אקוודור לתרמילאים - כללי

אקוודור היא מדינה אשר לא שומעים רבות עליה ולכן היא כל-כך מפתיעה. אנו מגלים מדינה ירוקה, מלאת חיים ושמחה. בפרק זה תוכלו לקרוא על דברים כללים שכדאי לדעת לפני שנוסעים- בטיחות ואזהרות, כסף ועלויות, תחבורה, תקשורת, שגרירויות ועוד.
מורן שר
|
תמונה ראשית עבור: אקוודור לתרמילאים - כללי
© איתי אמוזה

הגעה ועלויות

להגיע לאקוודור זו הפתעה. זוהי מדינה שלא שומעים רבות עליה ולכן היא כל-כך מפתיעה. אנו מגלים מדינה ירוקה, מלאת חיים ושמחה.באקוודור מזג האויר הוא טרופי. אקלים קריבי, מה שאומר שברוב הזמן יהיה גשום בחלק מהיום ובחלק אחר מהיום שמש, ימים בהירים ולאחריהם ימים מעוננים. חודשים טובים לביקור יהיו יולי עד פברואר, אך בעקרון בדרך כלל חם במשך היום ובמשך הערב קריר.

אקוודור הינה מדינה דוברת ספרדית.

מעברי גבולות:
אקוודור גובלת עם קולומביה בצפונה ועם פרו בדרומה. מעברי הגבולות הם נוחים מאוד, פתוחים במשך 24 שעות ביממה כי מעבר הגבול הוא הבית של העובדים בו.ביציאה מאקוודור, יש לשלם מס של 25 דולר בשדה התעופה, נכון לאוגוסט 2000.בכדי להיכנס לאקוודור לא נדרשת ויזה (אשרת כניסה מיוחדת).

בטיחות ואזהרות:
אקוודור היא מדינה מאוד בטוחה בסך הכל, מלבד קיטו, שהיא הבירה. בקיטו אסור להסתובב בלילות לבד ועדיף בכלל. את הכסף והמסמכים החשובים עדיף להשאיר במלון, בכספת אם יש, ולא להסתובב איתם על הגוף.

כסף ועלויות:

המטבע באקוודור היה נקרא Sucre (מבטאים סוקרה). במאי 2000 נערכה מהפכה כלכלית, ממשלת אקוודור החליטה להתחיל במגמת ייצוב השער (שהיה משתנה כל יום באלפים) ולכן כיום המטבע שבו משתמשים הוא דולר. השטרות הן דולרים ירוקים והמטבעות הם סנטים של ארה"ב או סנטים של אקוודור, ששוים בגודל ובערך למטבעות האמריקאים (נכון לינואר 2002).

באקוודור מתווסף מס של 12.5 אחוז במסעדות וברוב המקומות השרות נכלל בחשבון הסופי. אקוודור נחשבת ליותר יקרה מפרו בוליביה וקולומביה, אך זולה משאר המדינות בדרום אמריקה.

ניתן לטייל עם המחאות נוסעים (טרוול צ`קס), אין בעיה של פריטתם, בכל בנק, או משרד החלפות כסף (CASA DE CAMBIO), בדרך כלל השער שינתן בבנק נמוך יותר. ההמחאות המוכרות והמקובלות ביותר הן של אמריקן אקספרס. בבנק Pichancha ניתן לפרוט ללא שום עמלה - דולר לדולר, זה כמעט המקום היחיד שניתן לעשות דבר זה.כמו כן ניתן לטייל עם כרטיס אשראי, כמובן שזה פותח את האפשרויות להוצאת כסף בשעות/ ימים שהמשרדים והבנקים סגורים. צריך רק לזכור שעל משיכת כסף מחו"ל משלמים 2.5 דולר לבנק בארץ. הכרטיס המועדף, המוכר והמקובל ביותר הוא ויזה. עלות לחודש ממוצע באקוודור היא 400-500 דולר לחודש, אלא אם עושים את הגאלאפגוס ואז החודש מתייקר ב- 800-1000 דולר.

לתחילת הכתבה

תחבורה ותקשורת

תחבורה:
בתקופה האחרונה שופרו הרבה כבישים והיום מגיעים מהר מאוד ממקום למקום כך שהתחבורה הציבורית הרבה הרבה יותר טובה.

תקשורת:
מבחינת טלפונים התקשורת גרועה מאוד באקוודור, בטלפונים ציבוריים לא ניתן להתקשר דרך רוב כרטיסי החיוג, להתקשר מחברות טלפון זה יקר. גם לקבלת שיחות הקווים באקוודור לא באיכות טובה. הדרך להתקשר מאקוודור לכל מקום בעולם היא דרך ה- Net to phone , שזה בעצם התקשרות דרך האינטרנט, השרות הזה נמצא כמעט בכל מקום שבו מחשבי אינטרנט והוא מאוד נוח, זול ומצויין מבחינת איכות השיחה.מבחינת האינטרנט, אקוודור היא אולי המדינה הכי מפותחת בדרום אמריקה, האינטרנט מהיר בצורה יוצאת דופן(פועל דרך לווין), זול מאוד, והכי חשוב - נמצא בכל פינה והרבה.

לפני הטיול:
באקוודור מזג האויר הפכפך, לכן כשבמשך היום חם אפשר להסתובב עם קצר, אך לקראת הערב לקחת בחשבון שנהייה קריר. לכן גם עדיף שתמיד יהיה בהישג יד מעיל גשם, למקרה שצריך.

שגרירות ישראל:
שגרירות ישראל באקוודור-
רחוב אלוי אלפרו מספר 969 ורחוב האמזונס, קיטו.
טל: 005932565509/512
פקס: 005932504635
isremuio@vio.telconet.net

כתובת לקבלת דואר:
empresa nacional de correos
ulloa 273 y ramires davaloz sucursal no.4.
tel: 546917/ 551749

אזורי טיול:

דרום אקוודור - זהו אזור ירוק וחי. כל הסביבה היא בעצם יערות גשם, ג`ונגלים והרים מיוערים. אזור יפהפה עם המון הרי געש והמון פעילויות מיוחדות שניתן לעשות בסביבה כגון טיול אופניים, סוסים, טיפוס על הר געש ועוד.
מרכז אקוודור - קיטו הבירה היא עיר מקסימה מודרנית ומלאת חיים. כל סביבתה היא בעצם חוויה תיירותית - השוק הגדול באוטבלו, מוזיאון מרכז העולם והעיר העתיקה והמקסימה של קיטו.
צפון אקוודור - זהו אזור הג`ונגלים, לחוות את החוויה האולטימטיבית של הג`ונגל. ישנם כפרים אינדיאניים והאזור לא מיושב על ידי המודרניזציה.
איי גאלפגוס - ארכיפלג מדהים, מלא נופים מגוונים ויפהפיים. עם חיות מיוחדות ומדהימות. בקיצור, מקום שאי אפשר לתאר במילים ובשביל להבין, צריך להיות שם.

* לתשומת הלב, כיום החופים נקיים ומחכים לתיירים. יש מעיינות של מים חמים (מהוולקנים) -ולידם בתי מלון טובים מאוד.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×