טיול זוגי של חודש בפיליפינים

תמונה ראשית עבור: טיול זוגי של חודש בפיליפינים - תמונת קאבר
בניטאן

מידע כללי -

הפיליפינים מאוד מתאימה לטיול של זוגות או אנשים שמחפשים שקט ורוגע, היא מאוד שונה מתאילנד והאופי של תאילנד, צריך להיכנס לראש שהולכים להגיע למקום מאוד לא מפותח ועני כי אני קיבלתי קצת הלם בהתחלה. הטיול שאנחנו עשינוהיה לא מתפשר על שום דבר והתפנקנו כמה שאפשר. כל הטיול כולל הכל יצא לכל אחד 16 אלף שקל, טיסות דרך אל על ו6 טיסות פנים שרק בזכותם הצלחנו להספיק 7 איים בחודש.

עשינו את הטיול מתחילת חודש מרץ עד סופו, בעיקר חם עם רוחות, לפעמים תפס אותנו עננים וגשם.

מסלול הטיול וטיפים –

טיסה – לקחנו טיסה במטוס החדש של אל על מנתבג דרך הונג קונג למנילה, מאוד מאוד ממליצה על המטוס וטיסה עם אלעל, האוכל היה מעולה וגם השירות והערכנו את זה מאוד אחרי כמה טיסות עם החברות המקומיות. עשינו קונקשיין של 4 שעות בהונג קונג שאפילו השעות האלה לא הספיקו לנו כדי לראות את השדה וכל החנויות בפנים, מקום ענקי עם חנויותומותגים מכל העולם.

מנילה -

נחתנו בלילה של מנילה ונשארנו לעשות לילה ולמחרת לחזור לשדה לטיסה הבאה. ברגע שיצאנו מהשדה קנינו סים של גלוב, (מומלץ גלוב על סמארט) וגם החלפנו את כל הכסף כבר לפזו.

לא להאמין למחירים שהנהגים נותנים לכם מחוץ לשדה!!!! להשתמש באפליקציה גראב והיא נותנת את המחירים הכיטובים והוגנים. הזמנו לילה במלון holiday inn Newport, מלון מאוד נחמד ברמה טובה עם קניון ממש מולו ואוכל מהיר וטובליד.

קורון -

עיירה שבעיקר מגיעים אליה לצלילות וסיורי איים, העיירה עצמה לא מפותחת ואכלנו במסעדה אחת קבועה שהיה לנו טעיםוהיה נקי. ישנו במלון Asia grand view, מלון יחסית מרוחק מהעיר, 40 פזו בטרייסקל. מלון מאוד נחמד חדר מרווח מאודוחדר אוכל יחסית מגוון. היינו בקורון במשך 4 לילות, אבל הייתי מקצרת ל3 לילות כי אין הרבה מה לעשות חוץ מהסיורי איים. וזאת עכשיו המלצה לכל הטיול, לא לעשות סיורי איים אחד אחרי השני, זה מתיש ומרגיש כמו טיול מאורגן, לעשות במרווחשל יום יומיים אחד מהשני. הסיורים הם בעיקר ללגונות, חלקן יפיפיות וחלקן כבר נראות כמו האחרות. צלילות לא עשינובקורון.

אל נידו -

לאל נידו לקחנו טיסה מקורון והחלטנו לקחת לילה במלון יוקרתי ומטורף ללילה אחד בשביל החוויה. cauayan resort, מלוןעל אי בודד ופרטי של המלון, 5 כוכבים והתענוג לא פחות מ1300 ללילה כולל רק ארוחת בוקר ווילה זוגית מפנקת. מהרגעשנחתנו באל נידו לא היינו צריכים לגעת במזוודות שלנו ואפילו הרימו לי את התיק גב, הכל היה חלומי והנוף היה מצריךשפשוף עיניים כל כמה דקות. האוכל במלון היה מעל כל ביקורת ואם יש את האפשרות לקחת שתי לילות אל תחשבו פעמיים, המלון מציע הרבה שירותים שלצערנו לא הספקנו.

המלון שאל אותנו אם יש לנו טיסה או שאנחנו ממשיכים למלון בתוך אל נידו ולקח אותנו בהסעה עד המלון הבא שלנו.

המלון שישנו בו באל נידו הוא swiftlets inn מלון קטן עם חדרים מאוד קטנים וצפופים, החדרים לא היו אטומים לרעשושמענו כל אופנוע שעובר בחוץ, הארוחת בוקר הוגשה לשולחן מחוץ לחדר והייתה סבירה. מה שכן אני יגיד לטובת המלוןשהוא היה מרחק הליכה סביר מהעיר והבעלים של המלון עזר לנו במה שהיינו צריכים והיה מאוד נחמד.

