברת Societe d’exploitation de la Tour Eiffel.
 • בעת רוחות סערה חזקות במיוחד, המגדל יכול לנוע ממקומו. לדוגמה, בעת סערה חזקה בשנת 1999, זז המגדל 13 סנטימטרים ממיקומו הקודם!
 • ביום בהיר, ניתן להשקיף מראש המגדל למרחק של כ-60 ק"מ.
 • המסעדה בקומה הראשונה של המגדל נקראת  Altitude 95, משום שהיא שוכנת בגובה 95 מטרים מעל פני הים.
 • אדם אחד נהרג במהלך בניית המגדל.
 • צבעו של המגדל הוא חום כהה.
 • בכל 7 שנים נצבעים כל חלקי המגדל. שטחם הכולל הוא 250 אלף מ"ר. 60 טונות של צבע נדרשים למשימה.

לתחילת הכתבה

מגדל אייפל מנצנץ בלילה:

למידע נוסף על מגדל אייפל ועל טיול בפריז באתר למטייל:

הדפס שמור למועדפים שלח לחבר

תגובות שהתקבלו

התמונות בכתבה לא משקפות את המראה האמיתי כיום של מגדל אייפל


19/06/11 09:50 adr_30

הייתי שם לפני מספר חודשים - דבר ראשון אין שום מדשאות ירוקות סביב המגדל - זה נטו פוטושופ או תמונה מלפני מיליון שנה. דבר שני, הדבר היחיד שיש סביב המגדל זה המוני המונים של מהגרים סודנים שמוכרים מזכרות של פריז. מרוב מהגרים לא רואים מדרכה.

עוד נקודת תצפית


17/06/11 02:42 galithatan

שכחתם לכתוב בכתבה שהכי כדאי לעלות על מגדל מונפרנס - גם אין תורים כל כך ארוכים, גם עולה פחות כסף וגם יש תצפית מצוינת על האייפל, כולל מהגג שמאפשר לתצפת עליו ממש מלמעלה...

כמובן שיש תצפית מעולה 360 מעלות על כל העיר כמעט.

עוד מידע על פריז

לכל המידע על פריז >>

תמונת היום מקהילת הפייסבוק שלנו

תמונת היום מקהילת הפייסבוק שלנו

דרך הוצ׳ימין בויאטנם. צילום: תאיר אפרתי