חדשות התיירות - 15/12/2011

חדשות התיירות בעולם: מחירי חבילות הנופש בחג המולד וחנוכה מזנקים בשיעור של 15%-45%. איזיג'ט משיקה אפליקציה סלולרית, שתאפשר לנוסעים להזמין טיסות, לבדוק את מצב הטיסה ועוד. חברת ארקיע תפעיל טיסות לחרקוב, העיר השנייה בגודלה באוקראינה. זאת ועוד, בחדשות התיירות לשבוע זה!
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 15/12/2011
© איתמר ברק

מחירי חבילות הנופש בחג המולד וחנוכה מזנקים

בתקופה של חג המולד וחג החנוכה מחירי חבילות הנופש מזנקים בשיעור של 15%-45%. הסיבה לעלייה במחירים נובעת מעליית מחירי הטיסות, עקב הביקוש הרב בתקופה זו. חשוב לציין, כי המחלקות הזולות כבר מלאות ונותרים כרטיסים למחלקות היקרות. בנוסף, שירותי הקרקע באירופה מתייקרים לרגל חג המולד ואירועי סוף השנה האזרחית ולכן מחירי החבילות עולים. נראה כי הסיבה המרכזית לעליית החדשה של מחירי חבילות הנופש היא החפיפה בין חג המולד וחג החנוכה. העלייה במחירים היא בעיקר ליעדי אירופה השונים. כך למשל, טיסה לאמסטרדם לסוף חודש דצמבר, עלתה כ-510 דולר לפני כחודש, היום טיסה זהה עולה 640 דולר, עלייה של כ-20%. טיסה לפריז עלתה כ-545 דולר למזמינים מראש וכיום עולה כ-590 דולר, עלייה של כ-10%. טיסה לברלין בסוף חודש דצמבר, עלתה למזמינים מראש כ-440 דולר, כיום עולה כ-810 דולר -  עלייה של כ-45%. בטיסות לניו-יורק נרשמת עלייה בשיעור של כ-20%. טיסה לסוף חודש דצמבר, עלתה 1,060 דולר לפני כחודש, כיום עולה כ-1,280 דולר.

אפליקציה חדשה לאיזיגט. צילום: liewcf

איזיג'ט: אפליקציה סלולרית להזמנת טיסות

חברת איזיג'ט משיקה אפליקציה סלולרית חדשה, אשר תאפשר לנוסעים להזמין טיסות דרך הטלפון הסלולרי, לחפש אחר מחירים מוזלים ועוד. דרך האפליקציה אפשר להזמין טיסות עם החברה ליותר מ-580 יעדים, בפחות משלושים שניות. בין התכונות השונות של האפליקציה: ביצוע הזמנת טיסות ושינוי הזמנה קיימת, בדיקת מצב הטיסה: המראות, נחיתות, זמן טיסה משוער, בקשה להחזר כספי והעברה לטיסה אחרת ועוד. האפליקציה זמינה בחמש שפות וזמינה להורדה במכשירי האייפון והאנדרואיד. מנהל השיווק של איזיג'ט אירופה, פיטר דפי: "איזיג'ט עושה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר כדי לאפשר ללקוחותיה את מירב הנוחות והמהירות, כשהם מבצעים הזמנת טיסות. אנו בטוחים שהאפליקציה החדשה תזכה לפופולאריות רבה בקרב לקוחותינו וכן שיהיה לה ערך רב גם בזמנים של שיבושים, כמו למשל סופת השלג שארעה בשנה שעברה ושיתקה אזורים נרחבים באירופה. באמצעות האפליקציה, תהיה למשתמשים גישה לכל המידע שהם צריכים, בכל מקום שהם נמצאים ובתוך שניות הם יוכלו לבצע שינויים בהזמנה". איזיג'ט מבטיחה שזוהי האפליקציה המהירה ביותר שקיימת כיום להזמנת טיסות.

ארקיע: תפעיל טיסות לחרקוב, אוקראינה

משרד התחבורה אישר לחברת ארקיע להפעיל טיסות סדירות לחרקוב, העיר השנייה בגודלה באוקראינה. ההסכם שנחתם, מאפשר למעשה, לשתי המדינות, להגדיל באופן משמעותי את מספר הטיסות ביניהן ולהפעיל לראשונה טיסות סדירות בין ישראל ליעדים נוספים באוקראינה. שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ: "הפעלת טיסות נוספות בין ישראל ואוקראינה מבוצעת במסגרת יישום הליך הליברליזציה בענף ההובלה האווירית, שהביא לגידול במספר הטסים לישראל וממנה". נראה כי ארקיע מתכננת להשתמש בקו החדש להבאת תיירים ארצה, זאת מאחר שחרקוב משמשת כמרכז תעשייה ותרבות מוביל ולא נתפשת כיעד תיירות מועדף על הישראלים. כאמור, ארקיע ביטלה למשך תקופת החורף את קו התעופה לקייב, עקב חוסר כדאיות כלכלית. כמו כן, בחודש האחרון, אל על ביטלה את טיסותיה לשני יעדים באוקראינה: אודסה ודנייפרופטרוסק, גם עקב חוסר כדאיות כלכלית.

