חדשות התיירות 11.1 - שדות התעופה הגרועים בעולם

רשימת שדות התעופה הגרועים בעולם, עם נוכחות מדאיגה לאלו שבאיי יוון ■ וויז אייר הכריזה על קו חדש מתל אביב לווינה ■ ומי הפכה לחברת התעופה הזרה הראשונה שחצתה את רף מיליון הנוסעים? ■ זאת ועוד בחדשות התיירות!
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות 11.1 - שדות התעופה הגרועים בעולם
© עידו ויסמן

שדות התעופה הגרועים בעולם

בסקר השנתי של אתר Guide to Sleeping in Airports, המבוסס על דירוג קוראיו, נבחרו 20 שדות תעופה ברחבי העולם המוגדרים כגרועים ביותר. הבחירה נעשתה על בסיס הניסיון הכולל של הנוסעים בשדות התעופה, והחוויה הכללית שלהם על סמך גורמים אלו: נוחות (בשער העלייה למטוס וזמינות של אזורי מנוחה), השירותים, מתקני פנאי, אפשרויות המזון, הגירה / אבטחה, שירות הלקוחות, הניקיון, ניווט וקלות מעבר ונוחות שינה.

שדות התעופה שמופיעים ברשימה הם אלו שיש להם את היכולת באמת לפגוע בחוויה של הנוסעים. למשל, במקרים מסוימים, הנוסעים נאלצים לעמוד או לשבת על הרצפה בזמן ההמתנה לטיסה, בשירותים אין מים, נייר טואלט וכדומה. במקרים מסוימים, המבנה הפיזי של שדה התעופה אינו מובן ומסובך, או שכוח האדם הוא הבעיה. להלן רשימת עשרת שדות התעופה הגרועים בעולם:

  1. נמל התעופה ג'ובה, דרום סודן
  2. נמל התעופה הבינלאומי המלך עבד אל-עזיז, ערב הסעודית
  3. נמל התעופה הבינלאומי של פורט הרקורט, ניגריה
  4. נמל התעופה הבינלאומי הרקליון כרתים, יוון
  5. נמל התעופה הבינלאומי מורטלה מוחמד, ניגריה
  6. נמל התעופה הבינלאומי של סנטוריני, יוון
  7. שדה תעופה דאר-א-סלאם, טנזניה
  8. נמל התעופה הבינלאומי רודוס, יוון
  9. נמל התעופה בובא־טיל בפריז, צרפת
  10. נמל התעופה הבינלאומי טשקנט, אוזבקיסטן

שלושה מתוך עשרת השדות הגרועים בעולם באיי יוון. צילום: אן הורוביץ

מתכננים טיול לאוסטריה? הכל על הקו החדש

חברת התעופה וויז אייר הכריזה השבוע על קו חדש מתל אביב לווינה. בשלב הראשון החברה תפעיל את הקו ארבע פעמים בשבוע, החל מה-15 ביוני 2018. לאחר מכן, מה-1 בנובמבר 2018, הטיסה תפעל במתכונת יומית. המחיר המתוכנן לכרטיס טיסה בקו זה יעלה החל מ-219 שקלים.

סורינה ראץ, מנהלת התקשורת התאגידית בוויז אייר: "הבירה האוסטרית תהיה היעד המושלם עבור מטיילים המעוניינים לגלות את רחובות הבארוק ואת הארמונות הקיסריים. יצירות האמנות ומקדשי המוסיקה המאפיינים את הבירה האוסטרית, לצד תרבות בתי הקפה וסצנות הבילוי והפנאי. מדובר במהלך נוסף של חיזוק הנוכחות והקשר של החברה לישראל שיבוא לידי ביטוי ב-23 קווי טיסה ל-10 מדינות בסוף שנת 2018, באמצעות הפעלה של שני שדות תעופה ישראליים".

