אירלנד תשעה ימים בחודש אוקטובר

תשעה ימים באירלנד – אוקטובר 2017

חגית ועידו וולפסון.

כידוע, אין טיסות ישירות לאירלנד. אנחנו נסענו לדבלין עם עצירת ביניים באמסטרדם. זמן טיסה מאמסטרדם לדבלין קצת פחות משעה. בחזור עשינו עצירת ביניים בלונדון, גם כן טיסה של כשעה. אפשר לנסות להוזיל את העלות ע"י חיפוש טיסות לבלפסט, במקום דבלין. סה"כ המסלול הינו מעגלי כך שזה לא כ"כ משנה מה היא נקודת המוצא של הטיול.

מומלץ לטייל באי באמצעות רכב. נהיגה בצד שמאל של הכביש, הגה בצד ימין, לוקח יום להתרגל. יש להיזהר בכיכרות, שכן הכניסה לכיכר היא מכיוון שמאל. הצלחנו להחזיר את האוטו השכור בלי אף מכה....

אנחנו עשינו מסלול מעגלי, כנגד כיוון השעון והשארנו את דבלין לסוף.

תחנה ראשונה: ניוגריינג אתר ארכיאולוגי עתיק. כשעה נסיעה צפונה משדה התעופה של דבלין. הסיור מודרך, יוצא כל שעתיים, וזמן הסיור כשעתיים. אין אפשרות לטייל באתר באופן עצמאי. מומלץ ביותר. האתר נסגר ב 17.00, אבל גם אם באים ב 16.30 לא יאפשרו כניסה, היות והסיור אורך שעתיים.

לאחר מכן עלינו צפונה לעיר בלפאסט. טיילנו בעיר + לינה. צפון אירלנד זולה משמעותית מאירלנד וזה ניכר היטב במחירי בתי המלון והחנויות. המטבע בצפון אירלנד הינו ליש"ט. הם מקבלים ליש"ט שהונפק בבריטניה, אך בריטניה אינה מקבלת ליש"ט שהונפק בצפון אירלנד, לכן מומלץ לא להשאיר עודף להמרה במדינה אחרת או לשימוש בבריטניה, יהיה קשה מאד עד בלתי אפשרי להיפטר מהעודף.

למחרת המשכנו להצפין לעבר גשר החבלים קארון א-ריד, ומפלי גלנריף. נפל עלינו יום סוער מבחינת הרוחות, מה שהקשה מאד על ההליכה. עקב הרוחות גשר החבלים היה חסום לעלייה וניתן היה רק לצפות עליו ועל התהום מתחתיו. מומלץ לכוון את ההגעה ליום בהיר, כדי להנות מהנוף ומההליכה על הגשר.

ממשיכים ללונדונדרי, או בקיצור דרי (חומה, קתדרלת קולומבה, הגילדהול, גשר השלום) העיר מאד מעניינת. חומת העיר לא הובקעה מעולם.

משם לפארק הגיאולוגי, אולם לא נכנסנו אליו לאחר שהסתבר שיש כ 300 מדרגות .

המשכנו לעיר גלוואי וממנה יצאנו אל מנזר קאילמור, וצוקי מואיר. הצוקים מומלצים מאד, אם אפשר לכוון את הטיול ליום עם ראות טובה, יכול להוסיף.

למחרת נסענו לכף מייזן. בעיניי אחד המקומות היפים באי. מדובר במגדלור שהיה פעיל בעבר עם נוף מקסים לאוקיינוס.

לינה בעיר מידלטון, עיר יקרה ולא כ"כ נעימה. אך הביקור במזקקת ג'יימסון השכיח את השהות הלא נעימה במלון הלא איכותי בו שהינו. הביקור במזקקה מאד מעניין ועורך כחצי יום. הסיור מודרך בסיומו יש טעימות. אין טעם לבקר גם במיזקקת בושמילס וגם במיזקקת ג'יימסון במידלטון, אלא אם כן יש חיבה גדולה לויסקי.

המשכנו ל טירת בלארני, על גניה היפים.

למחרת טיילנו במעגל האבנים של דרומבג. באירלנד יש מס' אתרים של מעגל אבנים ומומלץ לבקר באחד מהם.

השארנו לדבלין שלושה ימים. שהינו במלון הולידי אין אקספרס. המלון היה מצוין ובאווירה צעירה. מיקום מעולה בסמוך לאזור הטמפלבר ורחובות הקניות של העיר. בדבלין טיילנו בקתדרלות, ובמרכז המבקרים של "גינס", שהינו חוויה בלתי רגילה לחובבי הבירה. מומלץ להקדיש לסיור כחצי יום, בסיומו יש טעימות בקומת התצפית, בה יש נוף פנוראמי של כל דבלין. בלילות מומלץ ללכת לאחד הפאבים. אנחנו ביקרנו ערב אחד באזור הפאבים של הטמפל בר, שהינו אזור מסחרי מאד ותיירותי מאד ובערב שני בפאב העתיק ביותר בדבלין, The brazen head,שהינו "פאב מזמר", כלומר: יש להקה שמנגנת מוזיקה אוטנטית מסורתית או להקה שמנגנת ושרה וכל הקהל מצטרף לשירה. חוויה.

ביום האחרון, לפני הנסיעה לשדה התעופה עצרנו בפאוורסקורט. אזור יוקרתי בו יש טירה וגנים. נחמד.

דברים שחובה לעשות באירלנד:

• לבקר במיזקקת ויסקי או במבשלת גינס או בשניהם.

• לאכול בקר ברוטב גינס – מאד טעים

• לבלות בפאב מזמר.

• לא לפסוח על מעגל אבנים אחד, צוקי מוהר וכף מייזן.

צפיה במפה צפה במפת הפוסט

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של hagitsw?

הפוסט הבא ›
סופ״ש באתונה - פברואר 2018
סופ״ש באתונה - פברואר 2018
מתוך הבלוג של hagitsw
27-02-2018
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
חמישה ימים בקורפו - מאי 2017
חמישה ימים בקורפו - מאי 2017
מתוך הבלוג של hagitsw
04-06-2017
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של hagitsw »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
0
×