דרום אקוודור

דרום אקוודור ירוקה ויפהפיה, הרים ועמקים שמכוסים לגמרי ביערות וצמחיה. בכל מקום הירוק והחי מאירים עיניים. זהו המקום לעשות בו הפסקה באחת מחוות הבריאות שב-וילקבמבה ולרכב על סוסים ביערות שמסביב. ניתן לבקר בעיירה הקולוניאלית היפה קוונקה, הפארק הלאומי קוטופקסי ועוד...
מורן שר
|
תמונה ראשית עבור: דרום אקוודור
© איתי אמוזה

דרום אקוודור

אזור דרום אקוודור הוא אזור ירוק ויפהפה, הרים ועמקים שמכוסים לגמרי ביערות וצמחיה. בכל מקום הירוק והחי מאיר עיניים. בדרום אקוודור נמצאת העיר לוחה Loja - עיר קטנה וסימפטית המהווה את נקודת היציאה לוילקבמבה Vilcabamba, כפרון קטן ומקסים הממוקם בתוך עמק מרהיב ביופיו. הנסיעה אורכת שעה וחצי באוטובוס שיוצא מטרמינל האוטובוסים הראשי בתדירות גבוהה. מחיר הנסיעה: דולר וחצי -נכון ליולי 2000.

וילקבמבה הוא כפר תיירותי לכן ניתן למצוא בה בתי מלון ומסעדות רבים, אך לרוב תרמילאים מגיעים לשם בכדי לעשות הפסקה של כמה ימים באחת מחוות הבריאות. המפורסמות הן החווה של חיימס והחווה של מאוריציו - בריכה, ג`קוזי, חדר קולנוע, שולחנות סנוקר, מסאז`ים (המחיר בשתי החוות נע בין 9-16 דולר ללילה (נכון ליוני 2001) וכולל לינה, שתי ארוחות ביום ושימוש במתקנים. החווה של מאוריציו נמצאת ברחוב Imbabura 16-39 . טלפון: 5937586037.

מוילקבמבה מומלץ לצאת לרכב על סוסים ביערות. ישנם כמה מסלולים: שעתיים, ארבע שעות או יום שלם. ממוצע המחירים - 6 דולר לשעתיים, 8 דולר לארבע שעות ו-14 דולר לכל היום. (נכון ליולי 2000). הטיול הוא בתוך היערות, בין הכפרים, בליווי מדריך. (אפשר לתאם יציאה בליווי מדריך דרך שתי החוות, או דרך חברות בעיר). בשביל לצאת מוילקבמבה צריך לחזור ללוחה. לידע כללי, מי שמגיע מפרו, או נוסע לפרו - אין צורך לנסוע לגבול ולאחר מכן בנפרד לתוך פרו, ניתן לקחת אוטובוס ישיר (9 שעות, 8 דולר) לפיורה שבפרו דרך מעבר הגבול בmacara.

מוילקבמבה ניתן להמשיך צפונה לעיר ששמה קוונקה Cuenca. זו העיר השלישית בגודלה באקוודור. (נמצאת 5 שעות נסיעה מוילקבמבה). העיר עצמה היא עיר קולוניאלית יפה -כיכרות, כנסיות ופארקים. אחד הפארקים העיקריים והגדולים באזור הוא פארק קחס Cajas פארק שבו 230 לגונות (בניסיון לספור תצטרכו להרחיב את מושג הלגונה מאוד, ולכלול גם כמה שלוליות בספירה....). הכניסה לפארק עולה 10 דולר (נכון ליולי 2000). ניתן לעשות באזור טרקים של יום אחד ויותר. האוטובוסים יוצאים ב-6:00 בבוקר וחוזרים ב-16:30 בלבד. (נכון ליוני 2001) דבר נוסף שכדאי לזכור הוא שצריך לקחת אוכל ושתייה כיוון שיש מסעדה, אבל היא סגורה כבר שנים...ניתן לעשות טרקים קלים יותר, או קשים יותר, הכל שאלה של מצב הרוח...

לתחילת הכתבה

עוד צפונה משם

נצפין עוד לכיוון ריובמבה, כשש שעות מקוונקה. בעיר זו ישנן אפשרויות טיפוס על הרי געש, ניתן לטפס על הר הגעש צ`ימבורסו המתרומם לגובה של 6310 מטרים. זהו טיפוס קשה ובכדי לעשותו חובה ציוד מקצועי ונסיון. החודשים הטובים לטיפוסו הם יוני עד ספטמבר וכמו כן דצמבר. את הטיפוס ניתן לעשות בארבעה ימים או ביותר (צריך לקבוע עם המדריך).

