חדשות התיירות - 11/08/2011

חדשות התיירות בעולם: יהודי ברזיל חתמו על עצומה הקוראת לאל על לחזור בה מההחלטה לסגור את הקו לסאו פאולו. חברת התעופה היפנית, JAL, מנהלת משא ומתן להקמת מיזם תעופה חדש, שייעל את הפעילות בקווים בין אירופה לאסיה. חברת KLM תשיק תפריט גורמה רב תרבותי לנוסעיה במחלקת תיירים, בטיסות היוצאות מאמסטרדם ליעדים שונים בעולם.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 11/08/2011
© איתי אמוזה

עצומה בברזיל נגד סגירת הקו לסאו פאולו

מעל 600 מיהודי ברזיל חתמו על עצומה הקוראת לאל על שלא לסגור את הקו לסאו פאולו. זאת, לאחר שהחברה הכריזה בשבוע שעבר כי החל מחודש נובמבר הקו לסאו פאולו ייסגר, בעקבות חוסר כדאיות כלכלית. אליעזר שקדי, מנכ"ל החברה: "הנסיקה חסרת התקדים במחירי הדלק הסילוני, בשיעור של כ-40%, הוצאות הביטחון והוצאות התפעול הגבוהות בקו זה, הביאו לקבלת ההחלטה. מציאות זו מחייבת אותנו לבחון מחדש את כדאיותה הכלכלית של כל טיסה וטיסה". בעקבות העצומה החברה מסרה: "ההחלטה לסגור את הקו לסאו פאולו התקבלה באל על לאחר ניתוח מעמיק, בתום שורה של דיונים בנושא. לצערנו הוצאות התפעול הגבוהות בקו זה, הביאו לקבלת ההחלטה על סגירת הקו. העלייה החדה והמתמשכת במחירי הדלק מחייבת בחינה ממוקדת של יעדי אל על, כפי שנעשה בחברות תעופה אחרות, בעת הזו בעולם". לפי נתוני רשות שדות התעופה טסו מעל 34 אלף נוסעים מת"א לסאו פאולו ובחזרה, במחצית הראשונה של השנה, מדובר בירידה של 0.85%, לעומת ינואר - יוני שנת 2010.

לתחילת הכתבה

עצומה בברזיל נגד סגירת הקו לסאו פאולו. צילום: אורי חלמיש

מיזם תעופה חדש בקווים בין אירופה לאסיה

חברת התעופה היפנית, JAL, מנהלת משא ומתן עם חברת האחזקות של בריטיש איירווייס ואיבריה להקמת מיזם תעופה חדש, שייעל את הפעילות בקווים בין אירופה לאסיה. מאסארו אונישי, נשיא JAL: "שיתוף הפעולה שלנו עם בריטיש איירווייס זה המפתח. אנו יכולים לכסות את כל מדינות אירופה עמם". שלוש החברות כבר משתפות פעולה במסגרת ברית התעופה Oneworld, אליהן מצטרפת גם AA האמריקנית, עמה הקימה JAL מיזם אחר בקווים בין יפן לארה"ב. חברת JAL היפנית מפעילה טיסות לארבעה יעדים באירופה. אונישי הוסיף: "אנו רוצים לבנות מודל זהה למודל בו אנו פועלים עם AA". בחודש אוקטובר חברות התעופה לופטהנזה ו-ANA היפנית, המתחרה של JAL, יתחילו את שיתוף הפעולה ביניהן, אליהן תצטרף גם קונטיננטל / יונייטד.

לתחילת הכתבה

KLM: משיקה תפריט גורמה רב תרבותי לנוסעיה

חברת התעופה KLM תשיק תפריט גורמה רב תרבותי Menu À La Carte לנוסעיה במחלקת תיירים, בטיסות טראנס אטלנטיות היוצאות מאמסטרדם ליעדים שונים בעולם. התפריט יכלול ארבעה סוגי מנות, שהנוסע יוכל לרכוש מראש בעת ההזמנה, בתוספת תשלום. התפריט יציע מנה מהמטבח היפני, מאכלים איטלקיים פופולאריים, מנות הולנדיות מסורתיות ובהן ארוחה אינדונזית ומבחר מנות צמחוניות אקסקלוסיביות. כל המנות בעלות מרכיבים טריים ובריאותיים וטווח המחירים נע בין 12-15 יורו למנה. אריק וורוויק, מנהל תפעול ב-KLM וסגן נשיא בכיר באיירפראנס KLM: "במהלך השנה האחרונה, KLM השיקה פיילוט מוצלח של תפריט ארוחות רב תרבותי לשמונה יעדים שונים בטיסות שיוצאות מאמסטרדם. זהו צעד נוסף לביקוש הגובר מצד הצרכנים לצעדים מותאמים אישית, המעניקים להם מגוון של אפשרויות בחירה למילוי רצונם האישי ולהעצמת חווית הטיסה שלהם. נוסעים יכולים לבחור מנה אחת מארבע אפשרויות מוצעות ולהזמין אותן לפני הטיסה".

לתחילת הכתבה

קלמ משיקה תפריט גורמה רב תרבותי. צילום: יעל מעוז

בריטיש איירווייס מעבירה מטוס סיוע לאפריקה

חברת בריטיש איירווייס שולחת מטוס סיוע לאפריקה עם 110 טון של מזון, תרופות וציוד השקיה, בהיקף של למעלה מ-400 אלף דולר, אשר יועברו לרעבים בסומליה, בקניה ובאתיופיה. החברה תשלח מטוס מטען מדגם בואינג 747, עם ציוד תרומת הארגונים Oxfam ויוניצ'ף (Unicef). כמו כן, החברה מטיסה אל קניה 40 אנשי מקצוע המתמחים בשיקום אזורים מוכי אסון. קית' וויליאמס, מנכ"ל בריטיש איירווייס: "מדובר בבצורת הקשה ביותר מזה 50 שנה, אשר כבר פגעה באורח אנוש במיליוני בני אדם, ואנו מאמינים כי הודות לנדיבותם של נוסעינו נוכל לתרום לשינוי מהותי באזור". החברה ביצעה מספר משלחות סיוע והטיסה השנה משלחות סיוע ליפן, לאחר רעש האדמה והצונאמי שפקדו את המדינה. בנוסף, בשנה שעברה הטיסה ציוד לסיוע לנפגעי רעש האדמה בהאיטי.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

 

יעדי הכתבה

סגור
0
×