אוסטריה התחתונה - מידע כללי

אוסטריה התחתונה היא המחוז הפדרלי הגדול ביותר באוסטריה. החבל הוא יעד פופולרי לחופשה, גם בזכות קרבתו הגדולה לוינה, הבירה. פני הקרקע באזור שונים ומגוונים והם כוללים הרים חמורים, מדרונות ירוקים וכרמים פורים ושופעים המרוכזים לרוב בעמק הדנובה.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: אוסטריה התחתונה - מידע כללי

קצת על האזור

המחוז הפדרלי הגדול ביותר באוסטריה, אוסטריה התחתונה, גובל בצ`כיה בצפון ובסלובקיה במזרח. זהו אזור הולדתו של המלחין המפורסם ג`וזף היידן, ומקום קבורתם של פרנץ פרדיננד ואשתו שנורו בסרייבו בשנת 1914, אותו מאורע שפתח את השתלשלות האירועים שהובילה לפריצה של מלחמת העולם הראשונה. כיום מהווה החבל יעד פופולרי לחופשה, גם בזכות קרבתו הגדולה לוינה, הבירה. פני הקרקע באזור שונים ומגוונים והם כוללים הרים חמורים, מדרונות ירוקים וכרמים פורים ושופעים המרוכזים לרוב בעמק הדנובה. כעדות חיה לחשיבותו האסטרטגית של העמק כנתיב מסחר מרכזי, נמצאות לאורכו טירות וכנסיות מבוצרות מימי הביניים. האזור הופרד מאוסטריה העליונה בשנת 1450 והוא מכיל כמה אתרים ארכיאולוגים מקסימים הכוללים ממצאים מרתקים מתקופת האבן ומהתקופה הרומית. בשנת 1920 איבד החבל את השליטה על וינה ובשנת 1938 שטחים גדולים ממנו הועברו לשטחה, אם כי רובם הוחזרו אל החבל בשנת 1954, בעת רה-אורגניזציה שנעשתה במחוזות אוסטריה השונים.

אוסטריה התחתונה מכילה למעלה ממחצית השטח המעובד של המדינה כולה, אחראית לייצור 60 אחוזי מהיין האוסטרי ומשמשת כיצרנית הגדולה ביותר של סוכר וחיטה במדינה - כך שאין זה מפתיע שזהו אחד האזורים הפורים והעשירים ביותר במדינה. באזור ישנם 12 אתרי ספא שונים ומגוונים המציעים תענוגות שונים כמו מעיינות גופרית, טיפוח יופי, הידרותרפי וכן הלאה, ו-24 פארקים ושמורת טבע ביניהם ה- Hollenburg Bird Park שם ניתן להבחין בין השאר בנשרים, ונצים. גם חובבי הארכיטקטורה יצאו נשכרים מביקור בחבל ששופע בכנסיות גותיות ורומניות, מנזרים וטירות בארוקיות, ומבצר Rappottenstein- המשלב ארבעה סגנונות שונים של ארכיטקטורה.

לתחילת הכתבה

קרמס

העיר קרמס שוכנת על הגדה הצפונית של נהר הדנובה, והיא מורכבת למעשה משלשוה ישובים נפרדים, קרמס, אונד ושטיין, שאוחדו לעיר אחת. הציר העיקרי של העיר, ה-Landstrasse, הוא למעשה מדרחוב קניות שלאורכו שזורים מספר בניינים ישנים שבינהם ה-Rathaus. באזור שמעל מספר כיכרות קטנות בהם עדיין נשמרו מאפייני ימי הביניים של העיר, כשבאחת מהן, ה-Pfarrplatz, ניתן למצוא את ה-Pfarrkirche זוהי כנסייה חביבה שבתוכה ניתן למצוא ריהוט בארוקי עשיר שמאחוריה גרם מדרגות המוביל אל הכנסייה הגותית הכובשת, ה-Piaristenkirche. בכנסייה זו ניתן למצוא כמה קישוטי מזבח מעשה ידיו של אמן הבארוק המפורסם ג`והן מרטין שמידט. האמן נולד ב-Grafenwörth הסמוכה בשנת 1718 ופתח לעצמו סדנא בקרמס, כשהוא מתרחק מהאמנות העולמית שהתפתחה בבירה. ריחוק זה והיצמדותו לשורשיו המקומיים הם שהפרידו אותו משאר אומני הבארוק האוסטריים. בעבודותיו של שמידט בולטת תחושת הקדרות והייסורים, הכופה על הצופה את ההתבוננות בהן.
פריטים נוספים של האמן מוצגים במוזיאון Wienstadt השוכן במבנה קודר מן המאה ה-13, ששימש בעבר ככנסיה דומיניקנית (שעות פתיחה: שלישי 09:00 עד 18:00 ורביעי עד ראשון מ-13:00 עד 18:00). בקצה המערבי של רחוב Landstrasse נמצא ה-Steinertor שער מהמאה ה-15 שמסמל למעשה את קצה העיר, כשלעומתו, ה-Kremsor Tor, בא לסמל את התחלת שטחה של שטיין. שטיין מתאפיינת ברצף של בתי רנסאנס שחזיתם מתפוררת המופרע מדי פעם על ידי כיכר קטנה. בסמוך לשער Kremsor Tor נמצאת גלריית האומנות ה-Kunst-Halle ,Krems, המארחת תערוכות של אומנות מודרנית במבנה זה וב-Minoritenkirche שברחוב Teinerlandstrasse (שעות פתיחה: שלישי עד ראשון בין השעות 10:00 עד 18:00). כדאי לבקר בכנסיית Frauenbergkirche מהמאה ה-14, המשמשת כיום כקפלה המנציחה את חללי המלחמות האוסטריים. על קירות הכנסייה ניתן להבחין בשרידי לציורי קיר מימי הביניים.

