חדשות התיירות 10.04 - משחקי הכס, בנות ודם אמיתי טסים אתכם?

חדשות התיירות בעולם: לופטהנזה מציעה 27 טיסות שבועיות בין תל אביב ובין פרנקפורט, מינכן וברלין ומהו הצפי לכמות הנוסעים בנתב"ג במהלך חג הפסח. זאת ועוד, בחדשות התיירות לשבוע זה!
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות 10.04 - משחקי הכס, בנות ודם אמיתי טסים אתכם?
© עודד שרף

טסים עם משחקי הכס ללונדון

לעיתים, בעיקר בטיסות ארוכות, זמן הטיסה לא זז ואם אין ספר טוב ברשותכם, לרוב הטיסה די משעממת. מעתה, נוסעי בריטיש איירווייס יוכלו לצפות במהלך הטיסה בסדרות שונות מבית HBO. החברה משיקה ערוץ חדש במערכת הבידור שלה, אשר מוקדש לסדרות ולסרטים מבית רשת הטלוויזיה HBO, בכל טיסותיה לטווח הארוך, כולל קו תל אביב-לונדון. משחקי הכס, דם אמיתי, בנות, בלש אמיתי, תרגיע, אימפריית הפשע ועוד, יחד עם סרטי קולנוע חדשים, ישודרו בטיסות החברה. ריצ'ארד דה קרוז, מנהל תחום הבידור בבריטיש איירווייס: "אנו נרגשים להציע לנוסעינו את הסדרות הטובות בעולם מבית HBO. מניסיוננו, הנוסעים נהנים לנצל את זמן הטיסה ולהתעדכן בסדרות האהובות עליהם ולצפות בסרטים חדשים המוצגים כעת בקולנוע. לאחרונה אף שמנו לב לטרנד חדש בקרב הנוסעים - הם עורכים מרתון של הסדרה האהובה עליהם וצופים במספר רב של פרקים ברצף, לאורך כל משך הטיסה".

27 טיסות שבועיות לגרמניה

קווי הטיסה בין ישראל וגרמניה קיבלו לאחרונה חיזוק משמעותי מכיוונה של חברת לופטהנזה, אשר לפני מספר ימים הוסיפה שש טיסות שבועיות חדשות בין תל אביב ופרנקפורט, ברלין ומינכן, מה שמהווה גידול של 30% ומעמיד את מספר הטיסות השבועיות על 27. תוספת זו של טיסות, הכוללת גם תגבור הקו של חברת-הבת ג'רמן ווינגס, באה בעקבות יישומו של הסכם "השמיים הפתוחים", שנחתם בין ישראל והאיחוד האירופי. "אנו נפעל כדי לממש את ההסכם, כדי להציע ללקוחותינו בישראל ובעולם לפחות שלוש טיסות יומיות בקו תל אביב-פרנקפורט, כבר במהלך 2015. אנו מתכוונים גם להגביר את מספר הטיסות למינכן בשנים הקרובות, עקב הגידול בפופולריות של העיר וסביבתה בקרב הקהל הישראלי", ציין כרסטן שפר (Carsten Schaeffer), סגן נשיא לופטהנזה למכירות ושירות במפגש עם עיתונאים ישראלים. "הקווים לישראל הם בין החשובים ביותר בקבוצת לופטהנזה והטיסות שהוספנו נהנות מביקושים ערים", הוסיף רולף קולר (Rolf Koller), מנכ"ל לופטהנזה בישראל.

בלופטהנזה גם מציגים את החידושים האחרונים בצי המטוסים: כבר בקיץ הקרוב תפעיל החברה מטוסים חדשים ליעדים ארוכי טווח, המתאפיינים בחסכון בדלק (עליו מוציאה לופטהנזה כ-70 מיליארד יורו בשנה, על פי שפר). מחלקת העסקים במטוסי לופטהנזה תעבור שדרוג – שירות ההסעדה ישופר ויותקנו 7,000 מושבים ההופכים למיטות נוחות. אלו שידם אינה משגת לטוס במחלקת עסקים, יוכלו לטוס במחלקת תיירים "פרימיום" חדשה, מחלקת ביניים בין תיירים ועסקים. המושבים במחלקה זו רחבים ב-3 ס"מ מאלו שבמחלקת תיירים, נפתחים עד לאורך של 97 ס"מ ומוסיפים יותר מ-50% לאורך המושב במחלקה הרגילה. "מחלקת התיירים 'פרימיום' תאפשר לנו לחזק את מעמדנו בשוק כחברת '5 כוכבים'", ציין שפר. כל החידושים הללו באים על רקע הגידול בתנועת הנוסעים הישראלים לגרמניה. "בעשור האחרון חל גידול של 123%במספר לינות הישראלים ו-15.8% רק בשנת 2013", ציינה גולדי גוטליב, נציגת לשכת התיירות הגרמנית בישראל.

