טיולים ב - Buis Les Baronnies

טיפוס מאתגר על סלעי הקניונים, טיולי אופניים או טיול רגוע בין כפרים קטנטנים שלווים, Buis Les Baronnies בירת האזור מציעה את אלה ועוד.
תמי בר סלע - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיולים ב - Buis Les Baronnies
bbsferrari/Dollarphotoclub ©

על האיזור

חבל הארץ שמכונה Buis-les-Baronnies כולו עטוף ארומה של צמחי מרפא, לוונדר, יינות טובים, ושמני זית למיניהם. עצי משמש וטיליה, שדות רחבי ידיים ושריגי גפן שמשתרעים עד היכן שהעין רואה, כל אלה הופכים ביקור באזור זה לחוויתי ומרגיע. Buis נודעת לראשונה בזכות המצביא הקרתגני המפורסם חניבעל, שעבר כאן במהלך המלחמה הפונית השניה (מאה שלישית לפני הספירה), אומרים שכאן בחר לעצור, להניח לפיליו להרוות צמאונם במעיין, שעד היום נושא את שמו ומעוטר במזרקה. תקופה נוספת שידועה כתור זהב של Buis היא הרומנסק, המאה האחת עשרה. הברונים של Mevouillon שלטו כאן ברמה, ובהיותם בעלי כוח עצום הפך האזור לאזור מרכזי,ו- Buis עצמה בירתו, עד המאה הארבע עשרה ברציפות. משנת 1302 כבשו Dauphins du Viennois את האזור, וכמה עשרות שנים אחר כך סופח השטח לכתר הצרפתי .

בתקופה זו שטפו את חבל הארץ אנשי המסדר הדומניקני, הם בנו כאן מנזר גדול שנהרס מאתיים שנה אחר כך. באמצע המאה השבע עשרה החליט המלך לואי השלוש עשרה להעניק את האזור לנסיכות מונאקו, בתמורה לממלכת נפולי ומדינת מילאנו שנלקחו ממנו. תקופה זו גם בישרה את הגיען של הנזירות האוסוליאניות, והקמת מנזר וכנסייה. דלת הכנסייה המפוארת עדיין מוצגת כאן בגאווה ומכונה "שער הרנסנס".

Buis-les-Baronnies היא בירת האזור כולו עד היום, כולה טובלת בירוק, ומוקפת פרחים צבעוניים, היא מקבלת בברכה את כל המבקרים בה. הטבע שמקיף אותה מקסים, וכדאי לטייל בקניונים של Ubrieux Gorges,(3 קילומטרים מ-Buis) ובסלע של סן ג`וליאן. שני האתרים הללו אהובים מאוד על מטפסי הרים וחובבי ספורט אתגרי. האזור כולו ידוע כאתר לטיפוס מקצועי וחובבני, עם אפשרויות מגוונות, דרגות קושי שונות, מסלולי טיול משולבים בטיפוס, והרבה אקשן וריגוש. סלע סן ג`וליאן למשל מציע כמאה מסלולי טיפוס, ובשל מיקומו שפונה דרומה, נוח לטפס עליו גם במזג אוויר קריר. קניוני Ubrieux פורשים כמאה וחמישים מסלולי טיפוס, ברמות שונות של קושי, הגדה השמאלית של הקניון יותר מתונה ומתאימה לכל המשפחה, אך יש אופציות מאתגרות שכוללות מעבר מגדה אחת לשניה, עם נוף מדהים והרפתקאות.

La Baume Rousse כולל שלושה אזורי טיפוס שונים, במקום זה נערכו אפילו תחרויות אליפות צרפתית בטיפוס מקצועי, יש כעשרים אפשרויות שונות לטיפוס באזור, בדרגות קושי משתנות. ב- Mévouillon- שני אזורים שבהם כארבעים מסלולי טיפוס, בדרגות קושי בינוניות וגבוהות. Trois-Rivières- עם הפנים לצפון זהו אתר טיפוס אידאלי לימים חמים, עם יותר ממאה מסלולי טיפוס בדרגות קושי מגוונות.  ישנם באזור גם אתרי טיפוס לא מוכרים ומתוירים, כמו La Roche-sur-le-Buis, la Clue de Plaisians, Bellecombe-Tarendol, Pelleret, Vic, Baume-Noire. אלה מתאימים למי שמחפש שקט ויודע לטפס היטב. במשרד התיירות (ראו פרטים בהמשך) יש מחלקה מיוחדת שכוללת מדריכי טיפוס למתחילים ומתקדמים, יש קורסים מאורגנים וגם אופציה להדרכה אישית. הדרכה מקצועית בטיפוס הרים ניתן לקבל גם מאגודת Les sports de pleine Nature en Baronnies טלפון: 0475280752.

