אוסטריה 15 יום

תמונה ראשית עבור: אוסטריה 15 יום - תמונת קאבר
חבל זלצבורג

יום 1 – 21.7.16 : אגם המלכים + קן הנשרים (עמ' 86-87)

לפני הגבול לעצור בתחנת דלק לרכישת כרטיס (vinetee) לכבישי אגרה של אוסטריה.

יוצאים ממינכן לאגם המלכים KONIGSEE (נסיעה בת שעה לערך). זה אגם במרומי האלפים הצלול והנקי ביותר בכל גרמניה ואולי באירופה כולה. מפליגים שם רק בספינות חשמליות שמובילות את התיירים לגדה המרוחקת של האדם (שהוא כמו פיורד ארוך) שם שוכנת כנסיית סנט ברתולומיאו היפה. כדאי ללכת לטייל לאורך הטיילת שליד כנסיית סנט. ברתולומיאו ולהבין למה המקום היה חביב על מלכי אוסטורו הונגריה וגרמניה. משם נמשיך לכיוון Berchtesgaden. שרשרת הרים מדהימה שעל אחת מפסגותיה נמצא קן הנשרים – מעון הנפש של היטלר. משם לצימר בראדשטאט הגעה משוערת 16:30 . אופציה אחרת (תלוי בזמן) היא לוותר על קן הנשרים, להצטייד בקניות באחד הסופר מרקטים ולנסוע ישירות לצימר.

בערב אפשר לבלות מרחצאות תרמה אמאדה Therme Amade הנמצאים ליד אלטן מרקט: מתחם מקורה הכולל בריכה גדולה ולפעוטות, בריכת גלים , בריכת ג'קוזי ו 3 מגלשות (עמ' 41 בספר) חינם למחזיקי הכרטיס.

יום 2 – 22.7.16 מפלי גולינג – מצודת וורפן – נקיק ליכטינשטיין הר הרוחות - שילוב מסלולים 1+ 2

מרחקים: ראדשטאט מפלי גולינג 31 דק (A-1(

גולינג מצודת וורפן 22 דק. מצודה - נקיק ליכטנשטיין כ – 20 דק.

נקיק – לכפר alpendorf 15 דק ומשם לוקחים את הרכבל להר הרוחות בגייסטרברג כ – 30 דק.

מתחילים את היום בשעות הבוקר יציאה מהצימר 08:00 למפלי גולינג, אשר ממוקמים ליד האוטוסטראדה A-10 והופך אותם לטיול נוח על הדרך. חינם למחזיקי הכרטיס. המפלים יפים ומרשימים. (עמ 46 בספר – חינם בכרטיס). מגיעים לחניון ומשם משך ההליכה ממגרש החנייה ועד למפלים כ- 15 דקות. גולת הכותרת היא דווקא בהתחלה, לאחר כ – 10 דק הליכה, כאשר מגיעים לתחתית המפל. משם השביל מטפס מעלה בעליה די תלולה שלאורכה מדרגות רבות. השביל יפה ונעים. בדרך עוברים על גשר מעץ. כל הטיול כשעה ורבע.

בשעה 9:45 לערך ניסע למצודת וורפן ונעלה למעלה ברכבל (חינם בכרטיס). מופע הבזים מתחיל בשעה 11:15 (חינם בכרטיס). ממגרש החניה אפשר להגיע למצודה רגלית או במעלית. נבחר את המעלית. חינם למחזיקי הכרטיס המעלית בתוספת של 3 אירו לאדם.

בשעה 12:15 נצא את המצודה בנסיעה של כ – 20 דק לנקיק ליכטינשטיין, ליד העיירה St Johann, (משך הסיור כשעה וחצי, חינם עם הכרטיס. בשעה רבע ל 3 אחה"צ (משוער), נעשה פעמינו לעיירה הסמוכה Alpendorf ונעלה ברכבל (Gondelbahn Alpendorf) ברחוב Alpendorf 2. "הר הרוחות" – Geisterberg למעלה יש שבילי הליכה, ונוף מדהים. חינם עם הכרטיס, 17.5 אירו ללא כרטיס. משם נחזור לצימר נסיעה של 30 דק.

יום 3 – 23.7.17 סנט גילגן וסנט וולפגאנג מסלול 5 עמ' 60-65

טבלת מרחקים וזמנים: ראדשטאט סנט גילגן 67 דק דרך A-10 סנט גילגן סנט וולפגאנג 21 דק דרך כביש B 158 וולפגאנג באד אישל 22 דק על B 158 .

באד אישל ראדשטאט 75 דק כולל כביש אגרה דרך B166 .

יציאה לטיול 08:00 ע"מ להימנע מתורים ברכבל בסנט גילגן.

נגיע בבוקר לעיירה St. Gilgen. ונעלה ברכבל הותיק צווילפרהורן-זיילבאן) לגובה של כ-1,500 מטר, לתצפית מדהימה על 7 אגמים. חינם עם הכרטיס, 22 אירו ללא כרטיס. מהתחנה העליונה של הרכבל מתפצלים כמה מסלולי טיולי הליכה ניקח את זה המעגלי הקצר יותר.

נרד מההר ונמשיך St. Wolfgang, בדרך אפשר לעצור במגלשות שטרובל הממוקמת על צלע הר לצד הדרך בגובה של 1300 מטר משקיף על האגם נחמד מאוד (לא בכרטיס ככל הנראה 6.70 למבוגר חינם לקימי).

סנט וולפגאנג: נתחיל בשיטוט בסמטאות הצרות והמקסימות שם ניתקל בחנויות בוטיק מקסימות, כלים יפים, מאפים, בתי קפה ציוריים וגלידריות מעולות. הרחוב הראשי הוא Markt. נגיע לשפת האגם שם ניתן לשכור סירת פדלים או מנוע או לקחת מעבורת לאחת העיירות הסמוכות.

נמשיך בעליה להר שפרברג ברכבת הקיטור הוותיקה והתלולה ביותר באוסטריה והאיטית לתצפית על כל אזור האגמים (שפברגבאן עמ' 63 בספר). מדובר בבילוי של מס' שעות. (מחיר 33 יורו למבוגר חינם מתחת לגיל 6). בסיום ותלוי בזמן, נסיעה (לא חובה) לעיירה באד אישל (האטרקציה קונדיטוריית צאונר המפורסמת במרכז העיירה).

טיפ : עם ההגעה לסנט וולפגאנג, יש לקנות דבר ראשון את כרטיסים לרכבת היוצאת כל שעה עגולה ועם הגעתכם לראש ההר ביציאה מהרכבת עליכם לקבל כרטיס חזרה לשעה הנוחה לכם ( שעה וחצי – שעתיים מספיקים.

יום 4 (24.7.17 ) זלצבורג + מכרות המלח ברכטסגאדן שילוב של מסלולים 6 ו 8 עמודים 66-73 ו 82-89

טבלת מרחקים וזמנים: ראדשטאט - ברכטסגאדן 51 דק דרך A 10

ברכטסגאדן – לזלצבורג 36 דק דרך B305 ו B150 זו הדרך העדיפה (ללא אגרה וסה"כ עוד 5 דק על פני הדרך הקצרה יותר לשים לב בגי פי אס.

