חדשות התיירות - 6/10/2011

חדשות התיירות בעולם: אנליסטים מעריכים כי חברת אמריקן איירלנס קרובה לפשיטת רגל. יונייטד קונטיננטל מציגה את ה-United Club - מיתוג חדש לטרקליני החברה. חברת ארקיע נערכת לתקופת החורף הקרובה ומצמצמת בקווי החברה.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 6/10/2011
Thinkstock Imagebank ©

אמריקן איירליינס: "פשיטת רגל אינה היעד שלנו"

מניית חברת התעופה אמריקן איירליינס רשמה צניחה במניות ואנליסטים מעריכים שהחברה קרובה לפשיטת רגל. החברה רשמה צניחה של 33% בשווי מניותיה על רקע השמועות כי בכוונתה לפרסם הפסדים, זו השנה הרביעית ברציפות. אנדי בקובר, דובר החברה: "פשיטת רגל היא בהחלט לא המטרה שלנו. אנחנו יודעים שעלינו לשפר את תוצאותינו, ועובדים בתחושת דחיפות להשגת מטרה זו". אמריקן איירליינס היא חברת התעופה השלישית בגודלה בארה"ב ואחת ממובילות ברית התעופה Oneworld. יחד עם זאת, אנליסטים צופים שהחברה תמשיך לרשום הפסדים גם בשנה הבאה.

לתחילת הכתבה

אמריקן איירליינס פשוטת רגל? צילום: אורי דן דיין

יונייטד וקונטיננטל: טרקליני United Club

חברת יונייטד קונטיננטל מציגה את ה-United Club - המיתוג החדש של מועדון ה-Red Carpet Club של יונייטד ומועדון ה-Presidents club של קונטיננטל. זהו למעשה סימן דרך נוסף בתהליך המיזוג של מוצרים ושירותים של שתי חברות התעופה, בדרך ליצירת חווית נסיעה אחידה ללקוחות. טרקליני United Club קיימים ב-39 נמלי תעופה ברחבי העולם, ומציעים לחברים במועדון ולאורחיהם שירותי בר על חשבון הבית, חטיפים ומשקאות קלים. כמו כן, שירותים עסקיים בהם: Wi-Fi, חדר ישיבות ועמדות עבודה, סיוע אישי בנושאי הזמנות, בחירת מושבים, שדרוג ואישורי עליה למטוס. חברי המועדונים Red Carpet Club וה-Presidents Club יהיו בעלי גישה למועדוני החברים של יונייטד עם תעודות החברות שבידיהם כיום. החברים אף יהיו בעלי גישה לטרקליני האירוח של רשת חברות התעופה Star Alliance ברחבי העולם, כנוסעים במטוסי חברות התעופה, החברות ברשת הגלובלית Star Alliance.

לתחילת הכתבה

ארקיע: צמצום בקווי החברה לקראת עונת החורף

חברת ארקיע נערכת לתקופת החורף הקרובה ומצמצמת בקווי הטיסה של החברה. גד טפר, מנכ"ל ארקיע: "חורף קשה וקר מצפה לחברות התעופה בישראל. התחרות החריפה והמשבר הכלכלי בעולם ישפיעו על תוצאותיהן הכספיות של כל חברות התעופה, כולנו נשחקנו. אני מקווה שיהיה רווח, אבל אני צופה שהוא לא יהיה כמו בשנה שעברה, וכי יהיו חברות תעופה שהפסדיהן יגדלו". טפר מעריך שהמציאות הקשה תחייב את חברות התעופה, ובכלל זה את ארקיע, לנקוט תוכניות התייעלות וצעדי צמצום הוצאות: "יש צורך להתארגן מחדש - כל תעשיית התעופה תצטרך להשתנות. אנו במגננה, הולכים רק על מה שבטוח תוך מקסום רווחים". כחלק מהצעדים, ארקיע תצמצם בעונת החורף הקרובה את הקווים לקייב, למוסקבה ולרומא. הקווים ייפתחו מחדש לקראת עונת האביב והקיץ 2012.

לתחילת הכתבה

חברות התעופה נערכות לתקופת החורף הקרובה. צילום: גיל שטרן

בריטיש איירווייס: קורס הישרדות לנוסעים המתמידים

חברת התעופה בריטיש איירווייס תציע לנוסעים מתמידים של החברה קורס להישרדות במקרה של התרסקות מטוס. הקורס יוצע החל מהשנה הבאה לנוסעים מתמידים של החברה, תמורת מיילים שצברו. הקורס הוא בן ארבע שעות ועניינו על בטיחות בטיסה. תמורת סכום של כ-125 ליש"ט - עלות של טיסה בכיוון אחד מלונדון לרומא - יוכלו הנרשמים לקורס ללמוד טכניקות שעשויות להגדיל את סיכויי ההישרדות שלהם במקרה של תאונה אווירית. רשות התעופה האזרחית בבריטניה ערכה מחקר בשנת 2006 בנוגע למצבי פינוי חירום של מטוסים ומצאה כי נוסעים רבים מתקשים בשעת הפינוי, דווקא בפעולות הבסיסיות ביותר, כמו שחרור חגורת הבטיחות.
 
לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×