מריובמבה ניתן לנסוע לבקר באחד מהפארקים היפים באקוודור. זהו הפארק הלאומי קוטופקסי Cotopaxi. מעבר לטרקים (יום ויותר) בפארק ישנו את הר הגעש קוטופקסי (5897 מטרים) שניתן לטפס עליו עם מדריכים וציוד מקצועי (אפשר לסגור את הטיפוס בחברות תיירות בריובמבה. ישנו גם מוזיאון בפארק. הכניסה לפארק עולה 10 דולר (נכון ליולי 2000) ושעות הכניסה הן 7:00-15:00, אך למעשה ניתן להישאר בפארק עד 18:00.

כשעתיים צפונה מריובמבה, ישנה עיירה מקסימה, שנקראת בניוס Banos. העיירה ממוקמת בין הרים מעל לנהר. זוהי עיירה קטנה, סולידית ונעימה. אפשר להגיע לשם בשביל לספוג את האוירה, לאכול במסעדות טובות, לטייל בשבילים שמובילים לכפרים שקטנים בסביבה או כדי להשכיר אופניים (בכל מלון או חברת תיירות). ולטייל במסלול מסודר לאורך הנהר. באמצע הדרך ישנו רכבל רעוע על הנהר ואפשר לעבור לצד השני (בו יש בעיקר מסעדה קטנה) כדי לראות את הנהר מגובה של 150 מטר.

בכפרון קטן בשם ריו ורדה - Rio verde אפשר לסיים את הטיול לא לפני שיורדים ל"מפל השטן"- מפגש מרשים של שני נהרות בדיוק במפל גדול. אם עוברים את הגשר אפשר להגיע ל"צד האחר" El Otro Lado מלון ומסעדה בבעלות ישראלי, שמצא שם את מקומו. לא מאד זול, אבל הנוף מדהים. אם ממשיכים מספיק מגיעים אפילו לג`ונגל פויו...ישנם בבניוס גם מעיינות חמים טבעיים, שאפשר להתרחץ בהם ללא תשלום.מומלץ גם לטעום מהממתק המקומי שהם מכינים מקני סוכר.

צפונה עוד יותר (באמצע הדרך בין בניוס לקיטו) נמצאת לטקונגה Latacunga - עיר בירה של מחוז קוטופקסי, זוהי עיר יפה בעלת אוירה פסטורלית, שבימים בהירים ניתן לראות ממנה 9 פסגות של הרי געש. מלטקונגה אפשר לנסוע לעיירה קרובה בשם זומבוואה Zumbahua אשר ממנה אפשר לצאת ללגונת קילוטואה Quilotoa, לגונה מהממת מוקפת באדמת לבה, נוף של הרי געש מושלגים. ניתן להגיע לשם ברגל (הליכה של 3-4 שעות בקצב סביר) או לקבוע עם משאית שתיקח בבוקר ותחזור לאסוף בצהריים. אפשר לשון גם בכפר שליד הלגונה ( 2 דולר נכון ליוני 2001). כדאי לזכור שמאוד קר בסביבה זו, בגלל שהלגונה ממוקמת גבוה, לכן כדאי להצטייד בביגוד חם.

העיר הגדולה באקוודור נקראת גוויקיל Guayaquil , זוהי עיר שנמצאת על החוף, היא לא סימפטית והאנשים לא נחמדים. בעקרון, אם לא נוחתים שם, או טסים משם אולי לגאלאפגוס, אז אין כל כך סיבה להגיע אליה. בשביל עיר גדולה ומודרנית, קיטו נחמדה בהרבה. אתם שואלים את עצמכם למה בכל זאת לטרוח ? - סיבה טובה היא לצאת בחודשי יולי-אוגוסט לפורטו לופז כדי לצפות בליויתנים. בעונה זו ניתן לראות אותם שוחים וקופצים. ניתן לעשות את הסיור בספינה גדולה, שלוקחת לראות את הליוייתנים ולאחר מכן לאי שעליו עופות מיוחדים (למי שלא מתכוון לעשות את הגאלאפגוס, זה שווה). הסיור עולה 20-25 דולר (נכון ליולי2000) ומי שעופות לא ממש מעניינים אותו יוכל ללכת לנמל ולמצוא סירת דייגים, לשלם לבעליה 10 דולר כדי שייקח אתכם לנקודה בים בה הליוויתנים שוחים. זו חוויה בלתי רגילה להיות קרובים כל כך לחיה האדירה הזו, כשכל סירת הדייגים מטלטלת מתנועותיה ומהגלים.

יוצאים לטיול תרמילאים באקוודור? כל המידע החשוב לטיול שלכם באתר "עפתי" >>
 
לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×