זלצבורג ראדשטאט 53 דק דרך a10 .

נתחיל את היום בנסיעה ישירה למכרות המלח בברכבגאדן בעיירה על שם המכרות המובלעת הגרמנית עמ' 84 בספר). (יש להצטייד בנעליים סגורות ,ביגוד חם כובע וכפפות).

לאחר סיום במכרות ניסע לעיר זלצבורג. הכי טוב להגיע לחניון Altstadtgrarage במרכז העיר. מהחניון יש מנהרה להולכי רגל ישירות אל כיכר הקתדרלה. כתובת החניון עמ' 67 בספר).

טיול במרכז העיר: בצידי הקתדרלה פרושות 3 כיכרות גדולות וכדאי ללכת בשלושתן. כל אחת מהן הומה מבקרים ונגני רחוב והאווירה נעימה. הכיכר החביבה מכולן היא הקאפיטל שבה גם מוצבים דוכני אוכל מקומי.

מכיכר קאפיטל ממשיכים לכיוון Festungsbahn - רכבת חשמלית ע"מ לעלות למצודת Hohensalzburg המצודה משקיפה על זלצבורג נחשבת לאחת המצודות השמורות ביותר באירופה (עמ' 68 בספר – חינם בכרטיס), החולשת על כל העיר. טיול חביב בסמטאות המצודה למעלה.

חוזרים לעיר לכיכר רזידנץ לשיטוט ברחובות הצרים ניכנס לרח' גולדגאסה והמשכו רח' יודנגאסה (רח היהודים), ודרך ככר אלטן מרקט המשיכו למדרחוב הראשי והמפורסם Getreidegasse לקפה ושטרודל. נמשיך לבית מוצרט לביקור חינם בכרטיס. משם נחמד מאוד להיכנס למוזיאון המדע והטבע (בטח עם יורד גשם –חינם בכרטיס). מהמוזיאון נמשיך לנהר הזלצך העובר בעיר (אפשרות לשיט בן 40 דק חינם בכרטיס), אם הזמן מוגבל פשוט לחצות את הנהר "בגשר המנעולים" ולהמשיך לגני מיראבל שהוא אתר חובה בזאלצבורג

(עמ' 72-3 ).

יום 5 ( 25.7.17 ) הלשטאט ורכס הדיכשטיין + אגם גוסאו ואבנטאו שילוב מסלולים 4 עמ' 54-59) ומסלול 3 עמ' 48-53 )

מרחקים וזמנים: ראדשטאט - הלשטאט 65 דק . הלשטאט אגם גוסאו 17 דק. אגם גוסאו אבנטאו 16 דק. אבנטאו חזרה לראדשטאט 36 דק.

תצפית 5 האצבעות, נמצא 5 ק"מ מהעיירה הלשטאט.

נתחיל את היום ברכס הדיכשטיין, עליו נעלה ברכבל דיכשטיין קריפנשטיין – Dachstein Krippensteinאשר עולה לצפית 5 האצבעות. יש מספר רכבלים שונים העולים לחלקים שונים של ההר ולכן יש לבחור את הרכבל הנכון. לרכבל הנ"ל יש 5 תחנות, המקטע הראשון מגיע לגובה של 1,350 מטר ומתחנה זו מתפצלים שבילים למערת הקרח ומסעדה גדולה שממנה ניקח את הרכבל לתחנה השניה לגובה 2,060 מטר שממנה יוצאים שבילים ל " 5 האצבעות ולמקומות נוספים (עמ 54-55 בספר). נצעד היישר לתצפית, טיול אשר אורך כשעתיים – שעתיים וחצי בקצב איטי.

כרטיס Salzburgerland מקנה 10% הנחה. דרך נוספת להוזיל, היא להחזיר את הכרטיסים המגנטים שמקבלים מהקופה, ליד שער היציאה היכן שממוקמת מכונה אוטומטית להחזרת הכרטיסים. על כל כרטיס שמחזירים מקבלים 2 יורו. ניתן להחזיר גם בקופה המאוישת.

נרד למטה לעיירה הלשטאט, את הרכב נחנה בחניון מוסדר 400 מ' ממרכז העיירה ונשוטט להנאתנו בעיירה ובאזור האגם העמוס בתי קפה ומסעדות. אפשר לקחת סירה חשמלית ל 30 דק (10 יורו).

בשעה 15:30 לערך נמשיך לאגם גוסאו כ – 17 דק נסיעה.

אגם גוסאו: מגרש החניה נמצא קרוב מאוד לאגם ובדקה של הליכה נגיע למלון ומסעדה Gasthof Gosausee הנושקים לאגם. נתמקד בטיול מסביב לאגם שאורך כשעה באופן נינוח. ליד המלון נמצאת גם תחנת הרכבל שממנה מעפילים להר החולש על האגם ועליו מסלולי טיול, שבילים, בקתות ומסעדות. בהתאם לזמן מחליט אם עולים או לא .

נמשיך למגלשת ההרים אבנטאו (עמ' 48-49 בספר).

מגלשת הרים באורך 2 ק"מ, אשר אינה פועלת אם יורד גשם. ההר מספק שפע מסלולי טיול מלבד המגלשה. כדי לגלוש במגלשה, יש לעלות על ההר בעזרת רכבל. מעבירים את כרטיס הפלא – ונכנסים. השליטה במהירות הנסיעה נעשית עזרת מוט, שמשמש כבלם יד. בתחתית ההר ישנו גן שעשועים קטן עם מתקני עץ, וטרמפולינות. חינם בכרטיס פעם אחת.

יום 6 (26.7.17) עמק הגסטיין – הגשר התלוי – מרחצאות ורכבל הפליינג מוצארט בווגרין עמ' 34-41 + 90-94

נתחיל את היום בפארק ווגרין בעיירה ווגרין,נעלה ברכבל הנקרא "מוצארט המעופף" להר גריסנקרק (חינם בכרטיס ), הנוף מדהים ויש המון מתקנים ופעילויות לילדים (עמ' 38 -39). במתחם מוצארט המעופף, יש פארק אופניים ומסלולי מכשולים.

המשך היום נעשה בטיול לעמק הגסטיין (כ – 40 דק), לטיול מסלול הגשר התלוי בסטובנרקוגל (עמ'94) חינם בכרטיס. מדובר בגשר בין 140 מטר התלוי בין שמים וארץ בגובה של 2,300 מטר, ההליכה עליו מאוד מרגשת. בסיום הטיול נפנה לעיירה באד הופגשטיין הסמוכה למרחצאות Alpentherme Gastein. חינם בכרטיס .

בסיום ואם יש כוח נעשה את הלאקי פליצר בפלאכאו (עמ' 39-40), או נלך למרכז קניות סנקט יוהאן.

יום 7 (27.7.17 ) דרך הגרוסקלונר מסלול 11 עמ' 102-105

ביום זה עוזבים את ראדשטאט. המלון הבא שלנו המצא בהולרבאך.

ניסע ישירות מראדשטאט (שעה 07:30 יציאה) לתחילתו של מעבר ההרים בעיירה - fusch an der großglocknerstraße. נסיעה של כשעה ורבע. משם נעלה על כביש 107 שהוא תחילת המסלול.

