חדשות התיירות - 08/09/2011

חדשות התיירות בעולם: בחברת אל על נערכים לאפשרות שטורקיה תאסור עליה לטוס בשטחה, בעקבות התחממות היחסים בין המדינות. סקר שנערך עבור חברת מסטרקארד העולמית מצא כי 50% מהישראלים כלל לא יצאו הקיץ לחופשה. דלתא איירלנס מפסיקה את קו טיסותיה הסדירות מישראל לאטלנטה בגלל חוסר כדאיות כלכלית.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 08/09/2011

אל על: נערכים לאופציה שטורקיה תאסור עליה לטוס בשטחה

בחברת אל על נערכים לאפשרות כי טורקיה תאסור עליה לטוס בשטחה, עקב התחממות היחסים בין המדינות ומכינה תוכנית לעקוף את נתיבי הטיסה דרך טורקיה. במידה ואכן מצב זה יקרה ויחסמו נתיבי הטיסה בפני חברות ישראליות, תאלץ אל על לבצע עיקוף שיאריך את המרחק והזמן ליעדים כמו סין, הונג קונג, תאילנד ומדינות חבר העמים לשעבר. כלומר, החברה תאלץ להצטייד בכמות גדולה יותר של דלק. יחד עם זאת, במשרד התחבורה מקווים שטורקיה לא תפגע בקשרי התעבורה האווירית בין שתי המדינות. בחברות תעופת השכר הטורקיות החלו השבוע להפחית בכמות טיסותיהן השבועיות לישראל, בגלל הירידה הדרסטית במספר הנוסעים וביטולי ההזמנות. יוסי פתאל, מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות, פנה למנכ"ל החברה הטורקית בישראל וביקש לגלות התחשבות בגביית דמי ביטול מהסוכנים.

לתחילת הכתבה

דלתא מפסיקה את טיסותיה מישראל לאטלנטה. צילום: ליאור כהן

חצי מהישראלים לא יצאו הקיץ לחופשה

חברת TNS טלסקר בישראל ערכה סקר עבור חברת מסטרקארד העולמית ובחנה את הרגלי הנופש של מחזיקי כרטיסי אשראי לקיץ 2011 בישראל. הסקר קבע כי 50% מהישראלים כלל לא יצאו הקיץ לחופשה. מנתוני הסקר נמצא כי מקרב 50% הישראלים שכן יצאו לנופש, 33% בחרו לעשות זאת בארץ, לעומת 17% שהמריאו אל מעבר לים. עוד הצביע הסקר כי הישראלים, מעדיפים נופשים משפחתיים, כאשר 76% מהיוצאים לנופש עשו זאת עם קרובי משפחה מדרגה ראשונה (בני זוג, ילדים, הורים ואחים). 50% מכלל הנופשים בארץ, התפנקו בחופשת "בטן גב". 61% מכלל הישראלים שטסו לחו"ל הקיץ, בחרו ב-"נופש אורבני", הכולל שהייה בעיר, תיאטרון, ביקור במוזיאונים, הופעות מוסיקה ושופינג. בנוסף, נופש בסגנון "בטן גב" הוא החביב ביותר על נופשים בעלי ההכנסה הנמוכה: 56% מתוכם שהו במהלך הנופש השנתי שלהם בארץ ו-37% במהלך הנופש שלהם בחו"ל. 29% מהגברים שילבו במהלך חופשתם קמפינג, הכולל טיולים וטרקים, לעומת 13% בלבד מקרב הנשים. בכל הנוגע לטיולי התנדבות ותיירות אקולוגית, 3.2% מהנשים, מוכיחות מעורבות חברתית וסביבתית גבוהה יותר, אל מול פחות מ-1% מהגברים שבחרו בסוג נופש מעין זה.

