חדשות התיירות - 10/11/2011

חדשות התיירות בעולם: לופטהנזה תפעיל שתי טיסות שבועיות בקו ברלין-ת"א מנמל התעופה החדש ברנדנבורג. עסקת הרכישה של חברת Bmi על ידי קבוצת IAG צפויה להיסגר סופית בשבועות הקרובים, על רקע הדווחים כי הרשויות בבריטניה לא יאשרו את ההסכם. כ-215 אלף נוסעים עם איזי-ג'ט, מאז פתיחת הקו לונדון-ת"א.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 10/11/2011
© איתמר ברק

לופטהנזה: שתי טיסות שבועיות ישירות לברלין

חברת לופטהנזה מתכננת להפעיל שתי טיסות שבועיות בקו ברלין-תל אביב, החל מהשנה הבאה, עם פתיחתו של נמל התעופה החדש בברנדנבורג, הסמוך לברלין. הקו החדש יפעל בישראל החל מה-3 ביוני 2012 ויתווסף ל-19 הטיסות השבועיות שמפעילה החברה, למינכן ופרנקפורט. קרסטן צאנג, מנכ"ל החברה בישראל: "אנו נענים לבקשות רבות לאורך זמן של לקוחותינו בגרמניה ובישראל להציע טיסות ישירות בין ברלין, בירת גרמניה ותל אביב. במסגרת פתיחתו של נמל התעופה המודרני והמרווח של ברלין, לופטהנזה תציע לקראת עונת הנסיעות של הקיץ טיסות ישירות בין שתי הערים". חברת לופטהנזה פירסמה השבוע את לוח הטיסות המתוכנן מנמל התעופה החדש ברנדנבורג, שיחליף את נמל התעופה טגל ושונפדל הוותיקים. לופטהנזה תפעיל את הטיסות מישראל במטוסים מדגם איירבוס 320, בימים שבת וראשון בשעות הבוקר. לופטהנזה תתחרה בקו לברלין עם אייר ברלין, אל על וישראייר. נמל התעופה החדש יחליף את נמלי התעופה טגל ושונפלד וירכז את התנועה האווירית לברלין, כנמל תעופה חדיש ומודרני, בו יוכלו לעבור עד 45 מיליון נוסעים בכל שנה.

לתחילת הכתבה

טיסות ישירות לברלין עם לופטהנזה. צילום: איתמר ברק

סוער בהית'רו: העסקה לרכישת חברת Bmi עולה שלב

קבוצת IAG, אשר מחזיקה בבעלות על בריטיש איירווייס ואיבריה, סיכמה עם קבוצת לופטהנזה על רכישת חברת Bmi. העסקה צפויה להיסגר סופית בשבועות הקרובים, ששוויה לפי הערכות בבריטניה יסתכם ב-350 מיליון יורו. למעשה, IAG הקדימה את חברת וירג'ין, חברת התעופה הבריטית השלישית בממלכה, ברכישה זו. יחד עם זאת, למרות הדיווחים על השלמת העסקה ואישור דירקטוריון הקבוצה הבריטית-ספרדית למהלך, לפי הטלגרף הבריטי קיים סיכוי שהרשויות בבריטניה לא יאשרו את ההסכם, מחשש לפגיעה בתחרות בקווי התעופה מהית'רו. מנכ"ל חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק, סטיב רידגווי: "במידה ויחולו בעיות עם האישורים, אנו נעביר ללופטהנזה את הצעתנו לרכישת Bmi. לבריטיש אין עדיין בלעדיות על Bmi, מדובר רק בהצעה עקרונית ולשתי החברות נותרה עוד המון עבודה עד להשלמת העסקה". במידה ותושלם העסקה, תחזיק IAG בכ-60% מהסלוטים בהית'רו, מצב שיגביל את התחרות בקווים רבים ויחזק משמעותית את בריטיש איירווייס. ב-IAG סבורים שההסכם צפוי להיות מאושר על ידי רשויות התחרות בבריטניה ובאירופה, עקב העובדה שמתחרותיה, אייר פראנס ולופטהנזה, שולטות בשיעור זהה על הסלוטים בנמלי התעופה הגדולים במדינה. רידגווי הוסיף: "אין מקום להשוואה, כי בעוד בנמל התעופה בפרנקפורט ובפריז קיימים ארבעה מסלולי המראה, בהית'רו פועלים כיום רק שניים והתחרות שם קשה מאוד".

לתחילת הכתבה

איזי-ג'ט: כ-215 אלף נוסעים מאז פתיחת הקו לונדון-ת"א

חברת הלואו-קוסט הבריטית איזי-ג'ט מציינת שנתיים לפתיחת קו התעופה לונדון-תל אביב עם הישג מרשים. מאז פתיחת הקו טסו עם החברה כ-215 אלף נוסעים, בריטים וישראלים. הקו בין נמל התעופה לוטון לנתב"ג נפתח בנובמבר 2009, עם ארבע טיסות שבועיות. בהמשך ובשל הביקושים, עברה איזי-ג'ט לטיסה יומית הפועלת עד היום. יו איטקן, מנהלה המסחרי של איזי-ג'ט: "אנו חברת התעופה היחידה הפועלת במתכונת לואו-קוסט בקו לונדון-תל אביב ואני יכול לומר בגאווה שהצלחנו ללכוד את תשומת לבם של נוסעי הפנאי והנוסעים העסקיים כאחד. מספר הנוסעים שהטסנו עד כה הוא הישג גדול שתרם רבות לתעשיית התיירות הישראלית".

לתחילת הכתבה

שנתיים לפתיחת קו התעופה לונדון-תל אביב עם איזי-גט. צילום: חמי כרם

התעוררות תיירותית מחודשת של ישראלים ביפן

מאז רעידת האדמה והצונאמי ביפן בחודש מרץ חלה פגיעה קשה בתיירות ליפן. דורון שטרנברג, מנכ"ל חברת דורמס תיירות, נציגה מסחרית של חברת Japan Rail Pass בישראל: "בחודשים האחרונים אנו חשים בהתעוררות תיירותית מחודשת של ישראלים ביפן. מספר ה"פסים" (כרטיס נסיעה ברכבות) שנמכרו לנוסעים מישראל בחודשיים האחרונים הסתכם במאות רבות, מספר לא גבוה בהרבה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד". בשבוע שעבר המריאה מישראל טיסת שכר של אל על לטוקיו ועליה לא מעט תיירים מישראל. שטרנברג: "טוקיו שבה לתפקוד כמעט מלא ומרבית התיירים זורמים אליה. האזורים שנפגעו בצונאמי לא נמנים על רשימת אתרי התיירות המובילים במדינה". שמונה חודשים לאחר האסון מעריכה ממשלת יפן כי תצליח להשיב את התיירות על כנה עד שנת 2019.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:


 

יעדי הכתבה

סגור
×