בכניסה לדרך יש עמדות תשלום (35 יורו למכונית לכל היום) ומכאן הדרך מעפילה בכיוון דרום עד נקודת "פרנץ יוזף" שהיא נקודה מס' 11 והאחרונה בגובה של כ – 2,400 מטר.

הדרך עצמה עוברת לאורך 48 הקילומטרים של הכביש בו תזכו לראות פסגות הרים מושלגות, קרחונים, עמקים ירוקים, מפלים וכפרים ציוריים.

לאורך כביש האגרה קיימות אטרקציות רבות ושונות, בהן מוזיאונים, מגרשי משחקים לילדים, שבילי טיול, מסעדות ושירותים וכן מקומות למשחק בשלג בהם ניתן ומומלץ לעצור. נערך מראש לעצור גם בתחנות 4, 9 לפני שנגיע לנקודת הסיום.

מרכז המבקרים Kaiser Franz Josef Hohe הממוקם סמוך לקרחון הגדול ביותר באוסטריה, קרחון Pasterze, הוא גולת הכותרת בביקור, במרכז קיימת קומת תצפית מרשימה על הקרחון לצד תצוגות שונות, בהן אחת העוסקת בקרח וקרחונים ואחרת שעוסקת במים.

מהמרכז ניתן גם לרדת לקרחון בשביל תלול או ברכבל.

שם נעצור לארוחת צהריים בבניין המרכזי, המציע מס' מסעדות, אחת מהן מנזה, מהמרפסת שלה נגלה נוף המרהיב לכיוון הר גרוסגלוקנר.

בכל מקרה יש לחנות את הרכב בחניון המקורה וללכת מן המרפסת למטה מכאן נגלה הקרחון במלוא הדרו.

מסלול הליכה מעגלי קצר יוצא מקומת הגג של החניון (שאליה ניתן להגיע במעלית), משם נפנה בהליכה לנוף מרשים. השביל נמשך למסעדה בירידה תלולה חזרה לכביש.

לאחר סיום הביקור בהר ניסע ישירות למלון לקבלת החדר.

יום 8 (28.7.17) קפרון – הר קיטצהורן - צל אם זה מסלול 12 בספר (106 ואילך).

טבלת מרחקים: הולרבאך קפרון 28 דק. הולרבאך הר קיצשטיין הורן 49 דקות.

קרחון קיצנהורן (Kitzsteinhorn) נמצא ליד העיירה קפרון (kaprun) במרחק נסיעה קצר מאגם צל אם זה (Zell am See) בשטח השייך למחוז זלצבורג. מומלץ להצטייד בבגדים חמים, כולל כפפות וכובעים! רצוי להקדיש לאתר לפחות 3-4 שעות (כולל זמני הנסיעה ברכבלים). הרכבלים פועלים משעה 08:15 .

אתר קיצנהורן (קיצשטיינהורן) מורכב משלוש תחנות גובהשלושה רכבלים שונים ייקחו אותנו לפסגה. בעלייה מהתחנה השנייה לאחרונה צפו לתורים. התחנה הגבוהה ביותר היא בגובה של 3000 מ'. כאן מקובצות מגוון אטרקציות מהנות. מגלשות שלג ומזחלות ישעשעו את הילדים ובוודאי שגם אתכם. במקום ישנן פעילויות רבות לילדים המנצלים כל רגע להשתכשכות בשלג, גלישה במגלשות ההרים ובמזחלות ועוד.

ברחבי הפארק ישנם שבילים מקסימים להליכה בין הנופים ההרריים וניתן לצפות בעלי החיים שבוודאי תראו בדרך כמו ארנבים אמתיים שועלים ועוד.

בקרחון קיצנהורן יש גם מקומות בילוי רבים. בתוך איגלו אמיתי, ליד בר העשוי קרח תוכלו לשבת ולשתות את המשקה שלכם. במחנה הקרח תוכלו להתגורר במבני קרח ולטבול את גופכם גם בספא הנמצא בתוך מבנה קרח. ישנם במקום מסעדות ובתי קפה בנוסף לקפוץ לעיירה קפרון הקרובה וליהנות ממבחר עשיר של מקומות בילוי.

טיפים ליום בקרחון: להגיע מוקדם ולהעלות ברכבלים מהר. בירידה ראינו תורים ארוכים מאוד. ללכת קודם לתצפית וביקור ורק אחר כך למשחקי השלג. יש רכבת שמביאה קרוב לזירת הקרח. קרם הגנה ומשקפי שמש חובה ולנסות להגיע ביום שיש שמש. אחרת קר. אם אין נעלים טובות, אפשר לשכור אחרי הרכבל הראשון. אפשר גם לקנות. יש חנות גם אחרי הרכבל הראשון וגם אחרי השני. אנחנו קנינו אחרי הרכבל השני נעלי הרים מצוינות פחות מ-200 שח.

בירידה שימו לב שאת כרטיסי הכניסה (תגים) אפשר להחזיר למכונה (לא בקופה, מיד כשיורדים מהרכבל) ומקבלים על כל תג 2 אירו! חבל לא לדעת.

הסכר בקפרון: מדובר באחד הסכרים המרשימים של אוסטריה בגובה 1,672. מגיעים עם הרכב לחניון רב קומתי (להחנות כמה שיותר למעלה כדי לחסוך עליה במדרגות). לכו בעקבות השלטים לקופת התשלום ונקודת היציאה של האטובוסים. אתם נמצאים בגובה שך 1,068 מטר . האוטובוס יוצא כל 20 דק' יש ממול בית קפה.

האוטובוס יקח אותנו במעלה ההר בכביש שברובו עובר במנהרה חצובה בסלע לגובה של 1209 מטרים לרכבת פוניקולר (רכבת המטפסת במעלה ההר) שתיקח אותנו בנסיעה חוויתית עד לגובה 1640 מטרים. משם נמשיך באוטובוס נוסף (לשבת בצד שמאל של האוטובוס) בנסיעה קצרה בנוף אלפיני לפתח הסכר הראשוןLimberg dam בגובה של 2100 מטר (לא לרדת להמשיך לתחנה האחרונה) בדרך נופית לאורך האגם האלפיני Wasserfallboden עד שמגיעים לאגם Mooserboden שנוצר אף הוא ע"י סכר מעשה ידי אדם. במקום מרכז מבקרים מרשים בו תצוגה אינטראקטיבית שתלמד אתכם כיצד מפיקים באופן ידידותי לסביבה חשמל מהכוח העצום של המים. במקום גם מסעדה וגן שעשועים, אך דבר ראשון, שכדאי לעשות הוא לצעוד על הסכר כדי להתרשם מהמאגר.

לאחר שחקרנו את המאגר העליון, ניתן לערוך טיול קצר רגלי לעבר המאגר התחתון בשביל הליכה הנקרא "שביל העשבים" (109 בספר). הליכה נינוחה של 45 דק תוביל אותנו למסעדה מעין חוה קטנה מקום מצוין להפסקה. מול המסעדה, נמצאת תחנת האוטובוס היורד מטה חזרה לחניון.

