טיול בעיר בוסטון - אטרקציות מרכזיות

בוסטון היא אחת הערים החשובות וההיסטוריות ביותר בארצות הברית, עם לא מעט אטרקציות ואתרים מעניינים להציע לכ-16 מיליון התיירים, המבקרים בה מדי שנה בממוצע. בואו להכיר את האתרים החשובים והמרתקים ביותר שתמצאו בעיר היפה, ותגלו מה אסור לכם להחמיץ!
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: טיול בעיר בוסטון - אטרקציות מרכזיות
© Greater Boston Convention & Visitors Bureau.

דאון טאון (Downtown) וביקון היל (Beacon Hill)

הדאון טאון נחשב למרכז העיר בוסטון. באזור זה מצויים בניין העירייה, בית מושל מסצ'וסטס, משרדיהן של חברות גדולות ועוד אתרים חשובים בעיר. בצמוד לדאון טאון, מצוי אזור הביקון היל, הנחשב לעתיק ביותר בבוסטון. זהו אחד האזורים היפים בעיר כולה, שם מצפים לכם שלל מבנים היסטוריים ושכונות מגורים יוקרתיות.

בוסטון קומון (Boston Common): זהו למעשה ליבה הפועם של העיר בוסטון, בדמותו של הגן הציבורי הגדול ביותר במדינת מסצ'וסטס והותיק ביותר בכל ארצות הברית. הפארק הוקם בשנת 1634 ומאז שימש למטרות שונות ומגוונות: מחנה הצבא הבריטי בזמן המהפיכה באמצע המאה ה-18, ומקום מרעה לעדרי בקר במאה ה-19. מאוחר יותר הוסב הפארק לרווחת הציבור ובשטחו התקיימו עצרות חשובות, בהן נאמו דמויות גדולות בהיסטוריה העולמית, כגון ד”ר מרטין לות'ר קינג והאפיפיור יוחנן פאולוס השני. בשטח הפארק ישנם אתרים שונים, כגון: מזרקת ברואר (Brewer Fountain) המרשימה, בית קברות, בו טמונים לוחמים אמריקאיים ובריטים רבים, מקרב באנקר היל בשנת 1775 ועוד. טיילו בשטח הפארק, התהלכו בין השבילים והעצים ודמיינו כיצד השתנה המקום בין המאורעות שבעברו. הבוסטון קומון הוא גם תחנת היציאה לפרידום טרייל (ראו בהמשך).

 • מיקום: מרכז הדאון טאון, בין רחוב Fremont במערב ורחוב Charles במזרח.

פאבליק גרדן (Public Garden): בצמוד לבוסטון קומון, ממערב לרחוב צ'ארלס, ממוקם הגן היפה הזה, המהווה יותר גן בוטני מאשר פארק. במרכזו של הגן ישנו אגם קטן, עליו ניתן לשוט וגשר קטן (למעשה, הקטן בעולם!), התלוי מעליו. סביב לאגם פרוסים שטיחי פרחים יפים ומדשאות מטופחות. בשטחו של הגן מצויים גם פסלים ואנדרטאות שונות, כגון פסלו של ג'ורג' וושינגטון שליד שער רחוב ארלינגטון (Arlington).

 • מיקום: ממערב לבוסטון קומון, בין רחוב צ'ארלס במזרח ורחוב ארלינגטון במערב.

פרידום טרייל (Freedom Trail): אחת האטרקציות החשובות ביותר לתיירים בבוסטון היא, למעשה, מסלול הליכה בן ארבעה ק"מ, בו תוכלו להכיר 16 מבנים חשובים בהיסטוריה של העיר. המסלול יוצא מהבוסטון קומון, והוא נמשך אל תוך הדאון טאון ואז אל הנורת' אנד (North End) ומסתיימת באנדרטה לזכר הנופלים בקרב באנקר היל אשר בצ'ארלסטאון (Charlestown). ניתן להשיג מפה של המסלול במרכזי המידע לתיירים, שאחד מהם מצוי בבוסטון קומון. ניתן בקלות לעקוב אחר המסלול, שכן הוא מסומן בפס אדום לאורך מדרכות הרחובות.

פאניול הול (Fanueil Hall): בניין הלבנים הזה נבנה בשנת 1742 ויועד בתחילה לשמש כשוק ומקום מפגש חברתי לתושבי העיר. בהמשך המאה ה-18 הפך המקום לאתר בו נישאו נאומים חוצבי להבות של מנהיגים חשובים בהיסטוריה האמריקאית, לפני קבלת עצמאות ארה"ב. כיום, משמש המבנה כמרכז קניות ותרבות.