לתחילת הכתבה

דלתא מפסיקה את טיסותיה מישראל לאטלנטה

חברת דלתא איירלנס מפסיקה את קו טיסותיה הסדירות מישראל לאטלנטה בארה"ב, בגלל חוסר כדאיות כלכלית, לאחר חמש שנות פעילות. יחד עם זאת, החברה תמשיך להפעיל קו טיסות יומי בין ישראל לניו-יורק. דלתא הפעילה טיסה יומית בקו, אך לאחרונה צמצמה את מספר טיסותיה השבועי לארבע. איתן לוינשטיין, דובר החברה האמריקאית בישראל: "השהיית הטיסות בקו היא חלק מצמצום הטיסות הטראנס-אטלנטיות של דלתא, שנובע מעליית מחירי הדלק והוצאות התפעול. נוסעים אשר יושפעו מהשינוי יוכלו לטוס בטיסה הישירה לניו-יורק, כמו גם בטיסות המופעלות על ידי חברות עמן יש לדלתא שיתופי פעולה".

לתחילת הכתבה

הסכם תעופה חדש בין צ'כיה לישראל

משרדי התחבורה של ישראל וצ'כיה חתמו על הסכם תעופה חדש, אשר במסגרתו ישולש מספר הטיסות הסדירות בין המדינות מ-12 ל-36 בשבוע. כמו כן, חברות ישראליות וצ'כיות יוכלו להפעיל שבע טיסות נוסעים שבועיות, לכל יעד נוסף בצ'כיה ובישראל, כאשר כל מדינה תהיה רשאית למנות חברות תעופה נוספות שתפעלנה טיסות בקו ת"א-פראג, במקביל לחברות אל על ו-CSA הצ'כית, הפועלת כיום. ההסכם החדש מאפשר להפעיל לראשונה טיסות קוד-שייר בין חברות תעופה ישראליות וצ'כיות וכן עם חברות תעופה ממדינה שלישית, אשר יוכלו לשווק מושבים בטיסות המופעלות בין צ'כיה לישראל. כמו כן, חברה ישראלית נוספת צפויה להשתלב בקו במתכונת עונתית. ישראל כץ, שר התחבורה, אמר כי החתימה על מזכר ההבנות בין המדינות מבוצעת במסגרת תהליך הליברליזציה בענף ההובלה האווירית, אשר יאפשר להגדיל את מספר הטיסות ותנועת הנוסעים לישראל וממנה.

לתחילת הכתבה

קוריאיין אייר מוסיפה טיסה שבועית רביעית בקו לישראל. צילום: איציק מזרחי

קוריאיין אייר: טיסה שבועית רביעית בקו לישראל

חברת התעופה קוריאיין אייר, מוסיפה טיסה שבועית חדשה בקו לישראל וממנה, לקראת עונת החגים. סיימי זיידנמן, מנכ"ל חברת טורבו תעופה ותיירות, אשר מייצג את חברת התעופה הדרום קוראינית בישראל, ציין: "הטיסה הרביעית במספר לשבוע, תתבצע מדי יום ראשון, בנוסף לשלוש טיסותיה הסדירות לשבוע של החברה בקו תל אביב-סיאול. הטיסה נועדה לענות על הביקושים אשר מסתמנים לקראת נסיעות שיא עונת החגים והסתיו מישראל למזרח הרחוק". כמו כן, החברה תחליף מנובמבר את מטוסה בקו לארץ לגדול יותר. במקום המטוס מדגם איירבוס A-330-200 הפועל כיום בקו היא תכניס לשימוש מטוס רחב גוף מדגם בואינג 777. במטוס זה יהיו 212 מושבים במחלקת תיירות, במקום 196 מושבים באיירבוס. 28 מושבים במחלקת עסקים, במקום 26 מושבים במטוס הפועל כיום ושמונה מושבים במחלקה הראשונה, במקום שישה מושבים במטוס הטס כיום בקו זה. תחילה, הנוסעים מישראל יוכלו להמשיך בטיסול מסיאול להונג קונג או בייג'ינג במטוס החדש, בנוסף לטיסות הישירות במטוס שמבצעת החברה מפריז, ניו יורק ולוס אנג'לס.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×