טיול אופניים סביב אגם גארדה

טיסה לאירופה, כמה רכבות ואוטובוסים, נוף ירוק יותר, נהגים רגועים יותר. עד שמגיעים לעיירה TORBOLE על שפתו הצפונית של LAGO DI GRADA. סביב האגם יוצאים לטיול אופניים.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיול אופניים סביב אגם גארדה
© איתמר ברק

יום ראשון - LAGO CAVEDINE + טיפוס קירות עם אופניים

טיסה לאירופה, כמה רכבות ואוטובוסים רכבות, קצת אוטובוסים, נוף ירוק יותר, נהגים רגועים יותר - אמנם חו"ל, אבל כבר היינו בסרט הזה פעם או פעמיים בחיים, וההתרגשות בהתאם. עד שאתה מגיע לעיירה TORBOLE על שפתו הצפונית של LAGO DI GRADA. אופני הרים מכל סוג ומין (משובח) מכל עבר, אינספור גלשני רוח במים, מצוקים אדירים מכל כיוון, מים זורמים בנהר, ורוגע, רוגע, רוגע. לקח לי שעה למחוק את החיוך מהפרצוף, לא בפרזה, ולא בפעם האחרונה השבוע.

אחרי 20 ק"מ על שבילי אופניים סלולים לאורך הנהר ובין הכרמים, אהוד כבר ניגש אלי "...תגיד, המדריך יודע שזה טיול אופני הרים?" - אהוד עוד יחזור בו... 20 הק"מ הראשונים מסתיימים ב-LAGO CAVEDINE, ראשון האגמים המופלאים. מים ירוקים (כך נראים מים נקיים, מראה לא מוכר לנו), מדשאות סביב, יפהפה כבר אמרנו? סינגל טרק בעלייה, סינגל זורם מלא במהמורות בירידה, והנה אנו עומדים לערוך הכרות ראשונה עם השיפועים של איזור LAGO DI GARDA. "חצי שעה של טיפוס" הבטיח לנו FABIO המדריך, אני, שועל טיפוסי הרים בעל שניים וחצי מטר ניסיון, שועט אחרי ישראל, מרגיש בריון ... עד שנגמר האוויר ואני פשוט נעצר, "לא זז מפה בכיוון של השמים, רק בכיוון של האדמה" אני אומר לכל מי שמוכן לשמוע" ... שזה כולם חוץ מרונן, אחיו של ישראל, שעובד על הקטנת התחרותיות האישית ומצרף אותי לעבודה ולסיום העלייה. והמסלול? שני ק"מ של דרך עפר בשיפוע מטורף, שני ק"מ שסופם בשני ק"מ נוספים בשיפוע מטורף יותר, דרדרות ללא אחיזה לצמיגים, ונוף בלתי ניתן לתאור בסופו. ביום הזה הגיע החיוך הדבילי הבלתי נמחק רק בקצה העלייה, בימים הבאים הוא כבר התלבש עלי לאורך כל הדרך. למותר לציין שהרוגע ב-LAGO DI GARDA משפיע גם על השעון - חצי השעה המובטחת ארכה לנו כשעה וחצי של טיפוס רצוף.

לתחילת הכתבה

יום שני - שוב ל-LAGO CAVEDINE

אני כבר בן בית, מכיר היטב את המקום (יותר נכון מסלול אחד מתוך האינסוף הקיים בו), מעמיס על הכסא האחורי את שחר, בתי בת השלוש, על ה-SCOTT FX-25 השכורים את יפעת, אשתי היקרה (טעות יקרה, היא כבר לא מוכנה לעלות על הטרנטלה שיש לה בבית), ואת יובל אחי על זוג נוסף - שני רוכבים מתחילים להם שמתי לי למטרה להעמיק השבוע את "שריטת האופניים". גשם, אנחנו ארוזים בשכמיות צהובות (על שחר זוהי שמלת שכמיה), ואנו עושים דרכנו במסלול של אתמול, נכנסים בדרך להתחמם בפיצה שוקו וגרמניה במונדיאל, וממשיכים בדרכנו הנפלאה חזרה לאורך הנהר. שחר הקטנה נרדמת על הכיסא, שומטת ראש וגוף הצידה, מה שמעלה מבטים מוזרים על פני הצופים בנו בדרך. מה למדנו היום? לפני החופשה חשבתי שארכב גם אם ירד גשם. למה? כי יש רק חמישה ימים ו"זה מה יש". היום למדתי שניתן להנות מרכיבה בגשם. נפלא!