בניין מדינת מסצ'וסטס (Massachusetts State House): בניין מדינת מסצ'וסטס הוא מתחם המאגד בתוכו כמה ממוסדות המדינה. כאן יושבים, בין השאר, מושל מסצ'וסטס ובית המשפט. הבניין, שפתח דלתותיו בשנת 1798, מהווה מוקד משיכה לתיירים, בעיקר בזכות כיפת הזהב המרשימה שלראשו. ניתן לבקר בבניין, וליהנות מסיור בן 40 דקות, ללא תשלום.

 • כתובת: פינת רחובות Beacon ו-Park
 • שעות פעילות וסיורים: ימים שני-שישי 10:00-16:00. סגור בסופי שבוע וחגים.
 • אתר אינטרנט: www.sec.state.ma.us

בניין מדינת מסצ'וסטס. צילום: Greater Boston Convention & Visitors Bureau

בניין המדינה הישן (Old State House): בניין זה, שהוקם בשנת 1713, הוא מבנה הציבור העתיק ביותר בבוסטון. שימושו הראשון של המבנה היה עבור המושל הבריטי באזור. כיום, שוכן בבניין מוזיאון היסטורי לתולדות העיר. עיקר העניין במבנה זה הוא דווקא מראהו המיוחד והעתיק, הנטוע בינות לגורדי השחקים.

אזור באק ביי (Back Bay)

הבאק ביי הוא אחד האזורים האקסקלוסיביים ביותר של בוסטון. באזור זה מצויים כמה מנכסי הנדל”ן היקרים ביותר בעיר, על שטח שהיה בעבר ביצות.

כיכר קופלי (Copley Square): הכיכר קרויה על שמו של הצייר ג'ון קופלי ופסל ארד בדמותו אף מוצב בכיכר. סביב הכיכר מצויים מבנים היסטוריים יפים מחד ובנייני משרדים מודרניים מאידך. מאמצע חודש אפריל ועד נובמבר, נערך בכיכר שוק איכרים צבעוני ועטים, בימים שלישי ושישי, בין השעות 11:00-18:30.

מגדל ג`ון הנקוק (John Hancock Tower): מגדל ג'ון הנקוק הוא המגדל הגבוה ביותר בכל אזור ניו אינגלנד, בעל 60 קומות. עד אירועי 11 בספטמבר ניתן היה לעלות לקומה האחרונה ולהשקיף על העיר. למרות שכיום קומת התצפית סגורה, המגדל עדיין מהווה מבנה מרכזי בעיר, בעיקר בשל מראהו החיצוני המרשים - לכל אורכו מצופה הבניין בחלונות מראה, המשווים לו מראה עתידני. לעיצובו המיוחד של הבניין היה מחיר לא קטן - במהלך שנות ה-70' החלו אריחי המראה להינתק מן הבניין ולצנוח אל הרחוב, תופעה שגרמה לבהלה רבה. מאז הוחלפו האריחים והחל להיעשות שימוש בחיישנים מיוחדים שתפקידם להתריע על היחלשות באחיזת האריחים.

כנסיית טריניטי (Trinity Church): הכנסיה, שבנייתה הושלמה בשנת 1877, נחשבת עד היום לפנינה ארכיטקטונית וסמל לסגנון הבניה הרומנסקי. בנייתה של הכנסיה בכיכר קופלי היוותה יסוד חשוב בהפיכתה של הכיכר למרכז תרבותי וחברתי חשוב בחייה של העיר בוסטון. עד היום משמשת הכנסייה את הקהילה האפיסקופלית של העיר.

 • כתובת: 206 Clarendon Street, כיכר קופלי
 • שעות פעילות: שלישי-ראשון 08:00-18:00 (למעט בזמן אירועים מיוחדים), שני סגור.
 • מחיר: הכניסה למתפללים היא ללא תשלום. לצורך ביקור בכנסיה התיירים מתבקשים לתת 5$.
 • אתר אינטרנט: www.trinitychurchboston.org

מוזיאון בית גיבסון (Gibson House Museum): מוזיאון המאפשר הצצה בלתי אמצעית אל תוך חייהם של תושבי בוסטון, ממחצית המאה ה-19 ועד תחילת המאה ה-20. במאה ה-19 החלו להיבנות בבוסטון בנייני מגורים ייחודיים בעלי שש קומות, ובית גיבסון הוא אחד מהם. בביקור בבית תוכלו לחזות באוסף מעניין של פריטים אותנטיים, דרכם תוכלו ללמוד כיצד נראו חיי הבית של אותם הזמנים ולהביט על התרבות הויקטוריאנית של אותם הזמנים.

