חדשות התיירות - 7/07/2011

חדשות התיירות בעולם: התאוששות ראשונית לתיירות בטורקיה - חברות השכר הטורקיות מוסיפות טיסה שבועית חדשה מנתב"ג לאנטליה. חברת קונטיננטל משנה את כללי נשיאת הכבודה ותגבה תשלום עבור מזוודה שנייה. תושבי ונציה מתארגנים נגד ריבוי התיירים, אשר לטענתם גורמים להרס העיר.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות - 7/07/2011
© איתמר ברק

טורקיה מתאוששת? טיסה נוספת מנתב"ג לאנטליה

חברות השכר הטורקיות מוסיפות טיסה שבועית חדשה מנתב"ג לאנטליה, מדובר בטיסה רביעית במספר בשבוע. נראה כי תנועת הנוסעים מישראל לטורקיה בסימן התאוששות קל. לדברי שי פרדו, מייצג חברות תעופת שכר טורקיות בישראל: "הגידול בתנועת הנוסעים הוא בכל מגזרי האוכלוסייה בישראל ולא רק של בני המיעוטים, כפי שהיה עד כה בתנועה לעיר". יחד עם זאת, כ-194.5 אלף נוסעים טסו מישראל לטורקיה, במהלך חמשת החודשים הראשונים של השנה. מדובר בירידה של 28%, לעומת התקופה המקבילה בשנת 2010. לפני כחודש יצאו שתי טיסות שכר בלבד, מדי שבוע מישראל לאנטליה, בגלל חוסר הביקוש. בנוסף, מארגני נסיעות מישראל וחברות תעופה מטורקיה מנסות לקדם את חידוש הטיסות גם לבודרום. הטיסות ליעד זה בוטלו לאחר משבר התיירות בין ישראל וטורקיה. פדרו: "קיימת הרגשה בשוק כי דווקא לאחר הבחירות האחרונות בטורקיה, בהן זכה אמנם ארדואן בפעם השלישית, אך בפחות קולות מאשר בפעם שעברה, אפשר לנסות 'ולהחזיר את הגלגל אחורנית' ולחדש את תנועת הישראלים, לשורת יעדים בטורקיה, כבר הקיץ".

לתחילת הכתבה

טורקיה מתאוששת? צילום: גיל חן

קונטיננטל: תשלום עבור מזוודה שנייה בטיסות לצפון אמריקה

חברת קונטיננטל איירליינס משנה את כללי נשיאת הכבודה ותגבה תשלום עבור מזוודה שנייה בטיסותיה לצפון אמריקה. החל מה-15 באוגוסט נוסעי מחלקת תיירים יוכלו לשאת עמם מזוודה אחת, ללא תשלום, במשקל של עד 23 ק"ג ואילו על כל מזוודה נוספת, במשקל של עד 23 ק"ג, ישלמו 70 דולר. זאת, לעומת מדיניות של העלאת שתי מזוודות ללא תשלום, שהייתה נהוגה עד כה. חברת קונטיננטל מפעילה 14 טיסות שבועיות בין נתב"ג לנמל התעופה ניו ארק, הסמוך לניו יורק. לאחרונה, גם חברות התעופה לופטהנזה ואוסטריאן אירליינס שינו את כללי העלאת הכבודה. החברות מאפשרות לנוסעי מחלקת תיירים, בטיסות לצפון אמריקה, לשלוח מזוודה אחת בלבד במשקל של עד 23 ק"ג, לעומת שתי מזוודות במשקל מקסימלי של 23 ק"ג כל אחת, שניתן היה לשלוח עד השינוי.

לתחילת הכתבה

ונציה: התושבים מתארגנים נגד ריבוי התיירים

תושבי ונציה פנו לארגון אונסק"ו (ארגון האו"ם לחינוך למדע ולתרבות) בבקשה למחוק את העיר מרשימת אתרי המורשת העולמית. התושבים התארגנו נגד ריבוי התיירים, אשר לטענתם גורמים להרס העיר. חשש התושבים הוא כי עד סוף המאה תעלה הלגונה בכ-50.8 ס"מ, תציף חלקים מהעיר ותערער יסודות בני מאות שנים של ארמונות וכנסיות בעיר. הגאות, אשר מחריפה בעיקר בתקופת החורף, כבר גרמה להצפה של חלקים מסוימים בונציה, כולל פיאצה סן מרקו, מוקד משיכה למיליוני תיירים מרחבי העולם. אולם המצב מחמיר בעקבות גידול במספר ספינות הענק, אשר מבקרות בעיר. בכדי לנסות להציל את העיר, האיטלקים בונים מחסום בשווי של שלושה מיליארד יורו, הכולל 78 שערי פלדה, לאורך שלושת הפתחים דרכם נכנסים מי הים האדריאטי, אל תוך הלגונה של ונציה. הפרויקט אמור להחזיר את הגלים לים ולהסדיר את זרימת המים ללגונה.

לתחילת הכתבה

ונציה בסכנה. צילום: Fototeca ENIT, Gino Cianci

שיא במספר המבקרים באורלנדו

אורלנדו שוברת שיא חדש במספר המבקרים בעיר. מעל 50 מיליון מבקרים, כאשר מעל שלושה מיליון מתוכם הם מבקרים מחו"ל, הגיעו לבקר באורלנדו בשנת 2010. זהו יעד תיירותי ופופולארי במיוחד אשר על פי הנתונים שפרסם אתר "Visit Orlando", מעל 51.5 מיליון נופשים ביקרו באורלנדו בשנת 2010. זאת לעומת שנת 2009 בה ביקרו 46.6 מיליון - גידול של 10.5%. על פי התחזיות, מספר המבקרים צפוי להיות דומה גם בשנה זו.

לתחילת הכתבה

חברת ישראייר קיבלה את מטוס ה-ATR החדש

חברת ישראייר קיבלה את מטוס ה-ATR הראשון, מבין שניים שרכשה שנה שעברה, בסכום של 35 מיליון דולר ותשלבו באופן מיידי בצי המטוסים, אשר פועל בקווים לאילת וליעדים באגן הים התיכון. המטוסים החדשים יחליפו שני מטוסי ATR חכורים ויצטרפו לשני מטוסי ה-A320, אותם רכשה בקיץ שנת 2010. מטוסי ה-ATR-72-500 החדשים הינם בעלי 72 מושבים ועד כה יוצרו למעלה מ-500 מטוסים מדגם זה, אשר מוטסים בכ-160 חברות תעופה, ביותר מ-90 מדינות. רז גור אריה, מנכ"ל ישראייר: "מבחינה תפעולית, המטוס מאופיין ברמת נוחות, בטיחות ויעילות גבוהים ואנו בטוחים כי הנוסעים יהיו הראשונים ליהנות מכך". המטוסים כוללים מערכות מיזוג חזקות, המתאימות לאקלים הישראלי.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×