מזחלות שלג, צפייה בזוהר הצפוני ודיג קרחונים - כך יראה החורף שלך

אני יודעת מה אתם הולכים לעשות בחורף הקרוב! Out: ישיבה סטטית לאור התנור. In: פגישה צמודה עם הררי שלג לבנים. תקופת החורף אמנם לא מצטיירת כתקופה של נופש ובילוי שאינה מיועדת לחובבי סקי, אבל מה על אלו שרוצים לצאת לטיול ייחודי דווקא בעונה הקפואה? במיוחד למי שמחפש קצת אקשן חורפי, משהו בניחוח פתיתי שלג וחוויה שלא תשכח? מה עם בניית איגלו, דיג מסורתי ושכיבה על מזחלת שלג? לפניכם כל טיולי החורף הכי שווים שיש. אפילו דובי הקוטב מחכים בקוצר רוח...
יעל כפיר - מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: מזחלות שלג, צפייה בזוהר הצפוני ודיג קרחונים - כך יראה החורף שלך
visitfinland.com ©

להתחבר לאווזי הבר בלפלנד

לפלנד, אזור המשתרע על פני ארבע מדינות שונות: רוסיה, פינלנד, שבדיה ונורבגיה, תמיד הצטייר כמקום רחוק, קפוא ובלתי נגיש. כיוון שמדובר באזור המאפשר מגוון רחב של טיולי אקסטרים לא שגרתיים, רוב הנוסעים לאזור עושים זאת באמצעות טיול מאורגן מהארץ. כיוון שהפעילויות השונות במקום מצריכות מספר מינימלי של אנשים, היציאה באמצעות חברה מוכרת, שיש לה ניסיון בתחום וקשר עם נותני השירותים ביעדים השונים, עשוי להיות מומלץ יותר מאשר טיול פרטי, שבמסגרתו תהיו תלויים בכמות האנשים שנרשמו לאטרקציות ובחברות התיירות המקומיות. אבל, לא מדובר בטיול זול.

מה יש ללפלנד להציע: הטיולים ללפלנד מתמקדים במספר אטרקציות נדירות ואתרים מיוחדים וביניהם: נסיעה על אופנועי שלג, ביקור בארמון העשוי קרח, ביקור בחוות גידול כלבי האסקי ואיילי הצפון, טיול במזחלות כלבים, טיול למפלים הקפואים, הליכה עם סנדלי שלג, דייג בקרח, ביקור במוזיאון הארקטי, ביקור בכפר של סנטה קלאוס ועוד.

נוף חורפי בנורבגיה, צילום: מיקי קרמזין


עצמאות או בחברותא: המדינות בהן משתרעת לפלנד הן מדינות אירופאיות ומסודרות וניתן לטייל בהן גם באופן עצמאי. טיול פרטי, שלא נעשה באמצעות חברה מארגנת, מחייב התארגנות מראש ולא תמיד חוסך בעלויות, אך מאפשר היכרות עם המקום בקצב אישי, אפשרות לשינויים של הרגע האחרון והגעה לאתרים פחות מתויירים. אופיים של הטיולים המאורגנים ללפלנד מתבטא בכך שהכל כלול - האוכל, המלון, הציוד, האתרים, כך שטיול מסוג זה מתאים עבור מי שמחפש שקט נפשי בעניין הארגון מראש וכמובן מעוניין לצאת לטיול ייחודי.

לדברי אלון רובחה, מנהלה המקצועי והבעלים של חברת טרוול, החודשים המומלצים ביותר לטיולי חורף אתגריים הם ינואר עד מרץ. "בתקופה הזאת ניתן ליהנות מכל הפעילויות: רכיבת אופנועי שלג, מזחלות איילי הצפון, מזחלות כלבי האסקי, שייט בשוברת הקרח, דיג באגמים הקפואים, ביקור במפלים הקפואים, מרוצי מכוניות בשלג, ביקור בכפר של סנטה קלאוס, לינה וביקור במלון קרח ועוד". הפעילות מתאימה לכל הגילאים ומדובר במסע של פעם בחיים, מוסיף רובחה: "חוויה נדירה במיוחד היא לראות את הזוהר הצפוני, תופעת הטבע המרשימה, שייחודית לאזור הקטבים. להרפתקנים מביניכם, מציע רובחה לצאת לטיול שטח בו רכובים על אופנועי שלג עד הים הצפוני, עם לינה בבקתות עץ במהלך הדרך.

