המלצות רפואיות ליוצאים לקניה

המלצות רפואיות כלליות שחשוב לדעת לפני הנסיעה לקניה. לקרוא ולשמור.

ד"ר אנט - מנהלת פורום בריאות באתר למטייל
תמונה ראשית עבור: המלצות רפואיות ליוצאים לקניה - תמונת קאבר
Thinkstock Imagebank ©

בכתבה זו:

מידע רפואי

קניה גובלת מצפון עם אתיופיה וסודן, במערב עם אוגנדה, בדרום עם טנזניה ובמזרח עם סומליה והאוקיאנוס ההודי. החלק הצפוני ושני שליש מהחלק המזרחי צחיח, החלק הדרומי נמשך לאורך החוף ובמישור הנמצא בגובה 900-3000 מטר. בניירובי יש ארבע עונות השנה, אבל שינויי החום קלים. מדצמבר עד מרץ חם ביום וקר בלילה ואין לחות. עונת השמים נמשכת מאפריל עד מאי. בין יוני לספטמבר מזג אויר לרוב יבש אבל לעיתים מעונן וקר במיוחד בלילות. בין אוקטובר לנובמבר שוב יורדים גשמים לסרוגין ולעיתים ישנם ימים שטופי שמש חמים אל בלילות קר. הפרשי הטמפרטורות בין היום ללילה גדולים.

אמצעי זהירות:
יש לעבור בדיקה רפואית וטיפול שיניים לפני הטיול, להצטייד בביטוח רפואי ועותקים של אישורים רפואיים אם הנכם חולים במחלה כרונית. במידה ומשתמשים בתרופות רצוי להביא כמות מספקת בתוספת מרשם רפואי. במידה ומרכיבים משקפיים או עדשות מגע רצוי להביא זוג נוסף . יש לשתות משקאות לרבות מים רק מבקבוקים סגורים, פחיות או משקאות שהוכנו ממים רתוחים. אל תשתמשו בקוביות קרח, אל תאכלו פרות ים לא מבושלים, בשר נא או מוצרי חלב. אל תאכלו מזון מדוכנים. תאכלו מזון מבושל היטב ומוגש חם. אפשר לאכול פירות שניתן לקלפם.מותר לשחות רק בבריכות מוכלרות או באוקיאנוס .

חיסונים מומלצים:
חיסון נגד קדחת צהובה מומלץ לכל מי שמגיע מארץ בה ידוע על קיומה של המחלה בשנים האחרונות. החיסון מומלץ גם לאנשים המעדיפים לא לקחת סיכונים אשר יטיילו באזורים כפריים מחוץ לניירובי, מומבסה, ואתרי תיירות הנמצאים על החוף או בהרים.

חיסון נגד צהבת A - מומלץ לכל מטייל אשר אינו מחוסן.

חיסון נגד צהבת B מומלץ לתרמילאים ולאנשים אשר ישהו זמן ממושך בקניה. זכרו - כ6% מאכלוסיה מקומית נשאים של המחלה.

חיסון נגד טיפוס הבטן.

חיסון נגד דלקת קרום המוח מומלץ לתרמילאים ולאנשים שיהיו בקשרים הדוקים עם אוכלוסיה מקומית. החיסון מומלץ במיוחד לשוהים בחודשים יוני- פברואר באזורים מערביים של המדינה הנמצאים בחגורת המנינגיטיס.

מחלות שכיחות:
שלשול המטייל: הסכנה לחטוף שלשול קיימת למעשה כמעט בכל מקום. בבתי מלון ברמה גבוהה ובאתרי נופש יש סיכון בינוני עד גבוה. בניירובי המים נחשבים ראוים לשתייה אבל עדיף לשתות מים מינרלים. מומלץ להקפיד על כללי שתייה ואכילה בטוחים ולהצטייד בתכשיר אנטיביוטי מתאים לטיפול בשלשול. חלק מהשלשולים נגרמים על ידי טפילים.

מלריה: סיכון גבוה לחלות במלריה קיים בכל האזורים הנמצאים מתחת ל-2500 מטר גובה כולל ערים ושמורות צייד במשך כל השנה עם החמרה בזמן ומיד לאחר עונת הגשמים בחודשים מרץ-מאי וספטמבר- נובמבר. הסיכון גבוה במיוחד סביב אגם ויקטוריה במזרח ניאנזה, אזור החום כולל בקעת הנהר טאנה ואזורי החוף הנמצאים מדרום למומבסה ומלינדי עד לגבול עם טנזניה ומחוזות דרום מערביים של המדינה. בשמורות הצייד הנמצאות לאורך הגבול עם טנזניה הסיכון הוא עונתי. הסיכון מוגבל באזורים צחיחים הנמצאים במחוזות מזרחיים וצפון מזרחיים של המדינה כמו: Rift Valley באזוריים מעל 1600 מטר גובה בזמן ירידת גשמים עזים ומיד לאחר מכן -קיים סיכון מלריה. בניירובי ואזורים הרריים הנמצאים מעל ל2500 מטר כגון הר קניה, הר אלטון ורכס קיים סיכון מלריה מוגבל אבל לא זניח.  הטיפול המונע המומלץ הוא לריאם או דוקסילין. 85% ממקרי מלריה הם מהזן Plasmodium Falciparum.

קצת השראה לטיולים שלך

איידס:9% מכלל האוכלוסייה נגועים בנגיף האיידס. 90% מהיצאניות נושאות את הנגיף.

מחלת השינה האפריקאית: לרוב מדובר במקרים ספורדים אבל היו כמה התפרצויות של המחלה. הדבקה במחלה לרוב מוגבלת למחוז ניאנזה עם מוקד בעמק למבבה ליד אגם ויקטוריה ובמחוז מערבי לאורך הגבול עם טנזניה.ב-1996 נדבק תייר בשמורת צייד מסאי מרה. חשוב שמטיילים באזור ינקטו באמצעי התגוננות נגד עקיצות זבובי טסה-טסה המעבירים את המחלה.

כולרה: המחלה נפוצה בדרום. ניתן למנוע זאת על ידי הקפדה על אכילה ושתייה בטוחים.

בילהרציה נפוצה מומלץ לא התרחץ בנהלים או אגמים.

מחלות נוספות המועברות על ידי חרקים: קדחת הדנגי, קדחת צ`יקונגויה, ליישמניה - מחלה המועברת על ידי זבוב חול. נפוצות באזורים הרריים. פילריאזיס, אונכוצרקיאזיס, קדחת עמק הריפט, קדחת הנילוס המערבי, קדחת צהובה.

כלבת - נפוצה מאד

שחפת - נפוצה

לתחילת הכתבה

מרכזים רפואיים בקניה

Aga Khan Hospital
Address: Off Princess Way on Vanga Rd., P.O. Box 83013, Mombasa, Kenya
Telephone: (254)11-31-2954, 11-22-2955
Emergency department: 254-11-31-2953, 11-22-7710
Fax: (254) 11-31-3278

Nairobi Hospital, Argwings Kodhen Rd;

Aga Khan Jubilee Hospital (183 beds); 3rd Parklands Ave., Nairobi

Centenary House Hospital, Nairobi
Tel: 2-449-284/449-285/449-286/449-287
acheliswest@form-net.com

Aga Khan Hospital
 Otieno Oyoo St. Kisumu;
Tel: 43516

לתחילת הכתבה

הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לקניה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×