המלצות רפואיות ליוצאים לאוסטרליה

המלצות רפואיות כלליות שחשוב לדעת לפני הנסיעה לאוסטרליה. לקרוא ולשמור.

ד"ר אנט - מנהלת פורום בריאות באתר למטייל
תמונה ראשית עבור: המלצות רפואיות ליוצאים לאוסטרליה - תמונת קאבר
Thinkstock Imagebank ©

בכתבה זו:

מידע רפואי

הטיפול הרפואי ותנאים סניטרים באזורים מרכזיים טובים מאוד.

מלריה: אין סיכון מלריה באוסטרליה וניו-זילנד, במידה ומחליטים להגיע לפפואה, ניו-גינאה ואיים נוספים באוקיאנוס השקט מטיילים יזדקקו לטיפול מונע נגד מלריה.

חיסונים: חשוב שהחיסונים השגרתיים יהיו בתוקף. במידה ומתכננים טיול במקומות נידחים יותר רצוי לקבל חיסון נגד דלקת בכבד מסוג A וטיפוס הבטן. מים ומזון לרוב בטוחים.

מרבית האוסטרליים חיים באזור החופים. החלק הטרופי של אוסטרליה הנמצא בצפון מחוג הגדי מאוכלס באופן דליל. באוסטרליה הצפונית קיים אקלים מונסונים ובעונת הגשמים הכבישים מוצפים ואי אפשר לעבור דרכם תוך שעות מתחילת הגשם. בחופים הנמצאים באזורים טרופים קיימת סכנת ציקלונים. מצד שני קיימים אזורים בצפון שלא לעולם לא יורד שם גשם. המטיילים באזורים מבודדים חייבים לנקוט אמצעי זהירות ולהימנע מלטייל לבד.

רכב:
כמו בכל העולם תאונות דרכים מהווים סיבה עיקרית בגללה נזקקים המטיילים לטיפול רפואי. באוסטרליה כמו באנגליה נוהגים מצד שמאלי של הכביש ומושב הנהג נמצא בצד ימני של הרכב. מחייבים את הנהגים והנוסעים לחגור חגורות בטיחות, ורוכבים על אופנוע לחבוש קסדות. העבריינים עלולים לשלם קנסות כבדים.
באתר: www.nrma.com.au ניתן לקבל מידע על מצב הכבישים ותנאי מזג אויר. במידה נוסעים ברכב בודד חשוב להצטייד במכשיר קשר.

ארבע חוקים לטיול בטוח במקומות נידחים:
1. דאגו שמישהו ידע לאיזה כיוון אתם נוסעים ומתי אתם אמורים להגיע.
2. קחו מספיק מים (חובה לקחת מים רזרביים אפילו לטיול קצר).
3 במידה והרכב יתקלקל השארו לידו. הרכב יספק לכם צל, מים מן הרדיאטור ויקל על צוות החילוץ למצוא אתכם.
4. סעו בשעות היום נסיעת לילה מסוכנת עקב התנגשות אפשרית עם קנגורים, חזירי בר, בופלו ובקר.

חופים :
החופים באוסטרליה מקסימים אבל קיימות בהם סכנות עקב זרמים, כרישים, תנינים, מדוזות ועוד. חשוב להתייעץ עם תושבי המקום ולשים לב לסימני אזהרה. במידה ויש דגלים על החוף מותר לשחות רק בין הדגלים.

תנינים:
התנינים החיים במים מתוקים או במי ים מצויים ברוב נהרות וחופים של צפון אוסטרליה מ-Broome במזרח עד Townsville בקווינסלנד. התנינים זריזים באופן מדהים. בשנים האחרונות היו יותר מקרי מוות עקב תקיפת תנינים בין מטיילים מאשר בין מקומיים. אסור להתעלם משלטים המזהירים על סכנה.

