חדשות התיירות 17.5 - כמה יעלה לכם נופש בשבועות?

חברת התעופה WOW מציעה כרטיס טיסה לניו יורק במחיר של החל מ-149 דולר. האם זה אכן משתלם? ■ חג השבועות בפתח, כמה עולה חופשה? ■ ומה באמת קורה כשמורידים את המים בשירותים? ■ זאת ועוד בחדשות התיירות!
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חדשות התיירות 17.5 - כמה יעלה לכם נופש בשבועות?

WOW: החלה מכירת כרטיסים לאיסלנד וליעדי ההמשך בארה"ב

לאחר ציפייה רבה, פתחה השבוע חברת הלואו-קוסט האיסלנדית WOW את מכירת הכרטיסים לטיסה החדשה מתל אביב לריקייאוויק. מעבר להיותה הטיסה הישירה היחידה לאיסלנד, הקו החדש פותח עבור הנוסעים מישראל גם דרך חדשה להגיע ליותר מעשרה יעדים בארה"ב ובקנדה במחירים תחרותיים. המחירים לכיוון אחד יתחילו מ-99 דולר לאיסלנד, מ-149 דולר לניו יורק וטורונטו לדוגמא, והחל מ-199 דולר ללוס אנג'לס ומיאמי ויעדים נוספים. עם זאת, אלו הם מחירי הבסיס בלבד. WOW תגבה תשלום על שליחת מזוודה לבטן המטוס, בחירת מושב, מושבים גדולים או מרווחים יותר ושירותים נוספים. החברה גם גובה תשלום על לקיחת תיקי טרולי לתא הנוסעים, מה שלא מקובל בחברות לואו קוסט אחרות.

לרגל פתיחת המכירה בישראל, הגיע לארץ מנכ"ל ובעלי החברה סקולי מוגנסן - איש הייטק לשעבר, שהקים לפני חמש שנים בלבד את חברת התעופה המצליחה והפך לאחד מאנשי העסקים המובילים באיסלנד. "אנחנו נרגשים להוסיף את תל אביב לרשימת היעדים שלנו. כשהקמתי את החברה, לא דמיינתי שנטוס לכאן יום אחד. ישראל היא היעד המזרחי ביותר שאליו אנו מגיעים עם צי המטוסים שלנו", אמר מוגנסן במסיבת עיתונאים והוסיף כי הטיסות מישראל לאיסלנד יופעלו במטוס חדש לגמרי, מסוג איירבוס 321 ניאו.

"אנחנו רואים פוטנציאל גדול בתנועת ישראלים לאיסלנד וליעדי ההמשך בארה"ב וגם בתנועת תיירים אל ישראל", ציין מוגנסן. אל דברים אלו הצטרף שר התחבורה ישראל כ"ץ והוסיף: "דובר רבות בעבר על פתיחת הקו לאיסלנד, אך נתקלנו בקשיים ליישם זאת במסגרת תכנית השמיים הפתוחים, משום שאיסלנד אינה חברה באיחוד האירופי. עם זאת, קידמתי את הנושא באופן מיוחד והבאתי לאישורו בממשלה. אני משוכנע שפתיחת הקו תגביר את התחרות, תוריד את המחירים ותשפר את רמת השירות של החברות האחרות, בייחוד בקווי הטיסה לארה"ב".

טיסה לניו יורק ב-199 דולר? צילום: depositphotos/Hackman

כמה יעלה לכם נופש בחג השבועות?

חג השבועות בפתח ועל פי חברת אשת טורס, השילוב השנה של סוף השבוע הארוך של החג ומזג האוויר הנוח של תחילת הקיץ, הקפיצו את הביקוש לנופשונים ב-20%, לעומת השנה שעברה. לדברי מנהלת השיווק של אשת טורס, גלית זכאי: "ההבדל בביקוש נובע מהשוני במועד החג. בשנה שעברה חג השבועות חל בתחילת חודש יוני בימים ראשון ושני לעומת השנה, שבה שבועות נחגג בסוף מאי בימים שלישי ורביעי. העיתוי של החג השנה מאפשר ללקוחות לעשות "גשר" ביום חמישי, לקחת חופשה ארוכה ולחזור לשגרה בראשון שלאחריו".

בנוסף, לפי החברה, מאחר ושנת 2017 מסתמנת כשנת ההזמנות קדימה, לטווח הארוך, לקוחות דואגים לשריין לעצמם את חופשת הקיץ עם הילדים לחודשים יולי-אוגוסט. כתוצאה מכך, ישנה ירידת מחירים מהותית בחודשים מאי ועד אמצע יוני, אשר מתבטאת בכלל היעדים, החל מאגן הים התיכון ועד ליעדי מערב ומזרח אירופה. ירידת המחירים עומדת על כ-30% לעומת שנה שעברה בתקופה המקבילה.

דוגמאות למחירי הנופשונים בחג השבועות: נופש בוולנסיה בין התאריכים 30.05-06.06 עולה 849 דולר לאדם בחדר זוגי, נופש במלטה בין התאריכים 28.05-02.06 עולה 549 אירו לאדם בחדר זוגי. נופש בבלגרד בין התאריכים 31.05-04.06 עולה 589 דולר לאדם בחדר זוגי. נופש בכרתים בין התאריכים 29.05-04.06 עולה 639 דולר לאדם בחדר זוגי.

