חופים בסנטוריני

באי סנטוריני ישנם שמונה חופים משגעים. חלקם נמתחים לאורך 8 קילומטרים. הטובים ביותר הם: קאמארי (Kamari), ארמני (Armeni), אמודי (Amoudi), באסדס (Baxedes), פריסה (Perissa), מונולית`וס (Monolithos) וקוקיני פארליה (Kokini Paralia). יש ביניהם חופים עם חול כהה בעוד האחרים מחוספסים ויש בהם חלוקי אבן. כאן תמצאו מידע שיעזור לכם לתכנן את הביקור בהם
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: חופים בסנטוריני
© דני וגל גולדהבר

לאורך קאמארי ישנה התיישבות אשר צמחה במהירות, הודות לחוף הים המטופח. כיום מתגוררות שם כ- 600 נפשות. קו החוף ארוך, עם חול כהה גס המוגן מדרום על ידי הר השולחן מסה וונו (Mesa Vouno). מי הים צלולים ובצבע קריסטל. על קו החוף פרוסים מלונות, בריכות שחיה, חדרים להשכרה, מסעדות וטברנות, מועדוני לילה ואפילו שטחים פתוחים להקמת אוהלים. פעילויות כמו סקי מים, גלישת רוח וסירות פדלים שכיחות מאוד. בחודש אוגוסט מתקיים פה פסטיבל חוף משגע שמאורגן על ידי התושבים עצמם. אל תחמיצו! ניתן להגיע לחוף באוטובוס מפירה , מרחק של 10 ק"מ או בסירה מפריסה.

החוף של פריסה נמצא כ- 15 ק"מ מהבירה פירה. המקום ידוע בתנאים טובים לשחייה בשל סלע מסה וונו הענק, המתרומם כמעט בקו אנכי בצד המזרחי של החוף. גם פה תוכלו למצוא מסעדות, דוכני שתיה ואוכל, בארים ועוד. כדאי לנצל את השהות לביקור בכנסיית Holy Cross הנחשבת לגדולה באי ובקפלת St. Irene מהמאה ה-16. ניתן להגיע לחוף באוטובוס מפירה.

סמוך לכפר אקרוטירי ישנם שני חופים ציוריים, החוף האדום והחוף הלבן (Kokkini Paralia). החוף הלבן נחשב לאחד החופים היפים בסנטוריני בו פינות חול נסתרות מעין. לעומת זאת מהחוף האדום נשקפת תמונת נוף וולקנית מרהיבה של Mavro Rachidi עם קפלת סט. ניקולאס לרגליו. ניתן לצאת פה לשייט בספינות פדלים.

חוף פריבולוס (Perivolos) חביב על רבים. הוא נמצא בקצה הדרומי מזרחי של האי, הוא פחות עמוס ולא כל כך ממוסחר. פעילויות שכיחות כאן הם שחייה עם שנורקלים, שחיה או סתם מנוחה על החוף.

חוף קת`ארוס (Katharos) מתגלה לעין, מיד כשיורדים מגיא איאה (מאחורי מגרש הכדורגל), על אותה דרך המובילה לחוף אמודי בדרך עפר. משמעות השם קת`ארוס היא "נקי". אך החוף, לא רק שהינו נקי אלא לרוב גם נטוש. עיקר המגיעים לכאן הם נודיסטים. בקיץ מתקיימות מסיבות חוף נחמדות.

חוף באסדס ידוע כחוף של חובבי איסוף אבנים ואומנים שבאים לכאן לאסוף אבנים צבעוניות בעיקר למטרות ריצוף. משמעות השם באסדס היא "גן" ואם תנהגו לאורך קו החוף אכן תוכלו לראות בתים עם חצרות וגנים. באופן יחסי, מספר העצים פה רב יותר מאשר בחלקים אחרים בסנטוריני. ניתן להגיע לחוף באוטובוס מאיאה.

צילום: אליעז רז

יעדי הכתבה

הזמנת חופשה לסנטוריני

הזמנת מלון השוואה בין מאות אתרים ברחבי העולם הזמנת טיסה כל האתרים המובילים במקום אחד ביטוח נסיעות דרך למטייל יוצאים לחו"ל בראש שקט
סגור
0
×