חדשות התיירות - 03/11/2011

חדשות התיירות בעולם: מתכונת חורף חדשה בנתב"ג - משעה 02:00 עד 05:00 לפנות בוקר נתב"ג ייסגר להמראות. לופטהנזה מצמצמת את מספר הטיסות ממינכן ופרנקפורט לת"א בחורף הקרוב. חברת איבריה מעוניינת בקו לברצלונה.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 03/11/2011
© איתמר ברק

פעילות החורף החדשה בנתב"ג

תוכנית חדשה להמראות לילה מנתב"ג נכנסה לתוקף, עם החלת לוח טיסות החורף החדש, מתחילת השבוע ועד להשלמת פרויקט שדרוג המסלולים בשנת 2013. רשות התעופה האזרחית (רת"א), בשיתוף פאנל חברות התעופה הזרות בישראל, גיבשו תוכנית פשרה, לפיה המראות לילה מנתב"ג תותרנה רק עד חצות ומהשעה 01:00 לעוד שעה אחת בלבד, ומ-02:00 עד 05:00 לפנות בוקר יהיה נתב"ג סגור כליל להמראות. התוכנית החדשה נועדה להפחית את רעש המראות המטוסים בלילה וגם על מנת למנוע פגיעה בלוח זמני הטיסות הסדיר של חברות התעופה, בעיקר בטיסות ארוכות הטווח למזרח הרחוק ולצפון אמריקה. מדובר בטיסות של מטוסים רחבי גוף כבדים במיוחד, עד משקל של 300 טונה, של חברות תעופה כמו קונטיננטאל איירליינס, דלתא איירליינס ויו.אס איירווייס. כמו כן, מנהלי החברות הזרות חששו שבמקרה של תקלה או עיכוב אחר בזמן המצומצם הנתון להמראות המטוסים, יאלצו הטיסות להידחות, בשעות בהן נתב"ג יהיה סגור ויוכלו להמריא רק לפנות בוקר.

לתחילת הכתבה

תוכנית חדשה להמראות לילה מנתבג. צילום: ליאור כהן

לופטהנזה: צמצום פעילות בישראל בעונת החורף

חברת לופטהנזה הגרמנית תצמצם את פעילותה בישראל בחורף הקרוב, בכך שתבטל מספר טיסות ממינכן ופרנקפורט לתל אביב, במהלך חודשי החורף. זאת, כתוצאה מחוסר ביקוש ונראה כי אליה צפויות להצטרף חברות תעופה נוספות. מדובר במספר טיסות נבחרות שמועדן נקבע מראש והן הוצאו ממערכות ההזמנות של סוכני הנסיעות, על רקע חוסר בביקוש והאטה הצפויה בתנועת הנוסעים בתקופת החורף. נראה כי חברות תעופה נוספות צפויות לצמצם פעילותן בתקופת החורף ולהפחית את מספר המושבים הקבוע בטיסות ארצה. חברת לופטהנזה מסרה: "כחלק ממגמה גלובלית ענפית, חברת לופטהנזה מתאימה גם השנה את היצע המושבים שלה, לביקוש המצומצם יחסית בחופשת חג המולד ובעונת החורף. כתוצאה מכך ועקב הירידה העונתית בביקוש, לופטהנזה מבטלת מספר טיסות לתל אביב וממנה בתאריכים מסוימים בחורף. בתאריכים בהן מבוטלות הטיסות, עומדות לרשות הנוסעים טיסות חלופיות בלופטהנזה עצמה ובחברות הבת שלה. מערכות ההזמנות של סוכני הנסיעות כבר עודכנו בהתאם".

