דרום אמריקה חוויה של פעם בחיים

תמונה ראשית עבור: דרום אמריקה חוויה של פעם בחיים - תמונת קאבר
הקרנבל בריאו דה זנרו ברזיל 2012

טיול בדרום אמריקה הוא חלום שעל מנת להתעורר ממנו יקח לי הרבה זמן .

הרבה חוויות אישיות מרגשות כמו פגישה עם משפחה ענפה שלא היכרנו, בצ'ילה ובאורוגואי שבוע ימים באירוח מכל הלב ואחר כך המשך הטיול עם הקבוצה שהיגיעה מהארץ לבואנוס איירס משם התחיל הטיול של שמונה עשרה יום בלתי נשכחים שעוד אספר ואביא תמונות .

נופי פטגוניה הצחיחים, הרי הוולקן האדירים, קרחוני עד , צוקים בוהקי שלג מכוסים בעננים ציוריים, חיות בלתי מוכרות , ומוכרות, אריות ים ופינגוינים, ציפורים אקסוטיות, פרפרים בשלל צבעים , צמחים ופרחים מגוונים אנשים מענינים, קצב חיים אחר, תרבות שונה, שכנות עוני "הפאבלות" מול שכונות פאר "סנטה תרזה" פארקים רחבי ידים , אגמים אין סופיים, מפלי מים שוצפים וגואשים, פסלים ענקיים, ציורים, עבודות אומנות, תערוכה של רהיטים ואביזרים לבית ברמה מקצועית גבוה, קבוצה של אנשים נפלאה מפרגנת ותומכת ומדריך צעיר מוכשר סבלני ואוהב אנשים ולסיום קרנבל המנצחות בריו דה ז'נרו.

מצעד סמבה שהתחיל בשעה 21.00 והסתיים עם עלות השחר באיצטדיון Sambodromo, רצועת 700 מטר ולאורכם שישה בתי ספר לסמבה המנצחות עוברות , כל אחת מציגה נושא אחר, תלבושות מרהיבות,ומפוארות, ולכל קבוצה זמן קצוב של 82 דקות לעבור את המרחק ולהופיע בפני הקהל.

המוזיקה מקפיצה אי אפשר לשבת רגע הרגליים נעות וההתלהבות גדולה לפני שכל קבוצה עוברת הכרוז מכריז על הקבוצה המוזיקה מתחילה וזיקוקי דינור ממלאים את השמים.

בפתיחה היתה קבוצה של בעלי מגבלויות שונות היה ממש מרגש עד דמעות לראות את השמחה שלהם והתלבושות.

לפני כל טריבונה יש שעון כך שהקהל יכול לראות כמה זמן יקח עד שהמצעד יגיע . אלפי משתתפים בכל קבוצה, לאחר שכל קבוצה עוברת מיד פועלי הנקיון מנקים את השטח לוקח עוד כ- 15 דקות וקבוצה נוספת מוכרזת ושוב זיקוקי דינור ומוזיקה קיצבית.

כך המצעד מתחיל 6 פעמים. כל פעם מרהיב יותר מהפעם הקודמת.

מעיף מאד אבל כל כך מלהיב שלא מרגישים שהזמן עובר וקשה לעזוב את המקום רוב הישראלים סביבנו עזבו אחרי הקבוצה השלישית או הרביעית אנחנו נשארנו עד הקבוצה הראשונה למרות הסדר המופתי לצאת ביחד עם כל ההומנים שהיו שם היה קצת מפחיד.

בסיום המצעד כל התלבושות נזרקות לפח ובספטמבר מתחילים להכין תלבושות חדשות לשנה החדשה.

המדריך שלנו הביא לנו מספר תלבושות רגע לפני הזריקה, כל ההתפירה שלהן עבודת יד והמשקל עצום שמתי כובע על הראש וחשבתי שהמפרקת נשברת לי אז לך תבין איך הם רוקדים שעות עם כל המשקל הזה על הגוף והראש שלא נשכח את השעות הרבות שהם עושים חזרות .

מדהים ובלתי נשכח וכל שנה נושא אחר ותלבושות אחרות.

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של manora?

הפוסט הבא ›
ארגנטינה בואנוס אירס
ארגנטינה בואנוס אירס
מתוך הבלוג של manora
01-09-2015
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
נוף מהמרפסת במוזאון ויטורי מאדרו בטולדו
נוף מהמרפסת במוזאון ויטורי מאדרו בטולדו
מתוך הבלוג של manora
26-08-2015
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של manora »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על ברזיליה

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי ברזיליה? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
תמונת המשתמש

שבוע בריו

yosib26
1
סגור
×