חוף אמאלפי - אתרי חובה באזור

האטרקציה העיקרית של חוף אמאלפי היא הדרכים הקסומות על החופים והמצוקים היפהפיים שלהם, אך איטליה גם ידועה בהיותה מעוז אדיר של תרבות ויצירה, ולכן לא חסרים פה אתרים מענינים לביקור. קיבצנו עבורכם את מיטב האטרקציות בחוף אמאלפי, הכפרים והעיירות שלאורכו.
עדי ששון - מערכת אתר למטייל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: חוף אמאלפי - אתרי חובה באזור
Thinkstock Imagebank ©

סורנטו

סורנטו (Sorrento) היא עיירה קטנה ומקסימה המהווה נקודה חשובה להמשך טיול באיזור חבל קמפניה. האטרקציות בסורנטו כוללות כמה מבנים מרשימים כמו כנסיות, קתדרלה מרשימה וארמון המשמש כמוזיאון. למידע נוסף: www.sorrentodreaming.com

הקתדרלה: הקתדרלה נבנתה במאה ה11. היופי והעושר האמיתי של הקתדרלה ניכר בביקור בתוכה, שם יש ציורי תקרה מרשימים שנעשו על ידי ציירים מנאפולי. מגדל הפעמונים מהווה בית לשעון קרמיקה ישן ומתנשא לגובה על ארבעה עמודים עתיקים ויפים.

 • כתובת: Via Pieta (איזור קורסו), ליד Piazza Angelina Lauro.
 • שעות פעילות: 8:00-17:00

מוזיאון קוריאלה (Museo Correale): במוזיאון זה, השוכן בתוך ארמון, תוכל למצוא אוסף של ציורים מן המאה ה 18, רהיטים איטלקיים ייחודיים מאותה תקופה, כלי קרמיקה וחפצי אמנות יוונים ורומיים. מהגן של המוזיאון יש גם נוף יפה למפרץ. מומלץ להגיע לאיזור זה של פאלאצו (ככר) קוריאלה גם אם בוחרים שלא להכנס למוזיאון בתשלום.

 • כתובת: Palazzo Correale. נמצאת בהצטלבות של Luigi de Maio ו-Enrico Caruso.
 • שעות פתיחה: מיום רביעי עד שני 9:00-14:00

וילה קומונאלה (Villa Comunale) - הגן העירוני: למקום מפלט ומנוחה, ניתן לטייל בגנים היפים, אשר מן הטרסה שלהם נשקף נוף מקסים של הים. ממש בצמידות שוכנת כנסית סן פרנצ`סקו (Chiesa di San Francesco), אשר בחצר הפנימית שלה מסתתר גם גן פסטורלי ויפהפה עם בוגונוויליות מלבלבות.

 • כתובת: Via V Veneto. בקרבת המפרץ. ימינה ברחוב הראשי Via Torquato.

לתחילת הכתבה

חוף אמאלפי. צילום: דובי זכאי

ראוולו

רוואלו (Ravello) עיירה מקסימה היושבת מוגבהת על ההר במעין מרפסת, וניתן להשקיף ממנה על מפרץ סלרנו והעיירות שבסביבה. מלבד מיקומה האטרקטיבי של העיירה הנחשבת גם לגן, האטרקציות ברוואלו הן שתי הוילות המפורסמות, רופולו (Rufolo) ווילה צ`ימברונה (Cumbrone). לאתר הרשמי: www.comune.ravello.sa.it.

וילה רופולו (Rufolo) ווילה צ`ימברונה (Cimbrone): וילה רופולו, שנבנתה במאה ה 13 בה התגוררו אריסטוקרטים, אפיפיורים וגם המלחין מעורר המחלוקת, ריכרד וגנר. מלבד המבנה המרשים, הקסם של המקום הוא בנוף עוצר הנשימה שלו והגנים המטופחים. בגן זה מתקיימים חלק מן המופעים של פסטיבל למוסיקה קלאסית. לפרטים נוספים, לחץ כאן. וילה צ`ימברונה נבנתה במאה ה 11 על ידי קבוצת אריסטוקרטים שברחו מרומא ורצו להיות עצמאיים מרפובליקת אמלפי. וילה זו הייתה תמיד מפורסמת בשל גניה ופרחיה, אך גם המבנה עצמו מענין ועשיר בפרטים וקישוטים שביניהם כתבים של משוררים ופילוסופים. יש מטיילים שטוענים כי ביקור בוילה אחת מבין השתיים היא חוויה מספקת, והדעות חלוקות לגביי הוילה המועדפת.

