אטרקציות מרכזיות בבייג'ין

ביקור בבייג`ין חושף אתכם לתרבות ולהיסטוריה העשירה וארוכת השנים של סין. אפשר למצוא בה מקדשים רבים המייצגים תקופות שונות במהלך השושלות השונות, פארקים יפהפיים ומוזיאונים. תוכלו למצוא בה מגוון של אטרקציות ופעילויות שונות ומרתקות.
יעל מעוז - צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מרכזיות בבייג'ין
Chung King/Depositphoto ©

צפון העיר

מגדל הטלוויזיה (Central TV tower): מגדל טלוויזיה זה, המגדל הגבוה ביותר בסין, מתנשא לגובה של 405 מטרים (כשמרפסת התצפית שלו מגיעה לגובה של 238 מטרים) והוא מאפשר תצפית יפהפיה על העיר. המגדל נבנה בשנת 1992 והוא משמש מקום לאחסון ציוד ההפקות השונות של חברת הטלוויזיה הסינית. מדי שנה מתקיים בו מרוץ עד למרפסת התצפית, מרוץ הכולל טיפוס בכל 1484 המדרגות שלו.

 • מיקום: קרוב לתחנת המטרו של Gongzhufen ופארק Yuyuantan

מקדש חמש הפגודות (Wuta Si): ביקור במקדש זה יחשוף אתכם להיסטוריה המרתקת וארוכת השנים של הבודהיזם ולארכיטקטורה של סין, וזאת לצד השקט והשלווה של המקום, מהם קשה להתעלם. בנייתו של מקדש זה החלה ב- 1403 בתקופתו של Yongle משושלת Ming והסתיימה ב- 1472. באותן שנים הגיע לסין נזיר הודי להציג בפני הקיסר Chengzu (הקיסר השלישי בשושלת Ming) חמישה פסלי בודהה עשויים זהב וכן תרשים לפגודות. בהתאם לתרשים זה, אותו הביא הנזיר, ובשילוב הארכיטקטורה המיוחדת, נבנה מקדש חמש הפגודות על הגבעה המזרחית מול נהר בייג`ין.

קומפלקס המקדש נחשב כאחד ההישגים היותר חשובים של האמנות הבודהיסטית. הגילופים הסנסקריטים שבמקום מספקים אמצעי לחקר התקופה העתיקה של הודו ושל טיבט הבודהיסטית, וכיום, בעיקר בזכות הצגתה של היסטוריה זו, היסטוריה בת 500 שנה, מקדש זה הוא לא רק שריד בעל חשיבות דתית אלא גם מקום לחשיפתם של למעלה מ- 2000 גילופי אבן השייכים למוזיאון האומנות של בייג`ין.

 • מיקום: צפונית לגן החיות של בייג`ין
 • שעות פתיחה: מדי יום (למעט יום שני) פתוח מהשעות 09:00 עד השעה 16:00.

מקדש למה (Lama Templa או Yonghe Temple): זהו המנזר הבודהיסטי הטיבטי הגדול, הססגוני והעתיק ביותר שנשתמר בבייג`ין. הוא נבנה בשנת 1694 במהלך שושלת Qing, שהיתה בשנים 1644-1911, ושימש כמעון מושבו של הרוזן יין דז`ן. עם עזיבתו של הרוזן, הוסב למנזר של נזירים טיבטיים. בסוף שנות ה-70 שופץ המנזר, לאחר שהועברו סכומי כסף גדולים אליו מממשלת סין שראתה בו כסמל לחופש דת ואחדות לאומית.

 • כתובת: 12 Yonghegong Dajie, Beixinqiao, Dongcheng District
 • טלפון: 6404-3796
 • מחיר כניסה: 25 יין
 • שעות פתיחה: מדי יום בין השעות 09:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים.

גן החיות של בייג`ין והאקוואריום: זהו גן החיות הגדול ביותר בסין וכן הראשון שניפתח לציבור. בגן למעלה מ- 600 זנים שונים של בעלי חיים ומעל 5000 בעלי חיים בסך הכל. תמצאו בו מתחמים מיוחדים המיועדים לבעלי חיים כמו דובי פנדה, היפופוטמים, קרנפים, ג`ירפות, פילים, דו-חיים, זוחלים, קופים וכן מגוון של בעלי חיים נוספים. ומשם, לא רחוק, נמצא האקוואריום של בייג`ין, צפונית לגן החיות, ומציג לקהל מבקריו את עולם המים המופלא. לגן חיות זה היסטוריה ארוכה של למעלה מ- 100 שנה ולכן גם תוכלו לראות בו כמה אתרים הסטורים המשמשים כחלק ממגוון האולמות הסגורים הנמצאים בגן. בנוסף, גן חיות זה בקשר רציף עם גני חיות אחרים בעולם (מ-50 מדינות שונות), לכן גם תוכלו למצוא בו בעלי חיים האופייניים למקומות אחרים.

