חדשות התיירות - 01/12/2011

חדשות התיירות בעולם: חברת התעופה האמריקנית אמריקן איירליינס הגישה בקשה לפשיטת רגל, לאחר שלא הצליחה להשיג הסדר לחובותיה, שמסתכמים במיליארדי דולרים. אייר פראנס-KLM תחל בהפעלת שתי טיסות יומיות מנמל התעופה שארל דה גול ללוס אנג'לס. אייר ברלין ובריטיש איירוויס חתמו על הסכם שיתוף פעולה, במסגרתו יוכלו חברי מועדון הנוסע המתמיד לצבור נקודות בונוס, בטיסות של שתי החברות.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 01/12/2011
Thinkstock Imagebank ©

אמריקן איירליינס: הגישה בקשה לפשיטת רגל

חברת התעופה האמריקנית אמריקן איירליינס הגישה בקשת פירוק לבית המשפט של ניו יורק, לאחר שלא הצליחה להשיג הסדר לחובותיה המסתכמים במיליארדי דולרים. AMR, חברת האם של חברת התעופה אמריקן איירליינס, הוקמה בשנות ה-20. החברה הצהירה על נכסים בסך 24.7 מיליארד דולר וחובות בסך 29.6 מיליארד דולר. יו"ר AMR, תומאס הורטון: "ביצענו את כל הפעולות האפשריות על מנת להבטיח את עתידנו, אולם האתגרים הרבים עמם התמודדנו היו חסרי תקדים. חוסר היציבות הכלכלית ומחירי הדלק שהתייקרו פגעו ביכולת התחרות שלנו". חברת AMR רשמה הפסד של 286 מיליון דולר ברבעון השני והייתה היחידה מבין חברות התעופה הגדולות בארה"ב שספגה הפסדים השנה, למרות ההתאוששות בתנועת הנוסעים. מועצת המנהלים של החברה החליטה לבצע את הליך הפירוק במהירות האפשרית, בכדי להתארגן מחדש ולבנות חברת תעופה יעילה יותר. לדברי הורטון: "לאורך כל התהליך, נוסעי החברה יהיו תמיד בראש סדר העדיפויות והם יכולים להיות בטוחים שנמשיך לשמור על נוכחות חזקה בשוק". כמו כן, בענף התיירות הישראלי קיים חשש מפני פגיעה אפשרית, בגלל הכרזת החברה על פירוקה. אמריקן איירליינס אמנם לא טסה לישראל וממנה, אבל מקיימת שיתוף פעולה אסטרטגי (קוד שרינג) עם חברת התעופה אל על. חברת אל על מסרה: "בהמשך להודעת אמריקן איירליינס, על פי המידע שנמסר לאל על לא צפויים שינויים בפעילות החברה, לרבות הסכם "הקוד שרינג", עם חברת אל על. חברת אל על סמוכה ובטוחה, כי הסכמי הקוד שרינג ימשיכו להתקיים גם בתקופה לא פשוטה זו בענף התעופה".

אמריקן איירליינס פושטת רגל. צילום: איתמר ברק

אייר פראנס-KLM: טיסה ללוס אנג'לס

חברת אייר פראנס-KLM מרחיבה את יעדיה ותחל בהפעלת שתי טיסות יומיות מנמל התעופה שארל דה גול ללוס אנג'לס, במטוס האיירבוס 380A, החל מה-28 במאי 2012. קו תעופה זה מצטרף ליעדים נוספים בהם כבר מפעילה אייר פראנס את מטוס האיירבוס, בהם ניו יורק, וושינגטון, מונטריאול ויוהנסבורג. מטוס האיירבוס 380A מוגדר כמטוס הסופר ג'מבו הגדול בעולם ומסוגל לשאת 516 נוסעים, בארבע דרגות שירות: תשעה מקומות במחלקת לה פרימייר שבסיפון הראשי, 80 במחלקת עסקים שבסיפון העליון, 38 במחלקת פרימיום וויאג'ר שבסיפון העליון ו-389 במחלקת וויאג'ר בסיפון המרכזי. הנוסעים באיירבוס יכולים ליהנות מגלריית האמנות שבסיפון העליון ומששת הברים המפוזרים בסיפונים השונים. סמנכ"ל השיווק בחברה, ברונו מתיאו: "אנו מצפים לפגוש את הנוסעים שיעלו לטיסות ליעדים החדשים במטוס האיירבוס 380A, שהוא התכשיט שלנו באייר פראנס. אני בטוח כי הם יזכו לחוויות נוחות ורוגע מהמעלה הראשונה".

