התנדבות באירגון Harnes Wild Life Foundation בנמיביה

התנדבות בחוות בעלי החיים במזרח נמיביה היא חוויה מענינת. מיכל עזרה בטיפול בחיות בר, ניקיון כלובים, הכנת אוכל והאכלה, ומספרת על חוויותיה.
מיכל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: התנדבות באירגון  Harnes Wild Life Foundation בנמיביה
tiagofernandez/Dollarphotoclub ©

שם הארגון: Harnes Wild Life Foundation

מדינה: נמיביה

כתובת הארגון באינטרנט: http://www.harnas.de/en

מתי התנדבתי: 2005

משך ההתנדבות: שבועיים (בדרך כלל מבקשים חודש אבל...)

סוג העבודה שנעשתה: עזרה בטיפול בחיות בר, ניקיון כלובים, הכנת אוכל והאכלה.

מחיר ההתנדבות (+מה זה כולל): 3300rand לשבוע --> הסעות משדה"ת לוינדוק-לילה 1 בוינדוק והסעות לחווה ובחזרה- שהייה בחווה כולל לינה ו-3 ארוחות ביום.

תנאי המחייה: לא רע + --> קיים "בית מתנדבים" בו תנאים לא רעים- מטבח שירותים, 4 חדרים של 2-3 אנשים בחדר, ואם זה לא מספיק לכולם - חלק מהמתנדבים גרים בבקתות עץ מצוינות 2-3 בחדר עם שירותים ומקלחת (בלי מטבח) והמון רעש של טבע מסביב (מומלץ מאוד!!!)

מה היה החלק הכי טוב בהתנדבות? לא כל יום יוצא לכל אחד לגדל גור צ`יטות או להאכיל זברה מבקבוק...

מה היה הכי קשה? האידאולוגיה שלי נגד החתמת חיות בר... בנוסף היחס של המשפחה למתנדבים הוא קצת כמו היחס שלהם ל sun-men (הידועים כבושמנים או עבדים...)

חוויה שכדאי שנדע: הגיע גור צ`יטה בן 4 חודשים מהטבע- שחקלאי מקומי ירה באמא שלו, במשך 6 ימים הוא לא אכל בכלל כל מה שהיה לו ריח של בן אדם, על פי הוטרינר הוא היה על סף מוות, הוא היה תוקפני ואגרסיבי מאוד- יום אחד ישבתי יום שלם ושרתי לו שירים בעיברית- ואחר הצהריים הוא בא לאכול לי מהיד....

שורה תחתונה: ממליץ/צה *או* לא ממליץ/צה:  מתלבטת. אם סיבת ההתנדבות היא עבור עצמכם- כי לחבק נמר ולשחק עם סוריקטות (טימון) זה בדיוק המקום! אם אתם מחפשים ערך מוסף- תרומה לחיות הבר- בטוח תמצאו משהו הרבה הרבה יותר טוב ומועיל...

הערות נוספות: פעם בשבוע יוצא טיול למתנדבים (בתשלום נוסף) לכל מיני מקמות באיזור כמו עיירות של הררו וסאנ`ז, לקליניקה של המשפחה (יש להם בן רופא שבא פעם בחודש בהתנדבות לטפל חינם ב-"בושמנים" וגם הוא צריך את המתנדבים) טיול למיסיון הנוצרי באיזור וכד`... המשפחה נוצרים קתולים מאוד אדוקים ומממש ממש ממש אוהבים את ישראל - חוויה שמזכירה את ה-hit בניו זילנד. • אם מטרת הנסיעה היא ההתנדבות- כדאי לשלב ולא לפספס נסיעה ל-Etosha Pen.

התנדבה וכתבה: מיכל

יעדי הכתבה

סגור
×