חדשות התיירות - 17/11/2011

חדשות התיירות בעולם: ישראייר חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת התעופה הרוסית TransAero. אקוודור הודיעה כי יוגבל מספר הנוסעים שיגיעו בשיט לביקור באיי גלאפגוס, במסגרת תקנות חדשות לשמירת הסביבה. בואינג תספק לחברת התעופה אמירייטס 50 מטוסים - ההזמנה הגדולה ביותר בתולדותיה.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 17/11/2011

ישראייר: הסכם שיתוף פעולה עם חברת תעופה רוסית

חברת ישראייר חתמה על הסכם שיתוף פעולה חדש עם חברת התעופה הרוסית TransAero, אשר יאפשר לנוסעים טיסות המשך בקו תל אביב-מוסקבה, למגוון יעדים ברוסיה ומחוצה לה. בין היעדים המובילים לטיסות ההמשך: סנט פטרסבורג, דנפרופטרובסק, רוסטוב, טומסק, נובוסיבירסק, יקטרינבורג, בלגובשצ'נסק, חברובסק ועוד. דרור בהט, סמנכ"ל מסחר ותעופה ב-IDB תיירות: "חוויית הטיסה של נוסעי ישראייר במטוסים החדשים ובמחירים האטרקטיביים, תשודרג כעת אף יותר, עם חתימת ההסכם החדש וטיסה למוסקבה תהפוך לכדאית עוד יותר עם האפשרות לשלב טיסת המשך. כעת, אנו יכולים לספק ללקוחותינו שירות מלא ואיכותי, עד היעד הסופי שלהם". בשנת 2010 מספר הטסים למוסקבה עמד על כ-500 אלף איש. השנה, ההערכות הן שמספר זה צפוי לגדול ב-22% ולעמוד על מעל 600 אלף נוסעים. חברת TransAero הרוסית מפעילה 64 מטוסים לעשרות יעדים ברחבי העולם ובתוך רוסיה.

לתחילת הכתבה

סנט פטרסבורג. צילום: גיל חן

תנועת התיירים לגלאפגוס באקוודור תוגבל

אקוודור הודיעה כי במסגרת חוקים חדשים יוגבל מספר הנוסעים שיגיעו בשיט לביקור באיי גלאפגוס. לפי החוקים החדשים יורשו המבקרים להישאר באיים, מקסימום ארבעה לילות, לכל ספינה. יחד עם זאת, איים נוספים בארכיפלג ייפתחו לביקור וצפוי שינוי במסלולים ובתדירות הספינות. המטרה היא להפחית את צריכת הדלק והזיהום הנפלט על ידי יאכטות וסירות. בנוסף, התקנות החדשות נועדו להגן על בעלי החיים והצמחייה המקומית. למפעילי התיירות יינתן זמן עד חודש פברואר להתאים את התקנות החדשות לתוכניות הנסיעה. התוכניות החדשות להגנה על הטבע של אקוודור משתלבות עם קונספט "התיירות המודעת" שפיתחה לאחרונה. התיירות המודעת במדינה שמה דגש ומבקשת מכל המבקרים בה, לחוות את אקוודור, תוך שמירה על הטבע, בעלי החיים והאנשים.

לתחילת הכתבה

בואינג: תספק לאמירייטס 50 מטוסים בשווי 18 מיליארד דולר

יצרנית המטוסים האמריקנית בואינג קיבלה את ההזמנה הגדולה ביותר בתולדותיה - תספק לחברת התעופה אמירייטס, חברת התעופה של איחוד האמירויות, 50 מטוסי 777-300ER, עם אופציה לרכישת 20 מטוסים נוספים מדגם זה. האופציה לרכישת 20 המטוסים הנוספים מוערכת בכ-8 מיליארד דולר. ההזמנה של חברת אמירייטס היא במסגרת תערוכה אווירית בדובאי. שייח אחמד בין סעיד אל מכתום, יו"ר אמירייטס: "ההסכם, שנחתם בתערוכה האווירית באבו דאבי, כולל הזמנה של 50 מטוסים המוערכים בשווי 18 מיליארד דולר, והשאר נשארים בגדר אופציה. יש לנו תוכנית שאפתנית להמשיך ולהרחיב את הרשת הבינלאומית שלנו, בדגש על הנתיבים הארוכים". חברת אמירייטס היא המפעילה הגדולה ביותר של מטוסי בואינג 777, אשר יכולים להטיס 365 נוסעים בכל פעם. ג'ים אלבאו, נשיא קבוצת התעופה האזרחית של בואינג: "זהו רגע מרגש עבורנו, שכן הוא לא רק מחזק את האמון המתמשך של אמירייטס במטוסי 777, אלא גם הופך זאת להזמנה הגדולה ביותר, על פי השווי בדולרים, בהיסטוריה של בואינג".

לתחילת הכתבה

בואינג תספק לאמירייטס 50 מטוסים. צילום: איתמר ברק

איזיג'ט: רווח של 248 מיליון ליש"ט, עם 54.5 מיליון נוסעים

חברת התעופה איזיג'ט פירסמה את התוצאות לשנת הכספים שהסתיימה ב-30 בספטמבר 2011. לפיהן רווח החברה גדל ב-60%, ל-248 מיליון ליש"ט (לפני מס), למרות גידול של 100 מיליון ליש"ט בהוצאות הדלק, זאת לעומת שנת 2010. מספר הנוסעים עלה ב-11.8% והגיע ל-54.5 מיליון. 9.5 מיליון איש טסו עם איזיג'ט לצורך עסקים. כמו כן, איזיג'ט ציינה לאחרונה שנתיים לפעילותה בישראל ודיווחה על למעלה מ-300 אלף איש, שטסו בקווים מישראל ואליה מאז תחילת פעילותה בישראל. קרולין מקול, מנכ"ל איזיג'ט: "איזיג'ט הראתה גידול משמעותי בשנה זו. הביצועים החזקים של החברה, הן בתחום התפעולי והן בתחום הפיננסי, הם תוצאה של עבודה קשה והמחויבות של עובדי החברה במטרה להפוך את חווית הטיסה לפשוטה ומשתלמת לכל לקוחותינו. התוצאות הן מוחשיות עבור בעלי המניות של איזיג'ט והודענו על החזר של 195 מיליון ליש"ט לבעלי המניות, לפי 45.4 פני למניה. למרות הוצאות הדלק הגבוהות ואי הוודאות בשווקים, המיקוד שלנו בלקוחות, ביצועים תפעוליים חזקים, בשליטה בהוצאות ומשמעת פיננסית מציבים את החברה במסלול הנכון להצלחה". איזיג'ט מפעילה טיסה יומית בקו לונדון-תל אביב, ארבע טיסות שבועיות מתל אביב לז'נבה וארבע טיסות שבועיות מתל אביב לבאזל.
 
לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×