נופש בוולנסיה בחג השבועות. צילום: יח"צ

אל על: מישראל למיאמי החל מ-999 דולר

לפני שבועיים חברת אל על הודיעה כי תחזור להפעיל טיסות ישירות מנתב"ג למיאמי, וכעת גם מציגה את מחיר כרטיס הטיסה בקו זה. על פי החברה, בחודשים אוקטובר 2017 עד מרץ 2018 מחיר כרטיס טיסה יעלה החל מ-999 דולר. טיסת הבכורה תמריא ב-1 בנובמבר 2017 ומשך זמן טיסה ישירה מישראל הוא כ-14 שעות. הקו יפעל במתכונת של שלוש טיסות שבועיות למיאמי שיבוצעו במטוסי 777-200, בהם 279 מושבים ומתוכם שישה מושבי מחלקה ראשונה ו-35 מושבי מיטה במחלקת העסקים.

דוד מימון, מנכ״ל אל על: ״פתיחת קו הטיסות הישירות למיאמי מהווה צעד אסטרטגי חשוב להמשך הרחבת רשת הנתיבים של אל על בצפון אמריקה. שיקול חשוב נוסף לפתיחת הקו טמון בעובדה כי בנוסף להיותה יעד חשוב בפני עצמו, מיאמי מהווה כיום שער לאמריקה הלטינית - במיוחד האיים הקריביים, ובמרכז ודרום אמריקה. הקו החדש יציע לישראלים, הטסים לארה"ב ולאמריקה הלטינית ולתיירים ואנשי עסקים החיים במיאמי, טיסות ישירות נוחות".

מה באמת קורה כשמורידים את המים בשירותים?

מערכת השירותים המתקדמת במטוסים הומצאה בשנות ה-70. מדובר במערכת וואקום שהופיעה לראשונה במטוס בואינג והתבססה על נוזל כחול, המכונה Skykem, ובוואקום שאיבה. כאשר הנוסעים לוחצים על כפתור השטיפה, שסתום נפתח בתחתית האסלה וחושף אותה לוואקום באוויר דחוס. הוואקום של השירותים מערבל את תוכנו ואוסף את כל הפסולת שנאספה, וגם את הנוזל הכחול, לתוך "מערכת פסולת סגורה". בניגוד לאמונה הרווחת, לקפטן המטוס אין את היכולת לנתק את מיכל השירותים ולשלוח אותו החוצה באמצע הטיסה. אגב, כאשר אנשים מדווחים על "קרח כחול" שנופל מהשמיים, זה בדרך כלל רק דליפה של מיכל ביוב או צינור ניקוז מהמטוס שלמעשה קפא. לידיעה המלאה: www.travelandleisure.com

צילום: יעל כפיר

אייר טרנסאט: למונטריאול החל מ-746 דולר

חברת התעופה הקנדית אייר טרנסאט משיקה את הקו מנתב"ג למונטריאול החל מה-19.6, כאשר מחיר כרטיס טיסה יעלה החל מ-746 דולר. המחירים כוללים מזוודה במשקל של עד 30 ק"ג, מסי נמל והיטלי ביטחון, ליציאות עד סוף חודש אוקטובר (כולל חודשי הקיץ והחגים). טיסת הבכורה של אייר טרנסאט תנחת בישראל ב-19 ליוני, כאשר הטיסות ייצאו מתל אביב בימי שני וחמישי ב-09:25 וינחתו במונטריאול ב-14:10 זמן מקומי, הטיסות חזור ממונטריאול בימי ראשון ורביעי בשעה 14:00 וינחתו בתל אביב בשעה 07:25 בבוקר שלמחרת. אייר טרנסאט מפעילה כיום טיסות ל-60 יעדים בהם 28 יעדים טרנסאטלנטיים. בסיס החברה הוא במונטריאול והיא מבצעת ממנו טיסות לצרפת, אנגליה, איטליה, יוון, ספרד, פורטוגל, אירלנד וקרואטיה וכאמור החל מחודש יוני לתל אביב.

אתיופייאן איירליינס: הסכם קוד שייר עם אייר אירופה וסינגפור איירליינס

חברת התעופה אתיופייאן איירליינס הודיעה כי חתמה על הסכם קוד שייר עם חברת התעופה הספרדית אייר אירופה ועם חברת התעופה סינגפור איירליינס. הסכם הקוד המשותף והעמקת שיתוף הפעולה המסחרי בין החברות יאפשר להציע ללקוחות אתיופיאן יעדים חדשים באסיה, באירופה, במרכז ודרום אמריקה. למעשה, במסגרת ההסכם הנוסעים יוכלו לקבל בצ'ק אין הראשון את כרטיס הטיסה ליעד הסופי שאליו יטוסו. אתיופייאן אירליינס מציעה שתי טיסות יומיות מנתב"ג וסך הכל מפעילה 14 טיסות שבועיות מתל אביב לאדיס אבבה ומשם טיסות המשך ליעדים נוספים.

לתחילת הכתבה

היכנסו לכתבות מעניינות על היעדים שהוזכרו בחדשות התיירות:

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לאירופה

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×