הקפאת מנוי בחברות התקשורת לרגל נסיעה - איך כדאי?

נוסעים לטיול בחו"ל? כדאי לדעת שתוכלו לחסוך לא מעט כסף (שיכול לשמש אתכם לקניות...), אם רק תקפיאו את המנוי שלכם בחברת התקשורת, למשך הנסיעה: טלוויזיה, טלפון קווי וסלולארי, עיתונים: את הכל ניתן להקפיא.
מערכת אתר "כמה זה"
|
תמונה ראשית עבור: הקפאת מנוי בחברות התקשורת לרגל נסיעה - איך כדאי?
Depositphotos/Photogearch ©

מדוע כדאי להקפיא?

אם אתם מתכננים לטוס לחופשה, כדאי לדעת שהקפאת מנוי יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף (כסף אותו תוכלו לנצל לקניות ובילויים בחו"ל...). למשל: הקפאת מנוי הטלוויזיה לחודש ימים, תחסוך לכם כ-225 ₪ בממוצע, הקפאת מנוי האינטרנט לחודש (ספק ותשתית) תחסוך לכם 130 ₪ בממוצע, הקפאת מנוי העיתון שלכם לחודש תחסוך לכם 100 ₪. ובסך הכל: חיסכון של כ- 455 ₪ בחודש.

אתר "כמהזה?"www.kamaze.co.il, האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, בדק ומצא איזה מנוי תקשורת ניתן להקפיא, לכמה זמן, ומה הן העלויות הכרוכות בכך (אם ישנן). אם ברצונכם לבצע הקפאה של מנוי התקשורת שלכם, כל שעליכם לעשות הוא להתקשר לשירות הלקוחות ולהודיע על תקופת ההקפאה הרצויה. בחלק מן החברות, ההקפאה מסתיימת באופן אוטומטי במועד שנקבתם ובחלקן תצטרכו להתקשר על מנת "להפשיר" את ההקפאה. ההקפאה אינה מצריכה הגעה של טכנאי אליכם הביתה. רוב החברות מאפשרות להקפיא את המנוי ללא עלות או בתשלום עבור הציוד. כדאי רק לקחת בחשבון, שאם התחייבתם לחברה מסויימת, תקופת ההתחייבות שלכם אליה תתארך, כאורך התקופה שבה המנוי הוקפא.

לתחילת הכתבה

טלוויזיה

 • חברת HOT: ניתן להקפיא מנוי לתקופה של שבועיים עד חצי שנה. את ההקפאה ניתן לבצע פעם בשנה והיא תקפה על כל השירותים עליהם מנוי הלקוח – טלוויזיה, אינטרנט וטלפון. בתקופת ההקפאה יש לשלם דמי שכירות על הממירים בלבד (אשר משתנים, בהתאם לסוג הממיר).
 • YES: ניתן להקפיא מנוי לתקופה של חודש עד 4 חודשים. גם כאן, יש לשלם דמי שכירות עבור הממירים (אשר משתנים, בהתאם לסוג הממיר) בתקופת ההקפאה. 

כמה תחסכו? אם תקפיאו לחודש את מנוי הטלוויזיה תחסכו 200-250 ₪.

לתחילת הכתבה

טלויזיה בהקפאה. צילום: איתמר ברק

אינטרנט

באשר לתשתית האינטרנט של חברת HOT - המדיניות היא כמו זו שפורטה מעלה תחת טלוויזיה. את המנוי לתשתית של בזק ניתן להקפיא, לתקופה של עד 3 חודשים ולהמשיך לשלם על אחזקת הקו 25 ₪. הספקיות השונות מאפשרות להקפיא את המנוי, כמעט כולן ללא עלות. את חבילות ה"בנדל" (חבילה הכוללת ספק ותשתית) לא ניתן להקפיא.

 • 012 סמייל: עד 3 חודשים בעלות של 9.90 ₪ לחודש.
 • 013 נטוויז'ן: משבוע ועד חודשיים ללא עלות.
 • בזק בינלאומי ואורנג': עד חודש ללא עלות.
 • 018 אקספון ואינטרנט רימון : עד 3 חודשים ללא עלות.
 • טריפל סי: מציעה מסלולים ללא התחייבות ולכן ניתן להתנתק ולהתחבר מחדש בקלות.

שימו לב, שאם אתם משלמים על ציוד בחלק מספקיות האינטרנט (כגון מתאם, SMART BOX וכו'), אתם תמשיכו לשלם על הציוד בזמן ההקפאה.

כמה תחסכו? אם תקפיאו לחודש את תשתית אינטרנט תחסכו בין 60 ל-100 ₪ (למהירויות 2.5 עד 10 מגה). אם תקפיאו לחודש את ספק האינטרנט תחסכו בין 25 ל-60 ₪ (למהירויות 2.5 עד 10 מגה).

