דרום בוליביה

מדבר המלח מהווה את האטרקציה העיקרית בדרום בוליביה. הטרק, היוצא מאיוני, נמשך ארבעה ימים, עובר בלגונות מרהיבות, נופים מגוונים, גייזרים ושטחי לבה מיוחדים.
מורן שר
|
מפה
תמונה ראשית עבור: דרום בוליביה

מדבר המלח Salar de Uyuni מהווה את האטרקציה העיקרית בדרום בוליביה. זהו טרק היוצא מאויוני (Uyuni) -עיר קטנה ומתפתחת, שמתקיימת מהכנסות התיירות. הטרק נמשך ארבעה ימים, עובר בלגונות מרהיבות, נופים מגוונים, גייזרים ושטחי לבה מיוחדים. בדרך תוכלו לפגוש חיות מיוחדות כמו שפני סלע שאופייניים לאזור ופלמינגו רבים. ביום האחרון - או הראשון, (תלוי בנקודת היציאה/הסיום שסוגרים עם החברה המארגנת), מגיעים למדבר המלח המדהים שמתפרש על כ-16,000 קמ"ר ובמרכזו כמה איים בודדים כמו למשל אי הדגים Isla de peschadores המאופיין בקקטוסים הענקיים הצומחים עליו.

זהו מקום מרהיב ויוצא דופן. הטרק עולה 60-70 דולר (נכון למאי 2000) תלוי בחברה ובתנאים. הסיור נערך בג`יפים, כ-6 או 7 אנשים בג`יפ, עם מדריך שהוא גם הנהג והטבח.ניתן לצאת לטרק זה גם מהעיר San Pedro de Atacama שבצ`ילה, ואז הוא ימשך שלושה ימים ויסתיים בבוליביה.חשוב לזכור שמדבר המלח גבוה מאוד - 3,653 מטרים, ובלילות קר מאוד.

עיר קטנה הנמצאת בדרום בוליביה ונחשבת לעיר נופש של המקומיים, היא טופיזה (Tupiza). האזור יפה ונעים לשהות בו, צופה על עמק מרשים. מאחורי העיר מתרוממת גבעה קטנה הצופה על כל העיר. על הגבעה נמצא פסל של ישו. מומלץ להישאר עד לשעות הערביים ולצפות בשקיעה.

יוצאים לטיול תרמילאים בבוליביה? כל המידע שצריך לדעת על בוליביה באתר "עפתי" >> 

יעדי הכתבה

סגור
×