נחשים:
באוסטרליה חיים עשר סוגי הנחשים הכי ארסיים בעולם. הנחשים אינם תוקפים וניתן להימנע מנקישת נחש ע"י נעילת נעליים מתאימות, שימוש בפנסים בטיולי לילה.
עזרה ראשונה: ניתן לזהות את סוג הנחש ועל ידי את הנסיוב המתאים לטיפול בעזרת שאריות רעל ליד העקיצה לכן אסור לרחוץ או לנקות את הפצע. אסור למצוץ את הפצע, לחתוך אותו או לשים חוסם עורקים. יש לשים תחבושת לחץ מעל כל שטח הגפה אשר נוקשה מעל לבגדים על מנת לא להזיז את הגפה ולשים סד במטרה למנוע הזזת הגפה. עדיף להשאיר את הנפגע וללכת להשיג עזרה מאשר לאפשר לו לנוע. במידה והנפגע צמא ניתן לתת לו מים, אסור לתת משקאות אלכוהולים או מזון. במידה ויופיעו קשיי נשימה יש להתחיל בפעילות החייאה. למידע נוסף לחצו כאן
ניתן לקבל יעוץ חירום בכל המדינה בטלפון 131126
יעוץ בקשר לשימוש בנסיוב נגד ארס - 0393891911
יעוץ במקרה ארס יצורי ים - 0882225116

עכבישים:
קיימים מספר עכבישים רעילים באוסטרליה. הסוג הנפוץ גורם לכאב חזק, הזעה, ובחילה, לרוב אינו קטלני וקיים נסיוב הגדי יעיל.
עזרה ראשונה: קירור המקום. עכביש מסידני עלול להיות קטלני לעיתים רחוקות העזרה הראשונה בדומה לנקישת נחש ע"י תחבושת לוחצת וסד. באוסטרליה מצויים עקרבים, עלוקות זבוב החול ועוד. ניתן למצוא מידע באתר הנ"ל.

כרישים:
כרישים נפוצים אבל תקיפות אדם נדירות. החופים הפופולריים נמצאים בהשגחה ומשמעים אזעקה במקרה שחושדים בנוכחות כרישים. רצוי לא לשחות בחופים בהם לא קיימת השגחה. תמנונים בעלי טבעות כחולות. התמנונים הללו נראים כמו כדור קטן, כחול ויפה. במידה ונוגעים בו הוא עלול לעקוץ תוך 10 דקות מרגישים נימול, חולשת שרירים ולעיתים הפסקת נשימה. הדבר נדיר אבל תמנונים מסוג זה קיימים רק באוסטרליה.

מדוזות רעילות:
העקיצה שלהן עלולה להיות קטלנית, הן מצויות בין אוקטובר למאי במים לא עמוקים לרוב צפונה מחוג הגדי.
עזרה ראשונה: שטיפת המקום העקוץ בחומץ. בקבוקי חומץ מיצוים בכל החופים הנגועים בקוינסלנד. קיימת סכנת הפסקת נשימה ועלולים להזדקק להחייאה. בחלק מן החופים הללו קיימות אזורים מוגנים ע"י רשתות בהם שחייה בטוחה.

עטלפים:
במקרה נשיכה או שריטה על ידי עטלפים קיימת סכנת כלבת ויש לפנות מיד לעזרה רפואית ולקבל חיסון.

חרקים:
חשוב לנקוט אמצעי זהירות נגד עקיצות וקרציות המעבירים מחלות שונות. באוסטרליה קיימות מספר מחלות המועברות על ידי עקיצות יתושים: דלקת מוח אוסטרלית לרוב לא מסוכנת. בשנים אחרונות דווח על מקרי קדחת הדנגי ודלקת מוח יפנית.

ביטוח רפואי:

חשוב לדאוג לביטוח רפואי. ניתן להשיג שירותי תרגום טלפונים. בסכום אוסטרליה היא ארץ עם תעשיית תיירות מפותחת ומערכת בריאות מצוינת.

מבוסס על מאמר בעיתון רפואת נסיעות מחודש יוני השנה ואתר ממשלת אוסטרליה, שניהם נכתבו לכבוד האולימפיאדה.

לתחילת הכתבה

מרכזים רפואיים באוסטרליה

לתשומת לב המטיילים באוסטרליה:
ניתן למצוא מספר מרפאות מטיילים בהם חלק מהצוות הינו יהודי.
ניתן למצוא את רשימת המרפאות בלינק: www.travelclinic.com.au

טלפון כלל ארצי: 1300369359

במלבורן ניתן ליצור קשר עם Dr.Jon Cohen
בבריסביין ניתן ליצור קשר עם Dr John Skala
 

לתחילת הכתבה

הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לאוסטרליה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×