טיול בבוסטון - מסלול הפרידום טרייל

אחת האטרקציות החשובות ביותר לתיירים בבוסטון היא מסלול ההליכה Freedom Trail, בן ה-4 ק"מ, בו תוכלו להכיר 16 מבנים חשובים בהיסטוריה של העיר. המסלול יוצא מהבוסטון קומון והוא נמשך אל תוך הדאון טאון ואז אל הנורת` אנד (North End) ומסתיימת באנדרטה לזכר הנופלים בקרב באנקר היל אשר בצ`ארלסטאון. ניתן להשיג מפה של המסלול במרכזי המידע לתיירים, שאחד מהם מצוי בבוסטון קומון. ניתן בקלות לעקוב אחר המסלול, שכן הוא מסומן בפס אדום לאורך מדרכות הרחובות.
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיול בבוסטון - מסלול הפרידום טרייל
Thinkstock Imagebank ©

בוסטון קומון, בית המושל וכנסיית פארק

את ה-Freedom Trail מתחילים בבוסטון קומון (Boston Common), תחנת היציאה המקובלת למסלול זה. זהו ליבה הפועם של העיר בוסטון והגן הציבורי הגדול ביותר במדינת מסצ`וסטס. בשטח הפארק ישנם אתרים שונים, כגון: מזרקת ברואר (Brewer Fountain) המרשימה, בית קברות, בו טמונים לוחמים אמריקאיים ובריטים רבים, מקרב באנקר היל בשנת 1775. 

משם ממשיכים מעט צפונה אל בית מדינת מסצ`וסטס ובניין המושל (Massachusetts State House). כאן יושבים, בין השאר, מושל מסצ`וסטס ובית המשפט. הבניין, שפתח דלתותיו בשנת 1798, מהווה מוקד משיכה לתיירים, בעיקר בזכות כיפת הזהב המרשימה שלראשו (כתובת: פינת רחובות Beacon ו-Park). מכאן ממשיכים דרומה ברחוב פארק אל כנסיית פארק (Park Street Church). כנסייה זו, שמעליה נישא  מגדל פעמון לבן ויפה, ידועה וחשובה בעיקר בזכות זה ששימשה כמקום כינוס והתאגדות של ארגונים חברתיים ופוליטיים במאה ה-19 (כתובת: פינת רחובות Park ו-Tremont). 

לתחילת הכתבה

בניין המושל. צילום: Greater Boston Convention & Visitors Bureau

בית הקברות גראנרי, כנסיית קינג, בית הספר, חנות הספרים ובית המפגש הישן

ממשיכים ברחוב טרמונט אל עבר בית הקברות גרנארי (Granary Burying Grounds). בבית עלמין זה קבורות כמה מן הדמויות המפורסמות והחשובות ביותר בהיסטוריה של בוסטון ושל ארצות הברית בכלל: ג`ון הנקוק, סמואל אדאמס ועוד אישים, חלקם חתומים על הצהרת העצמאות של ארצות הברית (כתובת: פינת הרחובות Tremont ו-Broomfield). לאחר מכן ממשיכים צפונה ברחוב ברומפילד אל עבר כנסיית קינג ובית הקברות הצמוד (King`s Chapel). גם בבית עלמין זה קבורים אישים חשובים מההיסטוריה של בוסטון ושל אמריקה. לצד בית הקברות עומדת כנסיית קינג העתיקה והיפה (כתובת: פינת הרחובות Tremont ו-School). 

מכאן ממשיכים לכיוון דרום-מזרח ברחוב סקול אל עבר המקום המדויק בו עמד בעבר בית הספר הציבורי הראשון (מכאן שם הרחוב, First Public School). מיקומו המדויק של בית הספר מצוין באמצעות פסיפס מיוחד על המדרכה. מכאן ממשיכים הלאה לפינת רחוב וושינגטון, שם עומד מבנה לבנים עתיק ויפה ששימש כחנות ספרים הפינתית (Old Corner Bookstore וכבית דפוס, עד היום (כתובת: פינת רחובות School ו-Washington). בצמוד לו, עומד בית המפגש הדרומי הישן (Old South Meeting House). במאה ה-18 היה זה המבנה הגדול ביותר בעיר לאירועים המוניים. המבנה שימש לעצרות וכנסים ובו גם ניצת האירוע החשוב ביותר בהיסטוריה של בוסטון ואחד החשובים באמריקה: מסיבת התה של בוסטון (כתובת: רחוב וושינגטון 310).

