ויזה לארה"ב - המלצות למבקרים בארצות הברית

טיול לארה"ב הוא חלום של ישראלים רבים, אך לצורך הגשמתו תצטרכו להגיש בקשה עבור ויזה לארה"ב. מדובר בתהליך הכולל מספר שלבים, אבל אל תדאגו. לפניכם, מדריך מזורז להוצאת ויזה לארה"ב, שיקרב אתכם צעד נוסף לחלום האמריקאי!
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: ויזה לארה
© Thinkstock

ויזה לארה"ב - שלב ראשון

לפני הכל, תהליך הוצאת הוויזה לוקח זמן, גם מילוי הטפסים, הצילום וקביעת המועד, בנוסף לקראת חג הפסח, חופשת הקיץ וחגי תשרי, לחץ הפונים גדול מהרגיל, אז נצלו את תקופות הרגיעה להוצאת הוויזה, תגלו כך שיהיה לכם קל הרבה יותר לקבוע מועד לראיון ולא תהיו לחוצים ברגע האחרון (ותחכו ליד תיבת הדואר לשליח שיביא לכם את הדרכון המיוחל).

תהליך הוצאת ויזה לארה”ב מתחיל עם מילוי טופס הבקשה. הקרוי בעגה המקצועית: 160-DS. זהו טופס אלקטרוני המופיע באתר הרשמי של השגרירות ומנוסח כולו בשפה האנגלית. מדובר בטופס ארוך יחסית, בו אתם נדרשים למלא פרטים אישיים, פרטים אודות הביקור בארה”ב, עיסוק, שאלות ביטחוניות ועוד. במידה ותרצו תרגום לעברית, עמדו עם הסמן של העכבר על השורה המבוקשת ויופיע בלון עם תרגום לשפה העברית. יחד עם זאת, יש למלא את הטופס בשפה האנגלית, אלא אם צוין אחרת במהלך הטופס.

יש לשים לב כי בטרם תחילת מילוי השאלון יש לבחור את הקונסוליה המתאימה עבורכם, שכן תושבי העיר ירושלים וחלק מהישובים אשר מעבר לקו הירוק יצטרכו לבחור את הקונסוליה האמריקאית בירושלים ולא את השגרירות בתל אביב. לכל טופס, קוד זיהוי משלו ומומלץ להעתיק אותו, זאת מאחר שאם תירצו להפסיק ולהמשיך למלא את הטופס בזמן מאוחר יותר, תזדקקו לקוד זה, בכדי להיכנס לטופס שלכם. שימו לב, אם לא תבצעו פעולה כלשהי בטופס, במשך 20 דקות, תיאלצו למלא את הטופס מחדש. יחד עם זאת, אם בחלוף 30 ימים ממועד תחילת מילוי הבקשה, טרם סיימתם את ההליך, תצטרכו למלא טופס חדש לחלוטין. על כן, מומלץ לשמור את הבקשה בקובץ במחשב, דבר אשר יאפשר פרק זמן ארוך יותר (עד שנה) לשם מילוי הבקשה. למילוי הבקשה חשוב להפנות זמן, כי התהליך עצמו לוקח זמן, ודורש דיוק בפרטים ותשומת לב מרבית.

ניו יורק סיטי. צילום: Hackman/depositphotos.com

בכל שלב בטופס ניתן לחזור לשלב הקודם. ניתן לעיין בטופס ולשנות תשובות במידה ומצאתם טעויות, כל עוד לא הגשתם את הטופס באופן אלקטרוני. בסיום, כאשר אתם בטוחים שהכל כשורה והגשתם אותו, יופיע דף אישור עם ברקוד ותמונתכם. כאמור, כחלק ממילוי הטופס, תתבקשו להעלות תמונה דיגיטלית שלכם, לפי ההנחיות הבאות: התמונה בגודל 5*5 חייבת להיות צבעונית, עדכנית, המציגה את את הפנים במלואן וללא משקפי ראייה. בכל חנות צילום מכירים את הקריטריונים הדרושים לתמונה לוויזה, למשל, צילום על רקע לבן, שחשוב שייראו בה את האוזניים. אל תשכחו להגיע לחנות הצילום עם דיסק און קי, כי בנוסף לתמונות שתקבלו, תזדקקו גם לקבצים עצמם, על מנת להעלות אותם לטופס הבקשה שלכם (לא ניתן להשלים את התהליך מבלי זה).

מלבד התמונה הדיגיטלית, ביום של הראיון תצטרכו להביא עמכם תמונה נוספת. יחד עם זאת, אם אין באפשרותכם להעלות תמונה דיגיטלית לטופס הבקשה, תוכלו להגיש את הבקשה לוויזה ללא התמונה כאמור ולהגיע לשגרירות ביום הראיון עם התמונה הנדרשת.