איזי ג'ט לווינה. צילום: יח"צ

החברה הזרה הראשונה שהטיסה מיליון נוסעים מישראל

חברת טורקיש איירליינס, רשמה הישג היסטורי נוסף והפכה לחברת התעופה הזרה הראשונה בתולדות נמל התעופה בן גוריון, שחוצה את רף מיליון הנוסעים. מנתוני נמל התעופה, הטיסה טורקיש איירליינס 1,018,555 נוסעים במהלך שנת 2017, גידול של 5% ביחס ל-2016, והיא ממוקמת במקום השני בתנועת נוסעים מצטברת לשנת 2017, אחרי חברת אל על.

על פי נתוני נמל התעופה בן גוריון, בשנת 2017 טסו מנמל התעופה כ-20 מיליון ו-700 אלף נוסעים, גידול של כ-16% ביחס לשנת 2016. טורקיש איירליינס מבצעת כיום כ-36 טיסות נוסעים שבועיות מישראל לאיסטנבול, ומשם בטיסות המשך ליותר מ-250 יעדים ברחבי העולם.

לדברי מהמט אילקר בסראן, מנכ"ל טורקיש איירליינס ישראל: "ישראל מהווה שוק חשוב ומשמעותי לטורקיש איירליינס ואנו מודים ללקוחותינו הישראלים על שבחרו לטוס איתנו במהלך שנת 2017".

מעכשיו תוכלו להגיע לברלין דרך שדה התעופה הקרוב יותר

חברת התעופה איזי ג'ט החלה ביום שישי האחרון (5.1.2018) להפעיל טיסות מנמל התעופה טגל שבברלין. הטיסה הראשונה של החברה מנמל תעופה זה עשתה דרכה מברלין למינכן. הנוסעים שהיו על טיסה זו, קיבלו במתנה מזכרת בדמות דובון "איזי ג'ט ברלין".

על פי החברה, איזי ג'ט מצפה להטיס 18 מיליון נוסעים אל ומגרמניה, ולהציע יותר תחרות, יותר אפשרויות בחירה ומחירים נמוכים יותר ללקוחותיה. איזי ג'ט הכריזה זה מכבר על 19 קווים חדשים מנמל התעופה טגל, כולל ארבעה שישמשו לטיסות פנימיות מברלין לדיסלדורף, פרנקפורט, מינכן ושטוטגרט, בתדירות של עד שמונה טיסות ביום.

תומס הגסן, מנהל אזורים שוויץ, גרמניה ואוסטריה באיזי ג'ט: "אנו שמחים להרחיב את הרשת שלנו מברלין, עם השקת היעדים הראשונים שלנו מנמל התעופה טגל. איזי ג'ט מעוניינת להגדיל את פעילותה בגרמניה, ולהפוך את הטיסות לקלות וברות השגה לנוסעים. יסדנו את הבסיס בשונפלד בשנת 2004 ולמעלה מ-50 מיליון נוסעים טסו אתנו מאז. אנו מצפים לשלב את כל הפעילות שלנו בברלין תחת נמל התעופה ברנדנבורג, עם פתיחתו באוקטובר 2020. כשנעשה זאת, נמל תעופה זה יהיה הבסיס השני בגודלו של איזי ג'ט".

לברלין עם איזי ג'ט. צילום: עמית להב

איזו חברה מציעה סרטים המותאמים לנוסעים עם לקויות?

חברת התעופה KLM הודיעה כי תציע בטיסותיה הבין יבשתיות סרטים עם תיאור שמע דרך מערכת הבידור במטוסיה. המערכת תבטיח כי גם נוסעים עיוורים ולקויי ראייה יוכלו ליהנות מסרטים במהלך הטיסה שלהם.

הסרטים הראשונים שיוקרנו עם תיאורי שמע הם: "כולם חוזרים הביתה", "קינגסמן: השירות החשאי" ו"לגו נינג'גו", כאשר בחודשים הקרובים יתווספו סרטים נוספים. תיאור השמע הוא אמצעי ליצירת סרטים ותכניות טלוויזיה המונגשים לקהילה העיוורת ולקויי ראייה. כל התכנים המוקלטים מתארים את כל המרכיבים החזותיים במהלך ההפסקות בדיאלוג, כולל תיאור הדמויות, הבעות הפנים, מיקומן והתפתחויות שונות בעלילה.

סרטים מונגשים לעיוורים ולקויי ראיה בעת הטיסה. צילום: יח"צ

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×