עכשיו על העיירה, אל נידו היא עיירה מאוד לא מפותחת אבל מקסימה ביופיה, העיר עצמה חייה בלילה ויש כמו טיילת מאודנחמדה, עשינו באל נידו שלושה ימים היום הראשון היה סיור איים, השני היה נפקאן ביץ ולאס קבאנס ביץ, היום שאולי הכינהנו בו בטיול, בעל המלון עזר לנו למצוא טרייסקל שיהיה צמוד איתנו לכל היום ב1200 פזו ולקח אותנו לשתיהם, נפקאן היהקצת מרוחק אבל היה שווה את זה, חוף מהמם ומים צלולים, לאחר מכן המשכנו ללאס קבאנס שבשביל להגיע לשם עובריםבטיילת נחמדה שעדיין נבנתה כשהיינו שם ובסוף הטיילת היה בית קפה שעולים אליו במדרגות, הבית קפה הציעה מגווןרחב של משקאות ובננה ברד הכי טעים שיצא לי לטעום. עשינו את האומגה בחוף ואז קייאקים ומאוד נהננו, וביום האחרוןעשינו שוב סיור איים.

מואלבואל-

טיסה מאל נידו לסבו ומסבו גראב למואלבואל, המחיר לא אמור לעלות מעל 2100 פזו (נסיעה פרטית), אנחנו התעכבנו בסבולצערנו והנהג החליט שהוא לוקח יותר כסף בגלל שזה לילה ולא נמצא איך ללכת אך התלוננו לגראב והם החזירו לנו אתהכסף. המלון שלקחנו היה kasai village שהיה קצת מרוחק ועלה הרבה כסף כל פעם לצאת מהמלון לכל כיוון, החדר היהמאוד מרווח וגם המקלחת, האוכל היה מעולה וכשהמטבח הבין שאנחנו לא אוכלים הכל מבחינת כשרות הם עשו מעל ומעברכדי להכין לנו מנות שאפילו לא בתפריט. היינו במואלבואל ל3 לילות והגענו למואלבואל בעיקר לעשות את הצלילה עם כרישילוויתן שמאוד מאוד נהנו בה (מאוד מומלץ) ואת בקניונירינג שאותו פספסנו בגלל כאבי בטן שתפסו אותנו בשלב הזה שלהטיול, שגם אציין שבשום דרך לא לשתות וגם לא לצחצח שיניים עם המים מהברז ואפילו להימנע ממאכלים שאפשר להכיןעם מים (מרקים, פסטות וכו...). יש בעיר מקדונלס בתוך קניון עם סופר גדול ומרכז קניות נחמד. הוויט ביץ לא היה שיא והיההרבה אצות על החוף ומישהו שמציע לקחת אותכם לראות צב ים בעד מחיר מופקע.

קמיגין -

חזרה ממואלבואל לסבו ומשם טיסה לקמיגין.

היהלום שבכתר, אי קסום כמעט ללא תיירים ומרגיש כאילו זה רק אתם והמקומיים, כביש אחד ארוך שמקיף את כל האי שסךהכל קילומטרים ספורים, עם בית נופש המדהים somewhere else שבעליו הוא ג׳רום, יהודי צרפתי שעזר לנו מעבר למהשאפשר לתאר, מלתכנן לנו כל בוקר את הטיול דרך להביא לנו טלפון להתקשר אליו ועד להחזיר אותנו בלילה ממסעדה. ביתהנופש מאחר אותכם בוילה מפנקת ופרטית עם ארוחת בוקר (בתוספת תשלום ושווה את זה) שמוגשת לאיפה שאתםמבקשים, אנחנו תמיד ביקשנו לחדר והיא מאוד מגוונת וטעימה. אנחנו לצערנו את קמיגין תפסנו בשבוע של גשם וענניםשאילצו אותנו לקום כל בוקר ולראות מה אפשר לעשות, רוב הזמן טיילנו אבל הדברים העיקריים לעשות הם הוויט ביץ שזהבעצם סאנד בר גדול ומהמם, ומאנטיגו שהוא אי קצת יותר מרוחק, יש בו נוף מהמם אבל אין הרבה מה לראות מתחת למיםוגם אין מה לעשות בו יותר משעה. בעיקר מומלץ בקמיגין פשוט להשכיר אופנוע ולהתחיל לחקור אותו ומכיוון שזה רק כבישאחד אין סיבה שתאבדו את הדרך. היינו בקמיגין 5 לילות ונהנו מכל רגע.

בנטאיאן -

הוא אי בצפון סבו שאליו הגענו דרך הסעה שהמלון שלח לנו, נסיעה מהשדה עד Hagnaya port ומשם מעבורת לבנטאיאן.