לתחילת הכתבה

אמאלפי

50 הקילומטרים של הנסיעה מהעיירה סורנטו ועד לעיירה אמאלפי נחשבים לאחד מאיזורי החוף היפים ביותר בעולם. כאשר המצוקים הרמים והמחודדים נשברים בדרמטיות על פני המים התכולים והצלולים. באיזור זה פזורות מספר עיירות וכפרים ובהם אתרים מעניינים. האטרקציות באמאלפי וסביבותיה חולקו לפי העיירות פוזיטאנו (Positano) ואמאלפי, וכוללים מסלולי הליכה קסומים, מבנים מרשימים ומוזיאונים. לאתר הרשמי: www.amalfitouristoffice.it

אטרקציות בפוזיטאנו (Positano)
טיול רגלי בעיירה: העיירה פוזיטאנו נחשבת אחת העיירות הציוריות והיפות יותר באיזור. מומלץ לעשות טיול רגלי ונעים בעיירה וניתן גם ללכת לכל אורכה מלמעלה למטה. הרחוב הראשי של העיירה מלא במסעדות, מלונות, חנויות ובוטיקים אופנתיים. בדרך אתה מוזמן להתרשם ממרפסות מקסימות בחזיתות בתי המגורים. בסוף המסלול מגיעים לגבעות, שכמו "נשפכות" אל החופים של העיירה. את המסלול ניתן לעשות גם באוטובוס.

כנסית קייזה די סנטה מריה אסונטה (Chiesa de Santa Maria Assunta): המבנה המרשים ביותר בעיירה. מדובר בכנסיה שלה כיפת קרמיקה בראשה. גם פנים הכנסיה מרשים וכולל עיטורי זהב באותיות יווניות, המדונה השחורה עם ילד, ציור מן התקופה הביזנטית (המאה ה 13) אליו יש אגדות ומיתוסים רבים הקשורים לעיירה...

 • כתובת: ככר Flavio Gioia. הכנסיה קרובה למפרץ ומקבילה לדרך הראשית Via Camero Matteo.

אטרקציות באמאלפי
אמלפי היא עיירה של נופים מרהיבים, היסטוריה, מסורת ואיכות חיים מודרנית. בעיירה מסורת דיג ארוכה וניתן עוד לראות את סירותיה העתיקות שנמצאות בשימוש עד היום. האטרקציות באמאלפי הן בעיקר מסלולי ההליכה הקסומים שלה והמבנים המרשימים שנבנו בה, המשמשים ביטוי לתהילת העבר של העיר.

הקתדרלה של אמאלפי, דואמו סנט אנדריאה (Douamo Sait Andre): קתדרלה זו היא קומפלקס מרשים ועתיק מאוד. המבנה המקורי נבנה במאה התשיעית לספירה, אך חודש לחלוטין ב 1203 בסגנון ערבי נורמני הנפוץ בסיציליה, מן הימים שבהם הייתה אמאלפי רפובליקה ימית חזקה. המבנה היפה עשיר במוזאייקות, ציורים נוצריים ועיטורים נוספים. החלק של הכנסיה שחצוב בסלע, שווה ביקור. לצד הקתדרלה, שוכן "חצר גם העדן" (Chiostro del Paradiso) שהוא מעין בית קברות קטן למכובשי העיר ואנשים שהשאירו כאן את חותמם. המבנה הערבי, אשר נבנה במאה ה 13, הוא גם חלק מן הקסם שבביקור באתר.

 • כתובת: Palazzo Douamo. הככר הראשית והמפורסמת של אמאלפי.

מסלולי הליכה: בכל איזור העיירה יש יותר משישים שבילי הליכה המקשרים בין עיירות החוף לכפרים ההרריים. הליכה בעיירה עצמה תחשוף בפניכם נופים יפהפיים בכל פינה. אם אתם מעונינים לעשות הליכות ארוכות יותר, ניתן ללכת מהעיירה אמאלפי לעיירות הסמוכות כמו סקאלה (Scala) או רוואלו. הטיפוס לרוואלו נחשב יפה במיוחד. להליכות קצרות יותר ניתן ללכת מאמאלפי עד לאטרני (Atrani)- כעשר דקות הליכה לערך מאמאלפי תקח אתכם לכפר אותנטי, אומנם ללא אטרקציות רבות, אך כמעט בלי תיירים. ניתן לרכוש בחנויות הספרים מפות עם פרוט של מסלולי ההליכה השונים.

מוזיאונים באמאלפי: באמאלפי תוכלו למצוא את המוזיאון העירוני ואת מוזיאון הנייר. המוזיאון העירוני הוא מוזיאון קטן לאוהבי ההיסטוריה המכיל מסמכים חשובים ומיצגים הנוגעים להתפתחות האיזור. הכניסה חופשית. המוזיאון לנייר הוא בית מלאכה ליצור נייר מהמאה ה 13, וניתן להתרשם שם מתהליך יצור הניר. הכניסה בתשלום סמלי.