לתחילת הכתבה

תחרות בקו לברצלונה

מנהלי חברת התעופה הספרדית, איבריה, הודו עוד לפני חצי שנה כי הם בוחנים את האפשרות להפעיל קו תעופה סדיר בין ברצלונה לתל אביב. יחד עם זאת טרם התקבלה החלטה בעניין. מנכ"ל איבריה בישראל, אנטוניו בניפה: "היינו רוצים לטוס מברצלונה לתל אביב, אך התחרות חריפה מדי. מדובר ביעד אותו מובילות אל על, חברות השכר וחברות הלואו-קוסט. התפוסה שלנו ב-18 הטיסות השבועיות למדריד גבוהה, כך שאין לנו מה למהר". בניפה התייחס בנוסף לביטול הקו של אל על לסאו-פאולו, אחד היעדים המובילים של איבריה: "כשאל על התחילה את הטיסות לברזיל איבדנו נתח שוק, כעת אנו מצפים שהנוסעים ישובו אלינו. יש לנו הסכם קוד-שייר עם אל על ושיתוף פעולה מצוין בהטסת נוסעים לדרום ומרכז אמריקה".

לתחילת הכתבה

הרובע הגותי בברצלונה. צילום: יעל כפיר

סינגפור איירליינס: טיסות באסיה במתכונת לואו-קוסט

סינגפור איירליינס הודיעה על הקמת חברה-בת חדשה, הנקראת Scoot, שתתמחה בהפעלת טיסות לואו-קוסט ליעדים מרכזיים באסיה ובאוסטרליה. עד הקיץ הבא מתכננת Scoot להפעיל ארבעה מטוסים מדגם 777, ליעדים בסין ואוסטרליה, כאשר עד שנת 2016 יכלול צי המטוסים שברשותה 14 מטוסים. האסטרטגיה שתוביל את החברה החדשה, היא הפעלת טיסות ליעדים שזמן הטיסה אליהם אינו עולה על 10 שעות. מנכ"ל סינגפור איירליינס, קמפבל וילסון: "המחירים אותם תציע Scoot יהיו נמוכים בעד 40%, ממחירי חברת האם". Scoot תתחרה בחברת אייר-אסיה המלאזית, אשר רווחיה זינקו בשנים האחרונות על רקע הביקוש לטיסות מוזלות באסיה ובעולם כולו. חברת התעופה הסינגפורית נחשבת לאחת מחברות התעופה המובילות בעולם, לאחר שדורגה במקומות הראשונים בסקרי שביעות רצון.

לתחילת הכתבה

תנועת הנוסעים הבינלאומית גדלה בספטמבר

ארגון יאט"א פרסם את סיכום נתוני התעופה הבינלאומית לחודש ספטמבר 2011. תנועת הנוסעים עלתה ב-5.6%, לעומת החודש המקביל אשתקד. לעומת זאת תנועת המטענים נמוכה ב-2.7% מאשר בספטמבר 2010 ומייצגת המשך של הירידה שנרשמה באוגוסט. טוני טיילור, יו"ר ומנכ"ל יאט"א: "ההתחזקות בביקוש של הנוסעים בספטמבר הייתה הפתעה נעימה. הביקוש להטסת מטענים פוחת זה החודש החמישי והמגמה הזו תואמת את הירידה העסקית ובטחון הצרכנים. אנחנו עדיין מצפים להיחלשות כללית לקראת סוף השנה". חברות התעופה האירופיות רשמו עלייה של 9.2% בספטמבר, לעומת ספטמבר 2010, זאת למרות המשבר בגוש האירו ומשבר האשראי במספר מדינות. חברות התעופה האסייתיות רשמו גידול של 4.3% וחברות התעופה באזור צפון אמריקה רשמו גידול של 1.2% במספר הנוסעים בחודש ספטמבר. חברות התעופה האפריקאיות רשמו גידול של 0.5%. לפי נתוני הארגון, בסוף השנה צפוי ענף התעופה העולמי לרשום רווח של 6.9 מיליארד דולר המהווים 0.8% ממחזור ההכנסות השנתי. יאט"א צופה שהרווחיות תרד מ-6.9 מיליארד דולר בשנת 2011, ל-4.9 מיליארד דולר בשנת 2012 עם שוליים של 0.8% בלבד.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:


יעדי הכתבה

סגור
×