אטרקציות מרכזיות בסיאם ריפ וסביבתה

האתר המפורסם ביותר בקמבודיה, מקדשי האנגקור שמכונה לא פעם ``הפלא השמיני של העולם`` מהווה את הסיבה המרכזית לגל המבקרים הפוקד את המקום. מדובר במקדשים מרהיבים מהמאות ה-9 עד ה-13 שבנייתם נחשבת ליצירה ארכיטקטונית מופלאה.
מורן שר, אלעד גוטמן
|
תמונה ראשית עבור: אטרקציות מרכזיות בסיאם ריפ וסביבתה

מקדשי אנקור וואט 

מקדשי אנגקור, הנמצאים רק כמה קילומטרים מחוץ לסיאם ריפ, הם ללא ספק האטרקציה המפורסמת ביותר, הגדולה ביותר, המרשימה ביותר ואולי החשובה ביותר בקמבודיה ואפילו בכל דרום מזרח אסיה... יש כאלה האומרים שגם בכל אסיה.

הגעה: אוטובוס מפנום פן (כחמש שעות נסיעה), מ-Kompong Chom (למגיעים מ-Kratie), מ-Battambang וגם מבנגקוק. ישנם גם טיסה פנימית מפנום פן או טיסות מבנגקוק וויטנאם. ניתן להגיע גם בסירה מפנום פן. מומלץ למצוא מקום לינה באיזור ה-Old Market, שבו מרוכזים החנויות, המסעדות, מרכזי האינטרנט וסוכנויות הנסיעות. הוא עמוס גם בגסט האוסים ברמות שונות. סיאם ריפ, עקב היותה מוקד התיירות הראשי בקמבודיה, יותר יקרה מערים אחרות בכל הקשור ללינה ואוכל.

המקדשים הם 194 קמ"ר של מקדשים מרהיבים מהמאות ה-9 עד ה-13. המבנים הם יצירה ארכיטקטונית מופלאה, מהסימטריה המושלמת של המקדש המרכזי אנגקור וואט ועד ההקפדה על הפרטים הקטנים של הדמויות והציורים המתארים את החיים באימפריה הח`מרית החקוקים ומפוסלים על קירות המבנים. מראה השקיעה הנפלאה הצובעת את אנגקור וואט בזהב מצדיק לבדו את הנסיעה אל קמבודיה. מלבד מקדש זה, יש לציין מבין עשרות המבנים את מקדש הבאיון (Bayon) שעל מגדליו מתנשאים כ-200 פרצופי ענק מחייכים המשירים מבט אל המבקר בכל פינה אשר ילך, וטה-פרום (Ta Prom), שבשנים בהן היתה העיר נטושה השתלטו עליו עצי הג`ונגל, וכיום הם מחבקים את קירותיו בשורשים מתפתלים בשילוב עוצר נשימה בין יצירה אנושית ליצירת הטבע.

כקילומטר אחד צפונית לאנגקור וואט, נמצא אנגקור תום. קומפלקס זה לא נבנה על פני הקרקע. ולמעשה נבנה כמספר בניינים בשטח שאחרי שיפוץ הקיר ותעלת המגן הפכו לאנגקור תום. מקדשים אלו הם למעשה העיר המלכותית הפנימית. באיזור של סיאם ריפ-כשעה וחצי נסיעה, נמצא מקדש בונטי-סריי. זהו המקדש הרחוק ביותר מהעיר אבל מדהים ביופיו, המקדש עשוי מאבן אדומה ויש עשרות דמויות שמפוסלות באבן.

יש מקומות רבים שמומלץ לראות בהם את השקיעות והזריחות המדהימות ביופיין והמיוחדות רק למקום המופלא הזה.

מחירי כניסה למקדשים:
יום אחד - 20 דולר
שלושה ימים - 40 דולר
שבוע - 60 דולר
אם אין ברשותכם תמונת פספורט, הם מצלמים בכניסה (חינם).

למקדשים מגיעים באופנוע או בטוק טוק. טוק טוק ליום שלם יעלה בסביבות $12. אופנוע הוא זול יותר אולם נוח פחות. ישנם גם כאלה השוכרים אופניים (כדולר ליום) אולם יש לזכור שהקילומטר`ז שיש לעבור הוא לא קטן. הערה אחרונה לגבי מתחם המקדשים, ובמיוחד לאלו המתכוונים לטייל יום שלם באיזור: האוכל המוצע לקנייה באיזור הוא יקר מאוד וממש לא משביע (בגט קטן עם גבינה יעלה כדולר וחצי, שזה המון!), רצוי להצטייד במזון ושתייה.

לתחילת הכתבה

אטרקציות נוספות

לאחר ששבעתם מהמקדשים באנגקור (בהנחה שזה אפשרי...) אפשר לצאת לעבר הכפר הצף
(vietnamese floating village), חצי שעה נסיעה מסיאם ריפ בדרך משובשת ואופיינית לקמבודיה. מרבית הבתים בנויים על כלונסאות בנהר טונלה סאפ. שעה וחצי שייט וסיור באחד הבתים עולה בין 8-10 דולרים והחוויה מופלאה. יש רק לקחת בחשבון שאם מתכוונים לקחת את השייט בין סיאם ריפ לפנום פן, הוא למעשה עובר באותו מסלול, רק יותר מהר.

לגבי השייט (בין סיאם ריפ לפנום פן) - זוהי אכן חוויה מהממת, כיוון שהנהר, לאחר שהאגם נשפך לתוך הצינור הדק בסופו, לקראת פנום פן, עובר בנוף יפהפה וסוריאליסטי של שכונות שלמות כמו גם בתים בודדים אשר מפוזרים לכל אורכו. מחיר השייט הוא 22 דולר. הערה נוספת: כדאי להתיישב צמוד לקבינה של הקפטן, בתחילת הספינה על הגג, כיוון ששם לא נרטבים ועדיין נהנים מהנוף...

שתי אטרקציות נוספות למי שנקעה נפשו מהמקדשים עתיקים:
1) Angkor Wat Miniature (מתחם מיניאטורי של מקדשי האנגור החשובים).
2) The Butterfly Garden

למקרה חירום בסיאם ריפ:
ישנו מעט קליניקות מומלצות שניתן להגיע אליהן. אחת מהן היא הקליניקה של ד"ר קונג ריתי Dr. Kong Rithy, טלפון: 012853937. המרפאה נמצאת ממש מול בית החולים סאפיר (saphir). רופא זה דובר צרפתית.

יוצאים לטיול תרמילאים בקמבודיה? כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
0
×