בערב אפשר לטייל בטיילת של העיירה צל אם זה ולאכול א. ערב או קינוח.

יום 9 (29.7) מפלי הקרימל – צל אם זה – הר השמידולין שילוב של מסלולים 9 ו 12

מפלי קרימל Krimmler Wasserfalle

טבלת מרחקים וזמנים: אולרבך למפלים כ- 25 דק.

לחנות בחניון P4 שהוא הקרוב ביותר למרכז מול תחנת המוניות. הכתובת Oberkrimml, 5743 Krimml. משם ניקח מונית עד למפל העליון

לשים לב: התשלום למונית כולל כניסה למפל.

במרכז הזה קיבלנו החזר על החנייה כשסיימנו את המסלול. הכניסה למפלים חינם לבעלי הכרטיס. בשעות הבוקר עדיין קריר .

הירידה למטה במסלול מסודר ורחב לא תלול אורכת כשעתיים כולל עצירות. הולכים בין העצים, המפלים נופלים שם בעוצמה ולאורך כל הדרך יש מרפסות קטנות לתצפית על המפלים. בדרך יש ספסלים ואפשר לשבת לנוח. המפלים מקסימים, הירידה נוחה וקלה.

בסמוך לנקודת המוצא של השביל המקסים שפע חנויות, דוכנים (כולל דוכני מזון) ובתי קפה. בראש המפל השני בית קפה עם מרפסת הצופה לנוף, בו אפשר לחלץ את העצמות, לנוח מעט ולהמשיך בטיול הרגלי. מומלץ להקדיש לטיול במפלים וסביבתם לפחות 2-3 שעות.

בשעה 12:00 לערך ניסע לעיירה צל אם זה נשוטט בעיירה וניסע למסלול הר השמידולין . 5 רכבלים יוצאים ממנו. אנו נבחר את רכבל ארייטבבאן 1 Areitbahn 1(הנחה למחזיקי הכרטיס) שעולה לתחנת Aerit לגובה של 1,400 מטר משם יש מסלול יפהפה שלאורכו משימות לילדים. הסבר מפורט עמ' 113 בספר. טיול מקסים של כשעתיים. מסעדת AERIT יקרה אך מומלצת היא משגעת ביופיה, האוכל בה טוב.

מסעדה/פיצריה איטלקית קרוב לעיירה מיטרסיל

למי שמטייל בחלק המערבי של חבל זלצבורגלנד, בכביש המוביל עד מפלי קרימל, בעיירה Stuhlfelden ממוקמת מסעדה איטלקית/ פיצריה מעולה בשם Horfarter. התפריט כולל כ-20 סוגי פיצות, מגוון פסטות וסלטים, מנות בשריות, תפו"א עם תוספות, מנות ילדים, קינוחים טובים (יש כמובן גם אפל שטרודל), והכל טעים מאוד ובמחירים סבירים. אכלנו שם פעמיים ונהנו מאוד.

ההמלצה שלי לאיך להגיע: Bundesstrasse B168 Stuhlfelden

מסעדות מומלצות פלאכו והסביבה:

העיירה המרכזית לקניות בסופרמרקטים היא השכנה אלטנמארקט.

יש שם שני מרכולים גדולים. בנוסף יש מרכזים בפאכאו וסנקט יוהאן

מסעדה אוסטרית מומלצת פלכאו: Jagdhof. בתפריט בשרים, פיצות ופסטות. ברחבת המסעדה, מגרש משחקים גדול שבו מתנפחים, אופניים טרמפולינה, מגלשות ועוד. מחירים זולים.

מסעדת שניצל בהרכבה אישית (גאסטוף שניצל)

המסעדה ממוקמת בתחילת הרחוב הראשי בפלאכאו. המקום מגיש שניצלים בציפויים ותופסות שונות לבחירת הלקוח. ניתן לבחור ממספר רב של ציפויים ותוספות. כמו כן המרקים מדהימים ובכלל לא יקר. המלצה חמה מנות גדולות.

מסעדה טובה עם מחירים סבירים בפלאכאו (אלטר זדוף פיצריה מסעדה)

המלצת מטיל: "ברצוני להמליץ על מסעדה טובה שחזרנו אליה פעמיים בעת שהותינו בעיירה היפה פלאכאו. מדובר במסעדה שמעוצבת יפה, המחירים בה סבירים והאוכל טעים. אנחנו הזמנו שם בעיקר פיצות וספגטים. השירות היה טוב. גם הקינוחים שם טעימים. מגש פיצה, קפה וקינוח בננה ספליט (מצויין) עלה 20 אירו, מחיר סביר ביותר. מומלץ מאוד".

השלמות לטיולים - אטרקציות שונות – ומידע חיוני

בווגרין יש מרכז מידע למטייל שם ניתן לקבל מידע עדכני על מסלולי טיולים מומלצים ואטרקציות בהתאם למזג האויר.

פארק המים וארוולט ואגרין בעיירה ואגרין. מדובר בפארק מים קטן וחמוד שמתאים למשפחות ביום קיץ חם, המכיל 3 בריכות חיצוניות, שתי בריכות פנימיות מדשאות, גן שעשועים וקיוסק.

פלאכו יש את הלאקי פליצר מגלשה נהדרת ומתקנים לילדים (עמוד 38-40 בספר.

במרכז העיירה ברכסטגאדן יש מדרחוב קטן, עם מסעדות, בתי קפה וחנויות (שם עצרנו לאכול) ובתים ציוריים. חנייה עלתה שני יורו.

קניות בזלצבורג:

Designers Outlet : קניון סגור של חנויות אאוטלט מעצבים ממוקם באזור קניות גדול כ – 10 דק מזלצבורג. בקניון חנויות של החברות הידועות , ספורט מעצבים וכד'. במתחם עצמו יש גם סופר גדול, קניון אלקטרוניקה, מסעדות ובתי קפה. שימו לב, סגור בימי ראשון.

קניון Europark: אם חשקה נפשכם בקניות במהלך חופשתכם בזלצבורג, ומיציתם את מה שיש לעיר העתיקה להציע, סעו לקניון יורופארק (Europark) שנמצא בשולי העיר. זה קניון גדול ויפה, עם כל מה שתצפו למצוא בקניון אירופאי. המחירים סבירים. ההגעה למקום ברכבת ממרכז העיר לוקחת כשבע דקות. אפשרות להגיע ברכב, ביציאה מזלצבורג לכיוון וינה על כביש A1. השילוט נוח ואי אפשר לפספס. יש מלא מבצעים והנחות בדרך כלל. יש שם חנויות שאין בארץ והמחירים סבירים מאוד.קניון מומלץ לביקור.

חבל טירול

יום 10 – 30.7.17 קיצביל – סנקט יוהאן-אלמאו וסול (טיול 15 עמ 138)

היום נעזוב את המלון בהולרבך. יעד הלינה הבא הוא העיירה אוברפוס שבמרכז הטירול. את היום נתחיל בביקור בקיצבהיל משם נמשיך לעיירות סנקט יוהן ואלמאו הציוריות וניסע לצימר.

מסלול הטיול: נגיע למרכז העיירה קיצבהיל ונשוטט בין סמטאותיה היפות. לאחר מכן ניסע לכיוון העיירה סול כדי לעלות לפסגה הגבוהה באזור הסקיוולט (עמ 139).