 • המוזיאון העירוני- כתובת: ככר Municipio. בפינת הרחובות הראשיים Via Matteo Camera ו- Strada Statale
  שעות פעילות: ב`-ו` 8:00-14:00
 • מוזיאון הנייר- כתובת: Via Matteo Camera
  שעות פעילות: ג`-א` 9:00-13:00, 15:00-19:00

לתחילת הכתבה

האי קפרי

קשה לא ליפול בקסמיו של האי קפרי המציע למבקריו יופי שקשה להסביר- בנופים, במים הצלולים, בסמטאות העתיקות ובעיירה אנה קפרי (Anacapri). האטרקציה המרכזית באיזור היא המערה הכחולה. גם חיי הלילה באי קאפרי לא רעים כלל וכוללים ברים ומועדוני ריקודים. לאתר הרשמי: www.capritourism.com

המערה הכחולה (Grotta Azzurra): יש מערות רבות באיזור (12 בקאפרי עצמה), אך אין מרשימה כמו המערה הכחולה באי קפרי המצליחה להדהים את התיירים ביופיה הייחודי ובהשתקפויות קרני השמש על המים (ממש כמו לייזר). מראה זה נוצר מכיוון שקירות המערה לא מגיעים לתחתית האוקיינוס. המערה התגלתה ב1826 על ידי סופר גרמני. יש המאמינים שמערה זו שמשה כבריכת שחיה פרטית לשליטים הרומאים וחלק מאמינים כי דרקונים ומכשפות חיים בה. יש כמה דרכים להגיע למערה הכחולה: הדרך האידאלית היא באמצעות סירה ממרינה גרנדה (Marina Grande) שבקפרי, אך היא גם יותר יקרה- שטים בסירת מנוע עד לפתח המערה ומשם ממשיכים בסירת משוטים. ניתן להגיע למערה גם באמצעות אוטובוס או מונית מהעיירה אנה קפרי. ניתן גם להגיע ברגל מן העיירה אנה קפרי בטיפוס על 800 המדרגות או לשחות אל תוך המערה רק עד 9:00 בבוקר או אחרי השעה 17:00 (אנא צאו רק כשהים שקט, זה עשוי להיות מסוכן). יש לבדוק בלשכת התיירים או בבתי המלון אם תנאי מזג האוויר מאפשרים כניסה למערה.

שיטוט בעיירה קאפרי: ניתן לבלות יום טיול בעיירה, על סמטאותיה העתיקות. הסיור יכול להתחיל בפיאצה אומברטו פרימה (Piazza Umberto Prima) ולהתרשם מן המבנים, כדוגמת מנזר צ`רטוזה די סן ג`אקומו (Certosa di San Giacomo), מנזר מן המאה ה 14 עם קפלה מקושטת בציורים (כניסה בימים ג`-א` בין השעות 9:00-14:00). ניתן להמשיך לגני אוגוסטוס המטופחים (Giardini d`Augusto) בדרום האי, אשר מהם נשקף נוף מרהיב, או למוזיאון קאפרי המכיל בין המיצגים, אוסף מאובנים שנמצאו באי (ג`-שבת 10:00-14:00,Piazzetta Cerio 5, טלפון: 081-837668, ללא תשלום).

אנה קפרי (Anacapri)
העיירה ממוקמת מעל קפרי, והיא עיירה יותר שקטה. האטרקציה המרכזית שלה היא בעצם דרך ההגעה אליה, אשר אפשרי גם באמצעות הרכבל ווילה סן מיקלה. ניתן גם להגיע ממנה רגלית אל המערה הכחולה המפורסמת.

הרכבל: רכבל הכסאות הוא אטרקציה גדולה במיוחד לטיולים עם ילדים. הכסאות המרחפים עולים מפיאצה ויטוריה (Vitoria) אל מונטה סולארו (Monte Solaro) בין השעות 9:30-18:00 בין החודשים מרץ עד אוקטובר, ובנובמבר עד פברואר בין השעות 10:30-15:00.

וילה סן מיקלה (Villa San Michele): בוילה יפהפיה זו התגורר ד"ר אקסל מונטה, אשר בצע חפירות באיזור ושמר את כל העתיקות בביתו. בין העתיקות כמות גדולה של פסלים רומאיים, תמונות ומכתבים של הרופא עצמו. לוילה גנים מטופחים הצופים לחופי קאפרי. ניתן למצוא במקום גם עותק בעברית של הספר "מגילת סן מיקלה", קובץ סיפורים מפורסם שכתב הרופא השוודי אודות האי הקסום.

 • כתובת: צפונית לPiazza Vitoria
  טלפון: 081-8371401
  שעות פתיחה: מאי-ספטמבר 9:00-18:00 (לא בעונה הסגירה הוקדמה ל 15:30) כניסה בתשלום.
  אתר: www.sanmichele.org

לתחילת הכתבה

משהו מתוק לסיום

מה יותר כיף מלצאת לשיט ביאכטה או סירה פרטית במימיו הצלולים של איזור אמאלפי? יש מספר חברות אתם ניתן לשוט, או שניתן לפנות לתושבים עם סירות דיג באופן פרטי ולצאת כמה חברים לשיט של יום או חצי יום. ניתן לצאת לשיט לילה או טיול שיט של כמה ימים. יש טווח די רחב של מחירים וסוגים שונים של סירות- יש סירת רפסודה מתנפחת (האפשרות הפחות יקרה), סירות קלאסיות שבהם השתמשו בעבר באיזור או יאכטות יוקרתיות ומאובזרות.

אתרים של שתי חברות שמהם ניתן להזמין שיט:
Lido delle Sirene- www.amalficoastweb.com
Amalfi Coast Lines- www.amalficoastlines.com

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×