אייר ברלין ובריטיש איירוויס: הסכם שיתוף פעולה חדש

חברת אייר ברלין ובריטיש איירוויס חתמו על הסכם שיתוף פעולה בנושא מועדון "הנוסע המתמיד". במסגרת ההסכם יוכלו חברי מועדון הנוסע המתמיד של החברות לצבור נקודות בונוס, בטיסות של שתי חברות התעופה. שיתוף הפעולה בין שתי החברות הוא במסגרת ברית חברות התעופה "Oneworld". מנכ"ל נציגות אייר ברלין בישראל, מוני בר: "לחברת אייר ברלין כ-2.7 מיליון חברים במועדון הנוסע המתמיד בעולם. בישראל כ-10,000 חברי מועדון הנוסע המתמיד, במהלך שנתיים פעילות אייר ברלין בישראל'. מנהל השיווק של חברת אייר ברלין, אנדרה ראהן: "שתי חברות התעופה ידועות בשירות המקצועי שהן מציעות ללקוחותיהן ומספקות תמורה מלאה לכספן. שיתוף הפעולה החדש מציע יתרונות נוספים ומאפשר ללקוחות אייר ברלין, לצבור יותר מיילים ולהגיע ליעדים אטרקטיביים". גאווין הולידיי, מנהל אזור אירופה ואפריקה בחברת בריטיש איירוייס: "אנו מצפים שחברת אייר ברלין תהפוך לחברה מלאה בברית חברות התעופה ונרחיב את שיתוף הפעולה בין החברות".

קו סדיר בין טיראנה שבאלבניה לישראל. צילום: גיל שטרן

Belle Air: קו סדיר בין טיראנה שבאלבניה לישראל

חברת Belle Air תפעיל שתי טיסות שבועיות בין טיראנה שבאלבניה לישראל, החל מחודש יוני 2012. חברת אוויה סנטר תייצג את החברה בישראל. השבוע נחת בישראל ראש ממשלת אלבניה ובכירים ממשרד התיירות, המסחר והתחבורה, לצורך סדרה של שיחות בנושא הרחבת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, בעיקר בנושא התיירות, התעופה והסחר. במשלחת היו גם ראשי חברת התעופה Belle Air והנהלת אוויה סנטר וסוכם על קו זה. ההחלטה הגיעה לאחר ניתוח מעמיק בו נבדק לעומקו הפוטנציאל התיירותי באלבניה, אל מול התייר הישראלי, שמתעניין בטיולי ג'יפים, טיולי טבע, רפטינג ועוד. חופי הזהב של אלבניה הפכו לאבן שואבת לתיירים מכל רחבי אירופה, כתחליף הולם לאיי יוון וטורקיה. חברת התעופה Belle Air פועלת משלושה מוקדים אירופים, שם מוצבים מטוסיה: אנקונה באיטליה, סקופיה במקדוניה ופרישטינה בקוסבו. מנכ"ל אוויה סנטר, איציק פוזמנטיר: "אין ספק שהמוצר, כמו גם מיקומו הגיאוגרפי בגבול מונטנגרו מחד ואגם אוכריד במקדוניה מאידך, ושפע האפשרויות בטיראנה המתחדשת, יהפכו את אלבניה למוצר נדרש באביב-קיץ 2012".
 
לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×