אזור SkiWelt הוא מרחב סקי ענקי באזור קיצבהיל שמאחד בעצם אתרי סקי של כמה כפרים סביבו. בקיץ הוא הופך לאזור תיירות מצוין למי שמחפש נופש פעיל, ולמשפחות עם ילדים. יש בו שישה "עולמות הרפתקאות" בהרים, שאל כל אחד מהם מטפסים ברכבל (כל הרכבלים כלולים בכרטיס KASC, וגם בכרטיס של אזור סקיוולט עצמו שנקרא SkiWelt Wilder Kaiser): נעלה ברכבל לפסגת Hohe Salve, עליה מפורט בנקודה הבאה.

Hohe Salve היא הפסגה הכי גבוהה אליה ניתן לעלות בסקיוולט, 1,830 מ', ואחת היפות באלפים. צריך לשלב שניים או שלושה רכבלים כדי להגיע אליה (תלוי מאיפה באים), ויש סביבה מסלול הליכה קצר שנקרא "פנורמת פסגות" ומשקיף על נוף משגע של כשבעים פסגות שמתרוממות מעל 3,000 מטר. יש גם כנסייה ופארק שעשועים שמתאים לקטנטנים. יורדים בתחנת הביניים של הרכבל.

פארק שעשועים "עולם הקיסר" (Kaiserwelt) – ממוקם בתחנה העליונה של הרכבל שיוצא מ-Scheffau ל-Brandstadl, בגובה 1650 מטר. יש כאן מגוון מתקני עץ כמו בתים קטנים, נדנדות, מסלולי טיפוס וגם מסלולים מעגליים קצרים לילדים ומשפחותיהם, שגם לאורכם יש מתקנים נוספים.

נמשיך לעיירה סנקט יוהאן לרחוב הראשי העמוס בתי קפה ומבחר חנויות.

האטרקציה המרכזית (עמ' 144 בספר), הוא עליה ברכבל להר קיצבהילר הורן לפארק החבלים יש מבחר מסלולים אומגות ועוד.

אנו נוותר על העליה להר ונמשיך לטיול קצר בעיירה אלמאו ומשם ניסע לצימר. אם יהיה זמן, נבקר ב "עולם הקסם של אלמי" Ellmi´s Zauberwelt, – מגיעים לפארק זה ברכבל מאלמאו, הוא נמצא ליד התחנה העליונה, וכאן תפגשו את אלמי, שהיא צפרדע קוסמת. כל המתקנים מפוזרים בנוף היפה והם בנושא אגדות, יש גם שביל טיול ומגדל תצפית.

Gold Tiroler Oberlandזה כרטיס שאמורים לקבל חינם מהמארח רבים ממתקני הפנאי, הרכבלים ותחבורה ציבורית הינם בחינם או מופחתים במידה ניכרת.

מסעדות מובילות בOberperfuss על ידי טריפ אדוייזר

Gasthof Bergheim -מסעדה טובה ומומלצת 4 וחצי כוכבים.

M1 Restaurant And Bar : מנות גדולות מאוד שניצלים פסטות ציפס , הפיצה שלהם מומלצת מאוד , 3 וחצי כוכבים.

במרכז הכפר, ליד הבנק, יש לשכת תיירות ידידותית מאוד, אשר דרכה ניתן לקבל מידע מלא ומפורט, על כל הטיולים באזור, כרטיסים מוזלים ועוד. המארח אמור לתת לנו כרטיס "ברוך הבא". יש אוטובוסים חינם לאינסברוק וכן 50% הנחה על הבריכה המקורה בעיירה אקסמס.

יום 11 – 1.8.17 הבית ההפוך – אינסברוק – מסלול 18 עמ' 158

היום יוקדש לטיול בעיר אינסברוק. את היום נתחיל לאטרקציה מחוץ לאינסברוק כ – 25 דק נסיעה "לבית ההפוך" בסטברפלד (עמ' 151 בספר) מתאים ליום גשום , מצלמים שם תמונות מגניבות.

נחזור לאינסברוק. האטרקציות המרכזיות הן: העיר העתיקה ורח' מריה תרזה ההומה בתים ציוריים קפה , חנויות ובו נמצא משכן העירייה ועוד ממנו נמשיך לרח' הרצוג פרידריך להסתכל על "הגג הזהב" (עמ' 159 בספר), רחוב Hofgasse נעים לטיול ובו חנויות מזכרות רבות ונאות , כיכר Domplatz אשר לא רחוק ממנו מצוי מרכז קניות קטן ומקורה Kaufhaus Tirol . בנוסף יש את הקתדרלה של אינסברוק יפה מבפנים. אינסברוק שופעת מסעדות טובות שאינן דווקא אוסטריות, למשל מסעדת קנזי (160 בפר), ליד הקתדרלה, מציעה אוכל יפני וקוריאני גם סושי במחירים נוחים.

הפנורמה והגן החיות האלפיני: (עמ' 162 בספר), גן החיות יפה מאוד ומיוחד, נמצא במעלה ההר הצופה על אינסברוק, ומהווה גם נקודת תצפית נהדרת על העיר. ניתן להגיע ברכב או ברכבל ממרכז העיר 5 דק' הליכה "מגג הזהב" מתחנת Congress Rennweg. מי שמגיע לרכבל שיקנה את הכרטיס המשולב לרכבל ולגן החיות. העליה אל ההר ברכבל, תאפשר לערוך להמשיך לתצפית הנוף על כל העיר מהר נורדקטה, כאשר יש להמשיך ברכבל לנקודה העליונה וממנו עוברים לרכבל נוסף העולה אל תחנת Seegrube ומכאן ממשיכים ברכבל שלישי אל תחנת Hafelekar . הליכה קצרה מובילה לפסגה ולתצפית מרשימה.

טיפ: כדאי לרכוש את "האינסברוק כארד" אשר הרכבל וגן החיות כלולים בו. עליה ברכבל וכניסה לגן החיות כבר מכסים את עלות הכרטיס (עמ' 162-163 בספר).

המלצת גולש

חנינו ברחוב ליאופולוד שבהמשכו הופך למדרחוב מריה-תרזה ובהמשכו הופך להרצוג-פרידריך. בתחילת Maria-theresien-straße ראינו את שער הניצחון Triumphpforte. הרחוב הופך למדרחוב. הולכים ישר ומגיעים למבנה בית העירייה Rathaus Innsbruck שלידו יש קניון קטן Rathaus Galerien. לאורך הרחוב יש חנויות אופנה ומזכרות.

החנו רכבכם לפי השילוט P רק בתשלום (פן תיקנסו) ולכו ברגל לעיר העתיקה. הביטו בשעוני הקוקיה הרבים. ביום שבת החל מהשעה 13:30 ועד יום שני בבוקר החנייה באינסברוק היא חינם. אין בעיה להיכנס עם הרכב כי אין פקקים ואין עומס. אפשר להתקרב ממש עד לעיר העתיקה.

אנחנו חנינו ברחוב Leopoldstraße, שהמשכו הוא מדרחוב מריה תרזה. ממש קרוב לכל האתרים החשובים בעיר העתיקה.