 • כתובת: 137 Beacon Street
 • שעות פעילות: ראשון-רביעי, סיורים מודרכים ניתנים בכל שעה בין 13:00-15:00.
 • מחיר: מבוגר 9$, גימלאים וסטודנטים 6$, ילדים 3$.
 • אתר אינטרנט: www.thegibsonhouse.org

מאפאריום (Mapparium): מעוניינים להלך בתוך כדור הארץ עצמו? במאפאריום תוכלו לעשות משהו מעין זה. מדובר בכדור ענק, עשוי זכוכיות ויטראז'. המבקרים נכנסים לתוכו וחוצים אותו על גשר העובר במחציתו, כאשר מעל, בגובה של בניין שלוש קומות ישנה כיפה, ועליה מוצגים חיזיון ואיורים שונים, המוארים מבחוץ בעזרת קרני השמש. האיורים הם של מפת כדור הארץ, והם מציגים את השינויים הפוליטיים והדמוגרפיים שחלו בעולמינו במאות הקודמות. המאפאריום הוא חלק ממוזיאון מארי בייקר אדי.

 • כתובת: 200 Massachusetts Avenue
 • שעות פעילות: שלישי-שני 12:00-16:00 (חיזיון המאפאריום האחרון מתחיל ב-15:40), שני סגור.
 • מחיר: מבוגר 6$, גימלאים, סטודנטים וצעירים (6-17) במחיר 4$, ילדים מתחת לגיל 3 – חינם
 • אתר אינטרנט: www.marybakereddylibrary.org

אזור הנמל ודרום בוסטון (Waterfront, South Boston)

המרכז לאמנות מודרנית (Institute of Contemporary Art): מאז הקמתו בשנת 1936, הפך מוזיאון זה לחוד החנית של זירת האמנות בבוסטון. במוזיאון הוצגו לאורך השנים תערוכות קבועות ומתחלפות של אמנים ושמות דגולים בעולם האמנות בת זמננו, בהם פיקאסו, אנדי וורהול ועוד. עד שנת 2006 שכן המוזיאון באזור באק ביי, אז עבר למשכנו החדש והמעוצב באזור הנמל. מלבד היותו מבנה ארכיטקטוני מיוחד, זהו גם מבנה התרבות הראשון שנבנה בעיר במאה החולפת. במתחם מצויים גם תיאטראות, אולמות קולנוע, מסעדות ועוד.

 • כתובת: 100 Northern Avenue
 • שעות פעילות: שלישי-רביעי 10:00-17:00, חמישי ושישי 10:00-21:00, שבת-ראשון 10:00-17:00
 • מחיר: מבוגר 15$, גמלאים וסטודנטים 13$, חינם לילדים מתחת לגיל 17.
 • אתר אינטרנט: www.icaboston.org/visit​

מוזיאון הילדים של בוסטון (Boston Children's Museum): מוזיאון הילדים הזה הוא השני בגילו בין כל מוזיאוני הילדים של ארה”ב ואחד החלוצים בתחומו בעולם. המוזיאון הוקם בשנת 1913 והיה אחד הראשונים בעולם להציג תערוכות אינטראקטיביות לילדים, בשיטה הנהוגה כיום במרבית מדינות העולם. מטרת המוזיאון היא להקנות לילדים ידע באמצעות תערוכות ופריטים משעשעים ומרתקים. במוזיאון יכולים הילדים להתנסות בהכנת דגמים שונים משעווה וחימר, תכנון מערכת מים והשקייה עירונית ועוד.

 • כתובת: 308 Congress St, Boston
 • שעות פעילות: כל יום בין השעות 10:00-17:00, בימי שישי 10:00-21:00.
 • מחיר: מבוגר 16$, ילדים בגילאים 1-15 במחיר 16$, מתחת לגיל שנה בחינם. בכל שישי, בין השעות 17:00-21:00 המחיר האחיד לכולם הוא דולר אחד בלבד.
 • אתר אינטרנט: www.bostonchildrensmuseum.org

אקוואריום ניו אינגלנד (New England Aquarium): האקוואריום של בוסטון נחשב לאחד המובילים בתחומו בכל העולם. האקוואריום, שנפתח ב-1969, שם לו למטרה להציג את העולם התת ימי, לתרום לשימורו ולחנך את הדורות הבאים למודעות. במתקן זה ניתן לצפות בשלל דגים ויונקים מימיים: אריות וכלבי ים, פינגווינים, כרישים, מיני דגים שונים ועוד. כמו כן, הקומפלקס כולל גם קולנוע IMAX, בו מוקרנים סרטי תלת מימד בנושאים ימיים שונים, מהם ניתן ללמוד וגם ליהנות מחוויה ויזואלית. בנוסף, מציע האקוואריום לצאת לשיט צפיה בלוויתנים.

