טיול בשבדיה - חלוקה לאזורי טיול

שבדיה, פנים רבות לה. מחד, היא מציעה ערים גדולות ומודרניות בהן סטוקהולם הבירה, השוכנת בארכיפלג יפהפה והעיר מאלמו ומאידך יש בה טבע מרהיב, הכולל שמורות לאומיות, נהרות וקרחונים. לפלנד השבדית, ארצם של איילי הצפון ושמש החצות, היא דוגמא לאחד מאתרי הטבע הבולטים במדינה.
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
מפה
תמונה ראשית עבור: טיול בשבדיה - חלוקה לאזורי טיול
Dollarphotoclub ©

גוטלנד

חלקה הדרומי של שבדיה, גוטלנד (Götaland) הוא גם האזור המיושב ביותר במדינה. הוא מחולק לשמונה מחוזות: Östergötland, Småland , Västergoütland, Skåne, Dalsland, Bohuslän, Halland ו-Blekinge וכולל גם את האיים גוטלנד (Gotland) ואולנד (Oüland). תעלת גוטה (Göta Canal) חוצה את האזור הזה. העיר גוטנבורג (Gothenburg), השייכת למחוז Västergoütland, שוכנת לחופה המערבי של שבדיה ומהווה את העיר השנייה בגודלה בשבדיה ואת עיר הנמל החשובה בחלק זה של המדינה. היא שוכנת לחופה המערבי של שבדיה. אחד האזורים המתויירים ביותר במדינה הוא חבל סקאנה. זהו החבל הדרומי ביותר במדינה והוא מתאפיין בנוף כפרי ובשפע של טירות ומבצרים, זכר לשלטון הדני באזור. העיר הגדולה בו היא העיר מאלמו (Malmö), בה הוקם גשר Öresun, העצום המקשר בין שבדיה לקופנהגן אשר בדנמרק.

לקריאה נוספת על גוטלנד >>

לתחילת הכתבה

גוטנבורג, צילום: דובי זכאי

סווילנד

סווילנד (Svealand) הוא המחוז המרכזי בשבדיה ובימים עברו נחשב אזור זה למרכזה התרבותי של שבדיה. סווילנד מורכב משש פרובינציות. דלרנה (Dalarna ) וורמלנד (Värmland - שהונצחה בספריה של הסופרת השבדית סלמה לגרלוף) הם שני יעדים אלה פופולאריים מאוד בקרב תיירים המגיעים למדינה. פרובינציות נוספות שנמצאות תחת חבל ארץ זה הן Våstmanland, Uppland, Soüdermanland, ו-Nårke, לאורך החוף המזרחי של החבל פזורים כ-20,000 איים. עיר הבירה שטוקהולם (Stockhom), שבה נמצא הנמל העיקרי בחלקה המזרחי של המדינה, שוכנת בין שתי הפרובינציות אופלנד וסודרמנלנד.

לקריאה נוספת על שטוקהולם >>

לתחילת הכתבה

סטוקהולם, צילום: אתי אפללו

נורלנד

אזור נורלנד (Norrland), בחלקה הצפוני של שבדיה, מורכב מ-24 פרובינציות, בהן חיים 15% מתושבי המדינה. אזור זה ידוע בעיקר בטבע הפראי (רוב הפארקים הלאומיים של שבדיה נמצאים בשטחו) שבו ובמיעוט האוכלוסיה. לפלנד היא האזור המוכר והפופולארי ביותר והיא עתירת יערות מוריקים, נהרות והרים. עיר חשובה נוספת בחבל נורלנד היא קירונה (Kiruna), שבה נמצאים מרבצי ברזל.

לקריאה נוספת על לפלנד השבדית >>

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בשבדיה? הכתבות הבאות עשויות לסייע לכם:

יעדי הכתבה

סגור
×