כמה זה עולה: טרוול מציעה שלושה מועדי יציאה לטיול ספארי חורף בלפלנד למשך שבעה ימים בטיסה ישירה, כולל הכל. מחיר הטיול לאדם בחדר זוגי: 2,455 יורו. המחיר כולל טיסה ישירה ללפלנד, לינה ואירוח על בסיס פנסיון מלא, העברות, פעילויות ואטרקציות, כולל ביגוד ומדריכים.

גם חברת פגסוס מציעה לבלות את החורף בטיול ייחודי בלפלנד. לדברי יעקב קוצ'וק, מנהל מחלקת 'בראש אחר' בחברת פגסוס: "החורף הקר באזור זה, בו הטמפרטורות מגיעות לכ-30 מעלות מתחת לאפס, יוצר שלל הזדמנויות לפעילויות שלג מלאות אדרנלין המתאימות לכל גיל. רכיבה על אופנועי שלג ורכיבה על מזחלות הרתומות לכלבי האסקי, או רכיבה במזחלות הרתומות לאיילי צפון מתבצעת בנופי יערות מחט, העוטים אדרת שלג לבנה. האגמים הרבים בלפלנד מהווים שדה נרחב לפעילויות חורף, כדוגמת דייג ורכיבה על מכוניות קארטינג קטנות ומהירות להן צמיגים מיוחדים לרכיבה על קרח. כאשר מגיעים בחורף אל לפלנד, חובה לנסות לראות את הזוהר הצפוני".

בין יתר האטרקציות שמציעה לפלנד בחודשי החורף, ממליץ קוצ'וק על מספר פעילויות שהן בגדר חובה: "מומלץ להתרשם מארמון הקרח, שנבנה כל שנה מחדש מגושי קרח ענקים, בעיצוב אדרכילי מרשים. כיוון שלפלנד שוכנת לחופו של המפרץ הבוטני, שקופא בחודשי החורף, שוברות קרח מיוחדות מפלסות נתיב בקרח על מנת לאפשר לספינות אספקה להגיע לנמלים, שייט בשוברת הקרח הינו חוויה ייחודית בה מתאפשר גם לטבול במי הקרח בחליפות ציפה מיוחדות. מומלץ ליהנות מהטבע העוצמתי בו התברכה לפלנד, לטייל אל שמורות הטבע ולצאת להליכה בסנדלי שלג ביער, רק עשו זאת בצורה מאורגנת עם חברה המכירה את המקום ומומלץ לבצע זאת בקבוצה לא גדולה מדי, כדי להעצים את החוויה".

כמה זה עולה: חברת פגסוס מציעה יציאה לטיול חורף בלפלנד במספר מועדים החל מאמצע פברואר ועד מרץ, למשך שמונה ימים, על בסיס פנסיון מלא, כולל ביגוד טרמי לכל הפעילויות, מלונות בדרגת ארבעה כוכבים, טיסה סדירה, כל הפעילויות והאתרים ואטרקציות מיוחדות כמו נסיעה בשוברת הקרח, ביקור בהלסינקי, דייג מסורתי, מזחלות כלבים, טיול לילי לזוהר הצפוני, מדריך ישראלי ומקומי, אוטובוס תיירים ועוד. הטיול עולה לאדם בחדר זוגי 2,192 יורו.

לדברי יוסי ברגינסקי, מנהל חברת כרמל לג'נד: יש מספר יתרונות לטיול שנעשה באופן מסודר ומאורגן לעומת טיול עצמאי: "עונת תיירות החורף בלפלנד הפינית קצרה מאוד והמחירים הם בהתאם. לדוגמא: מחיר של כרטיס בודד לשיט בשוברת הקרח "Sampo", אחת האטרקציות המיוחדות של לפלנד, יעלה לנוסע עצמאי 270 יורו ולכך מתווספים ההסעה ממרכז העיר קמי לנמל- 35 יורו והסעה נוספת מרובניימי לקמי, שעולה 100 יורו ומדובר בסך הכל כ-400 יורו - רק לחוויה אחת בלבד! לזאת, יש להוסיף את המחירים הגבוהים של השכרת הציוד המיוחד להתמודדות עם הקור באזור, השכרת אופנועי השלג, מזחלות כבלי האסקי, לינה, טיסות וכלכלה מלאה".