ויזה לארה"ב - שלב שני

החלק הארוך והקשה מאחוריכם. כעת יש לשלם את האגרה לוויזה. לשם תשלום האגרה יש להיכנס לאתר נוסף של השגרירות המיועד לכך: ais.usvisa-info.com/he-il/niv. צרו חשבון חדש באתר זה ומלאו את פרטיכם האישיים.

כעת תתבקשו לבחור את דרך משלוח המסמכים, כאשר הכוונה היא כיצד תרצו שיחזירו לכם את הדרכון ואת הוויזה (במידה ואכן תקבלו, אמן!). תוכלו לבחור לקבל זאת באמצעות שירות שליחים (העלות כבר כלולה בתשלום אגרת הוויזה) ואז להזין את הכתובת למשלוח.

הגענו לשלב התשלום – תוכלו לשלם את האגרה (אשר עומדת על סך דולר 160, נכון לנובמבר 2016) באמצעות הורדת שובר לתשלום בדואר ישראל או באמצעות כרטיס אשראי מסוג ויזה או מאסטרכארד בלבד באתר או בטלפון. שימו לב, במידה ושילמתם בטעות את האגרה באתר של הקונסוליה בירושלים, כאשר הנכם מוזמנים למעשה לשגרירות בתל אביב, לא תוכלו להעביר את הראיון לשגרירות בתל אביב ותצטרכו להגיע לקונסוליה בירושלים, לשם הראיון ולמלא טופס DS-160 חדש. כמו כן, חשוב לציין, כי לא ניתן לחלק את האגרה לתשלומים והאגרה לתשלום נקבעת על פי סוג הוויזה.

לאחר תשלום האגרה, תופנו למערכת קביעת הראיון בשגרירות. יש לבחור בין אתר קביעת התורים של השגרירות בתל אביב לבין האתר של הקונסוליה בירושלים, בהתאם לעיר מגוריכם. כעת בחרו בתאריך ובשעה שנוחה לכם עבור הראיון. לאחר ביצוע תשלום האגרה ובחירת מועד לראיון תקבלו מספר אישור וקבלה אותה יש להדפיס. אין אפשרות להגיע לראיון בשגרירות, ללא תשלום האגרה מראש.

שימו לב, כי ניתן לשנות את מועד הראיון דרך המערכת כל עוד לא חלף המועד אשר מצוין בדף אישור הפגישה שהונפק לכם. באם חלף מועד זה, תצטרכו לפנות לשגרירות בהודעת דוא”ל ולבקש את שינוי המועד של פגישתכם.

ויזה לארה"ב - שלב שלישי ואחרון

יש להגיע ליום הראיון בשגרירות עם הטפסים הבאים:

 • דף אישור על מילוי טופס הבקשה -DS-160 (הברקוד עם תמונתכם)
 • מכתב ההזמנה לראיון
 • הדרכון הישן והנוכחי
 • תמונה צבעונית בגודל 5*5
 • הקבלה עבור תשלום האגרה

בנוסף, מומלץ להביא אתכם כל מסמך שרלוונטי עבורכם, כגון: אישור מהמעסיק במקום עבודתכם, המודפס על נייר החברה, שמפרט את משך זמן העבודה בחברה ופרטים לגבי המשך העסקתכם בה. תדפיס עובר ושב של שלושה חודשים אחורה ואף פירוט של חסכונותיכם. כמו כן, במידה ואתם סטודנטים, הביאו עמכם מכתב המעיד על ההרשמה או הקבלה ללימודים. אם אתם משרתים בצבא, בחובה או קבע, הביאו עמכם מכתב מהמפקד המאשר כי אתם בשירות עד תאריך מסוים. גם אישור הזמנה מהמלון בו אתם מתכננים לשהות בארה"ב יכול לתרום לבקשה, במידה וכבר ביצעתם הזמנה.

כמו כן, רצוי להגיע עם סבלנות רבה. לרוב, התור בשגרירות מתחיל עוד בחוץ. חשוב גם להגיע בזמן, כרבע שעה לפני השעה היעודה. לתוך מתחם השגרירות אסור להכניס תיקים (מלבד תיקיית מסמכים), ציוד אלקטרוני, דיסק און קי, טלפונים ניידים, נוזלים, מצתים, גפרורים וכדומה. בשגרירות ארה”ב אין שירות שמירת חפצים, אך תוכלו להפקיד את חפציכם בבתי עסק פרטיים הממוקמים בקרבת מקום. מומלץ להגיע רק עם שמרדף (תיקיית ניילון), בו כל המסמכים והדרכון, ועיתון או ספר (להעביר את הזמן).

