וינה - מסלול מומלץ בעיר

הצעה לשלושה ימי טיול בוינה, בירת אוסטריה. העיר העתיקה, ככרות, ארמונות יפהפיים ומוזיאונים - בואו לצעוד מעט ברחובות העיר, כולל הסברים מפורטים, שעות פתיחה ועוד.

תמי בר סלע - מערכת אתר למטייל
תמונה ראשית עבור: וינה - מסלול מומלץ בעיר - תמונת קאבר
WienTourismus-Lois Lammerhuber ©

בכתבה זו:

יום ראשון: בית האופרה, ארמון הופבורג ועוד

היום הראשון הוא זהה למסלול הטיול החד היומי המוצע כאן במדריך. למסלול החד יומי הקישו כאן.
רוצים לחוות את המסלול באופן מקורי? הצטרפו לסיור סגווי מודרך ברחבי וינה »

יום שני: כיכר קרלספלץ, ארמון שנברון ועוד

נתחיל את המסלול של היום השני בוינה שוב בכיכר קרלספלץ (Karlsplatz). אין לפספס סיור בכיכר היפה והמודרנית הזו, המהווה גם צומת דרכים מרכזי בעיר, ממנה קל לצאת ולתור את האזורים המערביים של העיר. על הכיכר עצמה חולש ה-Karlskirche, פאר היצירה של ארכיטקט הבארוק המפורסם ביותר באוסטריה, Fischer von Erlach, שנבנה על פי פקודתו של הקיסר קרל הרביעי לאות תודה, לאחר שחלפה המגיפה של 1713 (שעות פתיחה: שלישי-ראשון 10:00-18:00. הכניסה חינם).

בדלת הסמוכה נמצא מוזיאון העיר וינה (Museum der Stadt Wien) הכולל שלוש קומות מלאות בפיסול וציור מימי הביניים, נשק מימי המאבק נגד התורכים, מודל של העיר לפני בניית ה-Ring ועוד (שעות פתיחה: שלישי עד ראשון מ-10:00 עד 18:00).

בצידה המערבי של הכיכר נמצא בניין ה-זצסיון (Secession) שהפך למטה של תנועת הארט-נובו של וינה, שהונהגה על ידי הצייר המחונן גוסטב קלימט. דור אומנים צעיר זה, קרא תיגר על המוסכות האקדמיות לטובת סגנון מודרני יותר, אם כי ה-Jugendstil, “הסגנון הצעיר” שיצרו, דומה בהרבה בחינות לקודמו. כיום משמש הבניין כמקום תצוגה לתערוכות מודרניות. קלימט יחד עם אגון שילה ואוסקר קוקושקה הפכו למובילי האוונגרד האוסטרי ופעלו לא רק בתחומי מולדתם. ביקור כאן חושף אל אחת התקופות היותר משמעותיות בתולדות וינה - תקופה עם רוח של חזון לגבי העתיד. חזון זה מתבטא במבנים החברתיים האמנותיים והפוליטיים של “וינה האדומה” בשנות העשרים, וגם באמנות והאדריכלות של התקופה (שעות פתיחה: שלישי עד ראשון 10:00 עד 18:00). מיד מאחוריו נמצא ה-Akademie der bildenden Künste המכיל אוסף נרחב, ובו מבחר נאה של עבודות פלמיות (שעות פתיחה: שלישי עד ראשון מ-10:00 עד 18:00).

עוד בסביבות הכיכר נמצאת האוניברסיטה הטכנית (הטכניון האוסטרי), וכנסיית St. Charles Borromeo. מכאן ניתן לשוב אל רחוב שוטנרינג ולהשלים את הביקור במוזיאונים ובמבנים הנהדרים הרבים. אזור הפארקים הנרחב נאה במיוחד למנוחה קלה בין לבין. לחילופין, אפשר להמשיך אל כיכר שוורצנברגפלץ, ליד המוזיאון להיסטוריה של העיר, לחצות את רחוב גאסהאוסשטראסה, אל ארמון שוורצנברג ולטייל בפארק בלוודר ושוורצנברג עד מוזיאון יארהונדרטס.

בפארק נמצאים מספר מוזיאונים מפוארים, ביניהם - מוזיאון ארמון הבלוודר והגלריה האוסטרית (Oberes Belvedere & sterreichische Galerie) או במוזיאון הבארוק (Unteres Belvedere & Barockmuseum) וכן המכון הבוטני וארמון בלוודר. ארמון בלוודר היה ארמונו של הנסיך אויגן מסבוי, ובהמשך ביתו של יורש העצר פרנץ פרדיננד. כיום הגלריה האוסטרית לאמנות המאות ה-19 וה-20. מומלץ לבקר בגנים ובקומה האחרונה של הארמון העליון (Oberes Belvedere). הארמון פתוח כל השבוע משעה 10:00 עד 18:00, הכניסה היא מרחוב הנסיך אגון מספר 27 Prinz Eugen Strasse. הכרטיס כולל כניסה לארמון התחתון ובו אמנות גותית ובארוקית מאוסטריה. לקניית כרטיסים לארמון בלוודר לחצו כאן »