כמה זה עולה: חברת כרמל לג'נד מציעה טיול מאורגן ללפלנד במספר מועדים בין פברואר למרץ, למשך שבעה ימים כולל טיסה ישירה, כל הפעילויות, ביניהן נסיעה לזוהר הצפוני, ביקור בארמון הקרח, מזחלות ועוד על בסיס פנסיון מלא, הדרכה והעברות ב-1850 יורו.

צילום: גיל יניב, באדיבות החברה הגאוגרפית

החברה הגאוגרפית, שמתמחה בטיולים ייחודיים, מציעה טיול אקסטרים ללפלנד, לאזור הצפון הרחוק של האזור. הטיול מיועד למטיילים אתגריים בלבד ויוצא כבר בחודש ינואר לשמונה ימי פעילות. בין האטרקציות בטיול תוכלו לרכוב על אופנועי שלג, לנסוע על גבי שוברת קרח, לבקר בארמון קרח ובחוות איילים, ולצוף במים קפואים.

כמה זה עולה: הטיול כולל שלושה ימים של מסע אופנועי שלג בטונדרה, כ-500 ק"מ מאוד קשים באופן יחסי, במהלך הטיול תזכו לגיחה לתוך נורבגיה המושלגת. מחיר: 2,980 יורו לכל החבילה, טיסות, הדרכה, אירוח ועוד.

אופנועים ופיינטבול שלג בשבדיה


מבין שלל האפשרויות החורפיות, טיול אתגרי וייחודי הוא ספארי אופנועי שלג, טיול שמבוסס על מעבר ממקום למקום באמצעות אופנוע שלג. אופנועי השלג משמשים ככלי רכב עבור קבוצות ומאפשרים להגיע לאזורים מרוחקים ומבודדים, עמוסי שלג, שלא ניתן להגיע אליהם בדרך אחרת ומדובר במסע רצוף באדרנלין וכיף.

חברת Madventuretours, יושבת בשבדיה, אך מנוהלת על ידי מידד מודז'לביץ הישראלי ומציעה טיולים ייחודיים באזורים הקטיפתיים של הרי שבדיה, במהלך ינואר עד אפריל. החברה מציעה טיול ספארי שלג לשמונה ימים, שבמסגרתו רוכבים על אופנועי שלג, נוסעים במזחלות על ידי כלבי האסקי וגם משתתפים בפעילויות מקוריות, כמו משחק פיינטבול בשלג, דייג באגם קפוא וכדומה.

ולמה לא כדאי לעשות זאת באופן עצמאי? "היתרון שלנו מתחיל במחיר", מבהיר מודזלביץ: "לא ניתן באופן עצמאי לבצע כל כך הרבה פעילויות כפי שאנחנו מציעים, אנו חברה שבדית והציוד הוא שלנו וזה נותן לנו את הגמישות המקסימלית. למטייל עצמאי אין את המידע בדבר מה ניתן לבצע מתי ואיפה, מה הסיכונים ומה עושים במקרה של תקלה, פציעה, מזג אוויר קשה ועוד... אנו בונים מסלולים לקבוצות משישה איש ולפי דרישותיהם".

כמה זה עולה: הטיול כולל לינה בבקתה של שישה אנשים, העברות, אוכל, מדריך ישראלי, אופנועי שלג וביגוד. ללא טיסות - העלות היא כ-1,700 יורו לאדם. הטיולים מוצעים גם לקבוצות פרטיות ומשפחות וכן, מציעה החברה גם טיול ייחודי לנשים - מלכת השלג - טיול שנכלל בו גם שופינג, בנוסף לחוויות הקרירות יותר.