קו הרקיע של מנהטן ניו יורק. צילום: איתמר ברק

לאחר הכניסה למבנה השגרירות, תעברו מספר שלבים עד לראיון הנכסף. שוב, נדרשת סבלנות (ונעליים נוחות), מאחר שבכל שלב תיאלצו לעמוד בתור.

ראשית, תתבקשו להציג את טופס הבקשה, הדרכון ואת התמונה שלכם. יוודאו ששילמתם את האגרה, מילאתם את הטפסים כראוי וידביקו לכם מדבקה על גבי הדרכון. השלב הבא הוא תהליך מתן טביעות אצבעות. על פי החוק האמריקאי, מועמדים לוויזה בגילאי 14-80 נדרשים לספק טביעות אצבעות. שימו לב כל התהליך הוא ביומטרי (ולא מלכלך את האצבעות עצמן).

לאחר מתן טביעות האצבעות, תוכלו לעבור לשלב האחרון והמכריע, הראיון האישי. הראיון מתקיים באשנב מול נציג הקונסוליה האמריקנית. רוב הנציגים הם דוברי אנגלית, אך ישנם גם נציגים דוברי עברית, רוסית וכדומה. הראיון נמשך רק מספר דקות בלבד ואין סיבה להילחץ ממנו. הנציג ישאל אתכם שאלות, בכדי לברר מה מטרת נסיעתכם לארצות הברית. השתדלו לענות תשובות קצרות וענייניות, בנימוס ואדיבות ושימרו על התנהגות נאותה ומכובדת. בדרך כלל, הנציג יודיע לכם כבר בסיום הראיון אם בקשתכם לוויזה אושרה. בנוסף, הנציג ישאיר אצלו את טופס הבקשה ואת הדרכון שלכם, בכדי להנפיק את האשרה.

זהו. סיימתם את תהליך הוצאת הוויזה לארה”ב ואתם יכולים לצאת מהשגרירות שמחים ומרוצים (במידה וקיבלתם ויזה כמובן). לרוב, הדרכון עם הוויזה לארה”ב יגיע אליכם עם שליח של דואר שליחים תוך עשרה ימי עבודה, מיום הראיון. תוכלו לעקוב אחר מצב הדרכון באמצעות מוקד הפניות של השגרירות או דרך אתר האינטרנט: hebrew.israel.usembassy.gov.

טיפים חשובים לסיום

 • ודאו כי הדרכון שברשותכם תקף לפחות לשישה חודשים מיום הכניסה המשוער לארה”ב.
 • מלאו את הבקשה וקבעו ראיון בשגרירות, בזמן סביר ממועד טיסתכם ולא ברגע האחרון.
 • קראו היטב את כל ההוראות בטופס הבקשה.
 • ודאו כי הפרטים האישיים שמילאתם מדויקים, כך גם לגבי הפרטים המופיעים בדרכון. לא תרצו למלא את כל הטופס מחדש, בגלל טעות קטנה.
 • מבקשי ויזה מתחת לגיל 14 ומעל גיל 80 אינם נדרשים להגיע לראיון בשגרירות.
 • בעת הראיון עם הנציג אל תסתירו דבר, והיו אמינים.
 • מומלץ להדפיס את כל האישורים, ולהביא כל מסמך נוסף שנראה לכם רלוונטי לבקשה. עדיף שיהיו ברשותכם מסמכים אלה, מאשר שיבקשו ממכם לגבות את מה שכתבתם בטופס ולא תוכלו להוכיח.
 • לכל שאלה נוספת, אתם מוזמנים להתייעץ עם חברי פורום צפון אמריקה.

אומרים שבשביל דברים טובים, צריך להתאמץ. זה בהחלט נכון במקרה של תהליך הוצאת ויזה לארה” ב. התמורה היא בהחלט רבה. חופשה נעימה!

יעדי הכתבה

כתבות נוספות עבורך

26 תגובות על הכתבה

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

שאלה לגבי מילוי טופס ds 160

השב  · 

מי שעושה לבד יכול להיפסל בקלות

השב  · 

כתוובת של שהות בארה"ב למטיילים

השב  · 
השב · 

טעות במילוי הפרטים

השב  · 
השב · 

מילוי טפסים לויזה

השב  · 
השב · 

דרכון עם תוקף קצר יחסית, באוסטרליה

השב  · 
השב · 

לא אישרו לי ויזה

השב  · 
השב · 

האם אין דרך יותר פשוטה לקבל ויזה?

השב  · 
השב · 
השב · 
השב · 

תגובה ל-123morani

השב  · 

שם שונה בויזה ובדרכון

השב  · 

היי אביתר

השב  · 

ויזה

השב  · 

ירושלים

השב  · 

לא צריך לעשות הכל לבד!

השב  · 

מקום ספציפי להשארת חפצים?

השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לארצות הברית (ארה"ב)

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×