קצת השראה לטיולים שלך

בשעות אחר הצהרים מומלץ לקחת את טראם מספר 58 מ-Westbahnhof או U4 ולנסוע לבקר בארמון שנברון (Schloss Schonbrunn), מעון הקיץ של בית האבסבורג, הנמצא במרחק של כשבעה ק"מ מערבית למרכז העיר. המקום שימש למעשה כביתן ציד מלכותי, עד שליאופולד הראשון מינה את Fischer von Erlach לשרטט תכנית עבור ארמון שישמש למגורים, דוגמת ארמון ורסאי. עם זאת, היות והתכנית המקורית הייתה יקרה מדי, מה שנבנה בסופו של דבר במהלך שלטון מריה תרזה, הייתה גרסה צנועה הרבה יותר של המודל הראשוני. הארמון נבנה בסגנון הבארוק מבחוץ, כשסגנון הרוקוקו הוא הסגנון השולט בתוכו. הוא מכיל 1,441 חדרים כשמתוכם רק כ-40 פתוחים לציבור. חיסכו את התור הארוך, והזמינו כרטיסים מראש לארמון שנברון »

ישנם שלושה סוגי סיורים בארמון. סיור עצמאי, המלווה בהדרכת אוזניות, הסיור האימפריאלי והסיור המקיף (שניהם באנגלית). למבקרים בפעם הראשונה מומלץ לקחת את הסיור האימפריאלי במהלכו מבקרים ב-22 חדרים והוא אורך בין 30 עד 45 דקות. הסיור המקיף כולל 40 חדרים ונערך קרוב לשעה. ניתן להזמין ביקור בטלפון: 0181113239, מקבלים מספר כרטיס וזמן ביקור. בהגיעכם ניגשים לקופת הקבוצות, מוסרים את מספר הכרטיס וחולפים על פני התורים. אם באים בלי הזמנה מחכים בתור, רואים את לוחות הזמנים ואם יש זמן רב עד הכניסה לביקור (שיכול להדחות ביום), אזי אפשר להעביר את הזמן בגנים (שעות הפתיחה של הארמון: כל יום מ- 08:30 עד 17:45, כניסה אחרונה 17:00. מחוץ לעונה עד 17:15, כניסה אחרונה 16:30. הכניסה לגנים המעוצבים בתשלום, אותן שעות פתיחה כמו של הארמון).

את שעות הערב מומלץ לבלות בשכונת גרינציג. חשמלית מספר 38 תיקח אתכם מ-Schottentor לעיירה ומשם תוכלו לקחת אוטובוס לתצפית על כל העיר מראש ההר. השכונה משופעת בבתי יין. מי שאינו נמנה על חובבי האלכוהול, יכול לוותר. באשר לגן השעשועים באזור הפראטר, כדאי להגיע כדי להתרשם מהגלגל הענק - אחד מהגדולים באירופה. מי שמטייל עם ילדים יעדיף ודאי לבלות שם את שעות הערב.

יום שלישי: טיול מחוץ לעיר - מטהאוזן ומלק

טיול מחוץ לעיר: יציאה לביקור בעמק הוואכו (Wachau) שיוצר נהר הדנובה. התחלת היום תהיה בהדגש יהודי: למחנה העבודה במטהאוזן (Mauthausen) - כשעתיים נסיעה עד העיירה סנט ולנטין (St. Valentin) שם מחליפים רכבת לנסיעה של עוד 15 דקות עד תחנת מטהאוזן. מהתחנה כשעה הליכה עד הכניסה או לחלופין מונית או מיניבוס (בתשלום). מטהאוזן הוא מחנה הריכוז וההשמדה, שתיפקד משנת 1938-1945. מעל 200,000 איש נרצחו במקום ששוכן לחוף הדנובה (תשלום סמלי בכניסה. המחנה פתוח כל יום משעה 08:00 עד 18:00, כניסה אחרונה בשעה 17:00).

לאחר הביקור המרגש, חזרה לסנט ולנטין ושם עולים על רכבת (כ-75 דקות נסיעה) שתוביל לעיירה מלק (Melk). בעיר נמצאת כנסיה בנדיקטית (Benediktinerstift) הבנויה בסגנון בארוק והמהווה חגיגה לעיניים, כמעט כל פנים הכנסייה מצופה זהב. הכנסייה נוסדה במקור במאה ה-11 ונשרפה, המבנה העומד כיום הוא מהמאה ה-18. סיורים מודרכים בכנסייה באנגלית הם ממאי עד ספטמבר כל יום בשעה 15:00. פתוחה כל יום משעה 09:00 עד 18:00 כניסה אחרונה ב 17:00, סגורה בחורף. כדאי לברר טלפונית באשר לסיורים הנערכים, בייחוד זה שבאנגלית בטלפון: 027522312232. ממלק ישנה רכבת חזרה לוינה - כ-70 דקות נסיעה. חזרה בשעות אחרי הצהרים המאוחרות לבילוי ערב בוינה.

צפו בסרטון על וינה והמקומות המומלצים לביקור בה:

לתחילת הכתבה

הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

דילים למלונות פופולרים בוינה

בשיתוף בוטלס קומביינד

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תוספת מידע לגבי מטהאוזן


היכנסו לבלוג שלי באתר למטייל
השב  · 

תגובות פייסבוק

הזמנת חופשה לוינה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד כרטיסים לאטרקציות לחסוך את התור
ולבלות יותר
ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0

בחרת להירשם לעידכונים על:

  כדי שנשלח לך את התכנים הנכונים בזמן המתאים לנסיעה שלך, כדאי לציין:
  או תאריך אחר בו נפסיק לשלוח עידכונים.

  אולי תרצה להירשם ליעדים נוספים בהם התעניינת לאחרונה:

  כדי להשלים את התהליך אנא:

  או התחבר\הירשם לאתר
  ×