לבנות איגלו בפסגות הפירינאים


טיולי החורף, אינם מתרכזים ביעדים מרוחקים ויקרים, אלא אפשריים גם במדינות הקרובות אלינו: אופנועי שלג, מזחלות כלבים, מזחלות שלג, שועלי שלג, נהיגת ג'יפים וכדומה, אפשרית בהרי הקווקז בגאורגיה, ברומניה ובסלובקיה. חברת Medraft מציעה טיול של חמישה ימים, עם נסיעה מיוחדת במזחלות שלג, אופנועי שלג, בניית איגלו ועוד שלל פעילויות חורף.

עומר פלום, מנכ"ל חברת Medraft מסביר את רעיון תיירות החורף: "זיהינו ב-Medraft את הביקושים בקרב הקהל הישראלי לטיולים באזורים מושלגים ומשולבי פעילויות חורף מהנות. יחד עם זאת, היה צורך ברענון המוצר השנה ועל כן, החלטנו להוסיף מגוון אטרקציות דוגמת: אופנועי שלג, ראפטינג, מזחלות, קרוס קאנטרי.

כמה זה עולה: לכל מי שמעוניין לצאת להרפתקאה מדהימה של אופנועי שלג בהרי הקווקז בגאורגיה, למשל, הכוללת חמישה ימים של אקשן וטיולים בתוך יערות מושלגים, בשילוב עם נסיעת ג'יפים בשטח, זה הזמן להחליט אם אתם מעוניינים בטיול מאורגן או בטיול עצמאי, שבמסגרתו רק מתכננים עבורכם מסלול מדוייק ויוצרים קשר עם נותני השירותים (אפשרי בחברת Medraft). טיול מאורגן יעלה לכם 1,495 יורו כולל טיסה, ציוד, רכבים, פעילויות, אוכל, מדריך, לינה.

התמונה באדיבות חברת מדראפט

מדד הגולשים - סקי ושופינג באירופה

גם אתרי הסקי באירופה לא נותרים מקופחים ועונת הסקי מביאה איתה אלפי סנובורדיסטים וגולשי סקי, המגיעים באופן עצמאי או בחבילות סקי שונות. לפי נתונים שמסרה לנו גלית זכאי, מנהלת השיווק של אשת טורס, מעל ל-30,000 ישראלים יבלו בחורף בחופשות סקי בעולם. האתרים המבוקשים ביותר על ידי הישראלים כיום, הם רומניה ובולגריה והחופשה המקובלת אורכת שבוע ימים. "בעבר, חופשת הסקי נחשבה לנופש של מביני עניין ולצעירים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה. כיום אנחנו רואים ביקוש גובר של משפחות או גולשים חובבנים, ששמעו על החוויה ורוצים להתנסות בעצמם".

בחבילות מוצעת חופשת סקי קצרה, למי שאין באפשרותו לקחת חופשה של שבוע. כמו כן, הקרבה לבירת רומניה, בוקרשט, מאפשרת שילוב של סקי עם חופשה עירונית שתכלול גם קניות, בילויים, קזינו ועוד. אשת טורס מציעה חבילות סקי לאתר סינאיה (Sinaia) שברומניה: החבילות כוללות טיסות של אל-על, שלושה לילות במלון ארבעה כוכבים - Rina Sinaia, על בסיס לינה וארוחת בוקר. המלון מספק העברות חינם לאתרי הסקי. סינאיה נחשב לאחד מאתרי הסקי הפופולריים במזרח אירופה. באתר מופעל רכבל עתיק ומסורתי וכמו כן, מעלית חדישה. האתר מציע שישה מדרונות גלישה בדרגות קושי שונות: מסלול למקצוענים, שלושה מסלולים בדרגות קושי בינוניים באורכים שונים ושני מסלולי גלישה קלים. בנוסף, מכילה החבילה ציוד סקי, כניסה חופשית לאתרי הסקי ופטור ממיסים מקומיים.

כמה זה עולה: 528 יורו לאדם.

לתחילת הכתבה

לפניך כתבות נוספות הקשורות בטיולים חורפיים, שעשויות לעניין אותך:

יעדי הכתבה

סגור
×