יום 12 – 31.7.17 - עמק הלאוטש – הר הצוג והעיירות זיפלד ומינטוואל מסלול 20 עמ 170+ 198

את היום נתחיל בנקיק לאוטש (Leutasch Klamm), מדובר בערוץ מרשים בתוך יער השוכן בשטחן של אוסטריה-גרמניה. הכניסה הראשית לערוץ ממנה מומלץ להגיע היא דרך העיירה האוסטרית לאוטש. הכביש מוביל למגרש חניה גדול ואל תחילת השביל המסומן אדום. השביל ברובו על גשר מעל נחל (חוויה בפני עצמה).השביל מוביל עד גשר מרשים החוצה את הערוץ. בנקודה זו יש לבחור בין חזרה למגרש החניה (לחצות את הגשר ולשוב על עקבותינו בשביל האדום, או להמשיך הלאה לטיול מעגלי בשביל כחול לעבר המפל. השביל האדום אורך כשעה וחצי, התוספת של השביל הכחול עם המפל תוסיף עוד שעתיים וחצי לטיול. (אנו נעשה את האדום בלבד עמ' 172-173.)

צוג שפיצה - Zugspitze: נמשיך כשעה נסיעה לחניה מהאזור האוסטרי ממנה ניקח את הרכבל לפסגת הצוג שפיצה (כ – 40 אירו לאדם). האטרקציה המרכזית היא המרפסת הענקית בפסגה והמעבר בין הגבול האוסטרי והגרמני. בצד הגרמני, יש דוכני מזון וספסלים. מראה ונופים מדהימים. בילוי של כשעה – שעה וחצי. בסיום נמשיך עם הרכב לעיירה הגרמנית המקסימה מטנוואלד.

הצוגשפיצה (Zugspitze) הוא ההר הגבוה ביותר בגרמניה והוא נמצא ממש על גבול אוסטריה-גרמניה באזור אימסט, קרוב לאינסברוק. התענוג של העלייה לפסגה בכלל לא זול אבל הוא שווה כל יורו, תקבלו את אחת מנקודות התצפית היפות באירופה, רואים ביום יפה ממש עד איטליה ושווייץ. הרכבל עולה תוך 10 דקות כ-3,000 מטר מבחינת גובה, ולמעלה תוכלו להסתובב בנוף המשגע וגם לבקר במוזיאון. חשוב להתלבש חם! גם כשלמטה קיץ למעלה הטמפרטורה קרובה לאפס.

העיירה מיטנוואלד: (עמ' 173-4 בספר) בתים יפים מאוד מרכז שוקק בבתי קפה וגלידריות מעולות. במדרחוב הראשי - Obermarket במספר 34 גלידריה מומלצת, נעצור שם לקינוח. משם נמשיך לעיירה האוסטרית זיפלד.

העיירה זיפלד היא עוצרת נשימה ואחת היפים בחלק זה של אוסטריה. יש בה שלל אפשרויות לטיולי הליכה או רכיבה רומנטיים, כנסייה יפה ועוד.

מוזיאון הקריסטלים של סברוסקי:Swarovski Kristallwelten) המוזיאון החביב הזה מאפשר ללמוד על האופן בו מייצרים קריסטלים ואף לרכוש אותם. במקום מוקרנים סרטים ומוצגים אפקטים של מראות, זכוכיות וקריסטלים, חוויה ממש פסיכודאלית לכל החושים. יש כמובן גם חנות ענקית, ובחוץ גן קטן עם מתקנים לילדים. זוהי פעילות קלאסית ליום גשום.

יום 13 – 2.8.17 עמק השטובאי – מגלשת הרים מידרס- קרחון שטובאי – גשר אירופה (עמ' 164)

עמק שטובאי, Stubai, כ-40 ק"מ דרומית מערבית לאינסברוק, מבטיח לכם נסיעה יפה אל קרחון ומפלים. לאורך כל הדרך, מהיפות בסביבת חבל טירול, תוכלו למצוא נחלים, נוף ירוק, שלג ובקתות כפריות.

טיפ: העליה לקרחון ברכבל יקרה. ניתן להוזילה, ע"י רכישת כרטיס stubai super card (לשאול בצימר).

טבלת מרחקים: אוברפוס מידרס כ – 23 דק. אוברפוס גשר אירופה 18 דק'

מידרס מפלי גראווה 28 דק'. מפלי גראווה לקרחון שטובאי

כל הכפרים בעמק שטובאי ציוריים וססגוניים, ניתן לעצור באחד מהם להצטיידות בסופר אך אין טעם ממש לעצור הטיול עצמו הוא יום מלא ועמוס.

נתחיל את היום במגלשת ההרים בעיירה מידרס. מגלשת באורך של 2.8 ק"מ מלהיבה ובטוחה, כל גולש שולט על מהירות הגלישה. פתיחת האתר ב 9:00 (9 אירו למבוגר).

משם נמשיך למפלי גראווה. נחנה את הרכב בחניון הקטן לצד הדרך ונרד בשביל ההליכה המוביל רל נקודת הנפילה של המים. הדרך למפל וחזרה אורכת עד 30 דק. התצפית יפהפיה. ליד נקודת הנפילה נבנתה מעין מרפסת עץ שבה מוצבים כסאות נוח לרווחת המטיילים.

באמצע הדרך בין גראווה ובין העיירה נוישטיפט Neustift נמצא פינת חמד המתאימה לפקניק ובילוי. klausAuele Wasser Spielplatzמתחם שעשועים על שפת נהר יש בריכות רדודות של מי נהר, מתקני שעשוכים מדשאות ועמדת פיקניק. התשלום כבור החנייה במטבעות וודאו שיש עימכם. המתחם עצמו ללא תשלום. העיירה עצמה מדהימה ביופיה והיא מחייבת ביקור ושיטוט בין רחובותיה היפים.

קרחון שטובאי : אל הפסגה למעלה מגיעים בשלושה רכבלים בזה אחר זה (עמ' 167) בנוסף לנוף המרהיב יש מס' פעילויות .

בתחנה שבין הרכבל השני והשלישי יש מסעדה, גינת שעשועים לילדים, מסלול הליכה על הקרחון (יש בגובה הזה כבר שלג), ואטרקציה בתשלום נוסף: ביקור בתוך הקרחון עצמו, כלומר - נכנסים למנהרה מעגלית חצובה בתוך הקרחון עצמו, ולמעשה זה ביקור במערת קרח. אפשר לעלות ברכבל השלישי לפיסגה, ושם כבר אפשר להשתעשע בשלג ולהשקיף על הנוף - זאת הפיסגה הגבוהה ביותר בטירול. להביא ביגוד חם.

24.6 אירו למבוגר לרכבל העליון. 5.5 אירו למערת הקרח.חינם בכרטיס השטובאי

גשר אירופה Europe Bridge: בנסיעה דרומה על 13A לכיוון עמק שטובאי, נחצה את גשר אירופה שאורכו 77 מטר וגובהו 192 מ'. (168 בספר). כדאי לעצור במגרש החניה שנמצא מיד לאחר הגשר היכן שיש מקדונלדס כדי להתפעל מהגשר המרשים מנקודת התצפית. יש קפיצות בנג'י מהגשר לנהר

עמק שטובאי מרחצאות ובריכות

5. מרחצאות חמים עם מגלשות מים - Stubay. מקום חדש ומטופח, מהנה מאד לבילוי אחר צהריים או ביום גשום. שש בריכה מחוממת בעיירה Neustift im Stubaital.