 • כתובת: 131 Xi Zhi Men Wai Av.
 • טלפון: 6831-5131, 6839-0274
 • שעות כניסה: מה-1 באפריל ועד 31 באוקטובר – מהשעה 07:30 בבוקר ועד 18:00 לפנות ערב. מה-1 בנובמבר ועד 31 במרץ – מהשעה 07:30 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים.
 • דמי כניסה: בין 10-15 יואן. יש להוסיף תוספת של 5 יואן עבור הביור בבית הפנדות וכן 100 יואן עבור הביקור באקוואריום (50 יואן לילד). האקוואריום פתוח מדי יום בין השעות 09:00 ל- 17:30 אחר הצהריים.
 • אתר אינטרנט: www.beijingzoo.com

לתחילת הכתבה

מרכז ודרום העיר

העיר האסורה: העיר האסורה הינה הארמון המלכותי, שנקרא כך בעקבות איסור על כניסתם של תושבים, שאינם חלק ממשפחת הקיסרות. העיר האסורה נבנתה במשך 18 שנים, עד 1420, על ידי יונגלה, הקיסר השלישי של המינג. לפי עדויות, עסקו בבניתה של העיר מאה אלף אומנים ומיליון פועלים. לעיר האסורה מבנה מלבני, שלו שני חלקים: הראשון, הארמון הקדמי, נמצא מדרום וכולל אזור מנהלי (שלושה אולמות גדולים וחצרות פנימיות) והשני - מצפון, הארמון הפנימי, הכולל את אזורי המגורים. המבנים העיקרים נמצאים על ציר צפון-דרום. ישנם ארבעה שערים במתחם, כאשר הדרומי משמש כשער הכניסה למבקרים. בעיר האסורה יש לא פחות מ-9,999 חדרים (!). הבנייה מצטיינת באחידות הסגנון, צבע הקירות אדום-חום (אלמנט אדמה), הרעפים בצבע צהוב-זהב (אלמנט שמיים) והמדרגות והעיטורים שיש לבן (אלמנט מתכת). חומר הבניה העיקרי הוא עץ (אלמנט עץ). שטחה של העיר עומד על כ- 7,200 דונם,

 • מיקום: לא רחוק מהצד המזרחי של כיכר טיאננמן.
 • שעות פתיחה: 08:30 עד 16:20 (אוקטובר עד אפריל), 08:30 עד 17:00 (אפריל עד אוקטובר).

כיכר טיאננמן (Tian`anmen): כיכר טיינאנמן מכונה "שער השמיים המוגנים" והיא השער הקדמי לעיר האסורה. הכיכר נתפסת כנקודה המרכזית של בייג`ין, בעיקר של מיקומה, ובשל סיבות נוספות. היא נחשבת ליבה של הבירה גם בשל הכוח הסימבולי שלה מאז ימי מאו טסה טונג, אשר הכריז בה על הקמת הרפובליקה הסינית ב-1 באוקטובר 1949. שני אריות אבן ניצבים בחזית הכיכר כסמל לכוח, בנוסף לשני שומרים הניצבים על הגשרים. ואם כל זה לא מספיק, אזי שישנם שני עמודי אבן מקושטים (Huabiao) בצדדים. הכיכר חולשת על שטח של למעלה מ-4000 מ"ר ונחשבת לכיכר הציבורית הגדולה בעולם. המקומיים נוהגים להתקבץ בה כל ימות השנה ובמיוחד בראש השנה הסיני.

מקדש השמיים טיאן-טאן (Tiantan): פארק זה הוא לבטח אחד הסמלים הגדולים ביותר של בייג`ין בפרט ושל סין בכלל. הפארק משתרע על פני שטח עצום של 2670 דונם במרכז העיר, כשני ק"מ מדרום לכיכר טיאננמן, והוא כולל ארבעה שערים הפונים לארבע רוחות השמיים וחומה מצפון וממזרח. המקדש שבפארק תיפקד במקור כאולם ענקי לטקסים חגיגיים, שבוצעו כאן על ידי בן השמיים (הקיסר), שהתפלל במקום למען אסיף מוצלח, הדרכה משמיים וכפרה על חטאי העם. הוא בנוי כולו לפי עקרונות ה"פנג שואי" בדיוק מירבי, כאשר לכל צורה, צבע ומספר יש משמעות קוסמולוגית רבת חשיבות.

