חדשות התיירות - 22/09/2011

חדשות התיירות בעולם: אייר קנדה הודיעה על ביטול השביתה, חברת איזי ג'ט התחילה במכירת כרטיסי טיסה מוזלים לעונת הנסיעות בחורף הקרוב, אל על וחברת ווסטג′ט הקנדית חתמו על הסכם אינטר-ליין.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 22/09/2011
Thinkstock Imagebank ©

אייר קנדה: איום השביתה הוסר 

חברת התעופה הקנדית, אייר קנדה, הודיעה על ביטול השביתה, שתוכננה להתחיל ביום רביעי (21.9). החברה קיבלה התראה מאיגוד עובדי צוותי האוויר, המייצג 6,800 דיילים, על כוונתו לפתוח בשביתה, בשל אי הסכמות לגבי הסכם קיבוצי חדש. הנהלת החברה ואיגוד העובדים הגיעו להבנות לגבי הסכמי העבודה, אי לכך השביתה בוטלה והטיסות יפעלו כסדרן. בהודעת החברה הקנדית נמסר כי היא הגיעה להסכם טנטטיבי עם האיגוד: "ההסכם נתון לאישור חברי האיגוד. פרטים על ההסכם לא יתפרסמו עד לאישור דירקטוריון אייר קנדה". סוזן וולסשיד, סגנית נשיא לשירות לקוחות: "התוצאה של ההסכם היא בשורה טובה ללקוחותינו ואנו רוצים להודות להם על הנאמנות והתמיכה בזמן סבבי המשא ומתן. העסקים כרגיל, והנוסעים יכולים להמשיך לתכנן את נסיעותיהם בחברה בביטחון". אייר קנדה מפעילה חמש טיסות שבועיות בקו ת"א-טורונטו.

לתחילת הכתבה

איום השביתה אוסר באייר קנדה. צילום: יעל כפיר

איזי ג'ט: מבצעי החורף מתחילים

חברת התעופה איזי ג'ט החלה במכירת כרטיסי טיסה מוזלים לעונת נסיעות החורף הקרובה, אשר מתבססת על העיקרון לפיו ככל שמקדימים להזמין כרטיסים - המחירים נמוכים יותר. כך למשל, המזמינים כרטיסים ללונדון כעת לחודשים ינואר, פברואר או מרץ 2012, יוכלו למצוא כרטיסים החל מ-90.89 דולר. המזמינים כרטיסים לז'נבה בחודשים הללו יוכלו למצוא טיסות החל מ-116.87 דולר, המזמינים לבאזל ימצאו כרטיסים במחירים של החל מ-75 דולר. בחודשי הקיץ השנה החברה רשמה גידול משמעותי בתנועת הנוסעים בקווים לישראל וממנה, לעומת עונה זו אשתקד. יו איטקן, המנהל המסחרי של איזי ג'ט: "אנו שמחים לראות גידול מתמיד בפעילות החברה בישראל. הגידול במספר הנוסעים שבוחרים לטוס עם החברה, היא הוכחה למאמצים שאנו עושים על מנת להעניק ללקוחותינו שירות מצוין במחירים נוחים".