אי שהחלטנו לקחנו עליו סיכון אז החלטנו לנסוע לשתי לילות. לא מצאנו עליו הרבה מידע באינרנט ולא שמענו על אנשיםשנסעו לשם אבל הבודדים שכן אמרו שהוא מדהים, וכך היה.

לקחנו את המלון Anika island resort שהוא בעצם המלון הכי טוב שם, היו מספר סוגי חדרים ואנחנו לקחנו את החדר מולהבריכה, החדר נראה כמו מכולה שהפכו לחדר מלון עם מרפסת מאוד נחמדה, בסך הכל מאוד נחמד יחסית לזמן הקצרשהיינו שם והאוכל היה טעים במלון, בעיקר הפעלויות באי היו פרטיות, אין דברים מאורגנים ואפשר לסגור הכל דרך המלון. ממליצה מאוד ללכת לקוטה ביץ, החוף הכי יפה שראינו בטיול!

אם יש זמן תשארו אפילו עוד יום באי.

בורוקאי -

טיסה מסבו לקטיקלאן משם הסעה של סאנסט (מומלץ) שהסיעו אותנו מהשדה עד המלון עצמו. מאוד חשוב לדעת, ישבשדות ובנמלים אנשים שיבוא וכאילו יעזרו לכם עם התיקים אבל בסוף יבקשו על זה כסף, שימו לב.

בורוקאי מאוד חייה ותוססת, המון תיירים והמון מקומות בילוי ומסעדות מצויינות, אנחנו החלטנו פשוט להמשיך ולהמשיךלהסתובב על הוויט ביץ כל הימים שהיינו שם כי זה היה הסוף של הטיול ונמאס לנו מהסיורים ומאוד נהנו מהזמן על החוף. המלון שלקחנו הוא jinjiang inn , המלון היה בסדר, החדר היה מרווח והמים במקלחת היו חמים, האוכל בארוחת בוקר היהסביר בלי הרבה מגוון והמלון לא מציע הרבה שירותים, הוא יושב על הכביש הראשי שממש מאחוריו כל רצועת הוויט ביץ. אתהדרך חזור לטיסה מקאטיקלאן עשינו שוב עם סאנסט וסגרנו דרך המשרד שלהם שיושב בקניון לייד מקדונלס. בבורוקאיהיינו 4 לילות ומי שכן מחפש פעילויות עד החוץ מציעים מגוון של ספורט ימי, סיורים ובעיקר גלישת קייט בחוף בצד השני שלהאי.

מנילה -

למנילה הגענו שוב כדי לעשות שבת ובראשון בבוקר להגיע לטיסה חזרה לארץ. ישנו במלון מהמם וברמה גבוהה שקראו לוhotel jen Manila המלון מעוצב יוקרתי והחדר אוכל מציע מגוון רחב של אוכל, הצוות מאוד נחמד ואפילו הגיעו אלינו עדהחדר ב12 בלילה לשקול לנו את המזוודות לקראת הטיסה. בעיקר במנילה היינו יום אחד שלם שאת כולו בזבזנו בsm mall שהוא קניון ענקי שהיינו בו בערך 10 שעות, מהפתיחה ועד הסגירה ובכל זאת לא הצלחנו לראות את כולו, מכיל את כלהמותגים וגם חברות מקומיות וזולות, הרבה מסעדות. לבוא עם נעלי ספורט והרבה כוח.

טיפים כללים -

 • כל התניידות שתעשו בערים המרכזיות תעשו עם אפליקצית גראב
 • כדורים לכאבי בטן מאוד מאוד חשובים
 • מומלץ מאוד לעשות ביטוח נסיעות של פספורט, (עשינו של חברה אחרת והיה לנו ממש קשה להשיג אותה והיינוצריכים לשלם מהכסף שלנו על תרופות ואחרי זה יחזירו לנו את הכסף)
 • שוב, לא לשתות מהמים מהברז וגם לא לצחצח שיניים איתם. כאלה שיש להם בטן רגישה להימנע ממאכלים שיכוליםלהיות מוכנים במים מהברז
 • להימרח כל הזמן בקרם נגד יתושים, מוכרים את זה בכל מקום פשוט תבקשו ״מוסקיטו״
 • תמיד לסגור מחיר וכסף מראש לפני כל פעילות
 • להשכיר סנפירים לפני סיורי איים
 • עזרה ראשונה קטנה בתיק!!
 • לא לקחת שום צדפים או פירות איתכם במזוודות, במקרה הטוב יזרקו לכם במקרה הרע זה קנס ועיכוב עד הרגעהאחרון של הטיסה
 • מתאם חשמל אוניברסלי מאוד חשוב
 • בעיקר תהנו מלשבת רגל על רגל ולא לנסות לראות הכל כי מרדף אחרי הזמן הופך את הטיול למעייף

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של Shirrshirr?

לכל הפוסטים של Shirrshirr »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

סגור
×