לתחילת הכתבה

דרנשטיין

אם ממשיכים מקרמס, לאורך הגדה הצפונית של הדנובה לכיוון מלק, מגיעים תחילה אל דרנשטיין, כפר הממוקם מתחת לצוק סלעי הבולט מתוך אחד מעיקולי הנהר. הכפר התפרסם בשל הריסות הטירה בה הוחזק ריצ`ארד לב-ארי בחורף בים שנת 1192 ו-1193, לאחר שנחטף על ידי הדוכס ליאופולד החמישי מאוסטריה. מתחת להריסות הטירה נמצאת כנסיה שלא ניתן לפספסה בשל המגדל הצבוע בתכלת ולבן החולש עליה. פנים הכנסייה צנוע יותר בקישוטיו, על אף שתבליטי הטיח שעל התקרה הם בלתי רגילים.

לתחילת הכתבה

מלק

אלו מכם שמחפשים הצצה אל סגנון הבארוק המתקדם יותר, מוזמנים לבקר במנזר הבנדיקטיני Stift Melk שנמצא בעיר מלק (Melk). המנזר הוא בבחינת חובה לכל המטיילים באזור, והוא משמש למעשה כמוקד עלייה לרגל המזוהה עם המיסיונר האירי סט. קולמן, שעוצב ותוכנן על ידי הארכיטקט המקומי Jakob Prandtauer, במחצית הראשונה של המאה ה-18. המנזר העצום הזה יושב למעשה על צוק מעל הנהר וחולש על העיר כולה. בין האטרקציות העיקריות של המקום נמצאת הספרייה המיוחדת בה כ-2000 כתבי יד ישנים ו-80000 כרכים שונים ותקרת המלאכים המדהימה, פרי ידיו של טרוגר, וכנסיית המנזר ובה עבודות מרשימה באותה מידה של רוטמאיר (שעות פתיחה: בימי הקיץ בין 09:00 עד 17:00, ובחורף, רק באמצעות סיורי מודרכים, בין 11:00 עד 14:00). במרחק של חמישה קילומטרים מהעיר נמצא Schloss Schallaburg ארמון רנסאנס מדהים מהמאה ה-16. הארמון פתוח לציבור בין סוף אפריל עד לסוף אוקטובר.

לתחילת הכתבה

סט.פולטן

העיר סט. פולטן (St. Pölten), בירת החבל, זכתה למעמד עיר בשנת 1159 ועל כן חוקית, היא נחשבת לעיר הוותיקה ביותר באוסטריה. בעיר ישנו אזור מרוצף מקסים ובו בניינים עתיקים ומלאי חן, מרכז לאומנות מודרנית ומוזיאון להיסטוריה מקומית. קתדרלת העיר מהווה אחת מהדוגמאות הטובות ביותר לעיצוב הבארוק האוסטרי, בעוד טירת Schallaburg היא אחת מטירות הרנסאנס היפות בחבל. כמו כן כדאי לדעת כי מדי שנה נערך בחבל Lower Austrian Danube Festival המציע מגוון אירועי תרבות שונים ומהנים. ניתן להשיג פרטים על האירוע במשרדי התיירות המקומיים שמפרסמים את רשימת האירועים המתקרבים.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×