לתחילת הכתבה

בית המושל הישן והכיכר, פאניול הול, בית פול רביר, כנסיית נורת`

ממשיכים אל בית המושל הישן, שנמצא בכיכר הנושאת את אותו השם (Old State House). בניין זה, שהוקם בשנת 1713, הוא מבנה הציבור העתיק ביותר בבוסטון. שימושו הראשון של המבנה היה עבור המושל הבריטי באזור. כיום, שוכן בבניין מוזיאון היסטורי לתולדות העיר. עיקר העניין במבנה זה הוא דווקא מראהו המיוחד והעתיק, הנטוע בינות לגורדי השחקים. בכיכר שמול המבנה התרחש הטבח של בוסטון בשנת 1770, בו פתחו חיילים בריטים באש על מתיישבים, אירוע שהיווה את אחד הגורמים למהפיכה האמריקאית. מכאן ממשיכים צפונה אל פאניול הול (Fanueil Hall). בניין הלבנים הזה נבנה בשנת 1742 ויועד בתחילה לשמש כשוק ומקום מפגש חברתי לתושבי העיר. בהמשך המאה ה-18 הפך המקום לאתר בו נישאו נאומים חוצבי להבות של מנהיגים חשובים בהיסטוריה האמריקאית. כיום, משמש המבנה כמרכז קניות ותרבות (מיקום: כיכר פאניול). 

ממשיכים במרחק הליכה קצרה צפונה ברחובות האנובר (Hanover) וריצ`מונד (Richmond) אל עבר הבית של פול רביר (Paul Revere). הבניין הזה, העתיק ביותר בכל הדאונטון של בוסטון, הוא אחד השרידים הבודדים בעיר מן התקופה הקולוניאליסטית. הריהוט בתוך הבית אופייני למאה ה-18, אז שכנו בו הנפח ומשפחתו (כתובת: 19 North Square). מכאן ממשיכים צפונה אל כנסיית נורת` הישנה (Old North Church). הכנסיה, שנבנתה בשנת 1723, היא מבנה ג`ורג`יאני יפה ובו מצלצלים הפעמונים העתיקים ביותר בכל ארה"ב.

לתחילת הכתבה

בית קברות קופס היל, ספינת USS Constitution, אנדרטת באנקר היל

ממשיכים צפונה ברחוב הול (Hull) ומגיעים אל בית הקברות קופס היל (Copp`s Hill Burying Ground). בית קברות זה הוא השני הכי העתיק בבוסטון וקבורים בו שמות גדולים מההיסטוריה הקולוניאלית של ארה"ב, מתנגדים רבים לשלטון הבריטי כמו גם אזרחים פשוטים מן התקופה ההיא. 

מכאן ממשיכים במסלול ועוברים על הגשר מעל גשר צ`ארלסטאון (Charlestown) אל עבר מספנה עתיקה, בה נבנו כלי השיט הראשונים של הצבא האמריקאי. כאן עוגנת ספינת הקרב האמריקאית העתיקה ביותר USS Constitution. הספינה נבנתה בשנת 1797 ובשנות פעילותה ניצחה 42 קרבות ימיים ומעולם לא הפסידה (כתובת: 1 Constitution Rd). התחנה האחרונה במסלול היא אנדרטת באנקר היל (Bunker Hill Monument). האובליסק נועד להנציח את הקרב בשנת 1775, בו אמנם ניצחו הבריטים את המתיישבים, אך זו היתה תחילת הדרך בה גירשו חייליו של ג`ורג` וושינגטון את הבריטים. עד הקמת האובליסק המפורסמם בוושינגטון ב-1885, היתה זו האנדרטה הגבוהה ביותר בכל ארה"ב.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
0
×