פסח 2014 - מעל מיליון נוסעים בנתב"ג

על פי תחזית רשות שדות התעופה, יעברו בנמל התעופה בן גוריון מעל 1.2 מיליון נוסעים ויתקיימו כ-8,000 תנועות מטוסים בטיסות בינלאומיות, במהלך חג הפסח. מדובר בעלייה של כ-25% בתנועת הנוסעים, ביחס לפסח 2013. יום השיא יתרחש במהלך החג, ביום ראשון ה-13.4, בו יעברו מעל 60,000 נוסעים, לאורך 400 תנועות מטוסים. היעדים המועדפים על הנוסעים בפסח זה, על פי רשות שדות התעופה: תורכיה, ארה"ב, רוסיה, איטליה וצרפת. מנהל נתב"ג, מר שמואל זכאי: "נתב"ג הינו אחד מחמשת השדות המובילים בשיעור הגידול בתנועת הנוסעים באירופה. בנתב"ג יפעלו בקרוב מסלולים מחודשים, בזאת יגיע לסיומו פרוייקט שדרוג המסלולים, שיאפשר בטיחות גבוהה יותר והכפלה של תנועות המטוסים". תנועת הנוסעים המוגברת צפויה להימשך עד שבוע אחרי סיום החג.

חלומי: שייט באוניית פאר יוקרתית

חברת אופיר טורס הציגה השבוע את מחלקת שייט היוקרה החדשה שלה, ברמה של שישה כוכבים. מדובר בשייט באוניות פאר ויוקרה עם סוויטות מפנקות. ניתן לבחור מבין שלל אפשרויות בילוי מגוונות ויוקרתיות באוניה עצמה במהלך השייט, לבין סיורי חוף חווייתיים. האוניות כוללות תאי נוסעים מרווחים בעלי מרפסות ושטחים ציבוריים, עם אולם נשפים, קזינו מפואר וחדרי אוכל נרחבים. זאת, לצד טרקלינים אינטימיים, ברים מסורתיים, מסעדות מיוחדות ואזורי העשרה אישית. אפשרויות הבידור שניתן למצוא על הסיפון הן: בריכות שחיה, שני מגרשי טניס, מכון כושר, הרצאות של סופרים וידוענים שונים, מגרש גולף, ספא מפואר, בית קולנוע, מופעי ברודווי, ריקודים סלוניים עם תזמורת חיה, הופעות מחול ומועדוני לילה. שייט עם "קריסטל", החברה היוקרתית ביותר, מרומא לברצלונה, ביולי 2014, למשך תשעה לילות (ביקור ברומא, מונטה קרלו, סנט טרופז - צרפת, איביזה וברצלונה) יעלה לכם החל מ-5,500 דולר. 

טיסה מיוחדת לאפיפיור ומשלחתו           

חברת אל על נבחרה להטיס את האפיפיור פרנציסקוס ומשלחתו לרומא בשובם מביקורם בישראל, ב-26 במאי. אל על תפעיל לשם כך מטוס מיוחד מדגם בואינג 777, שימותג בלוגו הוותיקן. דוד מימון, מנכ"ל אל על: "אל על גאה על כך, שנבחרה להעניק את שירותיה לאפיפיור ומשלחתו בביקורו ההיסטורי בישראל ולהעמיד לרשות המשלחת טיסה מיוחדת עם תום ביקורם. אנו נערכים להעמיד את כל האמצעים לתיירות הצליינית שתלווה את ביקור האפיפיור בארץ, כולל צוות ייחודי של אנשי שירות שילוו את הטיסה". משלחת האפיפיור כוללת 30 אנשי כנסיה ו-70 עיתונאים, המלווים את ביקורו. צוות השירות בטיסה יכלול צוות ייחודי של דיילים ואנשי שירות, אשר נבחרו במיוחד לטיסה זו.

חברת תיירות ישראלית פותחת סניף בקטמנדו

חברת Flyeast פותחת סניף ראשון בחו"ל, בקטמנדו, בירת נפאל. המטיילים הישראלים, אשר מטיילים בנפאל, נעזרו עד כה בשירותי סוכנויות תיירות מקומיות בנפאל. מעתה, לאחר קבלת אישורים מהממשלה, שיפוץ מבנה ושכירת עובדים, החברה הישראלית Flyeast, פותחת סניף ב'טאמל' - רחוב התיירות המרכזי בקטמנדו. יריב פישר, מנכ"ל Flyeast: "אנחנו מטיסים עשרות אלפי ישראלים בשנה למזרח הרחוק, בשיטת 'סע וטוס' - הסעה באוטובוס לעמאן שבירדן וטיסה מעמאן באחת מחברות התעופה הבינלאומיות. היעד שלנו הוא להפוך במהלך השנים הקרובות לחברת התיירות המשמעותית ביותר למזרח, בין היתר, על ידי פתיחת סניפים באזורים המתויירים ביותר על ידי הישראלים". לסניף בקטמנדו, אשר נפתח לאחרונה, מגיעים ישראלים רבים, כמו גם תיירים מנורבגיה, משוודיה, שוויץ, אנגליה, קנדה ומפולין.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על חדשות התיירות בעולם? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×