מוזיאונים חדשים נפתחו בניו יורק ב 2018

תמונה ראשית עבור: מוזיאונים חדשים נפתחו בניו יורק ב 2018 - תמונת קאבר
גוף של ילד מבצבץ מתוך כיור, במהלך ביקור ב"מוזיאון האשליות" בניו יורק. Museum of Illusions, NYC. Photo: Amikam Shuv-Ami

בשנת 2018 נפתחו במנהטן, שבעיר ניו יורק, שני מוזיאונים חדשים המוקדשים לנושאים מיוחדים, מעניינים ובמידה רבה ייחודיים. מוזיאון האשליות ומוזיאון הריגול. שניהם מיועדים למבוגרים ולילדים. הראשון מכוון בעיקר לילדים ובני נוער והשני לבני נוער ומבוגרים. ביקרתי במוזיאונים אלה בחודש פברואר 2019, עם ילדים והנה מידע ורשמים.

מוזיאון האשליות Museum of Illusions New York מוזיאון מקסים ומהנה . לילדים מגיל 3 ומעלה, לבני נוער וגם למבוגרים המבקרים בו לבדם .הביקור כאן מהנה ונמשך בד"כ נמשך כשעה וחצי. המוזיאון אינו גדול ובו אטרקציות היוצרות אשליות אופטיות ,פעילויות אינטראקטיביות וחדר משחקים חכם.

בחדר המשחקים החכם מבקרים מכל הגילאים יכולים לשחק, להתחרות וללמוד בכיף. בו משחקי דילמה, פאזלים מעץ ומשחקים, הממריצים יכולות קוגניטיביות, טריקים, חשיבה מתמטית והמעניקים כושר למוח. בחנות המוזיאון ניתן לרכוש משחקים כאלה.

המוזיאון פתוח כל יום בשעות 2200-0900 . לעיתים משתרך תור של עד שעה ויותר בכניסה אליו (אנו עמדנו בתור, המשתרך ברחוב, כ 50 דקות ביום חורף וההמתנה הייתה כדאית). המוזיאון נמצא במנהטן באזור צ'לסי והוא נפתח לקהל המבקרים בסתיו 2018, בבניין ישן ששימש בנק. כתובת המוזיאון:

77 Eighth Avenue ,between 14 & 13 Streets, New York City.

https://newyork.museumofillusions.us/

מוזיאון הריגול Spyscape Spy Museum– מוזיאון הריגול של ניו יורק מוקדש לנושא הריגול והמודיעין. זהו מוזיאון חדש יחסית, שנפתח לקהל המבקרים בראשית שנת 2018 ובו חשיפה של עולם הצללים של איסוף מידע . עולם של ריגול, האזנה, ריגול נגדי והונאה לצרכים צבאיים. עולם של גיבורים, בוגדים ומרגלים כפולים. המוזיאון כולל פעילות אינטראקטיבית רבה, במסגרתה המבקרים נדרשים לענות על שאלות, בעמדות הפזורות ברחבי המוזיאון, הבוחנות אישיות, רמת משכל ומידת התאמה שלהם לעולם הריגול והמודיעין. כמו כן יש במוזיאון מנהרה חשוכה, אליה נכנס מבקר אחד בכל פעם. במנהרה מופעלים קרני לייזר ועל הנמצא במנהרה לבלום במהירות ובזמן קצוב את הפעלתם של קרני לייזר המכוונים נגדו . בסיום ניתן ציון המציג את מדד ההצלחה במשימה.

המוזיאון מציג באופן מוחשי ומעניין את סיפורם של גיבורים ובוגדים. את סיפור האניגמה , מכונות הצפנה ופענוח של מסרי טקסט ששימשו את צבאות גרמניה ואיטליה במלחמת העולם השנייה ואת סיפור הצוות הבריטי , בדגש על אלן טיורינג Alan Turing וג'ואן קלארק Joan Clarke, שהצליחו לפצח את צופן האניגמה ולדלות מידע איכותי רב ערך על כוחות היבשה האוויר והים של גרמניה ועל כוונותיהם. במוזיאון מוצגת מכונת אניגמה אמתית, ששימשה את הנאצים וכן הדגם הבריטי של מכונת הפענוח שפיצחה את קוד האניגמה. למתעניינים בנושא, מומלץ לצפות בסרט "משחק החיקוי" The Imitation Game, משנת 2014, המביא את סיפורם של טיורינג קלארק וצוותם. במוזיאון מוצגים שונים ורבים נוספים ששימשו בפעולות ריגול, איסוף מידע וריגול נגדי. פינה ופעילות מיוחדת מוקדשים לנושא ג'יימס בונד (בתשלום נפרד).

המוזיאון, לטעמי מיועד לילדים מגיל 10 ומעלה, בני נוער ומבוגרים. בראשית 2019, ביקרתי במוזיאון עם ילד בגיל צעיר יותר והוא גילה עניין ,הבנה והנאה באופן חלקי בלבד. הכניסה למוזיאון צריך שתהיה מוזמנת לשעה מוגדרת, על פי חלונות זמן שזמינים. עלות הכניסה למוזיאון יקרה יחסית , הן למבוגר והן לילד.. מבוגר המבקר עם ילד לאחר השעה 1600,בימים שני עד חמישי, הילד יכנס חינם (1+1). ניתן להזמין כרטיסים מראש דרך האינטרנט ולקבלם דיגיטלית לכתובת אימייל.

המוזיאון פתוח כל יום עד השעה 2100 בערב והחל מ 1000 בבוקר באמצע שבוע וב 1000 בשבת-ראשון. המוזיאון נמצא במנהטן, בכתובת :

928 Eight Avenue (entrance on SE corner of 55th Street) , NYC. https://spyscape.com/

צפיה במפה צפה במפת הפוסט

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של Amikam Shuv-Ami?

הפוסט הבא ›
30 מלונות במנהטן ניו יורק , שכדאי להכיר   Hotels in Manhattan you should know
30 מלונות במנהטן ניו יורק , שכדאי להכיר Hotels in Manhattan you should know
מתוך הבלוג של Amikam Shuv-Ami
10-03-2019
קרא מאוחר יותר
‹ הפוסט הקודם
New York In December
New York In December
מתוך הבלוג של Amikam Shuv-Ami
30-12-2018
קרא מאוחר יותר
לכל הפוסטים של Amikam Shuv-Ami »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על ניו יורק סיטי

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי ניו יורק סיטי? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
תמונת המשתמש

ניו יורק סיטי לבוסטון - המלצות לדרך

Lolo1
10
סגור
×