לתחילת הכתבה

מסלולי טיול שונים

מי שמעדיף מסלולי הליכה רגליים יוכל להנות מאחת האפשרויות האלו - טיול מבית העלמין של Buis, על דרך Col d’O, וחזרה על דרך GR9, זהו טיול של כמה שעות בין מטעי הזיתים. טיול של חצי יום כדאי לעשות בין מעברי ההרים Milmandre ו- Malpertuis. אפשר לקחת את כל המשפחה לטיול של כשעתיים במצודת Ubrieux fort, משם נוף עוצר נשימה על Buis והאזור. טבע בכל הדרו עם מפלי מים, מעברי הרים קסומים ושלל פרחים ובעלי חיים ייחשף גם בנסיעה נופית באחת הדרכים הבאות- דרך מעבר ההרים Col d’Ey, שממנה נשקף נוף הר ונטו, סלע סן ג`וליאן ושל Buis. מסלול מעבר ההרים Col de Fontaube, חושף נוף משגע של כל האזור ושל הר ונטו, ודרך Col de Perty, שעולה עד גובה של 1300 מטרים, עם נוף ההרים, והאזור.

אופני הרים- אחת הדרכים הטובות והפופולריות להיכרות עם האזור הוא בטיולי אופניים. יש כמה וכמה מסלולים שמיועדים לכך ויוצאים מ-Buis.
שכירת אופניים ומידע נוסף ניתן לקבל מ- Velocation

 • טלפון: 0617133537

או ב-Cycloutil

 • כתובת: Grand Rue ב-Buis
 • טלפון: 0475280801

ספורט נוסף שמשלב הנאה וטיולים בטבע הוא כמובן רכיבה על סוסים. פרטים נוספים ניתן לקבל אצל-
Centre équestre du Rieuchaud

 • טלפון: 0475281660

או אצל מדריכי רכיבה פרטיים - Toni del Ross ב- Rochebrune

 • טלפון: 0475273038

או אצל Veronique Gerard ב- La Roche-sur-le-Buis

 • טלפון: 0475281618

לתחילת הכתבה

טיול בתוך העיירה Buis

כדאי לבקר בכיכר השוק, שכולה מוקפת בתים מהמאה החמש עשרה, מרשימים בחזותם. כמו כן, אפשר לבקר בשני המנזרים - הדומניקני והאורסוליאני. המנזר הדומנקיני שתראו נבנה בשלהי המאה השש עשרה, מחוץ לחומות העיר, שנהרסו בזמן מאבקים בסוף מאה זו. כיום המנזר משמש מרכז תיירותי. המנזר האורסוליאני נבנה במאה השבע עשרה, לאחרונה הפכו אותו למרכז תרבות ואמנות, אך עדיין אפשר לראות ולהתפעל מהדלת העתיקה ששרדה מהמבנה המקורי, בכל יופיה. שוטטות סביב העיירה, היכן שפעם עמדו חומותיה, יגלה בפניכם את שרידי מגדל השומרים היכן שבימי הביניים היה גם הכלא. מעל נהר Ouveze ישנו גם גשר מהמאה השבע עשרה, שמכונה בחיבה "פונט נף" (על שם הגשר המפורסם בפריס הבירה...). ממשיכים על הטיילת שנקראה על שם נסיכי מונאקו, ששלטו כאן תקופה מסוימת. טיילת זו למעשה ניצבת במקום בו עבר הדייק שהגן על העיירה מימי הנהר השוצפים.

פן פולקלוריסטי נוסף יתגלה בביקור בבית הבד, מקום בו עדיין מעבדים את הזיתים ומוכרים מהתוצרת המקומית המעולה. שני בתי הבד באזור מאפשרים סיורים וביקור- Moulin à huile du Puits Communal. הכניסה בחינם

 • טלפון: 0475280330

Moulin des Baronnies הכניסה בחינם, יש אפשרות לקנות ממוצרי בית הבד.

 • טלפון: 0475281048

אחרי שממצים את הבירה של החבל, אפשר להתחיל לנסוע בסביבה הקרובה, להנות מנוף פרובנסלי, ולבקר בכפרים קטנים. הכפר העתיק Mollans-sur-Ouvèze ניצב על עומדו זה מאות בשנים, אך דומה כי הזמן לא נגע בו לרעה. שני מבצרים פיאודליים חולשים על הכפר, ומונומנט נוסף מרשים היא המזרקה היפה מהמאה השמונה עשרה שבמרכזו. כדאי לבקר גם בקפלה של נוטרה דאם דה לה קומפסיון- גבירתנו של הרחמים, שכמו תלויה מעל הנהר בכל הודה. כנסיה נוספת ויפה מאוד באזור היא קפלת יוחנן המטביל בכפר Bénivay-Ollon. הקפלה מעוטרת בפרסקאות צבעוניים ומרהיבים והיא כולה בנויה על צוק. שוטטות בכפר יביאו אליה, וגם יספקו מראות כפריים בדרך.

גם בכפר Pierrelongue ישנה כנסייה נהדרת שניצבת בגאון על המצוק. יש ביישוב הקטנטן גם מוזיאון לאמנות דתית שמאפשר הצצה אל עולם עשיר ורב עצמה זה. ממשיכים אל הכפר La Roche-sur-le-Buis, ואל מוזיאון Layraud שבו. במוזיאון יש תצוגה נחמדה של מנהגי האזור, חקלאות ואורח החיים בחבל הארץ, אומנות ומלאכות שונות וכל מה שקשור בפולקלור. פרטים נוספים ניתן לקבל ממשרד התיירות -Office de Tourisme du Pays du Buis-les-Baronnies
 

 • כתובת: 2, place du Quinconce
 • טלפון: 330475280459
 • טלפון נוסף: 0475281223
 • פקס: 330475281363
 • דוא"ל: info@buislesbaronnies.com

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
×