יום 14 – 3.8.17 אימסט – מפלי שטויבן – אקווה דום מסלול 21 עמ' 178

טבלת מרחקים: אוברפוס – אימסט 37 דק'. אימסט מפלי שטויבן 37 דק.

נתחיל את היום במגלשת ההרים Alpine Coaster Imst נפתח ב 10:00 .

נקודת ההתחלה של החוויה היא עלייה ברכבלים עד לפסגה האלפית הקרובה אימסט עילית (Hoch Imst). משם ניתן לצאת למגוון מסלולי הליכה, ו/או להשכיר סגווי, סקוטרים או אופניים, טרמפולינות ועוד. מהפסגה גולשים במסלול של 3.5 ק"מ בתוך יער ירוק ושופע. בחניה למטה תוכלו למצוא גם אגם קטן וכמה מסלולי הליכה.

העיירה אימסט

אימסט היא עיירה קטנה וחביבה, של לא יותר מכ-8,000 תושבים. היא כוללת את כל מה שעולה לנו לראש כשמדובר בעיירת טירול טיפוסית, נופים אלפיים, אגמים, פרחים בכל עבר, מזרקות, כנסיות, בתי קפה ועוד.

טיול בקניון יפה ממרכז אימסט

מסלול ההליכה לקניון של אימסט, בעל השם המורכב רוזנגטארן-שלוכט (Rosengartenschlucht Gorge), יוצא ממש מכנסיית סיינט ג'ון הנמצאת במרכז אימסט. הוא מסתיים במערה כחולה (Blue Grotto) מדובר במסלול יפה מאד, כולל זרימה חזקה של מים, הרבה מאד ירוק וגם פסלים בצורות מיוחדות שהוכנו מגזעי עץ.

בסיום הטיול בקניון ניסע למפלי שטויבן. נשים פעמינו לעיירה אוטצ (30 דק) דרך האוטוסדרדה b186 ואחרכך b 171 (עמ'181 בספר), לאחר ביקור קצר בעיירה ניסע למפלים (עוד 15 דק).

מפלי שטויבן הם הגבוהים ביותר בטירול, הם נופלים בשתי מדרגות ענק ברוב הוד ופאר. מסלול ההליכה מתחיל ממש מאחורי הכפר אוטצי ולאחר 1/2 שעה של הליכה בשביל רחב מגיעים לנקודת נפילת המים. מכאן עולים בעליה תלולה למרפסות נוף מרהיבות המשקיפות על המפלים מקרוב. המאמץ מתאים לכולם. התצפית הראשונה, שהיא ממילא התצפית הכי "שווה" שרואים ממנה הכי הרבה מהמפל. מומלץ להגיע עד המרפסת השלישית אין צורך יותר.

אקווה דום: לאחר הביקור במפלים ניסע לאקווה דום, מרחק של 15.6 ק"מ ו 21 דקות של נסיעה יובילו אותנו למרחצאות ספא יוקרתיות, באזור אמסט. המקום מכיל 12 בריכות תרמיות (הן חיצוניות והן מקורות), שבע סאונות, ארבע מסעדות וברים, חדר כושר, פעילויות לילדים ועוד.

האטרקציה המרכזית, 3 בריכות חיצוניות הניצבים על עמודים גבוהים בתוך נוף הרים יפהפה. המים חמימים ונעימים וגם במזג אוויר גשום. בנוסף יש 2 בריכות מקורות ומתחם נפרד לילדים בו בריכות מקורות, מגלשה, בריכות חיצוניות וחדר משחקים. פתוח מ 9:00 עד 23:00, כניסה 19.5 אירו מבוגר 10 אירו לילד מגיל 3 בסוף שבוע תוספת 3 אירו.

יום 15+ 16 – 4.8.17 - 5.8.17 - מינכן - החזרת רכב – טיול ולינה במינכן.

היום נצא שעה 08:00 למינכן. נעצור במלון שהוזמן להורדת ציוד ומשם להחזרת הרכב, ברחוב באנהוף 2 יורדים למינוס 1 לפי השילוט "החזרת רכב" לאזור של אוטו יורו.

לאחר החזרת הרכב חזרה במונית למלון ויציאה לסיור ראשון באזור מינכן.

כיכר מריאן (Marienplatz) - הכיכר המרכזית של מינכן (München) וליבה של העיר, היא המקום הטוב ביותר להתחיל ממנו את הסיור בעיר הבירה של מדינת בוואריה, והעיר השלישית בגודלה בגרמניה. המבנה הבולט ביותר בכיכר הוא בניין העירייה החדש (Neues Rathaus), הבנוי בסגנון ניאו גותי ועליו מגדל הפעמונים הידוע (Glockenspiel), עם הדמויות שנעות כל יום בשעות 11:00, 12:00, ובימי הקיץ גם ב- 17:00 ו-21:00 ומתארות סצנות מעברה ההיסטורי של מינכן, בליווי של 43 פעמונים (שכל אחד מנגן צלצול אחר). אפשר לעלות לראשו של אחד המגדלים בבניין, לתצפית על הכיכר ועל העיר העתיקה.

במרכז הכיכר ניצב פסלה של הבתולה מרי, על שמה קרוייה הכיכר. אתרים נוספים בכיכר בהם ניתן לבקר הם מוזיאון הצעצועים, השוכן בבניין העירייה והקתדרלה של מינכן (Frauenkirche), שהוקמה במאה ה- 15.

כנסיה חשובה נוספת בכיכר היא כנסיית פטר (Peterskirche). זוהי הכנסייה העתיקה ביותר בגרמניה. עיצוב הפנים המפואר מעוטר ביצירות אמנות המתפרשות על פני 600 שנה. אפשר לטפס בה לראש המגדל (בערך 300 מדרגות) וליהנות מנוף יפה של העיר.

הקתדרלה של גבירתנו(Cathedral Church of Our Lady) - צפון מערבית לכיכר מריאן שוכנת הכנסיה העירונית של הארכיבישוף של מינכן, שנחשבת לאחת הכנסיות האהובות ביותר בעיר. עיצוב הכנסייה הוא גותי מסוף המאה ה-15 וחלל הפנים מכיל עבודות אמנות המשתרעות על פני 500 שנה. כתובת: Frauenplatz 1.

