איך כתיירים ניתן לחסוך בסרי לנקה? (מטבע ועלויות בסרי לנקה)

לסרי לנקה יש הרבה מה להציע לתיירים, אבל לעתים קרובות אנשיה מציעים לתיירים כניסה לאתרים ופעילויות שנועדו להוציא ממבקרים הזרים הרבה כסף. הסבר: לסרי לנקה חשבון ארוך עם זרים שניצלו אותה כלכלית. עכשיו היא מנסה לאזן את החשבון על הגב של התיירים.

כתיירים אתם משלמים פי 10, 20 או אפילו 50 ממקומיים בכניסה לאתרים רשמיים. זו מדיניות ממשלתית. מחיר הכניסה לאתר טבע וארכיאולוגיה נע בין 20 ל-30 דולר לזר. מקומיים משלמים בין 30 סנט ל-50 סנט.

כל מי שעוסק בתיירות ידחוף לכם כמה שיותר אתרים בתשלום במהלך הטיול. חלק מהאתרים לא מקיימים את ההבטחה שמתלווה אליהם בשיווק. הנהג.מדריך שלכם ירגיש רע אם לא תכנסו לשניים-שלושה אתרים יקרים מידי יום. בכל הזדמנות הוא ישאל: “אולי תרצו ג'יפ-ספארי? אלפנט-ספארי? סירה-ספארי? או (ספארי) צפיה בלוויתנים? ולא משנה שבספארי הקודם ב-Yala לא ראיתם קצה זנבו של נמר, למרות שהמדריך הבטיח שזה 100% גרנטי. ובשייט לא ראיתם לוויתן, הרי הקפטן של הסירה אמר שלוויתנים מופיעים 360 ימים בשנה. דווקא היום הם לא באו. האכזבה מספארי כושל מקבלת ממדים אחרים כשמתלווה אליה הידיעה שהמדריך שלכם מודע לכך שלא תראו כלום אבל משכנע אתכם לקנות את השירות כדי שכמה שיותר דולרים מהכיס שלכם ישארו בסרי לנקה.

בכמה מדובר? לשם המחשה, עלות כניסה לשלושה אתרים ביום לזוג מגיע ל-150 עד 180 דולרים. כל יום. כשמדובר בשירות תיירותי כמו מסאג' אירווודה המחיר עשוי להגיע ל-120 דולר לשעה לזוג. השכר הממוצע של מורה בסרי לנקה שווה ל-180 דולר בחודש.

מה לעשות?

בסרי לנקה ינסו להוציא מכם כסף על ידי הפניה לאתרים רשמיים שמחיר הכניסה שלהם גבוה מאוד. לא מדובר באתר אחד ביום אלא בשניים ואף שלושה. העלות ליום לזוג יכולה להגיע ל-150 עד 180 דולר.

מה עושים? ההמלצה שלנו, לסנן. לחתוך בחצי או יותר את מספר ההצעות. בעיקר כשמדובר בספארי. לא צריך 6 ספארי בשבועיים. מספיק שניים. עדיף פילים ודולפינים, בהם הסיכוי שלכם לראות משהו יותר גבוה. תחום נוסף שצריך להיזהר מהפניות הוא מסאג' אירוודה. שלא תטעו. המסאג' טוב. הבעיה במחיר. מסאג' שאליו יפנה אתכם המדריך או האופרייטור עשוי לעשול לכם 120 דולרים לזוג. מסאג' דומה שתמצאו לבד יעלה בין 30 ל-40 דולרים.

הבעיה של האתרים היקרים היא שחלק מהם לא מספק את ההבטחה שצורפה לכרטיס. “האנגלים צדו את החיות”, יסבירו לכם ביציאה מהספארי. זה ככול הנראה נכון, אבל זה קרה לפני 100 שנים, אז למה לקחתם אותנו?

ריבוי האתרים הגדולים שאינם מקיימים את ההבטחה בא על חשבון החוויה של טיול ספונטני. מרוב אתרים רישמיים לא נותר זמן להסתובב בשווקים, בשדות התה, להיכנס למקדשים כפריים קטנים (חינם) ולראות את הבודהיסטים או ההינדים בשגרת חייהם.

ההמלצה שלנו: חלקו את הזמן, כך שלפחות חצי מהיום יוקדש לטיול ספונטני. יש בסרי לנקה הרבה מה לראות. האנשים נחמדים, הארץ יפה ומרתקת. חבל להיתקע רק עם המוצרים שעל המדף שלשכת התיירות מתעקשת למכור במחירים שערורייתיים. טיילו ותהנו.

לכל המידע על סרי לנקה

הטיפ הזה עזר לך? תודה 2

מטבע ועלויות בסרי לנקה

סרי לנקה|מידע חיוני לתייר - מטבע ועלויות
לכל המידע חיוני לתייר בסרי לנקה >>
הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×