 • מיקום: Tian Tan North Road
 • שעות פתיחה: 09:00 עד 16:00 (סגור בימים חמישי ושישי)

פארק בייהאי (Beihai): לפארק זה היסטוריה ארוכה של למעלה מ- 1000 שנה: הוא ניבנה לאורך כהונתן של חמש שושלות (החל משנת 916 ועד 1911). בתחילה שימש הפארק את אנשי המלוכה ובהמשך ניפתח לציבור. שיטחו של הפארק עצום ומחציתו מכוסה במים. יש בו אגמים קטנים, בריכות מים נחבאות וצמחייה רבה.

 • מיקום: צפונית מזרחית לעיר האסורה, מזרחית לפארק Jingshan.
 • דמי כניסה: בין ה-1 באפריל ועד ה- 31 באוקטובר – 10 יואן, בין ה- 1 בנובמבר ועד 31 במרץ – 5 יואן.
 • שעות פתיחה: מדי יום בין השעות 06:00 בבוקר ועד 22:00 בלילה.

המוזיאון הלאומי של סין: זהו המוזיאון הגדול ביותר בבייג`ין והוא כולל שני מוזיאונים: מוזיאון המהפכה הסינית ומוזיאון ההיסטוריה. שני המוזיאונים האלה אוחדו ונמצאים בבניין אחד, שבנייתו אמורה להסתיים במהלך 2008, ועד אז, אפשר ליהנות מתערוכות מגוונות הממחישות את גדולתה של תרבות סין. המוזיאון להיסטוריה מציג, בין היתר, חפצים עתיקים החל מהתקופה הפרהיסטורית ועד למאה הקודמת ומוזיאון המהפכה מציג את כל התהפוכות שעברה סין במהלך מאה השנים האחרונות (הוא מחולק לחמישה אגפים כשכל אגף מתמקד באחת מהתקופות המרכזיות).

 • מיקום: ממוקם בחלקה המזרחי של כיכר Tian`an Men ב- Dong Cheng
 • טלפון: 6512-8901
 • שעות פתיחה: מדי יום בין השעות 08:30 בבוקר ועד 16:30 אחר הצהריים.
 • מחיר כניסה: 1-3$, הדרכה בשפה האנגלית – 4$.
 • אתר אינטרנט: www.nmch.gov.cn

מקדש הפעמון הגדול (Dazhong Si): הפעמון, כפי שמקובל במקומות רבים בעולם, הוא כעין סוג של התראה. הוא מתריע על אורח שמגיע או על השעה. אך לא כך היה בסין העתיקה. לפעמון היה תפקיד חשוב ומרכזי בפולחן החברתי והתרבותי (כמו תפילה לבואו של הגשם, למשל), ועל כן, בביקורכם בבייג`ין תוכלו לראות דוגמא לכך- את הפעמון הגדול והעתיק ביותר בעולם. פעמון זה, שניבנה בשנת 1733, נימצא ב"מקדש הפעמון הגדול", מתנשא לגובה של 6.75 מטרים ושוקל כמעט 50 טון. בנוסף לפעמון זה נמצאים במקדש פעמונים נוספים מיפן וקוריאה וכן ממדינות מערביות אחרות.

 • כתובת: 31 Beisanhuan Xi Lu
 • טלפון: 6255-0843
 • שעות פתיחה: מדי יום בשעות 08:30 בבוקר עד השעה 16:00 אחר הצהריים
 • מחיר כניסה: 10 יואן.

לתחילת הכתבה

מחוץ לעיר

הקברים של בני שושלת מינג (Ming): לא רחוק מהעיר, תמצאו את קבריהם של בני שושלת מינג (1368-1644). מקום זה ידוע בעולם בשל היותו מקום קבורתם של 13 קיסרים מבני השושלת הידועה, וכן מקום קבורתן של 7 ממאהבותיהם ומקום קבורתו גם של משרת אחד. מקום קבורה זה יושב על מרגלותיו של הר יאן (Yan) וצופה על פני נוף יפהפה של אזור המתפרש על פני שטח של למעלה מ- 120 קמ"ר.

 • כתובת: צפונית מרזחית לעיר, במרק של כ- 50 ק"מ.
 • דמי כניסה: מה-1 באפריל ועד 31 באוקטובר – בין 30 ל-60 יואן, מה-1 בנובמבר ועד 31 במרץ –בין 20 ל-40 יואן.
 • שעות פתיחה: מדי יום בין השעות 08:30 בבוקר ועד 17:30 אחר הצהריים.

לתחילת הכתבה

בייג'ינג לתרמילאים - כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

סגור
×