Residence Museum - אחד המוזיאונים המרשימים ביותר באירופה, ששימש בעבר כמקום משכנם של מלכי בוואריה בין המאות ה- 14 וה-20. אחד משיאי הביקור הוא ה- Antiquarium: אולם הרנסנס הגדול והיפה ביותר בגרמניה, שנבנה ב-1570 לטובת תצוגת אוסף העתיקות של הדוכס אלברט החמישי. במקום תוכלו לבקר באחד או יותר מ-130 החדרים המרוהטים, בכולם ציורים עתיקים וכלי פורצלן תקופתיים. כתובת: Residenzstraße 1

השער העתיק של חומת העיר מינכן(Isartor Munchen) – מרחק הליכה קצר ממריאן פלאץ, נמצא שריד מרהיב של ארכיטקטורה גותית. שער ה-Isartor הוא החלק היחיד שנותר מחומת העיר העתיקה, שסבבה את מרכזה של מינכן, בתקופת ימי הביניים. חלק זה של החומה היפה, השתמר בצורה מופלאה מאז שנת 1337 ומאוד מומלץ שלא לוותר עליו. כתובת: Isartorpl.

בית הבירה Hofbräuhaus – בית הבירה המפורסם ביותר בגרמניה והוותיק ביותר במינכן. במקום, שהחל לפעול במאה ה- 17 ביקרו רבים, בהם גם מוצרט ולנין ועד היום הוא מהווה מקום מפגש פופולארי לאלה המעוניינים ללגום בירה מקומית ולהאזין למוסיקה בווארית שמנגנת להקה מקומית. כתובת: platzl 9

Victuals Market - שוק האוכל של העיר, שכן בעבר בכיכר מריאן פלאץ, כיום עבר השוק הטעים והמהנה, לרחבה הסמוכה לכיכר. בשוק האוכל הזה תמצאו את ההזדמנות לספוג קצת אווירה מקומית, במקום בו קונים התושבים את הפירות, הירקות ומוצרי המזון שלהם. בין הדוכנים השונים תמצאו מיצים סחוטים, מרקים חמים ועוד. כתובת: Viktualienmarkt 3

אטרקציות בצפון מינכן

כיכר המלכים (Königsplatz) היא כיכר רחבת ידיים, שנבנתה בתקופת לודוויג ה-1. שלושת המבנים המקיפים אותה נבנו בסגנון ניאו קלאסי ובשניים מהם פועלים מוזיאונים המציגים אוסף אמנות יווני. בתקופת הרייך השלישי נהגו לקיים כאן הפגנות ומצעדים צבאיים. הגעה: U2 ו- U8 לתחנת Koenigsplatz.

הגנים האנגליים (Englischer Garten) – פארק גדול ויפה עם מסלולים מוצלים, אגמים וברבורים. הפארק משתרע ממרכז העיר ועד לגבולה הצפוני. הגעה: הדרך היעילה ביותר להגיע אליו היא עם אוטובוס 54 מתחנת הרכבת התחתית Muenchner Freiheit, אפשרות נוספת היא עם הרכבות U3 ,U6 לתחנות Giselastraße או Universität. אפשר להשכיר אופניים

אטרקציות במערב מינכן

ארמון Nymphenburg והפארק הסמוך - ארמון הבארוק הזה שימש כבית הקיץ של שושלת המלוכה הבאוורית. זוהי אחת האטרקציות הידועות במינכן, בעיקר הודות לעיצוב המרשים ולגלריה המפוארת. אל תחמיצו את מוזיאון הפורצלן ואת הגנים הבוטניים. שיטוט בפארק הסמוך מבטיח גם הוא הנאה ביום שמש נעים. בין שלל המבנים המסקרנים שבפארק ניתן לציין את ה- Badenburg, שמכיל את הבריכה המחוממת הראשונה בעיר אשר שימשה את בני המלוכה. הבניין נבנה בשנת 1721 ועבר שיפוצים שונים מאז. בניין מסקרן נוסף הוא ה- Pagodenburg, שמעוצב בסגנון רוקוקו-סיני (שילוב מנצח!). מבחוץ נראה כמו מבנה אירופאי לכל דבר, מבפנים- אסיאתי לחלוטין.

כתובת: Schloß Nymphenburg 1 שעות פעילות: מדי יום. בחודשים אפריל - 15 באוקטובר 9:00-18:00, 16:00.

הגעה: טראם 12 ו- 16 לתחנת Romanplatz, אוטובוס 51 וטראם 17 לתחנת Schloss Nymphenburg.

אזורי קניות פופולאריים במינכן

כיכר מריאן (Marienplatz) - הכיכר המרכזית בעיר העתיקה הינה איזור שופינג פופולרי ביותר, בו ניתן למצוא חנויות למכביר מכל הסוגים. למעשה כל האזור שבין כיכר קארלספלאץ לכיכר מריאנפלאץ הוא אזור מלא באנשים, בחנויות ומסעדות.

רחוב לודוויג (Ludwigstrasse) - רחוב הקניות המרכזי של מינכן. רחוב רחב שבו שלל בתי קפה, חנויות אופנה, אנשים ואירועים שונים במהלך חודשי הקיץ.

רחוב מקיסמיליאן (Maximilianstrasse) - אזור יוקרתי מאד במינכן. נמצא ליד בית האופרה ובית הפרלמנט ובו ניתן למצוא בעיקר חנויות יוקרה.

Sendlinger Strasse – רחוב קטן בין כיכר מריאן (Marienplatz) לבין שערי העיר העתיקה בו ניתן למצוא מזכרות ומתנות וכן לשבת במסעדות שלידו.

קניונים שכדאי להכיר

OEZ: שמו המלא של הקניון הוא Olympia Einkaufszentrum. הקניון מרוחק כרבע שעה נסיעה ממרכז העיר והוא, כאמור, מרכז קניות ענק שבו למעלה מ-130 חנויות שונות ומגוונות - תמצאו בקניון כל העולה על רוחכם: חנויות, בתי כלבו, מסעדות, בתי קפה, גלריות, תערוכות ומופעים.

זהו הקניון המודרני ביותר בעיר . כתובת: Hanauer Straße 68. שעות פתיחה: 10:00-20:00, סגור בימי ראשון.

חנות הכולבו Back am Rathauseck זוהי חנות כולבו ענקית עם שבע קומות שונות, כשכל אחת מהן מספקת חווית קניות בלתי רגילה. בין אם מדובר ביום חורפי וגשום במיוחד או יום קיצי נעים, הביקור בחנות הוא בגדר חובה. אפשר למצוא בה בגדים, נעליים, תיקים, הלבשה תחתונה, מוצרים לבית ועוד. המקום פתוח מדי יום, למעט ביום שבת ונחשב מוקד משיכה למקומיים רבים.

כתובת: Marienplatz 11

יום 16 – 5.8.17 טיסה לתל אביב שעה 23:00 יציאה מהמלון 19:45

פרטי טיסה: LH 680 טרמניל 2

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של yuvalmlaw?

הפוסט הבא ›
תוכנית ניווט מושלמת בחבל זלצבורג וטירול
תוכנית ניווט מושלמת בחבל זלצבורג וטירול
מתוך הבלוג של yuvalmlaw
08-02-2018
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
קרוז לפיורדים הנורבגים מסדרת הפרימיום פוסט של יובל מעוז
קרוז לפיורדים הנורבגים מסדרת הפרימיום פוסט של יובל מעוז
מתוך הבלוג של yuvalmlaw
02-09-2016
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של yuvalmlaw »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

מידע מועיל מאוד!

השב  · 

היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב · 

טיול לאוסטריה


היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב  · 

שאלה

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לזלצבורג

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×