לתחילת הכתבה

הסכם אינטר-ליין בין אל על לחברת ווסטג'ט הקנדית

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי, ומנכ"ל חברת התעופה הקנדית ווסטג'ט (WestJet), גרג זרצקי, חתמו על שיתוף פעולה ראשון, ברשת הנתיבים של החברה מקנדה. במסגרת שיתוף הפעולה, אל על תציע לנוסעים כרטיסי טיסה משולבים ל-30 יעדים בקנדה, ארה"ב והקאריביים. ההסכם, אשר נכנס לתוקף בימים האחרונים, יורחב בעתיד להסכם קוד-שייר מלא. ניתן יהיה לרכוש את הכרטיסים באתר אל על, במוקד השירות של החברה ואצל סוכני הנסיעות. אליעזר שקדי, מנכ"ל אל על: "אנו גאים להיות שותפים לפעילות עם חברת התעופה ווסטג'ט, חברה מצליחה ובעלת מוניטין רב, שגודלה ומגוון נתיביה ושירותיה מדברים בעד עצמם. ההסכם של אל על עם ווסטג'ט הינו מהלך חשוב אשר פותח לראשונה, בפני הנוסע הישראלי והקנדי אפשרויות רבות ומגוונות". גרג זרצקי, מנכ"ל ווסטג'ט: "אנחנו שמחים לחבור לאל על, חברה איכותית ומיוחדת במינה, לביצוע טיסות החוצות את רשת הנתיבים לנוחיותם של לקוחותינו, כחלק ממדיניות החברה להרחיב את שיתוף הפעולה עם חברות נבחרות. זו השותפות ה-12 שלנו. חברת ווסטג'ט מצפה לקבל בחום ובברכה את לקוחות אל על בטיסותיה". אפשר להגיע ליעדים שונים בקנדה וביעדי נופש אקזוטיים דרך טורונטו, באמצעות טיסות המשך בחיבוריות נוחה בלי צורך בויזת כניסה לקנדה ויציאה מאותו טרמינל, שבו נוחתות טיסות אל על. הנוסעים מבצעים את הצ'ק אין בישראל גם לטיסת ההמשך בווסטג'ט.

לתחילת הכתבה

מבצעי חורף באיזי גט. צילום: חמי כרם

תנועת נתב"ג בחגים: צפויות 7,450 המראות ונחיתות

במהלך חגי תשרי תשע"ב צפויים לעבור בנתב"ג 1.160 מיליון נוסעים ב-7,450 תנועות מטוסים. מדובר בגידול של 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. היעדים המובילים הם: יוון, ארה"ב, אוקראינה, גרמניה, איטליה ורוסיה. על פי הערכות רשות שדות התעופה (רש"ת), קיימים מספר תאריכי שיא, שבכל אחד מהם צפויים לעבור בנתב"ג למעלה מ-50 אלף נוסעים: ב-25 ו-26 בספטמבר, 2-3, 9, 16 ו-23 באוקטובר. כ-22 אלף חסידי ברסלב בדרכם לאומן שבאוקראינה, צפויים לעבור בנמל בין התאריכים 25-28 בספטמבר, בכ-120 תנועות מטוסים. קובי מור, מנכ"ל רש"ת: "שנת 2011 צפויה להסתיים עם למעלה מ-12 מיליון נוסעים, נתון המשקף גידול של למעלה מ-5% בתנועת הנוסעים וכ-7.6% בתנועת המטוסים, לעומת שנת 2010. ההערכות המוקדמת ומאמצי העובדים במהלך תקופת הקיץ העמוס והחגים מאפשרים לרש"ת לשמור על רמת שירות, בטיחות וביטחון גבוהים לנוסעים בנתב"ג ובשאר מתקני הרשות". בערב יום כיפור ייסגר המרחב האווירי בנמל בשעה 13:00 ותנועת המטוסים תיפסק כעשר דקות קודם לכן. במוצאי יום כיפור ייפתח הנמל לנחיתות של טיסות בינלאומיות ב-21:30, ולהמראתן של טיסות בינלאומיות מ-22:30. שדות התעופה באילת ובתל אביב (שדה דב) ייסגרו בערב יום כיפור ב-13:00 וייפתחו במוצאי יום כיפור ב-21:30. שדה התעופה בחיפה ייסגר ב-14:00 ויפתח ביום ראשון ב-6:30.

לתחילת הכתבה

רויאל ג'ורדניאן: פותחת ארבעה קווים לאפריקה

חברת התעופה הירדנית, רויאל ג'ורדניאן, מתכננת לפתוח קווי תעופה חדשים ליבשת אפריקה: לאגוס, אקרה, ניירובי ואדיס-אבבה. החלטה זו, לפתוח קווי תעופה לאפריקה, היא חלק מאסטרטגיית ההתרחבות של החברה, על רקע היחלשות שווקים מסוימים באירופה וצפון אמריקה. רויאל ג'ורדניאן הפכה בשנים האחרונות לפופולארית מאוד על ישראלים רבים, אשר מעוניינים לטוס במחירים נוחים ליעדים במזרח הרחוק ובאסיה. עם הפעלת היעדים החדשים לאפריקה, החברה למעשה תתחרה באתיופיאן איירליינס, טורקיש איירליינס, בריסל איירליינס ואייר פראנס.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:


יעדי הכתבה

סגור
×