חדשות התיירות - 24/11/2011

חדשות התיירות בעולם: קונטיננטל, דלתא ואל על מעלות את מחירי כרטיסי הטיסה לצפון אמריקה. איזי-ג'ט תציע לנוסעיה לרכוש מושבים שמורים מראש, כחלק מניסוי חדש. נוסעים מישראל, בטיסות פנים אירופיות מבריסל וליעדים מחוץ ליבשת, יזכו למעבר בתור מהיר לבדיקות הביטחוניות.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 24/11/2011
© איתמר ברק

עלייה במחירי כרטיסי הטיסה לצפון אמריקה

קונטיננטל, דלתא ואל על מעלות את מחירי כרטיסי הטיסה לצפון אמריקה, ב-40 דולר לכרטיס טיסה הלוך וחזור, במחלקת תיירים. זאת, לאחר שהחברות החלו לאחרונה לגבות תשלום עבור מזוודה שנייה בטיסותיהן. במחלקת BusinessFirst מדובר בעלייה של 135 דולר לטיסות הלוך וחזור ו-95 דולר לכיוון אחד. חברת אל על עדכנה את סוכני הנסיעות על עדכון מחירי טיסות החברה לצפון אמריקה, לרבות יעדי המשך, החל מתאריך 27 בנובמבר. אל על מפעילה טיסות ישירות לניו יורק, ללוס אנג'לס ולטורונטו. דלתא מפעילה טיסות מתל אביב לנמל התעופה JFK בניו יורק ועדכנה כבר בתחילת השבוע על עליית מחירים של 40 דולר לכרטיס הלוך וחזור. קונטיננטל מפעילה טיסות ישירות מתל אביב לנמל התעופה ניו ארק הסמוך לניו יורק.

ניו יורק - עלייה במחירי כרטיסי הטיסה לצפון אמריקה. צילום: איתמר ברק

איזי-ג'ט: מקומות שמורים בטיסה בתשלום

חברת איזי-ג'ט תציע לנוסעיה לרכוש מושבים שמורים מראש, כחלק מניסוי חדש, במספר קווים, החל מאביב 2012. עד עכשיו, איזי-ג'ט לא אפשרה לנוסעים לבחור מראש את מושביהם ובחירתם התבצעה על פי סדר עלייתם למטוס, אשר הוביל לאי סדר בקווים עמוסים ומבוקשים. יחד עם זאת, נוסעים שרכשו חבילת "ספידי-בורדינג" (Speedy Boarding), בעלות של 13 ליש"ט, הורשו לעלות למטוס ראשונים ולבחור את מושב הטיסה שלהם לפני ההמראה. קרולין מקול, מנכ"ל איזי-ג'ט: "איזי-ג'ט מתחייבת למחירים הנמוכים ביותר גם בשיטת הקצאת המקומות. אנו סקרנים לדעת כיצד יגיבו הנוסעים שלנו לשיטת המקומות השמורים. זוהי דוגמא נוספת לכך שאיזי ג'ט מנסה לעשות כל שביכולתה להפוך את הטיסה לפשוטה ומשתלמת". בטיסות שישתתפו בניסוי, לכל הנוסעים יוקצו מקומות שמורים. נוסעים שלא יבחרו מראש את המושבים ימוקמו זה לצד זה בהתאם לאפשרויות. איזי ג'ט מצפה לביקוש גבוה למושבים מסוימים, כמו מושבים בשורה הראשונה או מושבים שנמצאים ליד פתחי היציאה, שליד הכנף, בהם קיים מרחב גדול יותר לרגליים.

בריסל: מעבר לתור מהיר בטיסות המשך פנים לישראלים

בלגיה התירה לנוסעים מישראל מעבר בתור מהיר לבדיקות ביטחוניות, לטיסות פנים אירופיות מבריסל וליעדים מחוץ ליבשת. לפי ההסדר החדש, אשר נכנס לתוקפו בתחילת החודש, נוסעים של חברת התעופה בראסלס איירליינס (Brussels Airlines) מנתב"ג, שממשיכים בטיסות ליעדים בתוך אירופה או מחוצה לה, יעברו באופן ישיר לתור מהיר לביצוע הבדיקות הביטחוניות. ברקוד מיוחד מוטבע על כרטיסי העלייה למטוס של נוסעי חברת התעופה הבלגית מישראל. בעת הגעתם לבריסל, הם לא יצטרכו להמתין בתור לבדיקה הביטחונית עם שאר הנוסעים מחו"ל בטיסות המשך, אלא יעברו בשער אלקטרוני מיוחד, שיקרא את הברקוד ויעבירם ישירות לתור המהיר של ביצוע הבדיקה הביטחונית.

מעבר לתור מהיר בטיסות המשך פנים לישראלים בבריסל. צילום: גיל שטרן

אייר פראנס-KLM: הפעלת טיסות שבועיות לאיים הקאריביים

חברת התעופה אייר פראנס-KLM מתחילה בהפעלת טיסות שבועיות לאיים מרטיניק וגוואדלופ שבקאריביים, שתצאנה מנמל התעופה שארל דה גול שבפריז. הטיסות ליעדים הללו יופעלו על גבי מטוס הבואינג 777-300, אשר על סיפונו 472 מקומות ישיבה. כמו כן, הוקמו דלפקי מעבר מיוחדים בנמלי התעופה היעודיים באירופה, על מנת לסייע לנוסעים. נוסעים אירופאים, שיצאו או יחזרו מהקאריביים, יוכלו לבצע צ'ק אין ליעד הסופי כבר בתחילת הדרך ולחסוך זמן בעת הקונקשיין לטיסות. בנוסף, הוקמו דלפקי מעבר מיוחדים בנמלי התעופה היעודים באירופה, בכדי לענות על שאלותיהם ולסייע לנוסעים לעלות על הטיסה לקאריביים באופן מהיר ונוח. אלן מלכה, מנכ"ל אזור הקאריביים והאוקיאנוס ההודי באייר פראנס-KLM: "אייר פראנס ו-500 עובדיה באזור הקאריביים גאים לקדם את התיירות בשני איים אלה, באמצעות הענקת שירות משתלם, גמיש ונוח למשתמשים בקונקשיינים ליעדים מרוחקים כגון אלו".

גידול של 8% במספר התיירים בספרד

משרד התיירות הספרדי פירסם כי במהלך חודשי הקיץ יולי-ספטמבר עלה מספר התיירים שביקרו בספרד ב-8%, לעומת שנת 2010. מהדוח שפורסם, נראה כי בחודש ספטמבר בלבד הגיעו כמעט 6 מיליון תיירים, מה שהפך אותו לאחד החודשים החזקים בשנה. לדברי משרד התיירות הספרדי: "ספרד הייתה יעד סטנדרטי עבור התייר הבריטי והאיים היו בין היעדים הפופולאריים ביותר עבור בני הנוער הבריטים, במשך מספר עשורים. לאחר המיתון והנטייה של הצעירים לחקור מדינות אחרות, ספרד חוזרת להתאושש ומנצלת את הבעיות של צפון אפריקה, ומחזירה אליה את הפופולאריות". במהלך החודשים יוני-אוגוסט אירחו חופי ספרד מעל 20 אלף תיירים, שרובם הגיעו מבריטניה, מגרמניה, מהולנד ומצרפת. האיים הקנאריים לבדם רשמו עלייה של מעל 20% במספר המבקרים, בחודשים ינואר-ספטמבר, ובאיים הבלאריים, בעיקר במיורקה ובאיביזה, נרשמה עלייה של מעל 10%.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×