לתחילת הכתבה

עיתונים

 • מעריב: ניתן להקפיא עד 3 חודשים ללא עלות (במהלך שנה).
 • ידיעות: ניתן להקפיא למשך תקופה של 3 ימים עד חודשיים ללא עלות.
 • הארץ: ניתן להקפיא למשך תקופה של 3 ימים עד 3 חודשים ללא עלות.

כמה תחסכו? אם תקפיאו לחודש את המנוי לעיתון תוכלו לחסוך כ-100 שקלים.

לתחילת הכתבה

הוא לא הקפיא. צילום: חמי כרם

סלולארי

 • מירס: ניתן להקפיא מנוי, אחת לשנה ללא עלות. משך ההקפאה - עד שלושה חודשים ברצף. במידה ובמהלך השנה המנוי יבקש לבצע הקפאה נוספת, התהליך יהיה כרוך בתשלום חד פעמי של 40 ₪ כולל מע"מ. תשלומי השירותים ימשיכו כסדרם.
 • אורנג' : ניתן לנתק מכשיר זמנית, לתקופה מצטברת של 3 חודשים לכל היותר, במשך כל תקופת ההתקשרות. במידה והלקוח נמצא בתוכנית ללא התחייבות, ההקפאה היא ללא תשלום. במידה והלקוח נמצא בהתחייבות, ההקפאה כרוכה בתשלום חד פעמי בסך 40.6 ₪ כולל מע"מ לכל התקופה.
 • פלאפון: ניתן לבצע ניתוק זמני למנוי, על פי התקופות הבאות: 7 ימים - 4.90 ₪, חודש - 19.90 ₪, 3 חודשים - 59.90 ₪.
 • סלקום: מאפשרת להשהות מנוי עד 90 יום, אך רק במובן של חסימה לשיחות יוצאות או נכנסות. במהלך התקופה, הלקוח ימשיך לשלם את כל סכום התוכנית החיוב והשירותים המותקנים לו תוכנית שלו בסלקום. לחלופין יש אופציה של הקפאה המיועדת ללקוחות בבנק דקות- תמורת תשלום של 100 ₪ תוכלו להקפיא את החיוב עבור בנק הדקות וחבילת הגלישה ל-3 חודשים.

כמה תחסכו? אנחנו מעריכים שפחות אנשים יקפיאו את מנוי הסלולר שלהם, מפני שזה כרוך בעלויות ומפני שמטיילים רבים לוקחים את מכשיר הסלולר איתם לחופשה (גם אם היא בחו"ל). כאן החיסכון הוא אינדיווידואלי לגמרי ותלוי בגובה החשבון החודשי של כל מקפיא ומקפיא... למידע על אפשרויות חיסכון בשיחות מחו"ל לארץ - הקליקו כאן >>

מתעדכן באייפון. צילום: איתמר ברק


לתחילת הכתבה

טלפון קווי

 • HOT: מציעה את הצעתה מהסעיפים הקודמים (הקפאה לתקופה של בין שבועיים עד חצי שנה).
 • בזק: ניתן לבצע ניתוק זמני לקו טלפון, בעלות של 25 ₪ לכל חודש הקפאה (עבור השמירה על מספר הטלפון). אין הגבלת זמן, מפני שההקפאה הנה בתשלום. ניתן גם להקפיא ללא עלות, אך אז בזק אינה מתחייבת לשמור על המספר.
 • אורנג': מנוי טלפון קווי – ניתן להקפיא עד 3 חודשים, ללא עלות.
 • 013 נטוויז'ן ובזק בינלאומי: ניתן להקפיא ללא תשלום, עד חצי שנה.
 • 012 סמייל: מנוי בהתחייבות יכול להקפיא עד חודשיים ללא עלות. מנוי ללא התחייבות יכול להקפיא ללא הגבלת זמן.

שימו לב, שבחלק מחברות הטלפון הקווי, במידה ואתם משלמים על ציוד (מתאם, SMART BOX וכו'), תמשיכו לשלם עליו גם בזמן ההקפאה.

כמה תחסכו? אם תקפיאו את קו הטלפון לחודש, תוכלו לחסוך את דמי המנוי החודשיים בין 9.90 ₪ ל- 59.90 ₪ (תחסכו בפועל יותר מזה, כי לא תדברו בטלפון...).

לתחילת הכתבה

הנתונים לכתבה זו נאספו ע"י "כמה זה?" - www.kamaze.co.il - אתר השוואת מחירים בתחומים: סלולר, אינטרנט, שיחות לחו"ל ומחו"ל, כבלים ולווין וטלפון בישראל.

יעדי הכתבה

סגור
×