התנדבות באירגון Aang Serian בטנזניה

ארגון Aang Serian מנסה לשמר ידע ילידי של השבטים השונים בטנזניה. גיל התנדב בבית ספר בשבט המסאים שהאירגון הקים ולימד בו אנגלית ומתמטיקה. בנוסף הוא עבד תקופה במשרד של הארגון בעיר ארושה בהכנת תוכנית לימודים ועדכון אתר האינטרנט.
גיל חן
|
תמונה ראשית עבור: התנדבות באירגון Aang Serian בטנזניה
© רתם סוננברג

שם הארגון: Aang Serian

מדינה: טנזניה

כתובת הארגון באינטרנט: www.aangserian.com

מתי התנדבתי: 2004

משך ההתנדבות: 3 חודשים

סוג העבודה שנעשתה: הארגון מנסה לשמר ידע ילידי של השבטים השונים בטנזניה. במסגרת זו הוא הקים בית ספר בשבט המסאים, ובו לימדתי אנגלית ומתמטיקה. בנוסף עבדתי תקופה במשרד של הארגון בעיר ארושה בהכנת תוכנית לימודים ועדכון אתר האינטרנט.

מחיר ההתנדבות (+מה זה כולל): 450$ להתנדבות, ועוד 100$ לחודש למגורים ומזון

תנאי המחייה: בית (מודרני לגמרי פרט לכך שאין מים זורמים) של משפחה טנזנית דוברת אנגלית כשהייתי בעיר. בכפר המסאי ישנתי בסק"ש על רצפת הכיתה בה ישנתי. לכן עשיתי שבוע שם ושבוע בעיר. חשוב לציין שהיום כבר יש שם בית מהוגן למדי למורים, ויש מתנדבים שנמצאים שם לאורך כל התקופה בלי להגיע לעיר.

מה היה החלק הכי טוב בהתנדבות? הכרות מעמיקה עם נסיון של שבטים קטנים לשמר את השפה והתרבות שלהם בחברה המתקדמת. זה גרם לי לחשוב רבות על ההצלחה של היהדות בשימור המסורות שלה. הכפר עצמו עם השקט, המרחבים האין סופיים והשקט.

מה היה הכי קשה? תנאי המחייה בכפר בשעתו- גם הפיזיים וגם הבדידות. כאמור היום גם יש בנין למגורים, וגם יש שם מתנדבים לא מעטים.

חוויה שכדאי שנדע: כשהראתי לתלמידים שלי תמונה של תל אביב, אחד הילדים אמר לי "איזה כיף לכם בישראל!" כששאלתי מדוע, הוא הסביר "כי יש לכם כל כך הרבה מכשירי רדיו". בליל הבניינים התל אביבי נראה לילד המסאי שלא ראה בניין מימיו כמו המון מכשירי רדיו.
(בנוסף, על כל החוויות שלי (כולל העזיבה...) ניתן לקרוא באתר למטייל).

שורה תחתונה: ממליץ/צה *או* לא ממליץ/צה: מומלץ.
סיבה: למרות שיש בארגון כמה בעיות, בעיקר בתחום הארגון, יש צורך בהרבה נחישות וראש גדול כדי לקדם פרויקטים, אבל כשזה עובד זה כיף גדול.

התנדב וכתב: גיל חן

יעדי הכתבה

סגור
×