לתחילת הכתבה

יום שלישי - סינגלים טכניים כמו בכרמל

-רק משופעים יותר ועם בונוס קטן - רטיבות. סיפרו לי שחבורת מיקי (בר-אור) אוהבת סינגלים, רצוי עם כמה שיותר אבנים, דרופים, ושאר הרפתקאות. האמת? גם אני! פותחים את הבוקר, איך לא, בטיפוס. MARTEN, מדריכנו להיום, הבטיח 25 דקות, כרגיל, היה שעה וחצי. אבל לי יש נשק סודי חדש: אני מחייך כבר גם במהלך העלייה. טיפוס טיפוס ועוד טיפוס, וכשאתה חושב שהנה הגענו - זה נעשה תלול יותר (וכך גם הדביליות של החיוך). ובסוף: בונוס קטן לפני הסינגל - מבט שמאלה וLAGO DI- GARDA נפרש מתחתיך, בינך ובינו כמה כפרים ציוריים, חבל על הזמן! ועכשיו לכיף האמיתי. לצמיג הזה יש יותר אחיזה, לזה פחות, זה טוב בגשם, זה טוב לאבק של כוכבים, חרטה ברטה ולהקתו, כך לפחות חשבתי עד אותו היום. סלעים בהם האופניים נוסעים לאן שהם (וניוטון) רוצים, שיפועים בהם המים מובילים אותך איתם, תהום מימין ובולדר משמאל, חגיגה! והוא? (החיוך הדבילי) גדול מתמיד, לא ירד כל הדרך למטה. עוד קצת סינגליאדה, צהרים ליד אגם שלולית ירוק ויפהפה, ודרומה ל-TORBOLE, עוד יום עבר, המשך למסורת הצעירה על פיה כל יום יפה מקודמו.

לתחילת הכתבה

יום רביעי - LAGO DI TENNO

יפעת היא עז הרים ידועה - בכל יום שישי היא מטפסת ברכיבה מבית הקברות של רעננה לכביש שמעליו, הפרש גובה של 30 מטר (אם נהיה לארג´ים). ל-LAGO DI TENNO זה טיפ טיפה יותר: 600 מטר הפרוסים ע"פ 9 ק"מ (בערך כמו לטפס את הקסטל במשך 9 ק"מ). שעתיים של טיפוס על כביש צר, מבט לשמים מראה לך את המשך הכביש, שחר על הכיסא מאחור מראה לנו עם היד את האגם (לא היית מראה לנו לא היינו יודעים), וצ´יק צ´ק אחרי שעתיים טיפוס ונופים ציוריים מכל עבר באנו אליך LAGO DI TENNO, היפה שבאגמי האיזור. אגם בקוטר כמה מאות מטר, מוקף הרים ומצוקים, מים ירוקים ירוקים ירוקים (מניקיון כבר אמרנו?), הפיצה הטעימה ביותר בחופשה במסעדה שליד, וקדימה, שבים היינו אליך TORBOLE.

רגע, באותה דרך? מה פתאום! דני המדריך אמר לנו שסביב הכביש יש שביל אדום, פעם מימין ופעם משמאל. רכבנו, שבילי הרים מופלאים, סמטאות ציוריות בשיפועים אדירים, והמשך השביל מימין לכביש, אופס, מה זה? אתמול סיפרו לנו ישראל ורונן על סינגל מטורף בירידה מן האגם, והנה אנחנו, ילדה על הכיסא האחורי, ועז הרים עם ניסיון מהשדות של רעננה, בתוך סינגל בשיפוע מטורף + הבונוס הקבוע לשבוע זה: רטיבות. בקיצור - פחד אלוהים, צעדה, הגענו הביתה בשלום, וכן, מסורת כל יום יפה מקודמו נשמרה. לבלות גם צריך, לא? למעלה מ-1,000- מטר טיפוס (הפעם עם רכב), עובדה מדהימה שיש חבר´ה שטיפסו את זה עם אופניים, מסעדת הרים שנראית תמימה, אבל איך אמר ארנון בבוקר? "התעוררתי עם הרגשה של ספארי בבטן" (תרגום: במסעדה אוכלים כל מה שזז על ההר, וייתן נא כל אחד את התיאור הפלסטי לעצמו).

לתחילת הכתבה

יום חמישי - TORBOLE

TORBOLE שוכנת כאמור על קצהו הצפוני של LAGO DI GARDA, מערבית ל-TORBOLE נמצאת RIVA DEL GARDA, עוד אחד משלל המקומות המדהימים באזור. ובאמצע? באמצע יש "קרציה" - הר בגובה 400-300 מטר, שבצידו המזרחי מצוק אדיר הצופה ל-TORBOLE. איזה מזל שלא סיפרו לנו שזה המקום הכי יפה פה, עוד היינו שוברים את המסורת.

כמה ק"מ טיפוס בסרפנטינות הלא נגמרות (אנחנו רגילים ומחייכים), צפצפות וסירנות מן הכפר למטה (לא, לא פיגוע, איטליה שמה גול לקרואטיה לפני שחטפה בראש), ואז, "יובל, בוא נרד שנייה מן השביל, יש פה איזה שביל יפה..." חבל על הזמן! (כן, שוב), הגענו הישר למצוק, תצפית מדהימה אל TORBOLE, המצוקים האדירים מסביב, ומאות גלשני רוח ומפרשיות במים. מדהים! ולאורך המצוק (כמה ק"מ אורכו) - שביל הולכי רגל או סינגל טרק בשפתנו, קצת אבנים, הרבה מדרגות לייצוב הקרקע, חגיגת האופניים הגדולה ביותר שיכולנו להזמין ליום האחרון. יפעת ויובל פוגשים לראשונה מדרגות, "עכשיו אני יכולה להבין ממה אתה כל כך מתלהב" אומרת יפעת, "ונראה לי שזה מתאים גם לי", טיפוס מדרגה, ירידה, טיפוס, איזה כיף, בוא ננסה שתיים ברצף. קצת לחץ, ברקס קדמי ("...אמרתי לך לא ללחוץ עליו"), והופס, גלגל אחורי באוויר, וליפעת יש הוכחות חותכות (תרתי משמע) שרכבה סינגל טכני ב-LAGO DI GARDA.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
0
×