אינוורארי - מידע כללי

אינוורארי היא עיירה קטנה בצפון-מערב סקוטלנד, על שפת האגם פיין, מוקפת יערות והיא מן היפות בסקוטלנד.
צוות למטייל ברשת
|
תמונה ראשית עבור: אינוורארי - מידע כללי
© קרן מאור

העיר אינוורארי  (Inveraray) "הוזזה" ממקומה, כדי שהדוכס יוכל לבנות את טירתו שלא בקירבה יתרה לבני העם הפשוט. בשנת 1740 פתח הדוכס השלישי של ארגייל (Argyle) את השנה החמישים לבניית הטירה, בגנו המיוער מעל האגם פיין. למרבה צערו עמדה העיירה הישנה אינוורארי בדרכו, ו"קילקלה" לו את הגישה והנוף. לא היתה לו ברירה, אלא "הלזיז" אותה: הוא הרס את העיירה ובנה אותה מחדש בקרבת מקום. העיירה בנוייה בסגנון גרגוריאני עם בתים מסויידים. מאה שנים נדרשו להביא את העיר למה שהיא היום.

אולם הכנסייה שבקצה הרחוב הראשי, מחולק במחיצה כדי לאפשר קיום תפילות באנגלית ובגאלית בעת ובעונה אחת. בקצה השני של הרחוב ניצב צלב קבורה קלטי מן האי Iona, שהועבר לכאן ממקומו הקודם בעיירה הישנה. הטירה בעיירה עדיין משמשת למגורי הדוכסים של ארגייל, שהם גם ראשי השבט (Chief) של קאמבל. אבי השושלת היה סר קולין קאמבל, שחי במאה ה- 13. כל ראשי השבט נשאו את השם מק`קיילן מור (MacCailean Mor), מק`קיילן הגדול. בני המשפחה התחתנו עם משפחת המלוכה הסקוטית, ונעשו לדוכסים ורוזנים של ארגייל. הטירה ידועה בזכות חדריה המעוטרים ואוצרותיהם הרבים: שטיחי קיר מן המאה השמונה-עשרה, כלי חרסינה עדינים מן המזרח הרחוק ומאירופה, תצוגות נשק בלתי-רגילות וריהוט עתיק. במקום תצוגה יוצאת דופן של ציורי דיוקנאות, שנעשו בידי טובי הציירים.

  • הטירה פתוחה: מאפריל עד אוקטובר, בימים ב` עד ה`. ביולי ואוגוסט, גם בימי ו`.
  • למגיעים עם רכב, העיר ממוקמת:
    61 מייל מדרום-מזרח לאובאן, על כבישים מס` 83A; 816A
    59 מייל מצפון-מערב לגלאזגו, על כבישים מס` 83A; 82A

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאינוורארי

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×