טיסות יוצאות! צילום: גיל שטרן

נתב"ג: סקאל משיקה חנויות למותגי שוקולד בינלאומיים

קבוצת סקאל משיקה בדיוטי פרי בנמל התעופה בן גוריון שלוש חנויות למכירת שוקולדים תחת השם "More & Chocolate". חנות אחת נמצאת בצמוד למתחם האוכל בשטח הדיוטי פרי, בנוסף, דלפק בכניסה לדיוטי פרי (מצד שמאל) וחנות נוספת במתחם מקבלי הפנים. לרגל השקת החנות, קבוצת סקאל יוצאת במבצעים והנחות בטרמינל, לטסים לחו"ל. המבצעים מכוונים ומיועדים לרגל חג החנוכה, כך למשל, כל הרוכש במחלקת השוקולדים מעל 39$ יקבל מתנה יוקרתית לבחירתו - טובלרון 400 גרם או מכונת ממתקים בצורת מטוס של שוקולדים M&M או אריזת 400 גרם של שוקולד Celebration. כמו כן, יערך מבצע של 4+1 במתנה על כל מחלקת השוקולדים. חיים סקאל, יו"ר ובעלי סקאל הולדינגס: "בחנויות החדשות ניתן למצוא את מגוון מותגי השוקולדים הבינלאומיים כגון: טובלרון, M&M, מילקה, Kit Kat, אמיצ'אלי, Lindt ועוד. היום ניתן לקנות שוקולדים בקלות מבלי לעמוד בתורים ארוכים ואף ניתן להשאיר את כל הקניות בארץ בשירות פטור ושמור. אנו נמשיך לשנות ולחדש את מגוון המוצרים ולהפתיע תמיד במבצעים מיוחדים ואטרקטיביים".

חנות סקאל בנתבג. צילום: זיו אלון

שנת 2011: פחות תאונות אוויריות

ארגון חברות התעופה הבינלאומי פרסם את דו"ח הבטיחות בתעופה העולמית, לשנת 2011. על פיו, שנה זו היא השנה הבטוחה ביותר בהיסטוריה של התעופה האזרחית עד כה. מספר התאונות האוויריות, שגרמו לפגיעה בנוסעים או בצוותי האוויר, צנח בחצי, לעומת שנת 2010, זאת מנתוני 240 חברות התעופה הרשומות ביאט"א. כלומר, מספר התאונות הקטלניות צנח ב-50% השנה, לעומת 2011 והנתונים מקיפים את רוב האזורים בעולם, למעט רוסיה ומדינות חבר העמים. בין החודשים ינואר-נובמבר נרשמו 22 תאונות קטלניות, בדומה לשנה שעברה, בה נרשמו 23 תאונות קטלניות. השנה הן גרמו ל-486 מקרי מוות, לעומת 786 מקרים אשתקד. סמנכ"ל הבטיחות של יאט"א, גונתר מאטשינג: "נכון לסוף נובמבר, מדובר בתוצאות החיוביות ביותר עד כה". נתוני יאט"א מודדים את מספר התאונות, על פי יחס של מיליון טיסות. הנתונים העלו שבצפון אמריקה התרחשו 1.18 תאונות לכל מיליון טיסות, לעומת 1.51 תאונות שנה שעברה. באירופה לא התרחשו השנה תאונות, לעומת 2010, בה נרשמו 1.39 תאונות, למיליון טיסות. באסיה נרשמו 1.39 תאונות, באמריקה הלטינית נרשמו 2.6 תאונות ובאפריקה נרשמו השנה 6.3 תאונות, לעומת 17 תאונות בשנה שעברה.

בואינג 787: המטוס המהיר וארוך הטווח ביותר בגודלו

יצרנית המטוסים בואינג רשמה לאחרונה שני שיאים עולמיים, כאשר מטוס הבואינג 787 דרימליינר החדש, שבר את שיאי המהירות והמרחק למטוסים בגודלו. סגן נשיא ומנהל תכנית ה-787 של בואינג, סקוט פאנצ'ר: "ה-787 מביא עמו יכולות מהירות ומרחק ייחודיות בשוק ושני שיאים אלה מוכיחים באופן הברור ביותר את הבטחתנו ואת יכולתו של המטוס החדש לשנות את פני עולם התעופה". בואינג 787-8 דרימליינר מאפשר טיסה לטווחים ארוכים, עם 250-210 נוסעים, בתצורת שלוש מחלקות ומאפשר בכך לחברות תעופה לפתוח קווים ישירים חדשים, בהתאם לדרישת השוק. המטוס חסכוני ביותר וצורך 20% פחות דלק, ממטוסים אחרים בגודל זהה. בואינג רשמה מספר שיאי עולם בטיסות למרחקים ארוכים, בחמש קטגוריות משקל שונות, באמצעות מטוסי KC-135 ,767-200ER ,77-200 ו-777-200LR. מטוס הבואינג 777-200 רשם גם שיא מהירות עולמי.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×