 • כתובת: Central Wharf
 • שעות פעילות: שני-חמישי 09:00-17:00, שישי-שבת 09:00-18:00, יש להתעדכן בזמני התצוגות השונים.
 • מחיר: מחירים רגילים לאקוואריום בלבד: מבוגר 26.95$, גמלאים 24.95$, ילדים (3-11) 17.95$, חינם מתחת לגיל 3. כדאי לבדוק באתר האינטרנט מחירי חבילה לכל האטרקציות. ניתן לרכוש כרטיסים באתר.
 • אתר אינטרנט: www.neaq.org

פארק המדע (Science Park)

מוזיאון המדע (Museum of Science): מוזיאון המדע הזה מציג כ-500 פריטים ומוצגים אינטראקטיביים, שמטרתם לגרום למבקרים ללמוד יותר על עולם המדע, תוך חוויה מהנה. המוזיאון מציג תערוכות מתחלפות מרתקות, שיעשירו את הדימיון ואת הדעת. לצד כל אלו, כולל המוזיאון גם אטרקציות נוספות כגון קולנוע IMAX ענק, פלנטריום, גן חיות ועוד.

 • כתובת: פארק המדע (Science Park)
 • שעות פעילות: שבת-חמישי 9:00-17:00, שישי 0:00-21:00
 • מחיר: מחיר כניסה רגיל למבוגר 23$, גמלאי 21$, ילדים (3-11) 20$. ישנן חבילות הכוללות גם כניסה לתערוכות המיוחדות ועוד.
 • אתר אינטרנט: www.mos.org

אזור פנויי (Fenway)

מוזיאון איזבלה סטיוארט גרדנר (Isabella Stewart Gardner Museum): זהו מוזיאון אמנות יוצא דופן, שייחודו הוא בעיקר במבנה בו הוא שוכן. מדובר בוילה ונציאנית רחבת ידיים, מוקפת גנים פורחים. אחרי שתהנו מהבניין המרשים והגנים הפורחים, תוכלו לחזות כאן ביצירות של האמנים הדגולים ביותר שידע עולם האמנות: פיקאסו, מיכאלאנג'לו, רמברנדט, בוטיצ'לי, דגה, רפאל ועוד.

 • כתובת: 25 Evans Way Boston
 • שעות פתיחה: רביעי-שני 11:00-17:00, שלישי עד 21:00, חמישי סגור.
 • מחיר: מבוגר 15$, גמלאי 12$, חינם לבני 18 ומטה בליווי מבוגר.
 • אתר אינטרנט: www.gardnermuseum.org

מחוץ לעיר - קיימברידג` והרווארד

העיר קיימברידג' (Cambridge), בה שוכנות אוניברסיטת הרווארד וה-MIT, היא אמנם ישוב נפרד מבוסטון, אך היא אינה רחוקה (ממש מעבר לנהר הצ'ארלס), כך שכדאי לבקר בה.

כיכר הרווארד (Harvard Square): מדובר בכיכר מקסימה ושוקקת חיים, בלב העיר האוניברסיטאית הזו. כאן תמצאו שלל חנויות מותגים ובוטיקים מעניינים, מסעדות טובות, בתי קפה נחמדים, מוזיקת רחוב נעימה והופעות רחוב מדליקות. באופן כללי, החיים היפים יציצו אליכם כאן מכל פינה. כדאי להגיע לכאן ואף לשבת באחד מבתי הקפה הפונים אל ההתרחשות שבכיכר.

האוניברסיטה והרווארד יארד (Harvard Yard): מרכזה של מכללת הרווארד הוא ההרווארד יארד, שבסמוך אליה מצוי גם מרכז המידע לתיירים. הרווארד יארד הוא מתחם יפה של בנייני לבנים, האופיינים לאזור אוניברסיטאי זה. שוטטו כאן והתרשמו מהאווירה הסטודנטיאלית השוררת. ממרכז המבקרים יוצאים גם סיורים ללא תשלום, הניתנים על ידי סטודנטים מקומיים.

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

סגור
0
×