חדשות התיירות - 08/12/2011

חדשות התיירות בעולם: אייר פראנס KLM משיקה קו תעופה חדש וישיר מתל אביב לעיר ניס. בשורה טובה - שגרירות ארה"ב בישראל מקלה את הליך הוצאת הויזה. אל על סוגרת את הקו לאודסה, שבאוקראינה, בשל חוסר כדאיות כלכלית. זאת ועוד, בחדשות התיירות.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 08/12/2011
© איתמר ברק

אייר פראנס: טיסה ישירה מת"א לניס

קבוצת התעופה אייר פראנס KLM הודיעה על השקת קו תעופה חדש וישיר, מתל אביב לעיר ניס, שבריביירה הצרפתית, החל מאפריל 2012. הטיסות מתל אביב לניס צפויות לצאת שלוש פעמים בשבוע, בימים ראשון, רביעי ושבת, באמצעות מטוס מדגם איירבוס A320 ו-A319, בעלי תפוסה של 178 מושבים. אייר פראנס תתחרה עם חברת ישראייר על קו זה, המפעילה מדי קיץ טיסות שבועיות לניס. ההחלטה לפתוח את הקו החדש התקבלה על רקע התכנית האסטרטגית לחיזוק קווי התעופה הפנימיים בצרפת, זאת במטרה להפעיל מעל 1,200 טיסות שבועיות מניס, מרסיי, בורדו וטולוז, ליעדים ברחבי עולם. מנכ"ל אייר פראנס KLM ישראל, ויויאן דל מאס: "אנו שמחים על ההזדמנות הייחודית להציע לקהל הישראלי קו תעופה ישיר לניס, אחד המקומות האטרקטיביים והפופולאריים בריביירה הצרפתית. אייר פראנס תמשיך לפעול על מנת לענות על צרכי הנוסע הישראלי ולספק לו מגוון טיסות ליעדים בכל העולם, תוך הענקת שירות איכותי ותעריפים נוחים". העיר ניס נחשבת למרכז תיירותי חשוב, אשר מושכת אליה המוני מבקרים, בעיקר בעונת הקיץ. לורן רומאני, מנהל לשכת התיירות הצרפתית בישראל: "שדה התעופה של ניס, השני בגודלו בצרפת, מהווה "שער כניסה" גם לערים: קאן, אנטיב, ז'ואן לה פן, גראס, סנט פול דה וניס ומונקו, וגם לאזור פרובאנס".

נמל תעופה בצרפת. צילום: אורי דן דיין

טסים לארה"ב? הקלה בהוצאת ויזה

בשורה טובה לטסים לארה"ב, שגרירות ארה"ב בישראל מקלה את הליך הוצאת הויזה, החל מה-12 לדצמבר השנה. עד כה, מגישי הבקשה לויזה נאלצו לשלם אגרה אחת עבור קביעת מועד ראיון, אגרה נוספת עבור הגשת הבקשה לויזה ואגרה שלישית עבור משלוח הדרכון. במסגרת התהליך החדש, לא תחויב רכישה של קוד אישי מזהה (PIN), לפני הראיון בשגרירות, כלומר התהליך יוזל בכמאה שקלים. כך שבמקום שלוש אגרות, משלמים על אגרה אחת. כמו כן, המערכת החדשה תהפוך את ההליך למהיר וזול יותר. במערכת החדשה המועמדים לויזה יוכלו לקבל את השירותים הבאים: תשלום אגרה לויזה, בטלפון, באופן מקוון, או בכל אחד מסניפי הדואר. קביעת המועד לראיון באמצעות הטלפון או על ידי מערכת קביעת התורים החדשה. קבלת מידע כללי בנוגע לויזות יינתן בטלפון או באופן מקוון. ובעיקר, משלוח הויזה לבית המבקש, ללא כל עלות נוספת. דרך המערכת החדשה יוכלו מגישי הבקשות לויזה לקבוע פגישות, החל מה-13 בדצמבר. מי שכבר שילם וקיבל את הקוד האישי (PIN) ולא יקבע מועד לראיון עד התאריך 11 בדצמבר, ייאלץ להתחיל את התהליך פעם נוספת, לפי הנהלים החדשים.

אל על: סגירת קו אודסה שבאוקראינה

חברת אל על סגרה השבוע את הקו לאודסה, שבאוקראינה, בשל חוסר כדאיות כלכלית. בהמשך, מפסיקה החברה גם את הקו לעיר דנייפרופטרובסק. אליעזר שקדי, מנכ"ל החברה: "העלייה החדה והמתמשכת במחירי הדלק מחייבת בחינה ממוקדת של יעדי אל על, כפי שנעשית בחברות תעופה אחרות בעת הזו בעולם. אל על הפעילה את הקווים הישירים לאודסה ודנייפרופטרובסק אחת לשבוע, בתדירות שאינה תואמת את האסטרטגיה של החברה לפעול בנתיבים מרכזיים, בכמה טיסות שבועיות". כזכור, בסוף חודש נובמבר הפסיקה אל על את הקו הסדיר לברזיל, עקב חוסר רווחיות. שקדי הוסיף: "הנסיקה חסרת התקדים במחירי הדלק הסילוני, הוצאות הביטחון והמשבר הכלכלי העולמי, הביאו לקבלת ההחלטה. המהלך נעשה כחלק מתהליכי התייעלות לצמצום ההוצאות. מציאות זו מחייבת אותנו לבחון מחדש את הכדאיות הכלכלית של כל יעד".

גידול בתנועת הנוסעים. צילום: איתמר ברק

נתב"ג בנובמבר: גידול של כ-3% בתנועת הנוסעים

בחודש נובמבר השנה נרשם גידול של כ-3% בתנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית לישראל וממנה. כ-832.9 אלף נוסעים עברו בתעופה הבינלאומית, זאת לעומת כ-810.8 אלף נוסעים בחודש המקביל שנה שעברה. מתחילת השנה עברו בתעופה הבינלאומית כ-11.4 מיליון נוסעים בנתב"ג, מול 10.7 מיליון נוסעים בחודשים ינואר-נובמבר אשתקד, מדובר בגידול של כ-8.8%. מבחינת תנועת המטוסים בתעופה הבינלאומית, 6,235 המראות ונחיתות בנובמבר השנה בנתב"ג, זאת לעומת 6,326 תנועות מטוסים בחודש המקביל אשתקד. כ-403.5 אלף נוסעים נכנסו בנובמבר 2011 מנתב"ג, כלומר גידול של כ-5%, לעומת נובמבר אשתקד.
 
לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×