איי אראן - מסורת אירית במיטבה

שלושת איי אראן, שבמחוז גאלויי, ידועים בכך שתושביהם דוברים אירית במהלך היום יום. מלבד הקסם הטבעי שטמון באיים, הם גם בעלי הסטוריה עשירה ומי שמעוניין להכיר לעומק את המורשת האירית, ראוי שיעלה על אחת המעבורות ויקפוץ לביקור.
anonymous
|
תמונה ראשית עבור: איי אראן - מסורת אירית במיטבה
Depositphotos/Igabriela ©

שלושת איי אראן השוכנים במפרץ גאלווי הם אזורים של דוברי גאלית. האי הגדול והמפותח ביותר ביותר הוא Inis Mór. האתר המפורסם ביותר באי זה הוא שרידי המבצר מתקופת הברונזה Dun Aonghasa, שמהווה את אחד האתרים הפרה הסטוריים החשובים באירופה. המבצר, הבנוי בצורה חצי מעגלית, נמצא על קצהו של צוק ומוקף בשלושה קירות אבן. אתר נוסף הוא שבע הכנסיות (Na Seacht Teampaill), אתר קדום לעלייה לרגל למאמינים, מתוכו נותרו שתיים מהכנסיות המקוריות. אתר חשוב נוסף הוא זה בו קיים אוסף של צלבים מהמאה ה- 12. חובבי המוסיקה האירית יוכלו ליהנות מהמופע של להקת Ragus, להקת האי, וממופעי המוסיקה בפאבים של האי. בסוף יוני מתקיים באי הפסטיבל הידוע - Currach Racing. 

האי Inis Meain הוא הרגוע ביותר מבין השלושה והוא היעד האטרקטיבי ביותר לטיולים רגליים ולרביצה על החופים. זה גם המקום ללימוד השפה האירית ולקורסי צלילה. האי השלישי והקטן מכולם הוא Inis Oirr, שנחשב גם ליפה מביניהם. אחת הנקודות הפופולאריות באי הוא החוף הצפוני שלו עליו ניצבת טירה מהמאה ה- 14. בכל אחד מהאיים קיימים מסלולי הליכה אשר יחשפו בפני המבקרים את ההסטוריה של האיים, החל משרידי המצודות המסתוריות ועד לקברים ולכנסיות העתיקות.

הגעה לאיים: שירות מעבורות פועל באופן סדיר לכל אחד מהאיים מ - Rossaveal, שנמצאת כ- 40 ק"מ מערבית לגאלווי. מהמזח של דולין יוצאות מדי יום מעבורות של חברות שונות אל כל אחד משלושת האיים. בנוסף, ישנן טיסות בנות 6 דקות משדה התעופה האזורי של קונמרה ב- Inverin לאיים. שדה תעופה זה נמצא 26 ק"מ מערבית לעיר גאלווי, לאורך כביש החוף (R336). חברת Aran Direct מפעילה קטמרן שיוצא מגאלווי ומגיע אל Inis Mór כעבור שעה.

יעדי הכתבה

סגור
×